Retro kočárek. Tip na prodejnu v Praze?

radkameliskova
19. srp 2019

Prosím máte doporučení na prodejnu kočárku v Praze, kde prodávají klasické retro kočárky které skvěle houpou. Kde si mužů osahat a vyzkoušet? Zatím jsem našla jen e shopy. Děkuji za odpovědi a doporučení.

babanci
19. srp 2019

@zelenaesmolda To jsem se taky podivila. Vůbec by mě nenapadlo kočárkem kvrdlat. Ale, jak mě někdo potká, pořád má tendenci mě s ním nějak cloumat. 🙂 Ačkoliv holčička spí jako andělíček.

veronikajanova
19. srp 2019

@babanci to tak vůbec není, taková Emmaljunga nebo Inglesina jsou luxusní kočárky a jezdí a manipuluje se s nimi skvěle. A řídila jsem jednou rukou.

barchen
19. srp 2019

@babanci Jestli si dobře vybavuji, Vy jste starší ročník, máte už vnoučata a tyto retro věci Vám přijdou jaksi jako výlet do minulosti. Ale nemůžete srovnávat Libertu tehdy a kočárky v dnešní době. Materiály jsou jiné, lehčí a i celá konstrukce je jiná. Ano, tyto kočárky jsou robustné, není to teleskopický kočárek do obchoďáků. Proč je dle Vás pohupování špatné? Ano, vím, že hodně maminek nechává dítě uřvat se do vyčerpání, když to tedy dělaly jejich matky i jim ale proč ho v kočárku nepohoupat, když je na to zvyklé i z bříška a má ho to uklidnit? V ostatních kočárcích to houpe také a nebo to tam s dítětem hází ze strany na strany a chudák páteř toho novorozence. Matky často nechtějí cestovat s novorozencem autem kvůli poloze a otřesům v sedačkách ale u kočárků to už nevadí? A k té kinetóze, ta vzniká v jiných podmínkách, ne při jízdě v kočárku, to by tady touto nemocí trpěly celé dvě generace. Mám tři kočárky s různými podvozky a proč mám nejradši houpací s velkými koly? Protože dítěti, zejména novorozenci v těchto odpružených kočárkách netrpí krční páteř na rozdíl od jiných. Tyto podvozky jsou vyšší, tedy i výš od země (jsem vysoká, to je jeden faktor) a pak dítě tolik nedýchá přízemní smog a ozon i když je to třeba jenom 10cm rozdíl. Kočárek i bez aretace mohu ovládat jednou rukou, asi jsem tedy v lepší fyzické kondici, stejně držím druhou rukou další dítě. I bez aretace zatáčí, stačí přeložit ruku víc napravo nebo nalevo. Co se týče obrubníků, tady zvedám ten kočár stejně jako všechny ostatní, žádný kočárek nedokáže vyjet na normální obrubník najetím pokud tam není bezbariérový přístup, v konečném důsledku to nedokáží ani některá auta. Pokud dám tu korbičku na podvozek s aretací, tak to pořád utíká na stranu kvůli sklonům na chodnících a silnicích, stejně jako auto, když ho v zatáčkách vynáší. U každé díry musím opatrně najíždět a chytnout oběma rukama. Jediné mínus je, že houpací podvozek je robustný a málo skladný. Takže do auta mám jiný s aretací a menšími kolečky. Ale jelikož jsem typ, co chodí s kočárkem hodně venku bez auta, tak ho moc nepotřebuji.

babanci
19. srp 2019

@barchen To je fakt, že žádný retro jsem v poslední době nevozila. Určitě jsou lehčí než bývaly. Libertu jsem teda neměla, měly jsme Stegner, to bývalo něco. 🙂 Ale co si pamatuji, tak tam to dítě lítalo z rohu do rohu a moje teta mi jednou uspávala tak, že mu hlavička naskakovala nad podložku. Možná proto mi to dneska už přijde tak nějak divné a už bych to nevracela. Ale někdy si zkusím povozit ty nové verze, protože mě to hodně zajímá. Kočárky mi vždycky dost zajímaly a mám ještě jednu dceru bezdětnou. Tak to asi ještě budeme někdy řešit. Teď tedy vozím nejmladší v Gessleinu a to je povozeníčko. Zrovna dneska jdu vozit, chodím částečně po městě a pak i do polí.

