Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

krista
autor
29. zář 2008

Ahojky holky, tak od zítra asi přesedlám definitivně na sporťák - malou to v korbičce nebaví, už jsem to pěkně vybavila, taky je na cestě ke mně konečně fusak od Emitexu, tak se na něj těším, balíček byl poslán v pátek, tak snad zítra tu bude 🙂

Už kdysi dávno jsem tu natrefila taky na jeden kočík co je hrozně podobný našemu Moonu, teď jsem objevila odkaz na něj ještě v jednom tématu, tak házím ať se taky juknete 🙂

http://www.icandyuk.com/
http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=30386

Podoba tam opravdu je velká 🙂 No už se taky třesu na kolekci 2009 jak si poslintáme 🙂 Doufám, že se předvedou nějak, sama jsem zvědavá jaké budou změny, jestli třeba znova zařadí něco na styl T3, T4 když o to byl takový zájem 🙂 Necháme se překvapit, ale každou chvíli ta nová kolekce určitě bude, protože loni to bylo touto dobou, živě si to pamatuju, protože já honem honem kupovala můj kočárek, aby mi ho nevyprodali 🙂

miselin
29. zář 2008

No to je teda dobrá podoba aj sa mi trošku viac páči tento, vyzerá ako trošku vylepšený Moon a sú k nemu aj 4 kolesá a aj jedno to je paráda 😲
Jéé Kristi aspoň už nemusíš umývať podlahy, Kristulka pozametá 😀 😀 😀 A čo bruško ešte pobolieva? Si predstav, že Domča bola teraz tri dni trochu chorá a od vtedy ju zase to bruško bolí

piskotka12
29. zář 2008

Ahol holky...marně se snažím dopátrat toho, nač jsou u kočárku MOON S4 dve tlačítka...mám na mysli ty uprostřed korby, ne ty oválné, ale ty hranaté s vlnovkama...tuhle jsem chtěla vyprat stříšku korby, tak jsem si myslela, že ty tlačítka slouží k její sundání, ale takhle mi to nefungovalo...nevíte náhodou?
Jo a taky neumím zacházet s tou brzdou...kde vlastne je? Je mi jasný, že na přední nápravě...je to ten čudlík, co se mačká do stran?

Taky mi připadá, že je sportovní verze bez podpěry poměrně labilní...autosedajda to samé...je to normální, že se obé sedaně tak kejvaj?
Díky.

Piskot

krista
autor
30. zář 2008

Miselin ahojky, já už ani nevím co naší malou bolí a je fakt že podlaha je hooodně naleštěná 😲 Normálně jsem si několikrát málem rozbila hubu 😅 Ty čtyři kolesa, myslíš ty vepředu? Takhle vypadal i Moon 6 a jednou jsem s ním zkoušela jet, ale to nešlo, mě to přišlo jako kombajn 😅 🤐
Jestli Kristý trápí bříško to ti nepovim, protože už se v ní nevyznám, pár dní byl klid, ale už je zase uplakaná... a co u vás? 🙂

Piskotka máš kolekci 2007 nebo 2008?? Já vůbec nevím jaká tlačítka myslíš, na korbě mám jen tlačítka na boku vevnitř a ty slouží ke shrnutí stříšky korby, brzda je dole mezi zadníma kolečkama - vprostřed takový "pedál" jen to sešlápneš a odbrzdí se zvednutím do zpětné polohy 🙂

Sporťák i autosedačka se mi taky "kejve" ale nijak mi to nevadí, ani Kristýnce ne 🙂 Myslím že to byl účel, kdyby to chtěl výrobce upevnit tak to vyřeší jako hl. korbu 😉

krista
autor
30. zář 2008

Tak už vím jaká tlačítka myslíš, koukala jsem ti do alba! 🙂
Tak to nevim jestli ti to vysvětlím, ty když zmáčkneš tak je můžeš složit pod korbu 😉

miselin
30. zář 2008

Kristo u nás bol posledný týždeň katastrofa, ale včera to už bolo zase lepšie, ja už tiež neviem, čím to je. Asi sú fakt len také uplakané 😝

