Kočárek Safety 1st Road Master. Rady, tipy, klady

porlibertad
14. bře 2011

ahoj holky,

tak asi tři dny jsem propírala internet,hltala informace,záložkovala stránky... sháněla jsem totiž pro mou skoro půlroční dcerušku sporťák,co by splňoval všechny moje požadavky,ale bohužel když měl jednu věc,druhou podstrádal atd... nakonec jsem obešla u nás krámky,a do ruky mi padlo vozítko Road Master, ošmakala sem si ho,seděl mi moc,hlavně super výškově nastavitelné madlo(mám 177cm),navíc možnost otočení sedačky,lehká váha,velká gumová kola,pěkný design..... objednala jsem si ho z netu (našla jsem lacinější) a už jen netrpělivě čekám. Vlastníte některá tento kočárek?Uvítám rady,typy,klady i zápory,ať jsem na fešáka pořádně připravená,nebo ať jsem informována i o nedostatcích abych v nejhorším případě rychle reklamovala(tosnad nééé ale🙂))

zu_za
20. bře 2011

Ahoj, já jsem na tom podobně, včera jsem ho objednala přes net..ani ve skutečnosti jsem ho neviděla 😅 ale úplně mě nadchnul, i ta cena.. tak by mě taky zajímaly názory pokud ho někdo už má 🙂

simunegue
21. bře 2011

Ahojky zvažuji koupi tohoto kočárku už jsme ho měla skoro koupenej ale zradilo mě polohování. Zdá se mi to dost nepřirozený, něco jako vajíčko. Pak taky velikost vnitřku, jestli není malej jak dlouho může dítěti vydržet do kolikátého měsíce. Moc se mi líbí. Bydlíme na venkově ale zajíždím i do města a potřebuji něco skladného. Dál nevím zda se dá složit i s kolečkama nebo jen bez. Pořád v tom nemám jasno. Můžete mi některá poradit. Moc ráda bych si ho koupila a cena je taky v poho ale jak to člověk nevidí tak je namydlenej. Nejbližší prodejna ode mne je 90km a to de mi fakt nechce jet. Recenze na emimino nějaký jsou a kladný. Pisněte mi prosím možná raději na email kubickova.sim@seznam.cz díky budu moc vděčná čauky

zu_za
22. bře 2011

Tak včera jsem si ho byla vyzvednout a i hned vyzkoušela..je opravdu moc pěknej, lehoučkej, kolečka supr. Složit jde i s kolečkama. Ale pár věcí mi tam vadí.. poloha do lehu jde dát pouze když mám malou čelem od sebe, to jsem nechtěla :( jinak je to takový pololeh.. a další že se tam pořádně nedá uchytit taška..zkusím to ještě těma sucháčema, tak snad nebude sjíždět. No a má pětibodové pásy, které nejdou protáhnout klasickým fusakem. Ale koupila jsem ho v akci za 3130 což je supr, takže mě to tak netrápí.. opravdu krásně se s ním jede!

porlibertad
autor
24. bře 2011

ahoj holky,

tak už máme kočik doma,pár procházek mám za sebou a zatim hodně převažují klady nad zápory. Malé se v něm moc líbí,je lehoučký,jezdí snad sám 🙂 jak jsem byla zvyklá na tereňák dorjan,tak je to fakt velký rozdíl, líbí se mi stříška,která se dá po rozepnutí zipem ještě zvětšit,pláštěnka taky super. Sedadlo mi teda přijde taky malý,i když v pár diskuzích jsem si přečetla,že se tam vejde v pohodě i dvouleté dítko. Nám je zatim 6měsíců, (66 cm,7790g) a vejde se krásně,místa dost.Hodně ocením dlouhou polohovací rukojeť. Nejvíce si ale cením možnosti otočení sedačky ve/proti směru jízdy. Když mám malou čelem k sobě,a vidim na ní že bude spát,tak zastavím,a sedačku i s ní v pohodě přetočím,v opačné poloze může jít až do lehu. To polohování je rozdílné,jelikož sedačka sama o sobě má svůj určitý sklon,tudíž čelem ke mně má max pololeh a čelem ven krásně do lehu.

Co se týče rozkládání,tak ještě nemohu zhodnotit,jelikož kočárek nechávám složený v našem úložném prostoru. Ježdění je skvělé, přední otočný kolečka hodně ocením,a to jsem se jich trochu bála,protože jsem s podobným kočárem nejezdila. Teď se vjedu všude :D--Jediné,co bych malinko vytkla,že na drncavějšim povrchu křachtaj,ale to je normální a dělá to každej kočárek,co má umělý kolečka, zadní velký nafukovací kola jsou super. Dále jsem spokojená s nákupnim košem, je prostorný a možnost vstupu z obou stran.

Brzda je taky skvělá, původní kočárek měl klasickou brzdu,kde sem si při odbržďování solidně umazala boty pokaždé. Kočárek působí možná na první pohled trochu rozviklaně a nestabilně,protože je z odlehčenýho matroše,tak možná nevyvolává moc důvery,ale naopak jeho lehkost mi usnadnila samostatnost a nemusím být závislá na lidech s prosbou o pomoc například v mhd, fakt nesnášim když 2x zazvonim na zvonek,a najednou všechny hlavy začnou koukat z okýnka 🙂))Občas s ním malinko zápasím,co se týče pojistek atd,například když chci přehodit sedačku,tak se mi to povede "odcvaknout" třeba až napotřetí,ale asi je to tim,že ještě neni tak zajetej...

Takže toto je můj názor na Road Master, Ještě k tomu terénu-myslím si,že je to kočárek spíš do města,určitě to není na zdolávání kopců a hrbolů,ale vzhledem k velkým zadním kolům menší terén určitě zvládne.Celkově jsem ráda,že jsem zvolila tento kočárek,má všechno,co jsem očekávala,rychle jsem si na něj zvykla i já i dcerka a cenově je hodně příznivý.

zu_zo já ho taky vychytala za 3130 na babyparku, poslední kus a ještě ho měli vysvatený na prodejně,vážně náhoda🙂))

jooo a k těm taškám,taky zatím vláčim tašku přes rameno a štve mě,jo mohla bych to dát do koše,ale sem líná se pak pro něco ohejbat🙂) našla jsem tenhle univak od Emitexu, je univerzální,jak na kočárek,tak pak třeba na bačkůrky do školky atd, já do něj určitě půjdu a příští měsíc objednávám,tak snad jsem poradila+;)))

http://www.detskyraj.cz/zbozi/6911-emitex-uni-v...

efffina
5. dub 2011

Musím pouze souhlasit s kladným hodnocením. Co se pásů týče, stačí přestřihnout dole u oček, našít karabinky a na očka zacvaknout. Fakt na 10min a hurá, fusak i bavlněná podložka jdou nasadit. Hodně zdaru.

beruskaveruska
7. zář 2013

@porlibertad
@zu_za
@efffina
děvčátka prosím nemáte některá návod na Safetáka??? - já ho nemohu najít - díky moc 🙂

efffina
7. zář 2013

Je mi líto. Nemám.

zu_za
7. zář 2013

Taky už nemám ☹

jaju30
16. pro 2013

ahoj maminky,uvazuju o tomto kočárku.jak se sním jezdí v zimě.u nas bývá docela dost sněhu,tak potřebuji poradit zda bych sním neměla problém.děkuji 🙂