Nájezdy na kočárek v paneláku. Jak řešit, kdybych je chtěla přidělat?

marlenka34
20. zář 2019

Ahoj, mám takový problém. Koupili jsme byt v paneláku, je bez výtahu a schody jsou i do sklepa. Teď ten problém, nemám kde dát kočárek. Do 3. patra ho nosit nebudu, ráda bych ho nechala ve sklepě, ale někdo vyškubl (ještě než jsme se nastěhovali) jednu nájezdní kolej a zůstala tam jen jedna 🤷
Zkoušela jsem to nějak vychytat, jak jezdit jen po jedné, nebo kočárek na schodech poponést, ale prostě ne, to se nedá dělat denně.
Nevíte, jak to chodí, kdybych tam tu jednu kolej chtěla přidělat? Musím se obracet na družstvo, když dům je jejich, nebo to musím řešit se sousedy, jestli jim to bude vadit? Děkuji

zuzita15
20. zář 2019

@marlenka34 urcite na druzstvo, pozadala bych je o opravu koleji pro kocarek. Kdyz uz tam byly, tak to nemusi nikdo schvalovat, jen se to opravi.

biedronca
20. zář 2019

@marlenka34 Zajdete za domovníkem - pokud se s ním dá mluvit a ten opravdu zařídí na družstve. Případně se rovnou obrátit na družstvo.
POkud tam ta kolej byla, opravit se to musí. To není nic navíc atd, prostě klasická oprava. Kor když tam není vytah. Takže co nejdříve to urgujte, za chvili je tady zima.

marlenka34
autor
20. zář 2019

@zuzita15
@biedronca děkuji, volala družstvo a musím to řešit s domovníkem jak píše biedeonca.
Jdu zjistit, kdo to tedy je. Holky a můžu se nějak bránit, kdyby mi řekli, že to tady nechtějí? (Když to tedy vytrhli oni) Je tady starší komunita, která drží při sobě a pak zbytek lidí tu téměř vidět není.

martaskaaa
20. zář 2019

@marlenka34 A ta stará komunita ti bude tahat kočárek nahoru a dolů? Snad se to povede. Napadl mě pro pripad nepochopení starousedlíků kompromis, že ta kolej by se dala udělat jako dlouhá dřevěná lišta, na kterou by daly panty a byla odklápěci. Když bys jela, tak vy sis to jen sklopila a zas to pak dala nahoru...

marlenka34
autor
20. zář 2019

@martaskaaa to je taky případná možnost. Děkuji. No já doufám, že to půjde i normálně, napevno. Všechny vchody kolem nás to mají, jen tady to někomu nepochopitelně překáželo.
Vůbec nedokážu pochopit, jak si tím pomohli

martaskaaa
20. zář 2019

@marlenka34 My měli vždycky takový betonový a dobře se po nich klouzalo 😀😀

ladeka
20. zář 2019

Hodne stesti v tomhle. U nas v panelaku nemame ani jednu kolej, ostatni maji. Svj najezdy nechtelo, ze by to stalo 20 000,-. Takze uz 4. rok skacu s kocarem dvoje schody - jedny do baraku a pak dolu do sklepa + vsechno tahnu v ruce. Stalo me to zada, nemuzu nest uz ani batoh😔

marlenka34
autor
20. zář 2019

@martaskaaa 😁😁

@ladeka to jako vážně? To není možné:( dvoje schody s kočárkem je teda nářez:(
My tady máme jen jedny, ale i tak. Prostě se to nedá. Ani sis nemohla najít levnější variantu?

zuzita15
20. zář 2019

@marlenka34 trochu se bojim, ze kdyby nebyla vule od ostatnich clenu druzstva, tak s tim nejde hnout... Nicmene bych do toho ostatni zatim netahala a sla bych smirci cestou za domovnikem 🙂

merope
20. zář 2019

@marlenka34 Pokud tě družstvo poslalo za domovníkem a je to jako oprava, tak domovník a uvidíš. Jinak s tím odklápěním bacha - u nás máme nájezdy dva, jeden je super a druhý někdo udělal tak, že si na něm tak max zlomíš nohu, takže skáču s kočárem schody a ještě obskakuji tyčky z nájezdu. Na SVJ se to řešilo v červnu, ale pořád to není opravené.

makronka222
20. zář 2019

Nikdo jin tam deti nema? Vnoucata? Treba by se k tomu priklonili uz kvuli tomu na schuzi

martt
21. zář 2019

@marlenka34 Záleží, jak se k tomu postaví domovník. Ale pokud máte společný fond oprav jako u nás tak s největší pravděpodobnosti svolá schůzi o schválení opravy a tam bude záležet na tom jak se k tomu postaví i ostatní. Pokud si tu opravu nebudete chtít hradit sami. Jinak já jsem tohle řešila také ještě na starém bytě, kde jsme měli ke vchodu schody a žádný nájezd a manžel mi udělal nájezd ze dřeva, který jsem vždy dala na schody sjela s kocarem a pak ho dala mimo, aby neprekazel na schodech

ladeka
23. zář 2019

@marlenka34 Ne, nikdo se se mnou o tom nebavil. Pritom se v te dobe akorat rekonstruovaly schody a zabradli. Drtiva vetsina tu jsou duchodci, takze mi ani nikdo nepomuze. A asi prave proto, ze duchodci do schodu nic netahaji, tak to nikdo nechtel.

marieku
23. zář 2019

Člověk by řekl,že dneska jsou už některé věci samozřejmostí 😕 my máme nájezdy betonové staré jak sám barák,ale naštěstí je využívají i lidi co mají kola 😀.Držím palce ať dobře pořídíš 👍

michaeladur
24. zář 2019

Já taky tahám kočárek do druhého patra (bez výtahu, je to starý dům) a těch 44 schodů dá někdy zabrat. Už je ve sporťáku takže nejdřív snesu kočárek, pak se vrátím pro syna (ještě nechodí). Mezitím táhnu spousty krámů sebou. Mohla bych nechávat kočárek dole, ale mám nový a nerada bych aby mi ho (nechtěně) někdo odřel nebo tak..navíc fusak a hračky na něj dávám už v bytě. Jak já se těším příští léto do baráčku..ale to už bude syn běhat 🤣

biedronca
24. zář 2019

JAK TO DOPADLO?

tulikiss
24. zář 2019

u nas v baraku taky nebyl najezd, tak jsme ho udelali... dve dlouhe desky, uchyceni a vzdy kdyz sem jela jsem si je nastavila, vyjela a pak posunula na stranu ke zdi.

alunajezdycz
16. led 2020

alunajezdy.cz