Kočárek X - Lander. Poraďte mi s korbičkou!

mancovka
2. črc 2008

Ahoj maminky prosím Vás nevíte některá,jestli korbička z roku 2006 se dá připevnit na model kočárku roku 2008,ten máme nový jen sporťák a chtěla bych si v bazárku dokoupit korbičku starší ,předem děkuji

luci23
25. led 2010

Tak se taky chystám párat záševky 🙂 Jinak pro ty, co uvažují o koupi, max doporučuji, jezdíme s ním od července, čili půl roku. Malá je letní dítko, přesto jsme pořád v hl. korbičce. A to s fusakem - v půl roce! Jsme tam nacpaní, ale krásně se vejdeme. Korbička malá není, je akorát, to spíš než na délku by mohla být širší. A mimochodem - potkáváme denně mraky kočárků.. a jsme téměř jediný co nevrže, absolutně vůbec. Já doporučuji, asi takhle - dobrej kočár za dobrou cenu.. 🙂

lidus2
25. led 2010

pavli dekuju 😀 mozna pak neco vymyslim,abych nemusela utahovat ten pasek,ale to az casem...
me Maty stejne vetsinu casu venku v kocarku prospi a pak kouka na dojezd domu,ale jak se otepli,tak budeme courat casteji a po roce vetsinou deti spinkaji po obidku,takze uz bude chtit videt do sveta 😀
nepsali jsme si uz nekdy??kvuli kratkym popruhum kolem ramen 😀 😀

pavlina05
25. led 2010

luci23
souhlasím.MY byli v hl. do 7 m 😉

lidus2
jj, psala jsem to já ☹ Malý je v zimním oblečení a fusaku dost fest ve spor´táku.tAkže na ramena popruhy nedávám, má je jen kolem pasu 😉
nevím jak to vyrábí,teda pro koho, když 19 měsíční dítě se tam sotva vejde.přitom je kočár psaný do 3 let 😅

helulicek
26. led 2010

Čau holky,
tato diskuse je už docela obsáhlá a nemám šanci ji pročíst 😅 Tak bych byla ráda, kdybyste mi napsaly pro a proti koupi tohoto kočárku
...potřebuju hlavně prostornej sporťák, protože malej je docela chlapák, má v 7 měsících 76cm a 9,7kg, tak chci aby mi nějakou dobu vydržel a nemusela se brzy koukat zas po něčem jiném...taky aby mi zvládal terén, ale to si myslím že splňuje.

Mockrát díky

lidus2
27. led 2010

ahoj helulicek Stepanek je kus chlapa 😀 😀 Matej je o 2mesice starsi a ma o 2cm navic a vahu stejnou 😀 😀 ale myslim si,ze uz ti tolika pribirat nebude,takze by jste se do Xlanderu mohli vejit dlouho 😀
ja osobne jsem s nim max.spokojena,plastenku mam original-sice za 850,ale ted v mrazech a vetru se mi vyplati a na leto koupim nejakou skladacku.Jedine co mi na nem vadi tak to je,ze nejde uplne do sedu a opravdu ma kratke popruhy na ramena 😠 pokud si koupis kolekci starsi jak 2008,tak na kocarek sedi zlepsovak z MMB,ktery je tu zminovany a na ty popruhy jeste musim vyzpovidat pavlinku jak to vymyslela 😀 😀 ja mam XA 2009 a zlepsovak na nej nesedi,tak davam pod operku obyc pasek a pry to je na stejny zpusob,co tu sije jedna pani.Kocarek nejde do protismeru,ale me osobne to nevadi...alespon Matysek nebreci kdykoliv mu zmizim z dohledu 🙂 to by asi bylo vsechno a mozna se dovim i ja neco noveho 😀 😀

pavlina05
27. led 2010

helulicek,já jsem maximálně spokojená.Vadí mi jen to co psala lidus.
Náš malý má kočárek také rád, spí v něm každý den po jídle.váží 13 kg a kočár je super. Vadí mi ty popruhy na ramena.Teď v zimně mu je vůbec nedávám a nechávám jen kolem pasu. Jinak bych jej vůbec nedopla.