barchen
19. srp 2019

@babanci To budete mít příležitost vyzkoušet v prodejně i něco jiného, pokud Vás druhá dcera vezme sebou na nákupy. Jo, a když vidím tuto fotku, tak mi ještě napadlo, proč jsem musela vyřadit jako moje budoucí kočárky tyto, které mají rozdílný rozptyl předních a zadních koleček. Jelikož bydlím na kraji Prahy, tak hodně míst ještě není moderně bezbariérových a schody mají často ještě ty betonové nájezdy pro staré kočárky a ty kolečka jsou v jedné linii za sebou.

ada22
19. srp 2019

Zkus cinknout do prodejny, zda ho mají vystaveny. Spuntik ,detsky raj, dětský dům. Jinak když je kočárek dobře vyvážený , tak se ovládá úplně v pohodě. Chce to vyzkoušet. Hodně záleží i na tvé výšce. Co vyhovuje tobě nemusí sedět kamarádce co má o deset cm více či méně. Koupila bych klidně bazarový. Krom Roan marita nebo emaljungu, který máji sportovní nástavbu posazezou níž. Jsou ostatní kočárky tak do roka pul

veronicka89
19. srp 2019

@barchen na najezdy se snad ale nikdy nejezdi 4 kolama 😊ale 2 😉

kompleta
19. srp 2019

@veronicka89 já teda roanem i libertou jedu všema 4

veronicka89
19. srp 2019

@kompleta tak ono asi zalezi na sklonu 😀...ale normalne se jezdi 2 🙂

pavcatko
19. srp 2019

My měli Firkon Maked Clasic Len a nedám na něho dopustit! 4 velká kola bez aretace, se kterými jsem vždy projela vše a bez problémů najizdela jednou rukou na chodník a pod. Kdo Takový kocar pořádně nevozil, tak asi nepochopí, ja pořídila jako náhradní s aretací a ovládání daleko horší.. Firkon krásně houpe, vozidla jsem v něm dcerku do 2,5 let a nikdy mi z něj nevyskocila :D :D A že si dítě na houpání zvykne a nebude chtít spát jinde? Blbost, dcerka v posteli spí krásně 🙂

jane46
19. srp 2019

Na obe deti jsem mela retro Babylux Margaret. Luxusni kocar. Teren bez problemu, ovladani jednou rukou. Pruziny byly super prave do terenu. Umyslne jsem je nevyuzivala. Nemam zadne proti, sla bych do nej znova. Prakticky a nadherny kocar.

veronicka89
19. srp 2019

Ono stejne tohle hodnoceni kocaru je takove nicnerikajici, ptz to by kazdy musel vyzkouset vic kocarku od vice znacek 🙂 a ne jen treba 2...

A jak se tady pise kazdy potrebuje nwco jineho...me by u tehle kocarku ktere tu chvalite vadila i skladnost v aute 😉 nebo si nedokazu predstavit s takovym kocarkem letet na dovolenou apod ...

veronicka89
19. srp 2019

Dale treba ja kocar vyuzivam obcas i ted a to malemu budou 4...coz u tehle taky nejde 😉

teeerez
19. srp 2019

@radkameliskova mam houpaci Inglesinu, osahana a vybrana v prodejne "detskyruzek"
Nedam na ni dopustit, nafukovaci vetsi kola co projedou vsechno, ridi se mi s nim i v Praze krasne a aretace mi v zivote nechybela, dobre se sklada do auta a houpani je skvele.

Jak zde v diskuzi zaznelo, tak jo, je blby kdyz dite usne jen v kocarku, ale pak je jeste ta horsi varianta, ze usne jen pri kojeni nebo jen na rukach.... Odvozila jsem v ni 2 deti, jedno neuslo nikde, druhemu bylo pro zmenu naprosto jedno kde je a co se s nim deje, ale obe jezdily v hluboke korbicce dlouho a radi

barchen
19. srp 2019

@veronicka89 Nevím jak ty ale já musím i ve čtyřech, ten obrázek je hezký ale ty staré betonové nájezdy vypadají jinak než tento mramorový luxus 😉

lenatko91
19. srp 2019

@babanci my třeba máme houpací s pevnými koly kvůli terénu v ulici kde bydlíme. Je to tu vysypané kamením tak bych nejspíš z dítěte vytřepala duši.. navíc mě otáčecí kola štvou, člověk omylem zatlačí a už to jede do boku, když to není zaaretované 😃 a taky se mi ty retro kočárky víc líbí..

