• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lze přidělat ke kočárku ruční brzdu?

21. května 2014 
Ahoj holky,
chtěla bych poprosit o radu...nemáte některá zkušenosti s domácí montáží ruční brzdy? Sháním kombinovaný kočárek s ruční brzdou a co jsem se na netu dívala, tak není až tak velký výběr a hlavně ta cena je o dost výšší oproti ostatním kočárkům :frowning2: Budu ráda za každou radu, typ, návod, případně odkaz, kde bych k tomuto tématu sehnala něco užitečného.
16. kvě 2014 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak to Tě moc nepotěším, já taky řešila kočár s ruční brzdou, na ten, který ji původně nemá se dodělat nedá, zjišťovala jsem to všude možně. Nakonec jsem si koupila použitý, člověk ušetří i polovinu ceny a u těch kvalitních kočárků se nemusíš většinou bát, že by nevydržel (když použitý, nejlépe samozřejmě osobní předání - vše si prohlédneš). Zkoušela jsem kočárků víc, měla jsem tříkolové, ale nevyhovovaly mi do terénu, tak jsem zakotvila u čtyřkolky Teutonia Mistral P s ruční brzdou, sporťák se prodává nový asi za 15000, já ho měla za 6500, je v super stavu, fakt jako nový, jsem s ním moc spokojená. Je fakt, že moc výrobců ruční brzdu na kočárky nedává, je to škoda, ale krom té Teutonia ještě dělají Hartan (čtyřkolky), X lander (u jednoho typu) a pak u tříkolových - Jané a Peg perego GT3.
16. kvě 2014 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Souhlasím, že Teutonky jsou opravdu bazarové většinou zachovalé (pokud se k ním majitel nechová extrašpatně), náš kočárek není ani vybledlý, takže potahy vypadají stále jako nové, jen šrámy na podvozku. Jen tedy nevím jestli nechceš tu ruční brzdu kvůli bruslení, protože na to určitě určené není a výrobce, ti řekne, že na bruslení jsou speciální vozíky, kočárek není bezpečný.
16. kvě 2014 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
S domácím přiděláním brzdy neporadím, ale napíšu ti svoji zkušenost. Náš počárek RB má a nepoužila jsem ji za 15 měsíců, co s ním jezdím. Na místě ti kočár podrží každý druh brzdy a konkrétně na Peg Perego je ručka spíš na ozdobu, o přibrždění za jízdy z kopce nebo prudce v rychlosti nemůže být řeč. Kočár jede i se zataženou ručkou, jen si po pár minutách všimnu, že nějak divně :sunglasses: . Mokrá kola neubrzdí vůbec.
17. kvě 2014 v 06:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@frantiska85 Tak já mám Teutonku a ta ruční brzda tam není na ozdobu a brzdí pořádně. I když kočár na to určen není používám ho i na brusle a i když jsem byla rozjetá, tak jsem ručkou ubrzdila nejen kočár, ale i sebe, když mi dítko jedoucí přede mnou na kole to zaduplo na místě.
Jinak dodatečně na kočárek podle mě brzda dokoupit nejde.
17. kvě 2014 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No já ji nepotřebuji ani na brusle ani na parádu, ale je to nutnost :frowning2: Jinak bych ten náš stoupák prostě nesjela...takže potřebuji funkční brzdu k přibržďování. Nechtěla jsem ji ani dokupovat, protože to si myslím by zvlášť nikdo neprodal...spíš si říkám jeslti nemáte některá doma domácího kutila, který už něco podobného vymyslel, že si to namontoval doma třeba z brzdy na kolo...to, že bych na kočárek potřebovala i motorek se ani nesnažím řešit :grinning:
21. kvě 2014 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek