Šíře kočářku v úzkých dveřích, aneb projede kočárek casualplay S4 dveřma 56 cm?

smisatko
29. srp 2008

prosím o radu. Vybírám kočárek a naše dvoukřídlé dveře mají jen 56 cm. Líbí se mi casualplay, ale bojím se, jestli se svými asi 62cm šířky projede 56 cm dveřmi. V prodejně tvrdí, že by mohl :=) . Nemáte někdo zkušenost s vytáčením trojkolek v menším prostoru? Přeci jen je to pro mě docela zásadní. Případně nějaké jiné rady - doporučení jaký jiný kočár vybrat s ohledem na hmotnost, páč ho budu muset tahat do prvního patra. 😒 Díky

krista
29. srp 2008

Smisatko já nemám konkrétní zkušenost s Casualplayem, ale kamarádka má Atlantic Babydesign a ten se jí nevejde to většiny výtahů 😖 takže to řeší tak, že sundá boční kolečko, najede tam bez kolečka, nahoře vyjede a kolečko zase nandá. Chce to cvik a jde to, ale mě by to teda nebavilo, naštěstí jsem se zatím všude vešla 🙂

martina.zikmundova
29. srp 2008

smisatko: vůbec nemám tušení jak tvůj kočárek vypadá, ale myslíš jako dvoukřídlé vstupní dveře? to se u nich nedá otevřít i druhé křídlo? my máme taky ty dvoukřídláky a vejdu se tam nadoraz. máme trojkolku Moon T3, jestli chceš, můžu změřit kolik má na šířku včetně kol, ale je fakt, že kámošky klasická čtyřkolka se tam nevešla a muselo se otevřít druhý křídlo dveří ☹
ohledně hmotnosti těžko říci, ale taky tahám kočár po schodech, já naopak dolů do sklepa a nemůžu si vynachválit naší trojkolku, je lehčí než ostatní kočáry, hlavně tedy není to ta klasika odpružený kola, protože s těma se fakt po schodech "skáče" blbě a ještě jsou dost těžký. no snad jsem to napsala pochopitelně 🙂

krista
29. srp 2008

Hele Marti nemachruj tady s tím tvým kočárkem jo 😀
Jen pro vysvětlenou Marti má Moon T3 a já Moon S3 😀

heresta
29. srp 2008

smasatko tenhle kocarek ma moje svagrova a myslim ze se tam vejde. Prijde mi uzky.. Ale muzu se ji zkusit zeptat

smisatko
autor
29. srp 2008

holky díky 🙂 , druhé křídlo se pochopitelně otevřít dá, ale bydlím e starým baráku a dvoukřídlý jsou i dveře do baráku i do bytu a teď si vem, kolikrát denně s tím prckem půjdeš ven a pořád otevírat a zavírat oboje dveře plus k tomu ještě ten kočár s prckem tahat ikdyž do prvního patra... Takže hledám pokud možno lehčí trojkolku a mám za to, že by se to s ní snad mohlo vytočit... Každopáďo děkuju za rady a zkušenosti a budu ráda za další!!! 🙂

pietra
29. srp 2008

tvoj kocik nepoznam, ale tocit sa vo dverach nie je ziadna slast 😝 nam sa tiez kocik nevosiel cez vstupne dvere do domu a na to manevrovanie som nemala nervy. Tiez som nosila kocik po schodoch, tak ja som to riesila tak, ze som si zniesla podvozok, potom hlboku vanicku s malou, zlozeny podvozok bez problemov vyniesla von, a az vonku poskladala kocik. Viem, ze je to komplikovane, ale mne to prislo jednoduchsie, ako sa trapit vo dverach. Dom je tiez stary, takze druhe kridlo dveri islo otvarat len velmi tazko. Blbe je, ze so sportakom to uz takto riesit neslo ☹

anezena
31. srp 2008

my mame Jane Slalom Pro a ak mam problem nahodou niekam prejst, chodime kamoske na zahradu a maju tam taku uzku branicku, alebo sa mi stalo niekde v meste ze sme sa nevosli, ale nielen my- tak nie je problem jednym kliknutim vytiahnut kolecko a presli sme vsade. a potom zase sme ho len nasadili a kje to. veeelmi jednoduche. jednou rukou zvladnes. neviem ako je to u S4 - ci sa tam da vytiahnut koelcko takymto lahuckym sposobom

katy1979
31. srp 2008

my máme S4. popravde netuším či prejde takýmto priestorom. zažila som v starom baraku extremne malý a uzky vytah, takže sme tiež vybrali koliečko a potom sme sa už zmestili v pohode.
Ale praktizovať to takto každý den asi nie je výhra.
len kočíky su asi všetky dosť široké, tak neviem či nájdeš niečo užšie.
Ak más ale priestor za dverami, kde sa dá ako tak vytočiť, tak by si to mala zmáknuť. T.j. vojst sikmo dnu najprv predným a jedným zadným a potom to pootočiť a vliezť aj zadným kolesom.
nepožicaju ti ho v predajni za zálohu, najlepšie to je vyskusať.

katy1979
1. zář 2008

ahoj rozmýšlala som o tých dverách a napadlo ma že ja chodievam aj cez 60 cm dvere a prejdeme v pohode ale je to tak akurát.

nikol_79
1. zář 2008

No my byvame v starej tehlovej bytovke a ja s S4 cez dvere neprejdem, musim otvarať obidve kridla, neviem sice jake su široké dvere ale normalne ma to zaujima a zatra ich odmeram, keď nezabudnem a napišem 😉

A minule som bola u kamošky v klasickom panelákovom výťahu a vošli sme sa tam LTT

anezena
1. zář 2008

tak my sme odmerali JAne - merali sme tam kde su kolesa dole: normal stav 62cm, ked sme dali jedno kolecko dole tak sirka 54 cm, a obe kolecka 48cm

smisatko
autor
2. zář 2008

ty joo holky jste zlaticka, diky moc. Uz jsem nasla prodejnu, kde mi ho pujcej na odzkouseni, ale podle toho co pise katy 1979, že y0kama jen taktak, tak to nejlip nevypada. Prej do baraku dvere musej bejt minimalne 60cm - to je nejake narizeni ci co, tak tam bych to teoreticky zmakla - uvidime, dam zpravu 😉

smisatko
autor
3. zář 2008

tak holky neprojde ať se vytáčím jak se vytáčím , ani po sundání jednoho kolečka... ☹

pietra
3. zář 2008

smisatko, ked sa ti tak paci, neskusala si najprv vyniest zlozeny podvozok a az vonku nasadit hlboku vanicku? 😉

katy1979
3. zář 2008

hmmm len otázka je že aký kočík ti date prejde. my ešte aj golfáč máme taký široký.

to nie je riešenie každý den nosit von zložený podvozok a potom nasadiť vanicku. to by sa síce dalo, ale so sportákom a v zime s dietatom na rukách rozkladať a skladať kočík to veru nie.

smisatko takže bohužial musíš hladať iný kočík.

pietra
3. zář 2008

katy, ja viem, ze to nie je nic moc, ale ja som to tiez tak musela kvoli uzkym dveram riesit. A ak tie dvere maju len 56cm, tak velmi neverim tomu, ze tade nejaky kocik prejde. Manevrovat s jednym zosadenim koleckom tiez nie je nic moc