Nevíme si rady s výběrem kočárku

moncasvetla
26. bře 2019

Ahoj holky, už nějakou dobu si s přítelem nevíme rady s výběrem kočárku. Nevíme jakou barvu si vybrat a ani vzhled kočárku. Co byste nám doporučily vy? Také jste měly takové problémy? (čekáme chlapečka) a taky nějaký cenově přijatelný, děkujeme za rady. ;)

jaja01k
26. bře 2019

Já bych hlavně doporučila koupit zvlášť hluboký kočár a pak pořádný sporťák, ne dvoj/trojkombinaci.

bassetlady
26. bře 2019

No na barvě to až tak nevisí. Základ, kde s ním budete jezdit město/teren, mhd nebo často skládat do auta? Atd

makronka222
26. bře 2019

Lehky, skladny, dobre snimatelne potahy na vyprani. Co mi vyhovuje prehazovaci korba/sportak podle potreby. Fine jsou cybex, egg, joolz, js bych uz do niceho lacinyho nesla. Mela jsem 5 kocaru u prvniho ditete, vsechny v male cenove relaci, byli uplne k nicemu. Tyhle znacky se daji koupit v top stavu i po nekom

asojakova
26. bře 2019

My jsme zas meli Baby design lupo, nestoji zas az tolik, a maximalni spokojenost. Kolem roka jsme pak poridili golfky a Lupo zazimovali.

pe_tu_ss_ka
26. bře 2019

Já teda moc nevybirala, byla jsem už dlouho rozhodnutá pro cybex priam, i když je to trojkombinace, tak má nejlepší vajíčko, které jde do lehu, když se cestuje autem např k doktorce, jen se nacvakne, miminko se dá do lehu, a neničí si záda. Korba mi přijde dost velká, i když jsou určitě i větší, ale teď vyšel nový priam s větší a propracovanější hlubokou korbou, a má bezvadný sportovní sezení, které jde do úplného lehu, žádný korýtkový sezení, a je velké.. Pro mě úplný 🔝🔝
Barvu bych poradila určitě ne černou, miminka se tam v létě dost potí, na internetu je i test, který ukazuje, že je tam daleko tepleji, než v jiných barvách.. My šli do šedého, neutrální barva, máme chlapečka a kdyby druhé byla holčička, tak se hodí i pro ní.. Jinak máme spodek černý all terrain, dělají i do města.. Je lehko složitelný, já to zvládám jednou rukou.. A má velké množství doplňků (máme isofix k vajíčku, fusak do autosedačky - ten je bezchybný, fusak do kočárku, a pořídili jsme i přední velká kola, když jdeme do lesa, aby jsme malého nevyklepali).. Za nás nejlepší kočárek, který je... Jinak rozmýšlela, jsem se i mezi joolz, ale tam mě odradilo malé korýtkové sezení a menší korba..
Co jsem koukala, tak hodně kupují i nižší verzi cybex - cybex balios S nebo M, T jsou lacinější než cybex priam. Tak přeji, ať vyberete na poprvé ten nejlepší pro vás 😊

moncasvetla
autor
26. bře 2019

Děkujeme všem moc za rady😇

xkalisto
27. bře 2019

Chce to dělat seznam a ten průběžně zkracovat. Výběr 10 kočáru, pak třeba odzkoušet, 4 eliminovat, pak odzkoušet znovu, dát si nějaké parametry co mít musí na čem tak nezáleží, a on pak nějaký vykrystalizuje. Vybrat jeden kočár že čtyř je lehci nez vybrat jeden ze sta.

cilkat
27. bře 2019

Jak píší holky: začněte tím, že se rozhodnete, co od toho kočáru reálně potřebujete: nakolik budete jezdit terénem (stabilita, typ kol), nakolik ho tahat do auta/výtahu (skladnost). kde všude třeba budete muset řešit schod/y (váha). Pro mě byl zásadní i výber trojkolka x čtyřkolka s otočnými předními x čtyřkolka se všemi fixními (manévrování x stabilita). Pokud hodně jezdíte autem, je super rychlé a snadné nasazení vajíčka na podvozek. Naopak pokud vám bude dítě v kočáře "žít" (dlouhé trasy jen s kočárkem) jsou zásadní úložné prostory na kočáru a pratelnost jednotlivých částí.
Barvu bych řešila vlastně až jako poslední... my máme světlezelenou a jsem s ní spokojená (je dobře vidět, zároveň poměrně neutrální holka/kluk... špiní se tak nějak normálně).

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vironeka
9. dub 2019

Ahoj, taky teď bojujeme s kočárky, tak využiju prostor pro vykecání se. 🙂 Kdyby vadilo, můžu smáznout 🙂

U nás bojujeme hlavně v tom, že se nám líbí úplně jiné věci. Největší problém máme asi ten,že jsem taková ta pipka, co tyhle věci potřebuje mít pěkný, vystajlovaný a většina věcí se jí nelíbí. /třeba jedej jedinej blbě barevnej pruh na kočárku je pro mně hrozně těžký překonat. Vím, že řeším kokotiny a většina maminek mi řekne, že důležitá je funkčnost, ale já už prostě asi jsem taková, povrchní fifka/

Mně se navíc moc nelíbí ty moderní já tomu říkám trubkostroje, co se moderních konstrukcí týče, líbí se mi dražší, třeba už výše zmíněný Cybex Priam - jooo ale už vidím muže, jak bere prémie a většinu dá na kočárek 😀 /já bych si z úspor nemohla dovolit ani jejich přebalovací tašku, natož kočárek). Nebo,když už najdu něco, co má tu moderní konstrukci, tak to má prťavý kolečka a když slyším, jak u nás v centru maminkám ty kočáry hrkají na celé kolo, jímá mne hrůza, mít to doma. Máme v centru města staré dlažební kostky, ty malinké i obří kameny, a rachtají na tomi kočárky, které bych předtím považovala za super, i když teda nehoupací. Třeba takový Moony. Obecně mi přijde, že to dělají právě všechny kočáry, kde jsou kola zavěšená shora.

Hrozně se mi líbily kočárky Angelcab, měli až na otáčení kol vše, co jsem chtěla, 14 kola, houpací křížovou konstrukci, a proutěnou korbičku. A hlavně krásné potahové látky. Jediný problém byl, že jsou dost drahý a navíc bych pro něj musela do Německa, což se mi taky nechce. Přítel nakonec prohlásil, že rozhodně nepojede na druhou půlku republiky pro kočárek, takže to Německo by stejně bylo tuplem prohrané. V česku bych sehnala Lumi Lum - dělá to Tako a Knorr, ael jen hluboká za dvacku...sorry jako, ale to nee. Stejně tak se mi líbilo otáčení kol u Navingtonu, a Bebecaru, ty už nebyly proutěné ale tam se mi nelíbily u Navingtonu potahy a Bebecar má prostě divný sportovní nástavby. Navíc opět, nový jsou cenově celkem drahý. A to proutí...prostě jsem ho zoufale moc chtěla. 😀

S dopravou jsem se chtěla vejít do maximálně 15000 a koukala jsem spíš po novém - u prvního dítěte jsem kupovala bazarové a přítel se na mne zlobil, co to vybírám za herky, tak jsem si říkala, že asi půjdeme do nového ale ne moc drahého, takže jsem váhala mezi Babyactive Ballerina Wiklina a Babymerc Retro. Tak jsem byla ráda, že mám nakonec vybráno alespoň dva, že mezi nimi už přítel poradí. /přísahám, že se mi o kočárcích i zdálo. Neumím to vypustit, dokud ho nebudu mít doma/ No, řekl, že proutěný je jako by jel na statek, na to já, že s kočárkem budu jezdit já a ne on, takže jakýpak jako by on jel... :D a ať teda pošle, co by on pořídil. Hmmm, poslal odkaz na bazarovou teutonii cosmo za tři tisíce 😀... Jako, já vím, že Teutonie by měly bejt kvalitní, ale když mně se tak moc nelíbí!!! To je to samý, jako když mi známá doporučuje Hartan, že přežije všechno. Jako fajn, ale ty potahy, ty trubky....prostě vypadají otřesně. Takže jsme byli opět na začátku. 😀

Nakonec jsme došli ke kompromisu že houpací jo, ale ne proutí, nic prostě co vypadá jak po babičce... Takže nakonec mám v merku ten Navington, chtěla bych ideálně Caravel, protože ma zatáčecí kolečka, bohužel bazarový do těch cca 7000, co mi poslal nejdražší ukázku kočárku, se blbě hledá v kombinaci. Na té bych já netrvala,ale přítel chce rovnou i sporťák, i když říkám, že většina maminek stejně pak pořižuje levnější a skladnější kočárek. Když už jsme vybrali, tak kočárek je do středy zamluvený...přítel nechce volat dalším prodejcům, že prý se ti lidé, kterým ho rezervuje, podle paní jedou PODÍVAT na něj jenom... No fajn, takže ale je defacto prodaný - pokud ho nevezmou, takasi není úplně v pořídku ne? Jasně, můžou mít víc oblíbených a pak si vybrat, až si je prohlédnou, ale děsí mne, že tam přijedeme, a kočár bude vypadat jak po bitvě 😀 Tak už mám alespoň pár náhradních variant, ale nedokážu to opět vypustit, pořád kontroluju, jestli jsou ještě aktovní v nabídce, nebo třeba nejsou nové nabídky. docela mi z toho už hrabe. Normálně jsem takhle šáhlá,teď mi ještě přidávají ty hormony...

Nakonec to teda vypadá, že budeme mít buďto Navington Galeon - ten teď čekáme, jak dopadne ta rezervace /neotáčí kola, navíc má ta manší, ale moc pěkná) nebo Caravel, ideálně s těma 14" . Plus kontroluju i Bebecar s otočnýma /s pevnýma by musel bejt nějaký hodně pěkný, abych se přenesla přes to napojení sporťáku), Cam Linea Classy a cvičně projíždím i Inglesiny a Silver Cross.

Z předchozí skutečnosti se moc nehrnu do levnějších, třeba do Roanu - měla jsem na první dítko bazarový Roan Rocco a sporťák byl strašně vyšisovaný, navíc konstrukce se na jedné straně propadala, takže Roanu už se bojím. ...

Už mne nic nenapadá,navíc musím pádit do školky pro prcka, tak se omlouvám za takový sloh a přeju Ti, aby se Vám snáz vybíralo a ideálně jste se doma všichni shodli jak typem, tak i cenou a barvou...a tak celkově prostě 🙂

vironeka
9. dub 2019

Jsem zpátky ze školky, koukám, to jsem nasekala překlepů - a dokonce jsem se i upsala, s těmi sporťáky, jsem chtěla napsat, že maminky poté, co prcek začne sedět a vylézat z hluboké korbičky, stejně shánějí LEHČÍ (psala jsem omylem levnější) a skladnější. Vím to i z vlastní zkušenosti. Takže tentokrát bych osobně šla radši rovnou tím směrem, koupit jen hluboký, houpací a pak se podívat po kvalitním sportovním kočárku, protože u většiny kombinací mi přijde, že ty sportovní nástavby jsou prostě divně řešené, ať už se podíváš na moderní a nebo klasickou křížovou konstrukci. Buď jsou "jen" ošklivé, nebo se kikslají, jsou mrňavý, nebo mi připadají dost vysoko. Proto pro mne byltakový problém vybrat něco, krom toho, že chci, aby se mi líbil, chci taky, aby mi vyhovoval co do funkčnosti. U prvního syna jsem pár kočárků vystřídala, takže už vím, co asi tak chci a hlavně teda co nechci 😀

Tak aby to mělo alespoň nějaký přínos, ty moje slohy, napíšu alespoň, co jsem měla za kočárky, co bych ráda teď a tak 🙂

Jinak zajímavost, které jsem si všimla- ohromnýho rozdílu v tom, co vybírám. Pro syna jsem vybírala úplně jinak, než teď, "retro" konstrukcím jsem se vyhýbala obloukem, snad jen jsem nechtěla příliš barevný kočárek, spíš hnědý, béžový, hlavně ideálně bez vzoru a jedna barva... Po pár kočárcích, co jsem vyzkoušela, jsem na další dítko (věděli jsme, že pujdeme do druhého) chtěla zase něco jiného - hrozně se mi líbil třeba Joolz nebo Stokke a strašně si přála, abych si ho nějakým zázrakem mohla dovolit a nakonec, když jsem otěhotněla, se mi vkus změnil ale už úplně totálně, hlavně zezačátku jsem byla hotová z věcí, které by mi přišly příliš - takové ty roztomilosti, načančaný krajky... jako by mi hormony napovídaly, že to malé je holčička. Ne, že bych si to koupila, ale rozplývala jsem jsem se nad všemi těmi klasickými kýči - krajkové peřinky, květiny, růžová, bílá... Vše, z čeho se mi doteď rolovaly ponožky odporem, z toho jsem teď slintala 😀 ... Když to shrnu, osobně bych nevybírala kočárek tak, aby mi vydržel i na druhé dítě, protože preference toho, co chci, se můžou změnit akoro ze dne na den 🙂

Když jsem tedy těhotná vybírala kočárek pro syna, líbily se mi kočárky Cam - dnes moc nechápu čím, ale připadaly mi krásně elegantní a praktické - nakonec jsem pořídila na internetu použitý hnědý Cam Combi Tris, moc se mi líbilo i Dynamico se Swarowskiho krystaly, ale to tehdy stálo na mne až moc a použité ještě bylo celkem oříšek sehnat. Upřímně beze studu Ti povím, že větší zlo jsem nezažila, Cam šel z domu do čtvrt roku. Za prvé - a to byla hlavně chyba toho, že jsem jako nezkušená prvorodička nešla prohlédnout si ho s někým zkušeným, ale sama - bylo rozbité upínání hlavní korby, což mne ani nenapadlo zkusit. Paní měla nandaný sporták že s ním ještě jezdí, ale že když chci, můžu zkusit si to nandat, že to pak teda přendá - chtěla jsem být vstřícná a řekla, že není třeba. CHYBA. Pokud půjdeš do bazarového - ale i u nového raději - vše si vyzkoušej, i kdyby ses třeba styděla si říct. Já se bála malého vozit , že se mi převrhne... Další věc byla, že ten kočár byl děsně rozvrzaný - opět - u paní jsem ho chvilku vezla s její dcerou ve sporťáku, ale po rovné nové asfaltce. Když jsem si ho pak vezla z práce / paní mi ho tam později přivezla, abych to netahala autobusem/ přes historické centrum, měla jsem pocit, že mne musí být slyšet na druhé půlce města, jak to rachtalo. Krom malým koleček to byl navíc komplet plasťák, takže to protě vrzalo každý milimetrem. Taky to má kvůli skládání dělené madlo, takže jsem tlačila kočárek a to madlo se pořád viklalo, to mi taky hrozně vadilo,že ten spoj nedrží pevně. Od té doby jsem se zařekla, že CAM už nechci ani vidět. /akoliv teď občaskoukám po CAM linea classy - má mojí vysněnou chromovou konstrukci a nafukovací kolečka, takže žádný plast na plastu, ale do jiného Camu bych nešla ani za nic /. Do třetice, na to, jak se to tváří jako luxusní značka, Italské nápisy, tak látky byly děsně fórový, hrozně vytahaný, vybledlý potah sporťáku (z hnědé do růžova, nechápu). Navíc kočár tak nějak sjíždel k jedné straně pořád.

