Kočárek Quinny Speedi SX. Máte zkušenost?

kacerka
28. únor 2007

Ahojky maminky,
chci se zeptat na vaše zkušenosti s tímto kočárkem. Zatím jen tak s manželem pokukujeme a líbí se nám právě tento.
Děkuji za vaše odpovědi

jazzina
28. únor 2007

Ahoj,
já sama jsem si speedi teď koupila, ale mám už větší dítě, tak mohu posoudit jen podvozek a sportovní nástavbu. Jsem spokojená (jen nejsem zvyklá na trojkolku, tak se učím ) ale je pravda, že se krásně řídí jednou rukou 😎 . Jediné co mi vadí je, že se nedá přehazovat rukojeť a na to, že se jedná o docela drahý kočárek, tak řešení polohování zad (u sporťáku 😉 ) je dost nepraktické. Abych to shrnula-s kočárkem jsem spokojená.
Když budeš mít další otázky, tak se pokusím odpovědět

kacerka
autor
28. únor 2007

Jazzi, děkuji za odpověď. Mně by se líbil už i s korbičkou na miminko. To s tou nepřehoditelností rukojeti vím, nejde to u žádné trojkolky, ale to bych snad i oželela. Jak je to se skladností? Je jednoduše sklapovatelný a naopak? Myslíš, že se vejde do kufru menších aut (mám Renault Clio)? Předem děkuji.

jazzina
1. bře 2007

no proto jsem si ho koupila. Já mám Opel Corsa-třídveřák 😖 je to opravdu malé auto. Když jsem měla korbu (Peg Perego), tak jsem do kufru dala podvozek a malou do autosedačky a pak jsem jen přicvakla autosedačku, ale malá z ausedačky vyrostla (halavně to v zimně nešlo řešit v kombinéze atd...) Hele Speedi složím jednou rukou a i přez velký bordel v kufru 😅 ho tam v pohodě dám. Tak se skladností maximální spokojenost. Myslím, že je to ten důvod proč jsem si ho pořídila(mimo to, že se mi hrozně líbí 😎 )

lenchita
1. bře 2007

ahoj, já mám taky quinny speedi - zatím s korbičkou a jsem s ním maximálně spokojená - minulý týden jsme s ním drandili po lese a v poho (jeho nízkou váhu ocenil manžel, když musel občas přes rigoly poponíšet v náručí, chichi) a to že je ovladatelnej jednou rukou oceníš třeba když prší (jako já dnes 😉
jen, když koukám na tvůj TP...bych se možná bála, aby se mi tam miminko na konci zimy ještě vešlo - s fusakem, ta korbička je prostě dost malá, no...

kacerka
autor
2. bře 2007

Děkuji Vám, maminy!
S tou velikostí si říkám, že snad se to miminko na necelém půl roce ještě s fusakem vejde. Myslíte, že ne?
Jinak právě hledám malý kočárek, aby se v pohodě vešel do malého auta. Říkám si, že když mi mé autíčko v pohodě slouží, tak je zbytečné kupovat jenom kvůli kočárku nové větší. Váha také hraje svou roli, přece jen nejsem žádná korba 😉 a nejvíc s ním budu zacházet já, tak aby to pro mě nebyla noční můra.
A ten fusak, který k tomuto kočáru nabízejí, je pro sporťák nebo do korbičky. Přišel mi totiž dost velký?
Ještě se vás chci zeptat na takovou netechnickou věc a to jakou barvu jste zvolily? Mně se totiž šíleně líbí ten černý 😉

iza
2. bře 2007

ahoj holky, já teda do koupě jdu...a doufám, že se tam mimi vejde 😉

kykynka
2. bře 2007

Quinny mám a je super korba je pervektně lehká a disajn super mám 2 korby a jednu prodávám je to oceanic(modrá reflexní)pokud někdo bude chtít písněte jenže nemáme pláštěnku někdo mi jí ukrad prodávám já za 4112 i s poštovným!

jitul
6. bře 2007

Ahoj, také jsem se rozhodla pro tento kočárek a budu objednávat sport. i Dreami v barvě black reflection-že mi to ale dalo práce manžu ukecat 😀 Není to uplně celistvá černá, je taková šmrncovní a mimi v tom krásně vynikne. a nemusím přemýšlet, které barvy mi s tím budou ladit, navíc na internetu se dá pořídit za dobrou cenu 😉

dagmik
6. bře 2007

Jsem asi blbá, ale co to je, že nejde přehazovat rukojeť???? To jako, že nejde třeba snížit nebo zvýšit??? Taky jsem si tento kočárek vybrala, ale ještě jsem ho neviděla ve skutečnosti. Jsem zvědavá i na to jak je tam to nepraktické polohování zad u sporťáku. Není to moc nevýhod, když je tak drahej???????

jess
6. bře 2007

dagmik,tzn,že ji nepřehodíš za a před sedačku,jak to má třeba tako a aro apod.Zvyšovat i snižovat jde .Ale nejde dát na druhou stranu 😉 .Ale u nekterých jde obracet místo rukojeti sedačka a korbička,takže mimi můžeš mít taky čelem i zadem k sobě

dagmik
7. bře 2007

jess: díky no a vidíš, tuhle funkci jsem si zrovna myslela, že má, zdá se mi, že to někde psali, leda že bych si to spletla s Quinny buzz

jess
7. bře 2007

Sedačku má otočnou quinny freestyle.Ale rukojet asi tydle kombinované i s autosedačkou nemají skoro žádné sportáky.

Já mám neonato Zeta 3 tris,taky se rukojet nepřehazuje,a taky u nové verze jde přehazovat místo rukojeti sedačka 😉

dagmik
8. bře 2007

Jess: a jaké jsou kolečka u Neonata??? Nafukovací nebo umělohmotné? TeĎ jsem koukala na Neonato REVERSO SPORT TRIS - novinka a opravdu to vypadá dobře i kvůli tomu, že vše můžeš otočit.

kykynka
8. bře 2007

Holka prodám quinny speedi sx pokud máte zájem ozvěte se cena za komplet 10000kč mám na výběr 2 korby

jess
8. bře 2007

dagmik:,ten nový reverso sport je nadherný 😀 .

U toho mého staršího typu byli kola nafukovací,ale co jsem psala dotaz na www.kocarky.com jaké má ta nová verze kolečka,tak mi odepsali,že už umělohmotné,ale jsou zase o něco širší,takže to kvalitově vyjde úplně nastejno

dagmik
8. bře 2007

jess: no já nevím, já jsem právě četla, že ty umělohmotný jsou blbý pro dítě, že to není tak odpružený a že je to takový moc tvrdý, no nevím, ještě to se na to musím někde zeptat. A další, co jsem se u toho reverso sportu nedočetla, jestli ty přední kolečka jsou otočné o 360 stupňů a zda jdou zaaretovat. Ale předpokládám, když to má všechny možné vychytávky, tak že toto mít také bude.

jess
8. bře 2007

dagmik,já mám s nafukovacími koly,ale už nechci-2x jsem je dávala do pneuservisu na opravu,protože mi ty duše praskly u ventilku na dvou ze tří kol 😝 ,takže chci ty umělohmotné radši

Jinak na to přední kolo jsem se ptala taky a je prý otočné taky a i se dá zaretovat,taky jsem zjištovala,protože ten kočár chci k druhému mimi,které chci začít v létě 😀

dagmik
16. bře 2007

jess: takže to je super, bude to asi taky můj horký kandidát

pidula
17. bře 2007

Ahojky.Quinny je taky můj velký favorit,ale nikde nemůžu najít rozměry.Holky prosím, která ho máte,mohly byste sem napsat rozměry korbičky a sporťáku?
Ten sporťák nejde otočit proti směru jízdy?

kacerka
autor
23. bře 2007

Pidula: rozměry jsem určitě viděla na některých z mnoha webových stránek, tak se zkus juknout. Sporťák se nedá otočit proti směru jízdy, ale to mě od tohoto kaočárku určitě neodrazuje 😉 Jinak mi psala Alcatko.J z dubnové diskuze, že už ho má objednaný, vyzkoušený a reference na něj jsou výborné a vejde se do malých aut jako je krátká fábie a spol. 😉 😉 Takže z mého hlediska není co řešit. A jak jsem četla na ostatních diskuzích, určitě je lepší vrazit peníze do kvalitního kočárku, který užijete až tři roky, než si koupit nějaký méně kvalitní, těžký a neskladný kočár, který po roce vyměníte za lehké golfky.