verulin1
19. srp 2019

Mám britax go big, hezky houpe, ale není retro 😁

veronicka89
19. srp 2019

@verulin1 to je snad jediny 👍nikdy jsem ho ale nedrzela v ruce ...ted ma myslim i vetsi kola ze

veronikajanova
19. srp 2019

@babanci Sorry, ale tohle není vzhledově nic pěkného.

bassetlady
19. srp 2019

@babanci Gesslein mi šel z domu po 14 dnech po příjezdu z porodnice, horší předražený krumpl, aby pohledal. Z hluboké korby v vypadla i panenka ( neskutečně mělká), v terénu tragedie, ve městě tragedie. Kočár maximálně do obchodního centra.

slunea
19. srp 2019

Z těch houpacích tu ještě nebyla zmíněná značka Bébécar, ta má kočárky, u kterých jsou přední kolečka natáčecí, zhruba o 40°, zatáčí se s nimi snadno. Zase pak trochu hůř drží rovný směr (oproti neotočným i plně otáčecím kolečkám), ale to mi nevadilo.

veronicka89
19. srp 2019

@bassetlady za 1. Vy jste asi mela jen vloznou tasku ne ?😀 ptz korba je podle me ok 🙂

veronicka89
19. srp 2019

@bassetlady to jste mela nakeho starocha ne ?

veronicka89
19. srp 2019

@bassetlady ptz kdyz uz je jety cca 10 let nejezdi uplne lehce...musi se sundat kolecka a komplet prostrikat wd nebo necim 😉

journals
19. srp 2019

@veronikajanova 👍 Mě se tyhle složité rádobymoderní konstrukce taky nelíbí. Nic pro minimalistického ducha 😅 v jednoduchosti je krása

babanci
19. srp 2019

@veronikajanova Tak to máme jiný vkus. Nám se líbí moc. Není dne,aby se mi někdo nezeptal,kde jsme pořídili a kolik stál. A dost často se mi někdo ptá,kdy bychom byli ochotni prodat. Měli jsme Hartan,Casualplay, ale tohle je mnohem lepší.

eviicka
19. srp 2019

Tak přidám se do okruhu zastánců staré dobré klasiky 🙂, měla jsem Inglesinu podvozek ergo bike (jako na fotce na předešlé straně) a i když mám 50 kg i s postelí, tak jsem se fakt nenadřela (jo a většinu času jsem řídila jednou rukou, protože v druhé jsem měla vodítko se psem). Měla jsem k dispozici i podvozek s otočnými kolečky a využívala jsem ho pouze do obchoďáku nebo když se větší podvozek nevešel do menšího auta. Obchoďák je jediné místo, kde otočná kola vedou, ale někde v přírodě, na kamenitých cestách je houpací klasický kočárek pro mě jasná volba. Jo s usínáním malý problém neměl, záměrně jsem ho nehoupala.

Jinak k dotazu, pokud ti stačí jen retro typ (inglesina, roan), ty prodávají běžně v obchodech, ale opravdová klasika (proutěný koš atd.) to už bude asi složitější, držím palce.

bbn
19. srp 2019

@barchen ve městě máme jen staré betonové nájezdy a já mám kocar tříkolku a jde to úplně v pohodě i po 2 kolech 😉

zelenaesmolda
20. srp 2019

@barchen
souhlasim,ty najezdy mi taky delaji problemy,ja ten kocar nevytahnu takze schodum se vyhybam...

astyna88
20. srp 2019

Ja mam po 2 detech baby design lupo, ted uz teda houpaci taky 😀 co ten vse vyjel, dokonce i melkou bazinu,kopce,kameny, nesetrila jsem ho,jak do terenu,tak do mesta. Loziska i kola porad super. Dokonce jsem na tu dvojkomb mela i kupce, pani ma jiny kocar a teda koukala,jak je po dvou detech v super stavu.

Retro kocarky bych hledala i po bazarech, na Praze 8 pod Kobyliskym namestim je taky prodejna.