akcull
28. led 2010

ahoj helulicek, já jsem měla X-lander XA 2008, používala jsem ho jen s korbičkou
jako výhoda mi přišla dobrá ovladatelnost, zvládal hezky terén, nic nevrzalo, při jízdě působil lehoučce, korbička patří spíš k těm menším, co do délky, tak šířky, malá v ní vydržela do šestého měsíce, ale byla tam už strašně narvaná, byla zima takže včetně fusaku
sporťák mi nevyhovoval vůbec, přišel mi takový otevřený, nic moc prostor, nejde úplně do lehu ani sedu, nejde otočit proti směru jízdy, nánožník mi přišel malý, polohování na pásky ve mně taky nebudilo moc důvěru, nějak jsem měla pocit, že tam ještě nesedící dítko dát prostě nechci, tak jsem ho prodala a koupila jiný
jako výhoda ještě je že jde na podvozek připevnit autosedačka Maxi Cosi

výběr kočárku je strašně složitá věc, každému vyhovuje něco jiného a ideál prostě neexistuje, když jsem vybírala první kočárek, tak mě vůbec nenapadlo co bych vlastně od toho sporťáku chtěla, to až pak používáním jsem se k tomu dopracovala🙂

helulicek
29. led 2010

Holky, moc díky za info 😉
Nějak mě ty vaše infa odradily 😅 , no uvidím...každopádně siho zhlídnu v obchodě a rozhodnu se.
Akcull, s tím, že výběr kočárku je složitej, souhlasím. Já mám sice kombinaci, ale teď už vím, že prostě ten sporťák použiju jen v nejvyšší nouzi. Prostě mě nesedí a to jsem ho ještě nepoužila 😒 Mě se malej naštěstí do hluboké ještě vejde, ikdyž má už 76cm, je tam sice napasovanej, ale na tu vycházku a vyspinkání se v tom to zatím jde. Na delší cestu by to už bylo horší...Jakej máš ty sporťáček?? jen tak pro tip??

.danda.
29. led 2010

Ahoj, taky bych měla jeden dotaz na zkušené mamči x-landerovačky 😉 😀 . Vlastním x-lander kolekce 2007 a chtěla jsem se zeptat, jestli se dá na podvozek 07 nasadit korba kolekce 09? Respektive, zda výrobce zachoval adaptéry?
Jinak s kočárkem už nějaký ten pátek lítám a jsem s ním spokojená! Pochopitelně, jako každý jiný, má své klady a zápory, ale podle mě a mých zkušeností je to stále supr povoz 😵 😉
Díky 🙂

akcull
29. led 2010

helulicek, já jsem po dlouhém rozmýšlení nakonec koupila Teutonia Spirit. Hrozně se mi líbila ta sportovní sedačka, že je pohodlná i pro nesedící děti. Jde otočit proti směru jízdy, jde dát úplně do lehu i sedu, dokoupila jsem si takový prodlužovací nástavec na tu sportovní sedačku, tím se tak uzavře a vznikne vlastně taková velká korba (90cm) s polohovacíma zádíčkama. Ještě se mi líbilo, že má takovou robusní stříšku, která jde překlopit dopředu, takže, když třeba poprchává tak to jen naklopím a nemusím hned nasazovat pláštěnku. A ta stříška se dá s poloviny odepnout a je pod ní jen moskytiera a vznikne letní verze. Jízdní valstnosti jsou super, zvládá i terén.
Jako každej kočárek má i své mouchy, ale pro mě pořád převažujou ty klady.
Jakou kombinaci máš ty?

lentak
31. led 2010

Holky, která máte kočárky X lander (asi XA nevím určitě), jak se pozná nebo nepozná, že jdou polohovat nožičky?Hledám to na netu jako blázen a nemůžu na to přijít, od kterého roku byly u Xlanderů polohovací nožičky...

angellina
31. led 2010

lentak, nevim od ktereho roku, ale kolekce 2007 uz polohovani nozicek ma.. Starsi nevim, my mame 2008, ale tu 2007 ma kamaradka.

