Elastický nebo pevný šátek na nošení miminka?

pajik83
2. led 2012

Ahoj maminky, řeším problém jestli je lepší koupit elastický nebo pevný šátek na nošení miminka. Jsem úplný začátečník a malému je 6 týdnů. Všude čtu, že elastický je lepší na letní měsíce a pro začátečníky. Pevného se trochu bojím, že ho nebudu umět uvázat a že v něm v létě bude malému vedro. Co můžete doporučit vy? Který šátek máte a jak jste s ním spokojené? Předem děkuji za každou odpověď. 😉

rozarka65
2. led 2012

ahojky...na první dítko jsem měla koupený elastický,právě proto,že je vhodný pro začátečníky a lépe se s ním váže...ale koupila jsem ho později,používala je jeden úvaz,myslím kříž s kapsou nebo tak nějak...ale malá už byla docela živá,tak se mi úvaz povoloval...tak jsem ho vyměnila za ergonosítko....Když se narodilo druhé dítko,řešila jsem znovu šátek (půjčila jsem ho a už se mi nevrátil) a kamarádka mi půjčila pevný šátek...bála jsem se toho,ale je to o zvyku a cviku...zvládla jsem uvázat kolíbku i kříž...jsem s ním moc spokojená...🙂 A rada...pokud máš možnost,než koupíš,tak vyzkoušej...já,po svých zkušenostech,bych koupila rovnou pevný...🙂

ada22
3. led 2012

Ahoj já si koupila šátek na bazaru Vatanai koira a jsem spokojená. Je fakt, že jiný jsem nezkoušela 😀. Jestli ti neva bazarový ,tak se říká, že onošené pevné šátky jsou jednodušý na vázání. Já volila i z toho důvodu, že koupíš za poloviční cenu. Už máme manducu. A nebyla jsem si jistá jak moc využiji. (-:. Zatím vede šátek 😉

Jinak vázání jsem se také bála, ale zašmodrchání se dá rychle naučit.

Myslím, že v létě budeš mít Kubíka už do elastiku těžkého.

svoba
25. únor 2012

já budu pořizovat zpočátku elastický (jsou levné), pak pevný a i nosítko. máme psa, budeme hodně nosit při venčení 😉

alushka
25. únor 2012

já jsme koupila elasticky a byla jsme dokonce na kurzu vazani satku a nakonec jsme v nem malyho vubec nenosila🙂 Nelibilo se mu v nem, kdyz byl malicky. Kdyz mel 5 mesicu, dostala jsme od kamaradky nositko Manducca a pak jsme nosila jen v nem, je to snadnejsi ho nandat🙂 Ale satek jsme si zatim nechala, kdyby se potencionalnimu druhemu mimcu v nem libilo🙂

gabour
25. únor 2012

Měla jsem oba, víc mi vyhovoval elastický. Ale poměrně brzo jsme přešli na nosítko a to si nemůžu vynachválit. Máme Ergo a je perfektní. Příště bych šátky vynechala a rovnou šla do nosítka.

salamandra1
24. únor 2013

presne, chce to vyskusat, moja mala ma tiez 6 tyzdnov, skusili sme babyvak, pevnu satku, manducu, ergo a ako posledne som vyskusala elasticku satku a ta jadina splnila moju zasadnu poziadavku, aby som vedela malej dobre fixovat hlavicku, kedze je drazdiva. Urcite to ide aj v pevnej satke, ale mne osobne to neslo. Skusala som mnohokrat a hlavicka bola stale volne a mala sa odtahovala. Takze pre mna je elasticka satka lepsou volbou

josefina79
15. říj 2013

Holky, prosím, nemáte zkušenosti s šátkem od RedCastle - uprostřed, co se nosí mimi, má taková oka, která se natáhnou na šířku, ale né na délku, takže se neprověsí. Přijde mi, že to je něco mezi pevným a elastik šátkem a z obojího to má to lepší. Zatím jsem nezkoušela v praxi, ale ráda bych se na to podívala. Chtěla jsem vyzkoušet elastik, mám strach, že se hned prověsí, na pevný nemám odvahu.
http://zena-in.cz/clanek/satek-pro-noseni-mimin...