Po Camu jsem narychlo pořídila Roan Rocco - dvojkombinaci, nesehnala jsem zkrátka nic, co by nebylo ujetě barevný, tohle bylo jediné neutrální. Zpočátku s korbou jsem byla nadšená, proti Camu tohle jelo hrozně lehce a projelo všechno, až časem když jsem začala dávat sportovní část jsem si všimla, že je konstrukce nahnutá nalevo a stěcha sporťáku byla vybledlá - já se pokusila jí přebarvit všemožně, čímž jsem jí bohužel totálně dodělala. Ted zpětně vím, že jsem měla objednat iDye poly a bylo by to vyřešený...no pozdě, no. Co mi ještě pak vadilo, bylo madlo u malého, nešlo jen tak odepnout, aby nasedl, takže pokaždé syna zvedat.. Možná bylo jen zatuhlé, ale stejně by pak podle ohledání tak trčela ta část, která odepnout nejde...prostě pakárna. Takže Roan na ježdění hlavně hluboký super, sporťák už není moc pěkný a ani pohodlný na nastupování, každopádně opět opatrně při koupi použitého - zkontrolovat, jestli není prohnutá a na nový být opatrný.

Po Roanu jsem se rozhodla jít do lehkého sportovního kočárku a vybrala jsem si 4baby smart. byl překrásný, o tom žádná, ale nechtěla bych ho už ani za nic - měla jsem ho čtyřikrát v opravě, z toho třikrát kvůli stejné věci - prasklá konstrukce pod madlem, jednou zanesená brzda, to byla úplně první oprava, po necelém půl roce, možná ani to ne. Prostě najednou se začal sám odbržďovat, až nakonec nešel zabrzdit pro jistotu vůbec, protě nešla stlačit páka brzdy. No a pak pořád na jedné straně prakala konstrukce. Jednou vyměnili celé rameno kočáru a stejně to prdlo zase, při poslední opravě mi přišel s novou součástí navíc - s osou mezi zadními koly - předtím mezi nimi nebyla žádná, vyhovovalo mi to, nekopala jsem si do ní, tohle mi dost překáželo.

Na mezičas mezi opravami jsem tak v bazáči pořídila Espiro Enzo Evo - byl v dvojkombinaci, ale s hlubokou korbou jsem nejezdila. Chudákovi asi majitelé dávali pěkně do těla, byl špinavý až hrůza, divím se , že ta paní v bazaru ho ani nijak zvlášť neomyla. Klapala kolečka, jako když vedeš jízdní kolo a byla vyšisovaná stříška, plus poté, co jsme přestali jezdit, mi přes zimu zpuchřela kola na půdě, každopádně si troufnu říct, že to bude asi držák, z toho,jak byl zapatlaný, se s ním asi nemazali, přesto sloužil dobře, až na to klapání, na které si ale šlo zvyknout, to projelo hladce naprosto vše i v lese, hrozně moc místa pro malého... Vizuálně se mi nelíbí, je to přesně to, co nemám ráda - spousta trubek, divný barvy, takový to postavit se někam na start závodu a vyrazit, příliš moc sportovní vizáž zkrátka, ale fuknčně si myslím, že tohle je docela kvalitní kočárek, co hodně vydrží. Chvíli jsem i přemýšlela nad novými koly, přešití a nové lepší barvě rámu, ale stejně je to pořád změť trubek...navíc by to stálo tolik, že můžu mít rovnou něco, s čím budu spokojená i stylově.

Já než to vypsala, tak mám doma muže, to jsem ještě chtěla napsat, co chci teď a vypsat, v čem mi to přijde dobrý 😀

krasna_neznama86
9. dub 2019

Ja treba krome jindho nechtela nafukovaci kola, ale silikonovy, nechtela jsem polskou vyrobu, tak se mi to dost zuzilo...

lumixii
9. dub 2019

@vironeka Jako kdybych četla sebe. Jen jiné typy kočárků a v daleko větším množství. 😄😄😄😄

vironeka
10. dub 2019

@lumixii 😀 nejhorší ale u mně je, že mne navíc vytáčí, když někdo má stejný 😀 nikdy jsem nepotkala žádný Navington naživo, a najednou když máme zavoláno té paní a čekáme, jestli bude kočík volný, tak potkám s tímhle typem v našem miniměstě hned dva Galeony během asi 10 dní 😀.

Ono asi být prvorodička, bez zkušeností s hlídáním dětí třeba příbuzným, tak to mám snažší v tom ohledu, že v nevědomosti bych mohla hledat pouze podle vzhledu. Teď už nutně potřebuju, aby to rovnou houpalo, ale současně bylo stabilní, nezvrhlo se to jak tam pověším přebalovačku, aby šlo zvedat madlo, protože já jsem malá, ale přítel má skoro dva metry, aby to přejelo přes naše historické centrum bez hrkání, protože u nás se mu prostě nevyhnu, ať jdu kamkoli, pokud teda nemám chuť bjíždet to celé oklikou - což většinou nemám, s dítětem jsem ráda, že stíhám jít přímo přes námko, ještě to obcházet kolem hlavní. Takže chci rozhodně větší kola, nafukovací nebo gelovky - bezdušové, ale údajně na pohodlí srovnatelné s nafukovacíma, jen je nepíchneš, bývají spíš na těch moderních konstrukcích, což je ale u mne eliminuje kvůli druhému požadavku na kola, a to je závěs z boku - raději bych se vyhla kolům, která jsou zavěšená shora, což právě má drtivá většina moderních konstrukcí. U nás v tom centru to nedělá dobrotu, ať kolem mne jede mimčo v sebedražším kočáru. ☹ Dál chci sporťák aby nebyl prťavý a dobře se do něj dítěti lezlo, takže aby nebyl posazený příliš vysoko - zatímco hlubokou korbu chci o dost výš, abych se neohýbala nad kočárkem, bych měla hrb jak mandolínu za chvíli 😀
/ale pořád doufám, že ten Galeon v kombinaci paní dneska prodá a já muže ukecám na samotnou hlubokou korbu, teď jsem objevila nádherný zatáčecí Caravel, navíc na těch vysokých kolech... protože se bojím, že stejně budu mít nakonec nutnou potřebu sehnat si lehčí sportovní kočárek, až začne mimčo chodit a já za ním budu lítat jak splašená, aby mi někam nevlítlo do řeky nebo pod auto - tahej potom těžkej prázdnej kočár v běhu 😀 ... příteli se líbí naopak myšlenka sporťák v kombinaci, že prý to bude stabilnější přece, když je to těžší, to je přece ženo logika...(chlapi - dítě to veze jednou za uherák, ale potřebuje to stabilní, abych malou JÁ někde nevysypala 😀 😀 tsss, přece mám léta praxe nee, jakýpak nevysypala 😀 ) /

Plus samozřejmě chci mít kočárek pěknej a v jedné barvě, maximálně hodně citlivě zkombinovaných dvou - abych mohla měnit doplňky styl kočárku, hezky se mi ladil. A ideálně nikdo ve městě neměl stejný. Fakt jsem v tomhle možná tak trochu pipka, ale jako proč ne, tím, že jsem pro někoho třeba povrchní nána, která chce mít hezký věci, přece nikomu neubližuju, naopak, chci potěšit oči kolemjdoucích 😀 😀 (prosím, dejte mi ihned medaili 😀)

Jinak co se potahů týče, je dost dobrý, aby byl buďto plně sundatelný, lehce k tomu opravitelný a nebo omyvatelný - takže třeba zátěr Magic jak má látka u Bebecarů, nebo koženka - ale tam to chce kvalitní, viděla jsem fotku mám pocit že zase Roanu, kde se na stříšce šíleně oloupala. To seš pak v háji, to už je lepší obyč látka a hodit to do iDye poly a je to jak nový.