lumixii
1. únor 2010

Tak i já "musím" příspět k diskuzi 🙂
Vyzkoušela jsem několik kočárků... Hlubokej(klasickej), Camarelo Q12(aretovací kolečka,sporťák jde nasadit oběma směry, atd, prostě úplně nový kočárek) po tom také trojkombinaci s vložnou taškou, přední kolečka bez aretace, a taky 3kombinaci bez vložné tašky o5 kolečka na pevno, a X lander XA...akorád 3kolku jsem nezkoušela🙂... a po těch všech zkušenostech jsem nejvíce spokojená s XA, pokud se budeme bavit o sporťáku.. korbičku jsem neměla, to jsme byli v Camarelu... Původně jsem chtěla sporťák aby šel posadit oběma směry... měli jsme... a vůbec nemám tušení, proč jsem na tom tak trvala 😒 Malej je rád, když vidí do předu, nemusí se neustále nahýbat aby přeze mě viděl🙂) XA super lehká kontrukce, skvělá manipulace. Do lehu mi jde a to jsem nic nepopošívala, prostě asi jsou delší popruhy🙂) Je pravda že mám 2008, možná je to tam jinak než u 2009... ale co bych chtěla hlavně dodat, mám na malýho fusak, klasickej uvnitř s beránkem, žádnej emitex, žádný takový ty nový úzký.. klasickej starší širokej a tlustej... malýmu je 8 měsíců.. má 75 cm, a 9200 a v pohodičce se mi vejde do sporťáku i nánožníkem, není tam nacpanej a klidně můžu přidat i deku... Někdy mi připadá, že je tam fusaku více než malýho🙂)
A ještě k těm hlubokým korbičkám, nemyslím si, že X lander má malou korbičku... jsou kočárky kde jsou korbičky daleko menší... a pokud se do korbičky vejde miminko do půl roka, je to super... ve většině případů kolem půl roka se stejně začíná používat sporťák... Měla jsem Q12, tam je korbička o něco větší.. mám pocit že je to 80 x 34, XA by mělo být něco kolem 75 x 32 nebo 34 přesně už nevím, ... a stejně jsme šli v půl roce do sporťáku, byli jsme tam napresovaný taky...
Všechno je jen o tom, co si maminka od kočárku představuje... Já osobně bych už za XA jinej neměnila.

pavlina05
3. únor 2010

Lumi, jsem také spokojená s XA. Ale určitě bych jej ještě vyšperkovala. Třeba to okénko by se mohlo dát zastínit 😉 Hluboká korbička by mohla být o 5 cm širší 😉 Popruhy u sporťáčku by mohly být delší 😉
Ale jinak super kára 😉 😀

lumixii
3. únor 2010

pavlina05: Tak to máš ve všem pravdu.. ale jsou to takové maličké detaily, 😀 ikdyž ty pásy tedy moc maličké nejsou.. ale nechá se 😅
Přesně tak.. jinak super kára..

kaatulka
4. únor 2010

Zdravím všechny,

mám prosbičku, nechce se mi pročítat celá diskuse...Viděla jsem kočárky x-lander a docela se mi designově líbily, ale nikde na netu jsem nemohla najít, co je to za výrobce, odkud, jaké má reference, testování, jak dlouho je na trhu atd....Taky jsem se nikde nedočetla, jestli vyrábí kočárky, kde se dá korba otočit i po směru jízdy a je polohovatelné do lehu, může mi prosím někdo poradit, udivila mě strašně nízká cena, např. nová komplet sada se dá sehnat okolo 12. tis...
Díky moc.

pavlina05
4. únor 2010

kaatulka

Výrobce:Polsko
Korbička se nedá otočit,je pouze v protisměru jízdy.
Úplně do lehu nejde, cca 45 stupńů, ale to ničemu nevadí a do sedu také nejde úplně. (ale to je asi u všech sporťáčků)
Co by jsi ještě chtěla poradit?

Dost tady napsala lumi 😉

Já jsem s kočárkem max.spokojena. sAmozř.nějaké mouchy má,ale který kočárek ne,že?

koukni na www.x.lander.cz
http://www.babypoint.eu/

kaatulka
4. únor 2010

pavlína: Moc děkuju za info...Tak to asi nebude nic pro mě, chjo, s výběrem kočáru jsou větší starosti, než jsem si myslela.....

lumixii
4. únor 2010

kaatulka: Taky jsem si myslela, že snad kočárek podle mých představ neseženu... a když jsem sehnala, tak jsem zase zjistila, že jsem jisté věci taky nedomyslela, a věci které u mě byli prioritou jsem postupně odbourávala a zjištovala, že jsou docela podstatnější věci co by kočárek měl mít... 😉 A jak správně řekla PAVLINKA na každém kočárku je něco... musím tedy uznat, že mi někdo napsat stručně takový to popis co PAVLINKA tak si ten kočárek rozhodně nikdy nekoupim.. asi je lepší ho vidět na živo a oskoušet si ho 😉 😀 IKDYŽ já taky nic nezkoušela, jen si to tady přečetla a koupila ho... 😀 😀 😀

lumixii
4. únor 2010

Jo a když jsme u toho výrobce... mě by spíš zajímalo, které kočárky Polské výroby nejsou 😀
3/4 kočárků je výrobce Polský 😀

pavlina05
4. únor 2010

lumixii 😉
JJ, stručně jsem to odbyla. Já nevím co napsat...
Kaa,spíš jaké máš požadavky a my zodpovíme co kočárek umí a co ne 😉
Já třeba nevím jak je X-lander testován 😅 😕
Ale zase s ním jezdím od června 2008,tak už něco vím.

pavlina05
4. únor 2010

Samo,můj tajný miláček je Jané, ale ne ta cena 😝

kaatulka
5. únor 2010

Holky díky moc za info...Mě právě strašně překvapila ta cena, tak jsem si říkala, jestli mám mít k těm polským výrobkům důvěru co do kvality...

Mě se strašně líbí i´coo a cam - italské a teutonia - německé, ale ty ceny, to je síla, já chci stejně koupit jetý po 1 dítěti, proto si právě říkám, že když je kočárek z kvalitních materiálů, bude vypadat velice dobře i jetý...a ráda bych právě měla možnost si korbičku otočit směrem k sobě, a ve sportovní dítě položit do lehu 😒, nechci tříkolku a chci aby byl dobrý i do terénu - nj, když mám takové požadavky, tak to se pak té ceně nemůžu divit, že jo...

A u těch x-landerů jsem právě nikde nenašla, jestli jsou testované na ftaláty, bezpečnost atd. což třeba u těch dražších jsou uvedené druhy testů, které se prováděli...
No, snad něco seženu...
I tak Vám děkuju za informace...

misa84
5. únor 2010

ahojky, nemuzu to tady cele procitat,jen vim, ze se nekdo ptal na nazor na xlandera. no-my mame sportak xa a muzu ho teda vrele nedoporucit 😠 kratke popruhy pres raminka, pres brisko taky, jelikoz syn neni zadny drobek, ale cvalda taky ne, proste normalni 15ti mesicni batole a prijde mi, ze ma nepohodli, navic nejde dat do sedu, stve me, ze si to clovek musi doma vsechno dodelat. no a podvozek je kapitola sama o sobe. netroufla bych si s nim nekam na hory sjizdet koreny stromu a tak, staci mi tady zmrzly snih ve meste a silene to drnca, nafukovaci kola jsou v tomhle pripade fakt zbytecny, kdyz chybi perovani. jedina vyhoda je snadne ovladani diky otocnym koleckam, coz ma dnes pomalu kazdy kocar. asi tak.

lucka.adis
5. únor 2010

Ahoj holky

Na kočárek X-Langer nemám sebemenší stížnost. Má ho sousedka od narození její dcerky a je fakt super (sama jsem si ho zkoušela). Perfektně se s tím jezdí, jak ve městech tam i v terénu, teď ve sněhu je to také uplně v pohodě 😉 Sami jsme si ho teď koupili pro malou a už se těším, až s ním budu moct ven. Ke všemu se dobře ovládá, je skladný a moc místa nezabere. Co se týče popruhů atd. dají se prodloužit, není na tom nic těžkého, přece se nevyrábí kočárky jenom s jednou velikostí, to by ty miminka musela být naprosto stejná, aby se tam vůbec vešli. Jinak je teda pravda, že to nejde dát do sedu, ale do polosedu, což si myslím, že také až tak nevadí, pokud ta maminka nemá až moc velké nároky.
A to že kočárek drncá, který nedrncá? A není to až tak moc, že by s toho bylo dítě vyloženě vyklepané...ale to je samozřejmě věc názoru 🙂

Jen jsem chtěla říct, že já jsem s tím max.spokojená 😵 😵

lumixii
5. únor 2010

Mísa84: tak já tě tady v tom zase budu asi odporovat, zrovna včera jsem s ním ty ukrutné kořeny a kopce sjižděla... mám nafukovací kolečka... a jelo se s ním super.. jsem byla překvapená, jak dobře tenhle hrozný terén zvládl...
Ale každej to vidí jinak... asi je třeba si vyzkoušet více kočárků a pak si udělat názor...

pavlina05
5. únor 2010

misa84
já budu také opomnovat...
Jsem s Xa max.spokojena. Jo,popruhy jsou kratší,máme stejný problém.Ale to mají i ostatní kočárky 😉
A jak píše lumi, s kočárkem se toho dá sjezdit hodně díky nafukovacím kolům a fajn ovládání.
Samozřejmě to není kočár na vysokohorské tůry 😅 ,to není na žádný kočár,ale na krosničku 😉
Já s XA jela několikrát přes les a kořeny a pohoda 😉
A to,že nejde do sedu je vlastně správné 😉 Dítě totiž nemá úplně sedět,kazí si tak zádíčka. A pokud by sedělo úplně,tak by jej to nutilo se předklánět!!!!

kaatulka
Test na ftaláty jsem teda nikdy nezkoumala. 😖
Výrobci jsou dńes všude stejní...Polsko nebo Čína. to si nevybereš 😅
Který kočárek jde úplně do lehu???? Sama za sebe musím říci,že Aleš rád ležel v tom pololehu.Pěkně viděl na svět 😉 a spal mi tam krásně od 7 měsíce.
Já jsem s naším teda moc spokojená a myslím,že nám vydrží i na druhé dítko. Zatím to tak vypadá.

No musím podotknout,že nám teda prasklo na boudičce to pvc okénko...ale ona ho proraila kámoška rukou. Máme jej na reklamaci,tak uvidíme jak si poradí.

misa84
5. únor 2010

tak ja mam asi nejake kazove zbozi nebo co, nam to drnca absolutne priserne, po dvaceti minutach uz boli me ruce, a co potom honzik, ze... 🙄 nejsou tam ani naznaky pruzin, proste nic. a neni pravda, ze drncaji vsechny kolecka, peg perego gt3 ma treba odpruzeni luxusni, ale to je zas na jine tema. a co se tyka skodlivosti sezeni, tak to ja bych si zase dovolila nesouhlasit, protoze mi prijde jako hloupost, ze sezeni skodi zadum, samozerjme pokud uz dite dokaze samostatne sedet, prave ze poloha v polosedu je skodliva, navic vetsina kocarku ma moznost uplneho sedu a nikde jsem nevidela dite se predklanet atp.

pavlina05
5. únor 2010

misa, mě teda nedrncá nic a nebolí mě nic 😖 Asi jak jsme kdo náročný a citlivý.
JAsně,že dítě které má pevná záda a už sedí je ok a může si sedět nebo se naklánět jak chce. No Aleš pokud není přivázaný tak se naklání do stan a dopředu 😖

pavlina05
5. únor 2010

...prostě já jsem s XA spokojená, ale nikomu jej nevnucuji.
Řekla bych že kvalita a cena 😉