Retro kočárek. Tip na prodejnu v Praze?

radkameliskova
19. srp 2019

Prosím máte doporučení na prodejnu kočárku v Praze, kde prodávají klasické retro kočárky které skvěle houpou. Kde si mužů osahat a vyzkoušet? Zatím jsem našla jen e shopy. Děkuji za odpovědi a doporučení.

makronka222
19. srp 2019

Dite si zvykne na houpani a pak ti v posteli neusnou. Nemaj aretovaci kola, pri kazdy zatacce, jenom ze se budes muset na chodniku vyhnout, tak musis kocar stlacit k sobe na zadni kola, zvednout a otocit... o nicem

barchen
19. srp 2019

@radkameliskova V každé větší prodejně je mají, Dětský svět, Špuntík. Jsou různé značky, Roan, Inglesina, Kunert, Jasmine. Kecy typu, "dítě si zvykne na houpání" ignoruj, to je jako říct, "dítě si zvykne na náruč matky", takže ho nenos na rukou. Je fajn si je vyzkoušet, aretace může někomu chybět, mne nechyběla, odvozila jsem v takovém kočárku dvě děti. Naopak, moderní kočárky s plastovými koly, kde dítě vyklepeš na první rozbité silnici, nejsou pro mne.

zelenaesmolda
19. srp 2019

@makronka222
presne tak,vcera jsem si zamkla kolecka a kdyz jsem se pak otacela tak to byl des,za me pevna kola nikdy,aretovaci muzu zamknout kdyz je treba ale naopak to nejde

marketa1218
19. srp 2019

Máme Roan za mě je do našeho terénu úžasný, krásně houpe. Já zase nemám ráda tvrdé plasty. Každému vyhovuje něco jiného 🙂

babanci
19. srp 2019

Děvčata, můžu mít k tomu tématu otázku? Proč chcete houpací kočár? Mě to přijde nevhodné, stále to dítě pohupovat. Pořád to s ním háže při každé jízdě, ne? A ta velká kola nejsou otočná a na každém rohu se musí kočár nazdvihávat a otáčet ručně, zatímco, pokud mám otočná kola, jedu a ovládám jednou rukou. Přijde mi to jako krok zpět. Jako bych si dneska koupila černobílou TV. Samozřejmě, je to každého věc, ale když si představím, že by mě někdo v takovém korábu vezl a pořád jsem tak skákala ze strany na stranu, tak být dítě, nelíbí se mi.

martt
19. srp 2019

@babanci Já jsem měla houpací kočar a za mne bych vůbec neměnila. Do terénu luxus. Ovládala jsem ho také jednou rukou, jako s aretovacima kolama. Pokud jsem se synem za jízdy nechtěla houpat tak se nehoupal. Za mne lepší než s aretovacimi koly. Měla jsem oba, a pokud bych měla řešit po třetí kočár tak určo houpací bez aretovani.

ireniq
19. srp 2019

@babanci mela jsem starší typ Inglesiny (Ottutina) jen hlubokou korbu (ne trojkombinaci), tzn.jen na tech prvnich pár měsíců nebo půl rok, měl velice prostornou korbu (malej je podzimní, velký mimi+fusak...), košík na nákup se taky neda srovnávat s běžnýma trojkombinacema (rozměry+přístupnost ze vsech stran), houpání žádný extrém, záleží na terénu - na hladsim malo, na kamení hodně, za me pro mekkyho novorozence lepší jemný houpání než tvrdý drncani, mořskou nemoc neměl 🙂 to zatáčení bez aretace je lehce nepohodlný, ale těch pár měsíců jsem to ráda podstoupila a sporťák jsme pak koupili normálka s aretací (ale kvůli MHD jsem ji stejně mela většinou zamčenou).

babanci
19. srp 2019

@ireniq Aha. Té mořské nemoci bych se právě bála.🙂 Ale ten košík dole, to je opravdu bez diskuze větší a pohodlnější.

ireniq
19. srp 2019

@babanci to houpání nebyl žádný extrém, malej spal stejně v kočárku jako doma v postýlce bez houpání... Když vidím ty uzounky korbicky a tvrdý drncani některých trojkombinací, tak si rikam zlatá Inglesina. Na druhou stranu bych nestala o tu Ingl.Magnum, co se da pozdeji prestavet na sporťák, tam uz bych o to houpání tak nestala a navic jak je ta sedačka vysoko, tak s divokym batoletem bych i bala, ze se z toho nak blbe nakloni a prekoti... Ale pro male mimi za me max spokojenost.

babanci
19. srp 2019

@ireniq No, pravda. Batole by mohlo vyskočit ne úplně vlastním přičiněním. 🙂 Stačilo by najet na větší kámen. My máme Gesslein a to je teda super jízda. Nějaké odpružení tam dole je, asi dvě polohy, že není tvrdý, ale ani vyloženě nehoupe. Stál balík, ale je to luxus.

ireniq
19. srp 2019

@babanci tak to je zas uplne jina kategorie 🙂

kompleta
19. srp 2019

Máme Roana, jeden z druhý ruky, druhý nový do města. Každý den se jezdí tak na hodinu do lesa, těžkým terénem, jiný kočár by to nezvládl. A nevím jak vy, ale já i teď v roce a půl mladé dokážu kočár řídit jednou rukou...

jannym
19. srp 2019

@babanci prvni jsem mela moderni klasiku s otocnimi kolecky - ridil se docela dobre ted na druhe ditko mam retro kocar - velikou hlubokou korbu ( coz je pro me nutnost obe deti meli pres 4 kila), velka kola a podvozek zaveseny na remenech, ditko ani moc nepozna jestli je v ceste obrubnik, jedem v parku po neudrzovsne pesine nebo ho tahnu do schodu, ted jsem na chate mesic jezdila se staryma ze zacatku jsem mela pocit ze je furt zasekla brzda a hur se ovladal podle me je to o zvyku jo a rejpalkam ohledne spanku pokud mate spavce je fuk kam ho date spat pokud nespavce tak vzajmu udrzeni zdraveho rozumu s nim klidne jezdite i po byte nebo ho vozite na autoturu po okoli jen aby chvili spalo (dcera mela neuro potize klidne jsem s ni 3 za den vyrazila s kocarem ven aby se prospala a syna kam dam tam spi hlavne kdyz pred tim dostane mliko) fakt to neni o kocaru

malytlustyhroch
19. srp 2019

@makronka222 meli jsme houpaci s pevnyma kolama (maritu) jezdili jsme dost, ale dite spalo kdekoli i bez houpani, rizeni bylo v pohode i tou jednou rukou, naopak jsem pak mesic nadavala, kdyz jsme presli na sportak s otocnyma kolama, nemohla jsem si zvyknout... Je to fakt o individualnich preferencich a o konkretnim diteti... Sama bych upozornovala leda na to, ze houpaci retro byvaji fakt tezke a neskladne proti modernim...

babanci
19. srp 2019

@malytlustyhroch Ano, to si myslím taky. Že jsou těžší. Když jsem měla já děti malé, byly takové kočáry běžné a dneska, když vozím vnoučata, zdá se mi to mnohem pohodlnější, lehčí a daleko lépe ovladatelné. No, ale, jak píši ..máme mercedes mezi kočáry. 🙂

martt
19. srp 2019

@makronka222 Nerada někomu odporuju. Ale není to tak pravda. Mám Roana bez aretace jediný kdy ho musím nadzvednout je, když se potřebuji dostat na chodník kde je obrubník. Jinak jde ovládat, bez nadzvednout i jednou rukou. A co se týká toho spani. Tak nevím měla jsem na první dítě kočár s aretací bez houpání a syn mi v posteli spát nechtěl jenom v kočáru. Druhýmu synovi je to úplně jedno a usne úplně všude. A jeste dodám, když jsem na aretovaci kola a vlitla jsem třeba do díry na chodníku tak jsem ho musela nadzvednout nebo se mi tam sekli kola. Takže hodně záleží v jakém terénu ten kočár bude jezdit. Pokud je někdo z města tak chápu ten aretovaci. Pokud je někdo z vesnice jako já tak spíše využije ten bez aretace.

veronicka89
19. srp 2019

@martt kdyz jdete rovne a najednout potrebujete zatocit ...to jde jak bez nadzvednuti prosim?

martt
19. srp 2019

@veronicka89 Zatocite s nim kam chcete podobně jako s aretovacima kolama. Samozřejmě pokud nechcete změnit smer z rovně treba do prava to samozřejmě musíte nadzvednout.