Právě sundání komplet potahů se mi líbilo na Bugaboo kočárcích, třeba na Cameleonu, to je ještě jedna z mála moderních konstrukcí, které bych nějak zvládla, kdyby přítel byl úplně proti křížové konstrukci, ovšem každopádně s terénními koly - a ty se už dají sehnat za dobrý peníz použité i s tou sadou náhradních kol. Moc se mi nelíbí to napojení střechy, zepředu to dělá takový divný hrbol mezi korbou a stříškou, na mně to působí strašně rušivě, ale každopádně kvalita by tam být měla, navíc přehazovací rukojeť. Sestřenka měla Bugaboo Bee , sporták a nemůže si tuhle značku vynachválit, ale ona jezdila v Českých Budějovicích, takže to se nepočítá - tam jsem na kostky narazila jen na náměstí a v jeho přímém okolí, jinak to byly hlaďoučké cestičky, alespoň kudy jsem mívala cestu já. To v Písku, to je tankodrom, jako naschvál prostě musím přes kostky skoro pokaždé, plus na podzim u lesárny máme chodníky plné žaludů, listí , větviček... když na to ještě nasněží, je to jak trénink na Gladiator race. 😀

Jinak co radila sestřenka, hledala jsem si to schválně na messengeru zpětně, když jsem sháněla sporták, tak právě doporučila to Bugaboo, X-lander že byl taky v poho a Peg perego. Tím posledním fakt neví, pro mne je to Cam v bleděmodrým, možná jen o fous kvalitnější, ale jinak mi připadá děsně podobný.

Jo a ted mne napadla ještě jedna věc, co mne zarazila, když jsem u podobnosti, u některých značek je to opravdu hodně nápadný. Zaujala mne třeba údajně česká firma Jasmine - ale když kouknu na jejich Bennettu, tak Tako má naprosto stejný kočár - konstrukcí, v podstatě i potahem...tak jak to jako je - berou součástky od stejného dodavatele a jen se to montuje každý v jiné zemi? Právě to Tako mi přijde, že u většiny jejich kočárů má dvojníka někde. Hned po té Benettě se mi líbil kočárek Lumi Lum a ejhle - existuje německý (doufám, že nekecám s tím Německem) Knorr Lumi Lum a polský Tako Lumi Lum. Rozdíl jsem našla na pohled jen maličko v přebalovací tašce 😀.

Plus je zvláštní rozdíl u recenzí u nás a jinde, třeba Anex Cross v česku na netu holky hlásí samá prasklá madla a různé závady, a hned vedle slovenky si ho děsně chválí 😀 Takže je možná dobré najít si co "nejlokálnější" recenzi, aby odpovídala co nejvíc realitě, ve který se budeš pohybovat i ty.

Samotný výběr jsem dělala tím stylem, že jsem si do záložek na lištu dávala favority, kteří by mi mohli vyhovovat, měla jsem asi šest nebo sedm složek podle podobných typů kočárků, pak jsem si je postupně otevřela vedle sebe a zavírala, dokud mi nezbylo třeba tři v každé té skupině, starou složku smazala, udělala novou a tam lupala ty, co přežily čístku...a takhle srovnávala a mazala dokola, než zůstali třeba čtyři, kde jsem už měla problém si z fleku vybrat.

Na to pak jsem si řekla, že zkusím za prvé někde omrknout naživo, když to nefotí profík a neprožene photoshopem, plus i vyhledat použité na bazaru - abych viděla, jak asi bude kočár vypadat po nějaké době užívání. No a u přeživších posledních dvou jsem si řekla, když si jeden vyberu a ten druhý potkám u někoho jiného na ulici, jak se asi budu cítit, u kterého mi bude víc líto, že jsem si ho nakonec nevybrala?

/jelikož jsem to celé jela bez přítele, tak jsem to nakonec musela celé opakovat s bazarovými modely, které by schválili on 😀 , ale jako metoda bych řekla, že dungovala skvěle/

vironeka
10. dub 2019

každopádně je dost možné, že se Ti favorit časem změní, já takhle v tom finále vybrala jeden a postupně se to nakonce stejně překlopilo na stranu toho, co původně byl druhý, pak zase zpět... takže jsem nechala otevřené oba a čekala na názor přítele. /který, jak už víme, řekl NE na oba a měla jsem po ptákách 😀 Další věc, která mi právě hodně rozhazovala to poslední rozhodnutí, bylo, odkud kočár vzít. Jeden bych musela objednat, druhý měli přímo u nás ve městě v obchodě, se kterým mám skvělou zkušenost, kupovala jsem tam poslední kočárek a ačkoliv se pořád kazil, paní vždy byla milá, vstřícná a bez jakéhokoli protestu mi ho poslala na reklamaci. To mi přišlo jako velká výhoda, že když se něco stane, nemusím kočár někam daleko vozit a nebo posílat, pak si ho kdesi vyzvedávat nebo pro něj zase tu dálku jet... navíc jak to je malý obchod, má už paní své dodavatele, kteří v případě poruchy vyřídí vše v klidu, to je podle mne taky hodně důležitá berná mince - mít kočárek v záruce, nejlépe někde poblíž, kde vím, že jsou ochotní a nedělají potíže. Ještě k tomu paní je z těch, co se vyzná a opravdu poradí, i když se třeba ptám na věc, kterou nemá ona v nabídce, tak řekne jo, to je dobrý kočár, ten jsem kdysi měla na prodejně, nebo naopak pozor na tohle, radši se podívejte po tom a tom, tady to se třeba často rozbíjí... Což je super, že vím, že se mi jen nesnaží nacpat svý zboží, aby prodala.

( No a já mám teď trochu strach, když teda toho proutěnýho mazlíka u paní prej nechceme, u použitého odkudsi je ne vždy ještě záruka, když vůbec prodejce má doklad ještě, navíc musíš jet kamsi, kde ho kupovali předchozí majitelé. Paní mívá vždy tak dva bazarové, vybírá si jen ty v nejlepším stavu, nerozdíl od zbylých bazarů u nás, kde se sežene kdeco šislého, rozbitého, tak tady to je vymazlené. Ted má houpací, ale modrej, pfffff, pořád se na modrej nějak necítím,navíc Depemo/Tutek - Turra Silver, takže čuju poláka..ale beru ho jako poslední záchranu, kdyby všechny ostatí moje volby do porodu selhaly, má většinu toho, co chci a až na tu prdelní barvu je pěknej 😀 )

Každopádně tohle by Vám taky mohlo hodně usnadnit rozhodování, vydat se do reálných obchodů poblíž , jestli Vám tam něco padne do oka a do ruky, pak si doma kočár i prodejnu na netu proklepnout, srovnat si i ceny - já myslela, jak moc dražší můj oblíbenec je v kamenném obchodě, ale nakonec to byl tak směšnej rozdíl, že s dopravou z nějakého důvěryhodného eshopu, ať už vlastní, nebo by to posílali, by mi to vyšlo na stejno. A když započtu ten komfort, který mi paní v obchodě může nabídnout, tak bych koupila radši u ní.

vironeka
10. dub 2019

já to asi bez překlepů nikdy nenapíšu 😀

lumixii
10. dub 2019

@vironeka ty jsi z Písku?? Ja kousek od něj. 😄😄😄 Tam jsme tady asi trochu jiný 😄😄😄 Tedy pokud to neni Písek na Moravě. 😄😄

vironeka
11. dub 2019

@lumxii jj, Písek na Jihu