lukajda
30. zář 2008

Ahoj holky,
Krist, to to letí - vy už jdete do sporťáku 😀 Vůbec teda netuším, jaká tlačítka má Piskotka na mysli 😕 Jukla jsem jí do albíčka a byla jsem pěkně překvapená, protože má za manžela mého spolužáka z VOŠ - chodili jsme na pár společných přednášek 😀 😀 😀 Svět je malinkatej 😀 Teda doufám, že jsem se nesekla 😉

martina.zikmundova
30. zář 2008

Ahoj holky,
tak konečně jsem se sem taky dostala🙂
představte si, malej ted víc jak týden marodil, chytnul z jídla campylobacterii, je to něco podobné salmoneloze, takže pořád jen zvracel, měl průjem, celkově nechtěl jíst ani pít. chtěli si nás nechat v nemocnici, naštěstí jsme to zvládli nakonec i doma. ale je to fakt hrozný. v dubnu měl zápal plic plus další střevní bakterie, ted další. chudák malá to holt bude mít asi furt.
musela jsem ale úplně vysadit kojení, nedělalo mu to dobře při té nemoci na trávení a já jsem taky ted měla dost velký potíže sama se sebou po HAK, kterou jsem předtím brala. takže jsem malýho odstavila a už několik dní si na mlíčko ani nevzpomene. je to fakt paráda. oproti těm dnům, kdy jsem kojila 5x-6x za den a 3-4x za noc. jen nevím, co s tím mlíkem v prsou dělat. mám ho tam i po odstříkání pořád tolik. nevíte nějaké babské rady, co s tím?

tak fusak Emitex nakonec neobjednávám, zkusím vydržet s tím, co máme. stejně moc v kočáru už být nechce. tak možná až na druhé mimčo někdy v budoucnu ho objednám.

lukajda
30. zář 2008

Marti - campylobacterii jsme měli cca před třemi týdny taky 😒 Taky jsme to naštěstí zvládli doma. Teď už jsme v pohodě, jen musíme pořád ještě chodit na kontrolní výtěry kvůli plavání. Dokud nebude z těla stoprocentně pryč, tak do bazénu nesmíme. Prý by mu ty kontrolní výtěry už ani nedělali - když už je v pořádku (prý to dlouho trvá než ten campylobacter zmizí z těla) ale kvůli tomu plavču musí.

martina.zikmundova
30. zář 2008

lukajdo: nám naše dr. tvrdila, že ted už by to mělo být v poho a klidně bychom mohli jít o víkendu do bazénu. no tak to jsem tedy zvědavá, jak to dopadne. a měl to jen Tadeášek nebo i vy? a z čeho, přišlas na to? já totiž zatím moc ne. tos mě tedy pěkně vystrašila, že to trvá tak dlouho a furt ty výtěru. uff, se máme tedy na co těšit.

krista
autor
30. zář 2008

Ahojky holky, tak dneska přišel fusáček, mám ho v albu, teda je velikej! Mám pocit, že bych se tam s trouchou práce vešla i já 😀

Miselin a jaký jsi měla těhu? Já si myslím že malá je tak ubrečená kvůli tomu mýmu vystresovanýmu těhotenství, o porodu nemluvě 🙄

Lukajdo to je fakt malinkej svět 😀 Piskotka myslí ty čudlíky ->máš takový ty kulatý čudlíky kterýma zacvakáváš korbu a pod nima jsou hranatý čudlíky s vlnkama (na sporťáku nejsou 🙂).

Marti teda to bych nečekala 😲 a obzvlášť když kojíš ještě, to se říká jak jsou ty děti zdravý a vy máte teda smůlu ☹

Lukajdo ještě dotaz 😅 Já hlava děravá jsem se asi už ptala, ale zapomněla jsem tvou odpověď (jestli jsi mi odpověděla 😅) sundavala jsi z hluboké korby ten "nánožník"????? Jde to???

lukajda
30. zář 2008

Krist - jo jde, jenže já už nevím, jak jsme to z toho dostali 😀 😀 😀 Už vím, který čudlíky myslíš, ale vůůůbec netuším, k čemu je to dobrý. Mám takovej pocit, že jsem na odpověď zapomněla - já hlava děravá 😀 😀 😀

Marti - měl to jenom Tádík. Začalo mu to na chalupě, kde jsem s ním byla sama, takže jsem volala našim, aby pro nás přijeli a vzali nás do Prahy, abych byla blíž k Dr. kdyby něco. Zhoršilo se mu to, takže jsme jeli na pohotovost do Thomayerky, kde mi Dr. řekla, že je to 100% dietní chyba a salmonelu nebo něco podobnýho naprosto vylučuje, ale výtěr, že mu dělat nebude 😠 Takže když jsme dorazili domů, tak jsem pro jistotu na ten výtěr s Tádou šla, přestože už žádný problémy neměla a zjistil se ten campylobacter. Musela jsem se nahlásit na hygienu, kde mě zpovídali z kdečeho, ale stejně se nepřišlo, z čeho by to mohlo být. Dr. mi říkala, že ty kontrolní výtěry se normálně nedělají, jakmile přejdou obtíže, tak už je braný jako zdravý, kdyby prý chodil do školky, tak už normálně může mezi děti, ale protože chodíme na plavání a moč a stolice je infekční, tak hrozí to, že kdyby se vyčůral do bazénu, že si nějaký dítě olízne ručičky nebo napije a je to 😒

Je to těžký určit z čeho by to mohlo být - může to být z kuřecího masa, může to být třeba z ovoce nebo zeleniny, co sebere na zahradě a olízne (to u nás nehrozí, protože na chalupě nic nepěstujeme), nebo prý stačí sáhnout na košík v obchodě, může to být ze zvířat...těžko říct.

Jo a na hygieně mi řekli, že to v těle může být i několik měsíců, takže chodíme každý týden a zatím ho pořád máme. Musí se prý strašně moc dávat pozor při přebalování na plínky, pořád všechno myju, ruce si všichni včetně Tádíka myjeme antibakteriálním mýdlem, co máme z plavča.

Nám toho campylobactera nezjištovali, když prý jsme neměli žádné potíže, tak to prý není nutné...budu jim věřit. Dávám Tádovi hodně jogurty - Activii nebo Holandii a užívá laktobacílky. Co vám na to poradili?

piskotka12
30. zář 2008

Kristo: Děkuji moc za odpověď...pár lidí tady správně uhodlo, které čudlíky jsem myslela. Pro jistotu jsem dala do svýho posledního alba obrázek..můžeš se na to prosím podívat?
Jo a pokud jde o tu brzdu, z popisu kočárku jsem myslela, že je tam kromě té sešlapávací jěště ňaaká jiná..která by se dala použít např.u jizdy z kopce (když vezu nákup, tak to pěkně táhne kupředu).

Lukajdo...myslím, že ses trefila, pač manža (Martin) chodil na VOŠ...škoda, že již spí....to bych se ho hned zeptala, jestli tě zná 🙂 Tak to je fakt něco 😎

martina.zikmundova
30. zář 2008

Krist: docela jsi mě na ten Emitex nalákala. ale ted už bych ho fakt asi moc neužila. ale jestli ho budeš prodávat někdy v budoucnu, tak se hlásím 🙂

Lukajdo: tedy, fakt vyčerpávají výklad. no s tou hygienou bude asi taky dobrý, budu tam muset zajít, už nám poslali předvolání. kuřecí maso jedl, ale když jsem ho chlazené koupila, tak ho hned dala do tlakáče a pak zamrazila. my ho jedli taky a nic nám není. je to fakt divný. ty nákup. vozíky by klidně odpovídaly. je fakt, že i Michálek často hodí dudlík a zem a pak ho zas strčí do pusy, aniž bych mu v tom stačila zabránit. antib. mýdlo taky musím koupit. dr. mi toho jako moc neřekla, jen dodržování hygieny a zatím zákaz bazénu. plus mi dala na papíru vypsaný dietní potraviny.

miselin
1. říj 2008

Kristo, práveže ja som bola až neuveriteľne kľudná celé tehu čo je u mňa teda zázrak a ešte som sa aj na pôrod tešila a to poznám len seba čo som sa tak tešila, no a malá mi tri týždne len spinkala a papala, tak som sa vtedy chvastala , že to preto lebo som bola stále kľudná no a tak mi to zato vracia až do dnes 😖
Piskotka tie čudlíky na korbe sú tuším na to keď sa úplne skladá je to aj v návode rozpísané no a tie čo sú na kolesách tak to je nato že tam môžeš dať aj jedno koleso a mať z toho trojkolku, to mi tak vysvetloval majiteľ

krista
autor
1. říj 2008

Holky tak jste mě vyděsili, asi koupím taky to antibakteriální mýdlo, to je děs ☹

Piskotko tak čudlík jsem odhadla správně 😀 Ten vrchní slouží vážně k tomu že když ho secvakneš tak můžeš ty "zástrčky" (kterými se zacvakává korba) složit pod korbu, ona se z korby dá udělat pěkná placka 🙂 a ten čudlík níž to je na aretaci koleček, musíš mít kolečka rovně (aspoň já u tý trojkolky) mačkneš ho z pravýho boku (když stojíš u kočárku pohledem do korby) a tím pádem se ti nebudou kolečka točit, budou nasměrována rovně 😉 a odblokuješ to opačně - máčkneš zleva 😉

Lukajdo ještě s tím "nánožníkem" já se bojim že to urvu ale potřebovala bych to vyprat 😖

Marti prodávat jednou určitě budu 😀 ale asi až po druhým prckovi, tak nevím v jakým bude stavu 😀 ale budu na tebe kdyžtak myslet 🙂

miselin
1. říj 2008

Piskotka a ty máš aj predné kolieska nafukovacie?
Kristo zase sme naraz písali 😀

krista
autor
1. říj 2008

Miselin teď ale těžko říct co myslela Piskotka tou šipkou na fotce dole (buďto jak říkáš ty, že se dá to kolo vycvaknout anebo tu aretaci) ta šipka míří tak nějak k oběma 😉 A dovolím si odpovědět za Piskotku, že přední nafukovací nemá, to nebyly na žádný kolekci 🙂

No tak s tím těhu je to fakt záhada, v tom to teda nebude, já jsem se teď dočetla že v půl roce bývá taky spurt, tak to je možná u nás, protože chce pořád jíst, i prsa mi už rozhlodala! 😒

miselin
1. říj 2008

A vieš že aj moja začala na jej pomery až akosi veľa jesť a dnes som k nej vstávala len tri krát, to je za posledné dva týždne prvý krát čo som sa ako tak aj vyspala, inak k nej vstávam 6-7 krát no hrúza, čo by sa to malo lepšiť tak u nás sa to horší a vrátili sa nám aj večerné hysteráky, tie bude mať hádam až do puberty ☹

lukajda
1. říj 2008

Ahoj holky,
Marti - já jsem na hygienu musela hned volat a nejdřív jsem si připadala jako nějaká sociální matka, paní byla ale strašně milá a říkala mi, že spoustu dětí to má a rodiče to vůbec netuší, prostě má dítě průjem a vůbec s tím k Dr. nejdou. Doufám, že se toho brzo zbavíme, mě toho zas tak moc taky neřekli, hlavně pořád zdůrazňovali, že musím dávat pozor na ty plínky. A pokud prý už nemá obtíže, tak může jíst tak, jak jsme zvyklý, ale já mu jídlo stejně vždycky strašně moc hlídala, takže je to jak kdyby byl na dietě stejně.

Krist - odpol řeknu manžovi, ať mi sundá hl. korbu (mám jí totiž uklizenou v pracovně ve skříni) a sama jí nesnesu ani omylem. Tak se na to mrknu.

Piskotka - A má manža iniciály MB, viď? On si mě pamatovat nebude, chodila jsem do jiný skupiny (AI), ale chodili jsme s jejich skupinou na techniku cestovního ruchu, ekonomiku a možná ještě něco jinýho. Vypadá pořád stejně.

martina.zikmundova
1. říj 2008

ahojík,
tak na hygieně paní milá, stačilo vše vyřídit jen po telefonu. prý to má fakt dost dětí, u nás tedy asi z 1 plátku kuř. šunky, sice jsme jí jedli všichni, ale holt v jeho kousíčku mohla být bakterie schovaná. když nechodí do školky tak je to v pohodě. mohli jsme se nakazit jen my rodiče při přebalování. antib. mýdlo se kupuje v lékárně nebo v drogerce? pro jistotu ho koupím, určitě se někdy bude hodit.

Krist: a kdy plánuješ druhý dítě? stihneš to dřív než já? 😀

já byla celé těhu taky pěkně nervozni, kvůli škole a státnicím, ale malej je spíš tvrdohlavec než uřvánek. mi totiž přijde, že prvních 6 měsíců jsou děti bud hrozně hodný, nebo ubrečený. ted je malej fakt už dost samostatnej, co chce, to si vezme, tak mám víc klidu a tím, že chodí, tak už ho bříško nebolí, když si to může rozchodit. tak holky naučte broučky co nejdřív chodit a bude po problémech. jo a ted když už nekojím, tak i malej spí klidněji, což je fakt paráda a víc se konečně vyspím 🙂

lukajda
1. říj 2008

Marti - tak to je dobře, že jsi to tak rychle vyřídila. Já jsem byla taky ráda, že to šlo jen po telefonu a taky mi říkala, že to má spousta dětí. Já jsem to antibakteriální mýdlo kupovala na plavču, kam chodíme. Museli jsme ho používat všichni před vstupem do bazénu. Zkusila bych buď lékárnu a nebo nějaký kurz plavání.

Krist, ty už plánuješ??? To jsem zvědavá, kdo z nás bude první 😀

lukajda
1. říj 2008
martina.zikmundova
1. říj 2008

lukajdo: super, díky, od Oriflame má mamka a je to bez vody, jen se s tím ruce potřou. myslím, že to má manža v autě, tak mu to seberu. ale do rossmana se taky půjdu mrknout a očuchat to 🙂

lukajda
1. říj 2008

Krist, k tomu "nánožníku" na hluboké - normálka jako u bundy. Musíš mít oba ty jezdce u sebe, dojet s nimi ke kraji a potáhnout tím "nánožníkem" přesně jako když rozepínáš bundu. Nevím, jak líp to napsat 😉 Zabojuj a uvidíš, že se ti to povede 😀

krista
autor
2. říj 2008

Lukajdo tak už jsme bojovali já i manža, ještě to teda zkusim znova, že seš to ty 😀 ale jako jestli si to rozbiju tak budu naštvaná 😀 😀 😀

Miselin to mě mrzí, že máte pořád takové problémy, já jsem se dneska vyspala dobře, tak jsem odpočatá a nabytá energií, přeju ti totéž!!!

To druhý mimčo už plánujeme no 😵 😀 Určitě dám vědět až to bude aktuální nebojte 😀

Vidím že to těhu teda nemá na ty děti až takový vliv a to jsem docela i ráda, protože já jsem fakt stresák hroznej, tak věřím že to na ně nemá takový vliv, i když by samozřejmě těhulky měli být v pohodě 🙂

Holky na to mýdlo kouknu 🙂

Objevila jsem na MMB tohle, myslíte si že to půjde i na náš kočár? Ta pláštěnka mi totiž zabírá fakt dost místa 😉
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=16000311&tab=1 Nebo jak to máte vyřešený vy?

krista
autor
2. říj 2008

Tak jsem to teď zkoušela a fakt to neodepnu 😒 😖

lukajda
2. říj 2008

Krist, tak to teda nevím a já ti tak věřila, že to zmákneš 😀 😀 😀
To je dobrá vychytávka na tu pláštěnka - taky vždycky nadávám, že mi zabírá půlku košíku.

krista
autor
2. říj 2008

Lukajdo a myslíš že to na to půjde? Neni to jenom na ty golfky co myslíš? No fakt to dolů nedám a manža má fakt sílu, i já se nepokládám za nějakou trasořitku co by neuměla zabrat 😅 nejde to ☹ No tak teď už je to stejně fuk, když už korbu používat nebudeme, ale chtěla jsem to pořádně vyprat tak to vezmu v ruce no 😅

lukajda
3. říj 2008

Taky jsem nad tím přemýšlela, jestli to nejde jen na ty golfky...to by chtělo nějaký detailnější fotky 🙂