Kočárek Quinny Speedi, kdo má a poradí?

kukokuko
5. dub 2017

Zdravím majitelky kočárku Quinny Speedi a prosím o sdílení zkušeností s ním.

Zrovna jsem si ho přivezla, viz přiložené foto. Líbí se mi, ale už teď vidím prvních pár much:
1. Pod kočárkem je malý úložný košík. Máte tip na jiný, větší, popř. jak jste řešily?
2. Jak se vám s kočárkem nastupovalo do MHD. Přijde mi, že případný pomocník ho nebude mít pořádně kde chytit, když u předního kola chybí mohutnější tyč na uchopení.
3. Používali jste i na běhání atd.? Bohužel mám verzi, kde není na rukojeti ruční brzda.
4. Korbička mi přijde opravdu trochu menší a užší. Jak dlouho jste v ní prcka měly?
5. Sporťák nejde do úplného lehu, vadí to?

Moc díky

winter
5. dub 2017

Tento kočárek máme doma, úplně stejný. Měla ho už dcera před 8 lety, teď ho bude mím i druhé mimčo. Nový kupovat nebudu, čistě z finančních důvodů. Korbička je menší, dcera se mi do ní cca v půl roce nevešla, musela jsem koupit ještě druhý kočár, značku už nevím, byl z druhé ruky a hodně velký, ten jsem pak prodala. Do sporťáku jsem ji dát nemohla ze zdravotních důvodů musela být v hlubokém lůžku. Se sporťákem jsem byla spokojená, nám vyhovoval, jen je trochu širší do auta. Přiznám se, že MHD s kočárkem nejezdím... ani jsem s ním nesportovala, no letos se chystám na brusle, tak teprv uvidím. Velikost úložného košíku jsem neřešila, nám stačil. Stejně jsem do něj dala max. pláštěnku nebo síťku. Polohování je podle mě v pořádku, nám to nevadilo, problém s tím nebyl. Celkově docela spokojenost, dnes bych si vybrala jiný kočárek, ale už nemůžu měnit 😉

soyevita
5. dub 2017

@winter
@kukokuko Není určený na sport,ani kdyby měl brzdu.Tak pozor na to.
Měla jsem před 11lety a byla jsem s ním spokojená.MHD jsme jezdily a bez problému.

kukokuko
autor
5. dub 2017

@soyevita
No já ho mám na doporučení kamarádky, která s ním byla moc spokojená..Jezdila s ním v terénu, chodila běhat (měla ale ruční brzdu). Co vím, tak do těch vyložené sportovních kočárků investovat nechtěla a tento jí vyhovoval. Já výběr kočárku nechtěla až tak řešit, tak jsem se u ní inspirovala..

winter
6. dub 2017

@kukokuko Mě jen trochu připadalo, že třeba v horším terénu (na chalupě na lesní cestě) se mi dost kymácel - kvůli těm třem kolům. Původně jsem si myslela, že stabilita bude lepší, ale to byl opravdu extrém... Jinak uvidím, jestli mi v hluboké korbičce mimčo vydrží nebo budeme zase hledat a kupovat další "velekočár" 😀

terezs2716
6. dub 2017

já jsem celé těhotenství básnila o tomto kočárku, protože jednak je moc pěkný na pohled a druhak značka quinny je kvalitní. Jaké bylo mé zklamání, když jsem se v 8. měsíci těhotenství vypravila do obchodu pro tento kočárek. Nestabilní už snad i v obchodě,celkově konstrukce je taková uzoučká (myslím ty "trubky" nebo rám či jak to nazvat), když teď vidim jak se s s mým kočárem tahám a kde občas narazím do dvěří nebo futer, bála bych se,že by se quinny rozpadl, ale to je věc názoru. Další byla ta úzká korba, ona by nebyla úzká kdyby výrobci nenacpali oblouky na adaptéry dovnitř,korba je v tom místě až o 8 cm užší. A nakonec ten "pololeh-polosed", v recenzích jsem vyčetla, že si to maminky nějak upravují a pak je to ok na obě polohy, otázkou je délka stříšky, když je kočár v lehu - je krátká - musíte dokoupit prodloužení stříšky. Budu ráda, když pak napíšete svoje zkušenosti až ho začnete používat, pro mě to bylo zklamání a koupila jsem uplně jiný kočárek.