Kočík Peg perego book cross, skúsenosti

cima11
29. únor 2016

Ahojte dievčatá odette 123 a karnea. Odette vytvorila otázku a tam som vám už nemohla napísať, lebo tam sa dá reagovať iba jedenkrát. (https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/...) Po pár dňoch pridávam svoje skúsenosti s PP book cross. Som zatiaľ veľmi spokojná. Vyskúšala som tie kolieska aj na našich popraskaných chodníkoch, aj na tráve, aj na dlažbe v meste a ide to tichučko. Uvidím, či to bude rovnaké za mesiac, ale teraz je to dobré. Má všetko, čo sa mi na kočíkoch páči - ľahučkú ovládateľnosť, dobré skladanie, sed až skoro do ľahu (skoro úplný ľah), nadstavenie nožičiek, super veľká strieška (aby nesvietilo slniečko) a veľký nákupný košík. A čo som milo prekvapená aj nejaké vychytávky, čo moje predchádzajúce kočíky nemali - okno na strieška na magnet (na starom kočíku som mala suchý zips a vždy som budila malú, keď som sa šla pozrieť, či spí), skladanie také, že sa vnútro kočíka nezamaže, keď sa zloží (na starom kočíku som mala síce tiež výborné skladanie, ale keď sa zložil, tak sedacou časťou dovonku a vždy som ho zašpinila, keď som ho dávala do auta) a dá sa dať až skoro do kolmého sedu, čo je tiež super, lebo môj starý kočík nešiel, a tak sa mi v ňom malá nechcela opierať, lebo nevidela. Ak chcete ešte čokoľvek vedieť, kľudne sa pýtajte.
Túto diskusiu som vytvorila preto, lebo keď som ho kupovala ja, hľadala som na nete skúsenosti a nič som nenašla, tak aspoň ja teraz môžem poradiť.

mich35
16. říj 2016

Mam book cross a navettu nestabilní neni, jen na můj vkus víc Drnca nez se mi líbí , hlavně kočičí hlavy, měla jsem sportak gt3 a ten si s nerovnostma poradil skvěle, uvidím co cross a sportak

bambullkaa
16. říj 2016

@mich35 Drncat bude a i Book drncá. Tyhle kočárky mají hodně tvrdý podvozek a až postupem času povolí. Taky ti ztěžkne obsah kočárku.. Teď možná máš 3,5 kg ale počkej až bude mít přes 8 kg v půl roce 😀
Člověk když kupuje kočárek PP Book, tak by by s tímto měl rozhodně počítat. Dle mého názoru není do terénu byť píšou All terrain... Já např. denně jezdím pouze na kostkách a k tomu všemu nám teď rozkopali ulici a tak musím tahat kočárek po 20ti schodech a až skončí ty šílený práce na silnici, tak kočárek vezu na servis aby ho zkontrolovali zda je okk.

bambullkaa
25. lis 2016

Má tu někdo barvu Blue Denim?

svaca85
25. lis 2016

Ahoj holky,vy co máte a už jezdíte s Crossem,nestalo se vám,ze vám začalo vibrovat přední kolečko? Čím to bylo? Dávali jste na reklamaci? Děkuji za rady 🙂

bambullkaa
25. lis 2016

svaca85 mě občas. Ale já budu dávat do servisu celý kočárek, tak se na to podívají, myslím, že to není vada. Občas se mi prostě "nechytne" kolo, ale už dlouho se mi to nestalo 🙂 Opravdu tu nikdo nemá Blue Denim??

svaca85
25. lis 2016

bambullkaa mne to právě dělá poslední dobou čím dál častěji😞 a já mám Blue Denim... sporťák

bambullkaa
25. lis 2016

Jeydila jsi přes léto? Mohu poprosit foto sporťáku s nánožníkem i bez s roztaženou stříškou? Vybledl?? Klidně pošli do SZ 🙂

annov
27. lis 2016

Kam budete dávat kočárek do servisu? Jezdíme s ním od září. Prakticky jen ve městě, na cyklostezku jej beru pouze výjimečne. Je to týden co začal strašně vrzat u zadních kol, tam jak je pérování ☹.

bambullkaa
27. lis 2016

Kenyo s.r.o je to výhradní dovozce Peg-pérego, Cybex, Hartan, ABC design a Reer... Tak tam.

svaca85 Mohu prosím porosti o foto kočárku i s nánožníkem a prosím o detail a jak dlouho jezdíš? Klidně SZ 🙂
Díky.

annov
27. lis 2016

Moc děkuji 🙂 . Doufám, že budu v servisu úspěšná

bambullkaa
27. lis 2016

A co že máš s kočárkem? Asi jsem to nepostřehla...

annov
27. lis 2016

Začal nám strašně vrzat u zadních kol ☹ . A to s ním jezdím prakticky po městě a jen zcela výjimečně na upravenou cyklostezku. Používám ho od září a malý má v sedmi měsících 8kg. Takže váhou rozvrzaný být nemůže ☹

bambullkaa
27. lis 2016

Pro až silikonovým olejem. Toto není závada. Na konstrukci je spousta plastových dílů a ty skřípou. Ostatně jako všechny Peg-pérega.
Jezdím teď staveništěm (oprava silnice) syn má 9kg a stále v hluboké korbě. Kočárek drží.

