Trojkolky a stabilita. Co myslíte?

scai
17. srp 2009

Ahoj holky. Vím že je pro mě ještě brzo, ale chtěla bych už vědět, jaký kočár kupovat až na to příjde... Chtěla bych tříkolku, ale občas někde čtu, že je nestabilní. Jen teda je divný, že často když někdo píše, že je nestabilní a viděl v zní vyklopit dítě (třeba na bruslích, neba balancování při nástupu do busu), že jsem skoro nečetla, že by to vadilo majitelům tříkolek, že by se jim to stalo. Často o tom někdo píše stylem, kamarádka 2* vyklopila dítě, na bruslích jsem viděla jak paní vyklopila.... Tak co vy, jak jste na tom. Vy kdo ji máte, doporučujete ji?
Jen pro iinfo, nešla bych do nějaké levné, která třeba fakt může být nestabilní, ale mám vyhlídlou teutonii....

janac
21. srp 2009

hezky napsano 🙂

melounek75
21. srp 2009

Ahoj, tak já mám trojkolku quinny freestyle a vozím v něm už své druhé dítě a ještě se mi nestalo, že by se byť jen malinko naklonila a to i při jízdě po šikmé ploše, je to určitě tím, že tenhle kočár je dost těžký a taky kola jsou dál od sebe, nevýhodou je, že se nevejde do některých výtahů a dveří. Takže tenhle kočár považuju za opravdu stabilní. Teď však jezdím už tři týdny s Cortinou Cam, kterou jsem si musela půjčit od kamarádky, protože máme u našeho prasklý plášť na kole, a tahle trojkolka mi moc stabilní nepřijde, když s ní jel manžel po šikmé zahradě, tak to musel opravdu vyvažovat, když tam jede s quinny, tak v pohodě. A mně se jednou stalo, že se mi syn vyklonil do boku a kočár se opravdu poroučel k zemi, takže ho nikde nenechávám samotného ani na chviličku a taky jsem si všimla, že stačí, aby se jen trošičku naklonil do strany a kočár už automaticky zahýbá taky, takže musím pořád řídít, na to nejsem zvyklá, ten náš jede pořád rovně, dokud já sama nezatočím. Jinak se s Cam jezdí bezvadně. Ještě jsem zapomněla napsat, že kamarádka má sedačku natočenou směrem k sobě, což nebývá často k vidění, tak mně napadlo, jestli to není tím, protože těžiště je tím pádem úplně jinde.

mici11
21. srp 2009

Ahoj, my mame tiez trojkolku coletto austin(mam foto v albume) a je ozaj stabilna a tiez sa mi ani raz nenaklonila, na obrubnik a na schody, alebo zo schodov sa ide tiez v pohode 😉 Mame odlahcenu hlinikovu konstrukciu. Asi zalezi aj od znacky kocika.

briketa
21. srp 2009

Keby trojkolky nezodpovedali bezpecnostnym normam, nesmeli by sa predavat..... (rozsvietena ziarovka 😀 )
Su sikovnejsie manipulovatelne ako stvorkolky.