Kočárek Britax Affinity - několik otázek

alkuska
5. srp 2015

Ahojte,
vybíráme kočárek a samozřejmě máme hlavu v pejru z tolika možností. Líbí se nám kočárky značky Britax a padl nám v bazaru do oka Affinity (+ korbička k němu). Mimčo se má narodit v únoru, bydlíme ve městě a často jezdíme za rodiči na vesnici, ale nepředpokládám jízdu nějakým hrubým terénem, v nejhorším zpevněné nebo štěrkové cesty na nějaké procházce. Hlavně chodníky a asfaltované cesty. Předpoklad je větší rozměr dítěte (máme to v obou rodinách), ale počítám že léto zvládnem s korbičkou a v zimě už přejdeme na sporťák.

Mám pár dotazů, prosím kdo ho má nebo viděl u okolí, poraďte:
1. Košík pod kočárkem - není příliš malý? Větší košík má Britax Smile, ale je taky dražší. Ráda bych tam bez problémů nacpala normální nákup. Tohle mi popravdě vrtá hlavou asi nejvíc, podle fotek je košík bůhvíproč malý.
2. Není ruční brzda - vadí to? Bydlíme na kopci, tak bych ji asi užili, ale nevím nakolik je to nutné, případně dá-li se namontovat dodatečně..
3. Naopak se mi líbí skladnost a nízká hmotnost, budu muset do domu vydrndat několik schodů protože nemáme u baráku nájezd a pak asi tahat korbičku do druhého patra, podvozek asi zaparkuju dole. Taky budem čast jezdit autem, takže snadné skládání je +.
4. Manžel je vysoký, není kočár moc malý? (jasně, zajdem se mrknout do obdchodu, ale když už to tady sepisuju...)
5. Co všechno se dá z kočárku vyprat - resp. nemusíte to vypisovat, ale jestli s tím nebyl nějaký problém.

A vůbec, jakékoliv další rady ocením. Nejsem pro něj napevno rozhodnutá, takže uvítám i tipy na jiné kočárky, nechci jen žádný laciný šunt co se hned rozvrže, i co se týká vzhledu jsem naprosto nenáročná, jde mi hlavně o praktičnost.

Díky za radu

lenkazu
5. srp 2015

Ahoj, my Britax Affinity máme, tak se zkusím podělit o zkušenosti.

1. Košík asi je menší, než u jiných kočárků, ale mně se tam standartní nákup vždycky vešel. (Ale je otázka, jak velký je standartní nákup - dvě plné nákupní tašky tam nedáš.)
2. Nikdy mi to nevadilo. Je tam aretace kola.
3. Skladnost je důvod proč jsme jej koupili my. Kostra je složená podstatně menší než u B-motion a jim podobným. Lehký je také.
4. To je fakt na vykoušení. Slyšela jsem od jedné vysoké, že Britax kočárky nevyhovovaly kvůli výšce. Ale nevím který model.
5. Vyprala jsem víceméně všechno krom stříšky korbičky.

Je to supr kočár, hlavně sporťák. Velice snadno se s ním manipuluje. Korbička píšou že je do 6. měsíce, my jsme měli do 3., protože pak prcek moc zvedal hlavu - chtěl vidět ven. Máme takového malého zvědavce. Takže je od 3. měsíce ve sporťáku (ke kočárku je taková "redukce" na malé dítě, aby byl celý jakoby rovný a ne na sezení. Ve srovnání s dalšími modely od Britaxu mi tento přijde nejstabilnější a nejkvalitnější. B-smart a B-motion mi přišly takové rozviklané. Jo a ještě velice oceňujeme možnost otáčení sporťáku po/proti směru jízdy, točíme s tím podle toho jak svítí slunko nebo fouká vítr.

Tak snad jsem poradila. Případně se ptej 🙂.

fillipepi
16. srp 2015

Affinity projíždíme už půl roku a za mě je to výborný kočárek. Bydlíme ve větším městě, rodiče máme na vesnici a kromě jednoho fiaska, kdy jsme se pokoušeli projet polňačku s kameny, jsme projeli zatím všechno (včetně kočičích hlav), takže toho bych se určitě nebála. 🙂

1. Košík menší je. Pokud do něj dáš pláštěnku a třeba deku, už se do něj moc nevejde. Já tohle řeším přebalovací taškou. Záleží na množství, které budeš potřebovat uskladnit.
2. Kočárek je tak lehoučký na manipulaci, že ho v pohodě ukočíruji, ruční brzda mi nijak nechybí.
3. Skladnost je obrovská výhoda. Máme maličký byt i auto a vejdeme se všude s přehledem. Do Citroenu C2 se vejdeme s kočárem, mimčem, psem i věcmi 🙂. Navíc se složí jedním pohybem, takže to zvládnu i já, technický antitalent.
4. Partner má skoro dva metry. Je pravda, že s kočárkem vypadá vtipně, ale s jízdou problém nemá. Madlo se dá nastavit docela vysoko, takže se ani nehrbí. Ze začátku trošku kopal do kolečka, ale to byl spíš nezvyk, protože jsem si párkrát kopla taky, a to jsem jak ustřelený kecky 🙂
5. Zatím jsem prala jenom kryt od korbičky, ale podle mě se dá vyprat i ta stříška a určitě vnitřky (zatím jsem vystačila s houbičkou)

Jinak z mých postřehů: Všichni říkají, že je malá korbička. Našemu prckovi je skoro půl roku, má téměř deset kilo a pořád v ní jezdí. Sice má trošku pokrčené nožky, ale on tak stejně spinká. Navíc se mu líbí, že je v něm pěkně utěsněný 🙂. Líbí se mi, že když ho dám pást a rozepnu mu vzadu stříšku (je v ní síťka), může koukat ven a nevzteká se, že nikam nevidí. Trošku těžší je zvedání stříšky, ale na to si člověk zvykne. Se sportovní korbičkou zatím nemám zkušenost, ale věřím, že bude stejně super. Co se týká konstrukce, tak si jenom dovolím doporučit, abys koupila černou. Původně jsme chtěla stříbrnou, ale když teď vidím, jak se dřou stříbrné prvky na té černé, jsem ráda, že jsem si to rozmyslela.... ale my hodně cestujeme a skládáme.

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz