Máte zkušenosti s kočárkem Moon?

krista
21. srp 2007

Ahojky,
jelikož jsem bláznivá do věcí pro miminka, už teď jsme si tak vybrali kočárek, konečně jsme se shodli i s manželem, líbí se nám jak celkový styl, tak barevná kombinace a v neposlední řadě i cena, hlavně z níže zmíněného serveru 😵

Nám se líbí konkrétně typ Moon S4:
http://www.detatko.eu/info/Kocarek-MOON-S4-c-22...
Nejdřív ho teda pořádně zkouknu v obchodě než ho objednám třeba přes net, ale mám takový pocit že už jsem ho viděla 😵

Chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s kočárky Moon, určitě si nechám poradit a pokud budou špatné, budu hledat dál 😉 Díky moc.

krista
autor
5. lis 2007

Peťul neboj to bude dobrý - v dobrém i zlém 🙂 😉

petulka77
5. lis 2007

Jo, jo, to si říkám taky. A kde jste předtím bydleli v zahraničí, jestli se můžu zeptat, kde nemají Vánoce?

petulka77
5. lis 2007

A ty na ten sraz teda nepojedeš vůbec, jak jsem koukala na tu tabulku?

krista
autor
5. lis 2007

Peťul bydleli jsme v Rusku, tam mají jen něco jako vánoce, ale nemaji stromečky (prý - já už si to moc nepamatuju 😅) 🙂

Na sraz nepojedu, protože se do Prahy nedostanu - finančně ani datumově mi to nevyhovuje, nejela jsem na sraz ani s holkama se kterýma se znám skoro rok ☹
A co ty? Těšíš se? 🙂

petulka77
5. lis 2007

Já nevím, nemám čas chodit na březnovky pravidelně a pak je mi nějak blbé se tlačit do rozjetých diskuzí, stydím se i přes net🙂) Tak asi bych si tam připadala trochu blbě. Mám takový blok od školních let, kdy jsem měla hrozné mindráky - brýle, akné atd.
My musíme do Prahy, máme tam věci, ale to určitě nebudem stěhovat těsně před svátkama a asi ani mezi svátkama, taky záleží na tom, jak bude mít volno ten kamarád, u kterého to máme, nábytek navíc až u jeho tchýně ve Zvoli, takže to bude náročnější a pokud ten sraz nespojím s tímhle, tak sama tam určo nepojedu, taky mám nemocenskou a navíc ty finance☹(
Asi už jsi šla spát, četla jsem jen tak o životě III, já jdu taky, tak dobrou!!!

krista
autor
5. lis 2007

Ty máš mindráky??? No podle fotek jsi kočka!!! 😉 😉 😉

Já nespim 😅 Ale to nevadí 😀 Měj se hezky a hezký sny 🙂

Jo je to drahej výlet do tý Prahy pro mimopražský, ty to máš taky dost z ruky jako já 😉

petulka77
5. lis 2007

Já myslela, že už jdeš spát... mě se stejně nejlíp kecá s Tebou, asi že jsme na tom docela podobně.
Nosím už od SŠ kontaktní čočky a naučila jsem se o sebe trochu pečovat a navíc po prvním porodu jsem dost zhubla, tak už je to dobrý, balí mě chlapi, ještě i teď s břichem🙂) Ale furt jsem zakřiknutá před jinýma holkama, před těma autoritativníma typama, takové ty sebejisté, co každý bere, ať řeknou nebo udělají cokoliv. Nebo jak je víc lidí pohromadě, tak nemám vůbec odvahu swe mezi ně vmísit, pokud tam nemám spojence.A TM zas není doma, že ještě nespíš?

krista
autor
5. lis 2007

Nééé Peťul, MM je doma, ale kdyby byl víkend tak by doma asi nebyl 😀

No koukala jsem znova na fotky a fakt jsi kóča, kdo by ti typoval doma 7letýho raubíře 😲 🙂

Já bych mohla taky po porodu zhubnout, hodilo by se mi to 😀 🙂 Hlavně bych to potřebovala jako sůl 😝 Taky se nerada mísim do něčeho zajetého, prostě mi to nějak nejde 😔