kykynka
23. bře 2007

Sporťák Rozměry: 70x60x102
Hmotnost: 11,5 kg

rozměry korby:73x26x18 cm.
Nosnost korby 9 kg

kacerka
autor
23. bře 2007

kykynko: určo jsem četla, že korbička je široká 30 cm. 26 se mi zdá hodně málo, jsou to sice jen 4 cm, ale na tak malé šířce dělají dost 😉

majkeela
23. bře 2007

já jsem korbičky quinny speedi osobně přeměřovala a protože je vevnitř tvarovaná (uprostřed jsou jakoby polstry), tak skutečně v nejužším místě má pouze 26 cm. Pokud budete mít miminko ke konci léta, tak si to velmi dobře rozmyslete, protože ho v zimě ve fusaku dovnitř pravděpodobně nedáte!

kacerka
autor
23. bře 2007

Majkeela: tak prodejci uvádějí 30 cm . . . . Měla bych mít mimi v půlce října, tak doufám, že nám korbička do půl roku s fusakem vydrží . . . .

mallorry
19. únor 2008

ahoj holky, take uvazuji o tomto kocarku a uplne se desim, ze by se mi tam mimi v zime neveslo 😕 budu muset jeste zvazovat, bo termin mam na prelomu srpna a zari, takze mimi budu vozit hlavne v zime, mohly byste sem napsat, ktere take vozily hlavne v zime, jak to doopravdy teda je? 🙂 jestli mam teda hledat jinej? nechci aby miminko bylo jak ve sveraku... 😖

lucenek
19. únor 2008

Holky tak já nevím...mi se prcek narodí v červenci, v prosinci bude mít 6 měsíců....kdy si prcci sedaj? V 7-8 měsících nebo dřív? jedině že bych ji pak přehopsla do sporťáku

mallorry
20. únor 2008

lucenek taky to resim, mne se narodi maly na konci sprna, zacatek zari, tzn. ze v prosinci bude mit ctyri mesice...ach jo, tak snad uz nam ty zkusene maminky napisi🙂

lucenek
20. únor 2008

no quinny má korbu 76cm, pediatři doporučují +-80cm.....takže každý cm navíc se hodí, hlavně v zimě ala fusak a kombinéza...no ale jestli si malá už bude sedat tak ji dám do sporťáku..spoustu mamin tak venku vidím...takže to až uas tak neřeším

lucenek
20. únor 2008

mallory tobě se malý vejde do quinnyho myslím tak do února.... 😉

bubiela
20. únor 2008

Nazdárek quinačky. Tak holky čtu tady jak jste quinny speedi sx nadšené, ale musím Vám napsat taky můj názor. Momentálně používam dva kočárky quinny speedi sx - červené barvy (mimochodem prodávám 5500 - pouze sporták s pláštěnkou a černým madlem) a red castle jogg. Prostě a jednodudče jsem se v tomto sportáčku pěkně sekla - nepraktické polohování zádiček - redcastle má zipy ,supr. Dále se nevleze do malých výtahů!!RCastle ano. V teplejších měsících nutno dokoupit podložku jinak dítě leží jak na betonu, v RCastle je parádní frotá nebo bavlněná podložka tak třeba jako v casualplay. Když je dítko v ležící poloze tak na něho dost fouká - dost odkryté boky boudičky. Vůbec nepéruje, ale to není tak důležité. Váží 11,5kg což se mi zdálo že je lehčí jak RCastle, ale opak je pravdou RCastle váží 10,8kg. Já jen aby jste se zbytečně neunáhlily jako já teď mám kočárů a na prd. Není tak dobrý jak je krásný - na to mě chytl. Jo a ta pláštěnka o proti miláčkovi RCstlíku je úplně sprostá a takové peníze. Mějte se a doufám. že jsem Vás moc neznechutila, ale fakt je za ty prachy holý a o ničem.

Jo a naše malá byla ve sportáčku od 5měs. v ležící poloze je to jako v domácím lehátku. Máme v něm nepromokavý fusak a nebo jsou universal. nánožníky. Já už mám normálně kočárovou horečku všichni vybírají a přebírají a nikdo mě neposlouchá. Je pravda že se opltí větší fin. investice takže RED CASTLE JOGG nebo CASUALPLAY S4 😨