Výběr vhodného kočárku

lamila1
19. únor 2019

Ahoj holky, prosím o radu ohledne výběru kočárku. Spousta mých kamarádek, ktere si třeba pořídily trojkombinaci, nakonec nevyuziy vůbec vajíčko/autosedacku a ani nakonec dlouho nevyuživaly sportovní verzi. Napr. korbicku využily do 6 měsíců, poté dalších 6 měsíců využívaly sportak. A poté z nějakého důvodu přešly na sólo sportak, protože jim ten z te trojkombinace nevyhovoval. Stejně tak místo autosedačky, pořídily novou autosedacku (maxi-cosi +adaptéry). Tak bych chtěla poradit, jestli existuje kocarek- jen hluboká korbicka, na jejíž podvozek by šla pricvaknout extra koupena autosedačka (napr maxi cosi). A pak koupit sólo sportak až mimco bude větší.
Už třetí den sedím nad internetovýma stránkama a vůbec nevím jakákoli varianta je nejlepší...Dekuji moc za rady.

terka555
19. únor 2019

@lamila1 ja mam napriklad kocarek gmini grand, meli jsme do ted korbicku a na adaptery jsme pridelavali vajicko take gmini, ktere jsme kupovali extra zvlast. A ted pokracujeme novym sportakem, protoze sportaky z kombinaci byvaji docela tezke🙂 a my hodne cestujem tak jsem chtela nejaky lehci🙂

veronikaveronikaveronika
19. únor 2019

Já mám třeba Easywalker Qtro Plus. Korba je velká a super. Dcera tam byla do 9 měsíce, pak se udělalo krásně a já nevydržela když jsme jeli na výlet do zoo a dala jí sporťák. Jinak by vydržela déle. Místa dost. Sporťák jsem jí úplně zabalila nedávno ve dvou a půl. 😉 Už jsme ho moc nepoužívali. A teď jsem ho úplně omyla a vyprala, kvůli další očekávané aby si zvykla dcera chodit úplně pěšky. Ale je velký. Super skladný věřím že by se tam vešlo i tři létě dítě a víc 🤣 Vajíčko jsme kupovali v obchodě na jejich doporučení v rámci bezpečnosti. Cybex Aron tuším. Teď si nejsem jistá. Daji se koupit adaptéry a přidělat na podvozek. Nepoužila jsem a nekupovala🙂 radši jsem dceru vždy přehodila na spinkání do kočárku.🙂😉 Záleží na každém. 🙂 Každý právě když to řeknu blbě řekne, že nechce dát 20za kočár. Ale pak kupují další golfky nebo sporťák a tak. Takže se jim to nakonec též moc nevyplatí. Ale každého věc. Jen mám podobný názor jako ty. Chci používat to co jsem si koupila a být spokojená a ne shánět za pár měsíců něco jiného 🤔😉

mishulka26
19. únor 2019

no my budeme mít X-lander x-move prodává se jako sporťák a dá se k němu zvlášť dokoupit hluboká korba a přes adaptéry se na podvozek nacvaknout vajíčko Britax, Besafe nebo Maxicosi 🙂 paní v obchodě nám říkala, že sporťák má tu výhodu, že je opravdu vyroben jako sportovní a hluboká korba je jen bonus místo toho aby to byla trojkombinace kde je hlavní korba a sporťák stojí za prd :D známá má Tudore a když jsem viděla jak se sportovní korba na podvozku kýve a nejde dát pořádně do lehu a to ani ne po 6 měsících používání tak mám jasno pořádný sporťák a korba jako bonus ;) jdu do něj, protože měla teta a byla s ním nadmíru spokojená 🙂 vezla ho na dovolenou i když byly malému 3 :D

lamila1
autor
19. únor 2019

@mishulka26 dekuji moc ! Akorát je korbicka trosku menší(79x31) My budeme mít holčičku na konci srpna a pak budeme vozit celou zimu ještě ve fusaku. Tak aby se mi tam malá nemackala. Ale možná ze se bojim zbytečne.

mishulka26
19. únor 2019

nám se malý narodí na konci června a jsem v klidu :D maximálně půjde do sporťáku jde do úplného lehu tak je to jedno 🙂

lamila1
autor
19. únor 2019

@mishulka26 dekuji moc ! Jste hodna 🙂

lamila1
autor
19. únor 2019
ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
rousse
19. únor 2019

já jako první kočár pořizovala Xlander Xmove a malé byla korba malá už ve 4 měsících :-/ navíc sporťák těžký a těžko ovladatelný proti směru jízdy a nevlezl se mi do kufru auta, takže sportovní "korba" zabírala celou zadní sedačku vedle vajíčka - bylo jasno, že půjde z domu. U kamarádky jsem vyzkoušela babyjogger a myslela jsem, že se vyvrátím, když jsem to porovnala. Prodala jsem 3kombinaci, kterou už bych nikdy nechtěla a sehnala bazarvoého babyjoggera, což byla nejlepší investice, jakou jsem udělala do dětské výbavy. Už odvozil 2 děti, nic nehrká, nic nevrže (narozdíl od Xlandera, tkerý hrkal tak, že se za náma otáčeli lidi😀 ), je super skladný, vleze se všude a není později potřeba kupovat golfáč. Na druhou, která je teď na cestě jsem koupilajen hluboký Camarelo - je to sice taky Polák, nejsem z toho nadešená, ale je to kočár s jednou z největších hlubokých korb na trhu a je odpružený a má otočná přední kolečka, což byly moje zásadní požadavky po zkušenostech s prvním kočárem. Takže za mě po našich zkušenostech zvlášť hluboký a pak nějaký opravdu sporťák jako britax b-motion, valco snap, babyjogger apod. Na hlubokou konstrukci koupit adaptéry na autosedačku a koupit nějakou s dobrým atestem - autosedačky z trojkombinací stojí většinou za pendrek.

lamila1
autor
19. únor 2019

@rousse moje řec 🙂)

terka555
19. únor 2019

@lamila1 jinak nas malej je narozen v pulce srpna a do korby se porad vejde prestoze ma 9kg a mista porad dost i s fusakem, jen ja uz nevydrzela a cjtela jsem sportak a hlavne v nem muze uplne lezet ale uz chce koukat😊