babanci
19. srp 2019

@martt No, ale to měníme dost často, ne? Já teda musím říct, že už bych nechtěla zvedat tak často kočár a otáčet ani za zlaté prase. Ale každé zboží má svého kupce a jsme lidí rozdílní.

veronicka89
19. srp 2019

@martt vsak ale o tom se prave pise 😀 ... ze se pri zataceni musi nadzvednout

martt
19. srp 2019

@babanci máte pravdu v tom že jsme rozdílný. Ja bych zas naopak nechtěla už kočár s aretovacimi koly, který jsem měla 2 roky na prvního syna. Nepřijde mi že ten kočár tolik nadzvedam naopak mi přišlo ze jsem víc nadzvedavala ten s aretovacimi koly. tím že bydlíme na vesnici a chodníky tu jsou rozbité tak jsem měla asi po půl roce vysypany ložiska. Každou díru jsem buď musela objet nebo nadzvednout protože se mi tam kolo seklo.

veronicka89
19. srp 2019

@martt ono taky zalezi jak kvalitni ten kocar s aretovacimi koly je ze jo...

nemyslim si ze se s dobrym = vyhovujicim kocarkem jezdi tak jak pisete ...takze si troufam rict ze jste nejspi mela tezky nekvalitni kocarek s aretovacimi koly ktery vam nevyhovoval

martt
19. srp 2019

@veronicka89 Nevím co se týkalo recenzi když jsme ho kupovali tak recenze byli dobre měla jsem tenkrát X-Lander.

Každopádně kazdymu vyhovuje něco jiného. A také záleží kde jezdíte. Pokud jste z města a jezdíte většinou po městě tak kočár s aretovacimi koly je výborná volba. Pokud jste z vesnice a jezdíte spíše terén tak nejlepší je bez aretace.

veronicka89
19. srp 2019

@martt my chodime do hor i do mesta takze potrebuju kocarek co umi oboji 🙂

babanci
19. srp 2019

Teda ale jeden retro kočár bych dala. Viděla jsem ho v SAE, letos v dubnu. To teda byla nádhera. Takový ten královský, z bílé kůže, obrovská kola a široký jako na tři děti. Vyšel na 70 tisíc. U toho by mi nevadilo otáčet a zvedat na každém rohu. Jenže, my tady nemáme tak pěkné kočárky. ☹ Ještě tak ten opravdu starý, košatinu, hezky zrenovovanou.

majina89
19. srp 2019

@radkameliskova mam zn. Inglesina. Houpací kočárek, nafukovací kola. Když chci zatočit, lehce zatlacim na madlo, jemne to kocar nadzvedne a zatocim. Je to pohoda. Stejna rozteč předních a zadních kol, vyhnu se líp kaluži a nerovnostem 😊 kocar krasne houpe i do stran. Není to žádný tvrďák. Kamarádka má nehoupaci kočárek a když chce uspat dceru, docela se nadre, aby ji uhoupala.

veronicka89
19. srp 2019

@babanci me se libi zase angel cap

ten bych zkousla na vyjeti z domu vytahem a na nejakou rovnou prochazku po rovince bez zataceni 😀

jirovapa
19. srp 2019

@radkameliskova jak se zde už píše, také jsem měla kočár s pevnými koly (Tako Acoustic) a vytočit se s tímto kočárkem v malém prostoru (pekárna, řeznictví apod.), když je tam ještě fronta lidí, tak bylo peklo. Po 3 měsících jsem ho prodala a už bych takový kočárek nechtěla. Kočárek s koly s aretací otočíte na místě bez zvedání. Taky záleží na postavě maminky, kamarádka na ten pevný se 4 koly nedá dopustit, ale má cca o 15kg víc než já. Takže váha kočárku + váha dítěte + nákup do kopce byla pro mne pakárna.

babanci
19. srp 2019

@jirovapa Mám kamarádku a ta taky TAKO z tohoto důvodu prodala. Že to byl těžkopádný tank. Špatně ovladatelný. Jednou šla vozit se mnou a pravila, že ten náš pluje jako loď. 😀

zelenaesmolda
19. srp 2019

@majina89
a proc ji uhoupava ke spanku?to je cesta do pekel...