Prosímtě míváš teď po večerech (nocích 😅) hlad? Já děsnej, teď mi kručí v břiše tak budu muset dát prdelce najíst 😀

petulka77
5. lis 2007

Vůbec, po nocích nikdy, vyjímečně večer jogurt, já nejvíc snídám, to je tak 30dkg 2 druhů lupínku a čoko müsli, do půllitrového hrnku na polívku, mlíko skoro do plna a do toho ještě nějaký dobrý jogurtíček, ó to jsou mé bohaté snídaně.
Před prvním těhotenstvím jsem měla 56 Kg, přibrala jsem na 63,5 a 3 měsíce po porodu jsem měla 47Kg a vypadala jsem nějakou dobu jak z koncentráku, jak mě malý tak rychle vycucal, pak se to spravilo - byla jsem jak proutek, ale vypadala jsem už zdravě.Poslední 2 roky jsem zase hodně papala, protože to já ráda a teď jsem začala těhu na 53kg a oproti prvnímu těhu mám zatím kilo navíc.Jsem zvědavá, s kolika půjdu k porodu.
Jo a když jdu někam s prckem, ještě donedávna nás považovali i za sourozence, ale teď už mám břicho, tak už vypadáme normálně. Vojtík se strašně těší na mimi a pořád vymýšlí, co s ním bude dělat atd. Dnes byl se mnou místo MM na tom ultrazvuku.
Tak to vypadá, že teď tady i já budu trávit víc času, protože MM bude fut hrát, když nemůže pořádně nic dělat.

krista
autor
6. lis 2007

Peťul ty jsi šikula, no já mám hodně už teď a to mám -2kg a taky jsem zvědavá s čím půjdu k porodu, co myslíš kolik můžu ještě přibrat? Tak nějak reálně?

Jo to jídlo jsem si ještě neudělala a navíc potřebuju děsně čůrat, tak běžím 😀
A Vojtík ti to dovolí sedět u PC? 😀

petulka77
6. lis 2007

Právě jsem dneska na Tebe koukala v tabulce a chtěla se zeptat, jestli už jsi něco přibrala, tak když jsme už na začátku 2. poloviny a ty jsi furt v mínusu, tak to se nemáš čeho bát, akorát nejez žádné kalorické bomby, hlavně večer.Tipuju, že do konce těhu přibereš max.5kg od toho co máš teď. A chodíš někam cvičit? Já chci začít, začla jsem hledat, ale teď se stalo to s MM, tak jsem na chvíli hledat přestala, zatím nemám nic určitého, ale potřebuju něco dělat kvůli zádům.

Vojtík je dopo ve škole, akorát o víkendech budu mít určo smůlu, to mi neklapne, taky se mu musím někdy věnovat, ale MM je odhodlán jít v sobotu s malým na fotbal i s těma berlema, tak budu sama doma asi 2 hodky, tak to si užiju🙂)
Jinak je u nás o víkendech doslova bitka o počítač, to je někdy jak v grotesce🙂)

krista
autor
6. lis 2007

Tak to věřím, že bitkaříte 😀
No ty kalorický bomby - někdy si něco dám, říkám si, že když jsem nic nepřibrala tak se to nezblázní, ale i přesto že jsem si často dala třeba čokoládku tak furt nic 😲 Já spíš měla strach aby mimi nebylo maličký, ale to je asi v pohodě, když Dr. na UTZ nic neříkal 🙂 Cvičit nechodím, ale ráda bych, já nemůžu, protože mám to rizikový a ty jsi taky špinila ne? To by si taky neměla člověče ☹

O víkendech mám taky smůlu, to se věnuju MM, protože jak víš tak jinak se nevidíme a nebo tu sedí on a čte fotbal 😝

lukajda
11. lis 2007

Ahoj holky,
koukám, že od debat o Moonu už se to tady hodně odklonilo 😀 ale včera v OC Chodov ve frontě na přebalování miminek (to je fakt hrůza na co všechno už jsou dneska fronty) jsem se potkala s maminkou, která měla sporťák Moon S4. Ptala jsem se jí na to polohování dítěte, jestli jí to nevadí, jak to zvládají a prý pohoda. Je fakt, že holčička (mimochodem Kristo v modromodré variantě 😀 )byla evidentně spokojená 😉

krista
autor
13. lis 2007

Lukajda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No ty jsi mi zase zvedla náladu 🙂 😵 😵 😵 Super zářím jako sluníčko, to víš že jdu do něj 😀 A do té modromodré varianty, jen aby mi ho neprodali, to by byl průser 😝 a koukám že máš albíčko, tak jdu jukat 😵

krista
autor
13. lis 2007

No paráda, Tadeášek je zlatíčko 😵 taky koukám, že máte krásnou hrazdičku 😵 a Moon no to nemůžu vyjádřit slovy, moc mu to sluší v akci 😵

lukajda
13. lis 2007

Já si fakt na Moona nestěžuju...ale znáš to, co člověk to názor 😀 Hrazdička je super, má jí hodně rád a vydrží pod ní vykecávat s medvědem třeba půl hodiny 😀 Kupovala jsem jí v Tescu, když byla v akci za 799,- Normálně stojí 1499,- To víš, každá kačka dobrá 😀

krista
autor
13. lis 2007

No mě to povídej, že každá kačka dobrá 😀 Ještě ani nemáme mimi venku a už smrdim korunou 😀 😅 Tak to je paráda, mě se líbí to ladění barev a celkově je moc krásná 😵 Hlavně, že se malej zabaví ne 😝 😀

Ale slovo Tesco to nechci dlouho slyšet, už tam chodím týden pro foťák, kterej maji mít na akci ☹

Já už bych nejradši toho Moona měla doma, fakt vám to s ním sluší a jsem ráda, že jsi viděla holčičku v modromodré, to mi zase zvedlo seběvědomí a budu se tim utěšovat až mi budou lidi říkat, že máme hezkýho chlapečka 😠 😀

lukajda
13. lis 2007

Jak jsem viděla tu holčičku v modré variantě, tak jsem si na tebe hned vzpomněla 😀
O penězích mi ani nemluv, teď co mám ještě mateřskou tzn. 69% platu, tak je to naprostá pohoda, ale děsím se toho, až přejdu na rodičák. Nechci tu zrychlenou variantu, ale chci být s Tadeáškem doma ty tři roky. To bude nářez.

krista
autor
13. lis 2007

Lukajda, no já se teď děsím, protože mi došlo a dočetla jsem se to, že na to abych mohla být doma 3 roky (což jsem chtěla taky) musím být účastna nem. poj. po dobu dvou let (to platí za tebe zam.) a já pracovala jen rok a měsíc, takže nemám na ty 3 roky nárok a musím na 4, takže do 21ti měs. 7,6tis. a pak 3,8tis., takže až bude malé 21měs. tak jdu makat, jestli se mě to vážně týká ☹ Já se v tom nevyznám!!! 😢

lukajda
13. lis 2007

To mi povídej, taky se v tom vůbec nevyznám, I když já mám to štěstí, že jsem byla zaměstnaná dýl, tak si můžu vybrat. Zase ale budu mít šílený dohady se sociálkou, ohledně toho, kde mám ty papíry odevzdat jako to bylo při porodným...Mám totiž trvalé bydliště v Praze a Tadeášek tady v Jirkově (kvůli školce, kdyby měl jako já v Praze tak ho tady do školky pak nedostanu) a to ty dámy na městským úřadě nějak nemohly rozdejchat.

krista
autor
13. lis 2007

Lukajda to je fakt, pro tebe bude to papírování taky znova 😖
Možná to neni tak jak jsem psala, ještě se snažím zjišťovat info a písnu asi e-mail někam na socku nebo já nevím kam bych to měla napsat 😒
Jsem zvědavá a když teď půjdu někam na úřad tak akorát natrefim na protivnou úřednici jak mám to štěstí 😝

Lukajda a už máte sníh? Zajímalo by mě jak drandíte ve sněhu s Moonem? 🙂

lukajda
13. lis 2007

Mě by zajímalo, jestli vůbec nějaký příjemný úředníci někde existujou, když jsem byla malýho přihlásit k trvalýmu pobytu, tak jsem nejdřív musela volat 2x na městský úřad Prahy 4, aby si tam malýho odhlásili (pak jsem zjistila, že když jsem ho přihlašovala v Jirkově, tak to měli zajistit oni automaticky 😠 No a tady jsem pak byla třikrát osobně, jednou zapomněli ofotit rodný list, pak zase volali, že ho teprve musí odhlásit v Praze...fakt na ránu.

Nám tady spíš sněžoprší...ale když jsem zvládla jít s kočárem a k tomu mít psa na vodítku, mám tady teď na 3 týdny na hlídání našich kokršpanělku (je to pěknej pošuk) tak už s Moonem zvládnu všechno 😀

krista
autor
13. lis 2007

Lukajda ty jsi rychlík 😀

No to je fakt naprd, zrovna jsem v jednom tématu psala, jak se těším až budu podávat daně 😖 Sice oba pracujeme, ale v práci nejsou schopní nám odečíst spoustu položek, takže si k tomu každej rok radši doma sednu a udělám si to sama nebo aby mě nepříjemná mzdová oškubala o něco co mi tenhle stát jednou dá 😝

Lukajda a když s ním vcházíš do výtahu tak musíš nějak zmenšovat tu rukojeť a stojíš jako u dveří nebo na boku? 😅 to jsou otázky co 😀

lukajda
13. lis 2007

Já jsem malinká (158 cm)takže jí mám na tu nejnižší polohu pořád - stojím z boku. Teď si ale uvědomuju, že když odněkud přijede s kočárem manžel, tak má tu rukojeť povytaženou a nevybavuju si, že by jí musel snižovat kvůli výtahu.
To je v pohodě, já ty dotazy naprosto chápu - není to tak dávno, co jsem měla hóóódně podobný 😀

krista
autor
13. lis 2007

Lukajda no to ti povim, jsi vážně prcek 😀 Já mám 160cm takže nemůžu moc machrovat 😀

Občas ještě juknu i po jiným kandidátovi, ale nakonec se vždycky vrátím k Moonovi 😵 tak si myslím, že u něj zůstaneme a těším se až se i já budu chlubit jak s ním drandíme 🙂 😵

krista
autor
13. lis 2007

Lukajda a máš fusak? Zajímalo by mě kdyžtak jaký 🙂

lukajda
13. lis 2007

Mám ten combi od Emitexu - je super, že ho využiju i na sporťák. Teda teď mi udělala radost zdravotní pojišťovna - přišel kredit na Tádíka 5OO,- na proplacení věcí z lékárny, nebo plavání (ale já mu to schovám na očkování Prvevnaru). Mě přišel před časem taky kredit 500,- jako že chodím na preventivky a tak, když jsem byla těhu tak mi přišlo 1200,- co poskytují nastávajícím maminkám a manžovi protože je dárce krve přišlo 450,- Můžeme to všechno převést na Tádíka, tak mu to necháme na to očkování. A to jsem ještě teď zjistila na jejich stránkách, že přispívají dětem do 19 let na očkování, která nejsou hrazená pojišťovnou 1000/rok. Tak mi udělali radost 🙂

krista
autor
13. lis 2007

Lukajda ale ty asi nemáš VZP co? 😖 Ty nedávaji skoro nic 😒
Nemáš odkaz na ten fusak?

krista
autor
13. lis 2007

Aha tak jsem ho našla, je to tenhle?
http://www.babymax.cz/images/large/Combi_03.jpg

Tady se mi líbí ty první dvě varianty, to by ladilo pěkně s kočíkem 🙂

krista
autor
13. lis 2007

Asi se budu ptát jako blboun, ale tam píšou délka 110cm, tak jak se mi to vejde do korbičky, když ta má cca 77cm? 😅