dockysbazar
28. lis 2016

Chystáme se koupit tento kočárek, jen se nemohu rozhodnout jakou korbu. Pop up nebo Naveta XL? Jsou nějaké výhody a nevýhody? Děkuji

bambullkaa
28. lis 2016

Navetta XL je menší. Mám Pop Up a syn se do ní stále vejde i v 9ti měsících. Jinak, Pop Up jde líp na podvozek.

dockysbazar
29. lis 2016

Navetta XL je menší? Spíš větší ne? Já našla tyto rozměry:
Navetta XL: délka 87 cm, šířka 45,5 cm, výška 67 cm, váha 5,3 kg
Pop up: délka 83 cm, šířka 42 cm, výška 67 cm, váha 4,1 kg

Mě vadí, že nenabízí stejné barvy. Chceme Bloom Beige, ale tu v nabídce Pop up nemají.

chicina
29. lis 2016

Tak jsme nakonec take koupili cross... beige 2017. Zatim ceka na miminko,ale v lednu bychom meli zacit jezdit,tak pak napisu postrehy

sonya21
29. lis 2016

Dobrý deň. Prave sme si kúpili tento kociar Peg Perego Book Cross. Chcem sa len opytat ako dlho ho mate a ci ste uz menili brzdy? My sme boli raz na túre v Tatrach a jeden brzdový kotúč sa nám opotreboval. Brzdili sme síce cely čas ked sme išli dole kopcom, ale po tyzdni meniť brzdové kotúče je dosť skoro. Naštastie je v záruke a tak nám ich bez problémov poslali. Druha otázka je, ci Vam drží kosik na nákupy dole pod kočiarom? Lebo ked do neho niečo vložím, nemusí to byt ani nič ťažké, tak sa mi to šúcha zo spodu po zemi. Neviem ci je to pri každom kociari alebo je to nejaká výrobná chyba.

chicina
29. lis 2016

@sonya21 kosik jsme pridelavali a drzi pekne... jsou tan na nem takove "patenty",a protahnete tahlem a pekne drzi

sonya21
29. lis 2016

@chicina ďakujem za radu. Uz je to ok 😉

cima11
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cima11
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bambullkaa
12. pro 2016

@cima11 Jakou máš barvu a za jak dlouho ti vybledl? Mohu poprosit o fotky? I mě kočárek vybledl a budu reklamovat. Budu kupovat PP Completo MOD Black...

cima11
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cima11
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bambullkaa
14. pro 2016

@cima11 V pátek jedem do servisu, ale u nás se moc netváří aby mi vyměnili potahy. No, každopádně jim to řeknu. Tady v ČR mi přijde, že je těm lidem co mají vybledlý kočárek úplně fuk. Vůbec toto neřeší. Přece proč bych reklamovala kočárek když je vybledlý ?! Jedna maminka mi toto napsala... 😨
Až bude vyservisovaný - nově převlečený originálním potahem (nemá žádné vady jen ta stříška) , tak jej prodám i když jsem s ním jinak moc spokojená. Koupím PP Book MOD Black noo...

dockysbazar
14. pro 2016

@bambullkaa

A proč budeš kupovat jinej kočárek, jestli se můžu zeptat? Vybledne i tento ne? My chceme pp book cross v barvě Luxe Grey.. tak mě vše okolo zajímá jestli tedy do toho vůbec jít..

bambullkaa
15. pro 2016

@dockysbazar Nechci tě zrazovat, ale vybledne ti, je to stejný materiál co máme...
Koupím jiný kočárek teda stejnou značku jiný model protože má širší sedák u sporťáku, takže bude mít větší pohodlí než v Crossu.
Celkově Cross jezdí skvěle, ale u nás (z doslechu a já osobně jsem nikdy nereklamovala a ani naši zákazníci ne) není zrovna OK servis. Ale to se dozvím zítra až tam povezeme náš kočárek. Budeme v servisu projednávat i jiné věci okolo tohoto modelu.

bambullkaa
15. pro 2016

Ještě dodám, že moc nechápu, proč musím každému říkat důvod prodeje? Kočárek je to fajn, je lehký a jako tříkolka velice dobře ovladatelný. Za nás veliká spokojenost. Ale já ráda střídám kočárky. Takže u mě je to spíš o změně. Kočárky mě baví. I na prvního syna jsem měla víc kočárků a podle nálady je střídala. Teď mi tu ještě s Crossem parkuje Bugaboo Bee a ráda bych ještě to Completo. Nevidím na tom nic špatnýho a na Crossu mám navíc hlubokou korbu ze které jsme v 9 měsících odrosli, tak nevidím důvod ho dát do servisu a poslat ho dál do světa za prima cenu. Tak ne každý má na to kočárek koupit za takový peníz a zase ten můj bude mít nový originální kabátek a sporťák vůbec nevybalený... Takže bude jako nový... Je spousta maminek co střídá kočárky protože mají rády změnu a ne že nesou spokojené.

dockysbazar
15. pro 2016

@bambullkaa

Asi si to berete moc osobně. Ptala jsem z důvodu, že jsem prvorodička, čili vybíráme kočárek poprvé a je celkem těžké nějaký vybrat. Jsem z toho upřímně dost zmatená. Byla jsem rozhodnutá pro pp a teď vůbec nevím. ☹