Koupit sourozenecký kočárek? Šátek na nošení novorozence

joslin
22. kvě 2016

Ahojky maminy,
budu ráda za Vaše zkušenosti, co se týká sourozeneckých kočárků a šátků na nošení.
Když mému prckovi bude 1 rok 4 měsíce, budeme mít do rodiny další přírůstek, pokud se tedy, nedejbože něco nestane. Samozřejmě přemýšlím nad tím, jak oba prcky budu vozit např. po obchodu s potravinami či jak s nimi do autobusu či k doktorovi, klasická otázka.
Dívala jsem se na sourozenecké kočárky a šátky. Sourozenecký kočárek je vlastně kočárkem pro dvojčata, tudíž se obávám s pohyblivostí přes dveře, v obchodech - uličkách, autobusu (nemyslím tím mhd, ale příměstskou dopravu). Řešením by možná mohlo být nošení novorozence v šátku a to jak doma při domácích pracech a hlídání toho staršího, tak i při dopravě či procházkách. Dívala jsem se na typy šátků a je jich spoustu, že vůbec netuším, jaký zvolit. Přemýšlela jsem nad šátkem s příměsí hedvábí, aby byl takový tvárnější, ale jakou značku...anebo je to volba vůbec dobrá? Poté jsem zase našla diskuze o tom, že pokud dítě leží v šátku častěji, může mít spláclou hlavičku ☹
Budu ráda za jakékoliv vaše zkušenosti, rady a typy, protože jsem v tomto opravdu ztracená. Budu se těšit 😉 Krásný letní sluníčkový den!!!!!

1miska
23. kvě 2016

jo a prijde mi taky podstatne na jake je to rocni obdobi - kdyby byla mala na jaro tak bych mozna volila jinak, ale byla v rijnu a tak jsem vedela ze potrebuju dvojkocar kde se obe deti vejdou v zimnim fusaku a trochu se mi na zimu pricilo, aby jedno dite bylo dole "u země" - asi to nicemu nevadi, ale pocitove mi to vadilo, když když bude snih, brecky atd... mozna blbost, ale mela jsem to tak 🙂

joslin
autor
24. kvě 2016

@tomikjoejoe moc děkuji za info.... my máme taky dva pejsky a za atrakci jsem už teď, když labradora přivážu ke kočáru a bíglici držím za vodítko, protože tahne jak blázen 😉 tak až bude druhý prcek, tak to bude sranda 😉 Tím, že by se mimísek měl narodit v prosinci, bude kočár potřeba 🙂 ale šátek bych také ráda na doma, jen teda nevím jaký typ přesně...manducu se mi moc nece pořizovat, spíš ten šátek

tomikjoejoe
24. kvě 2016

@joslin mě šátek třeba nesedl, ale mám dlouhodobě potíže ze zády, tak je to možná tím ... Jinak mi máme "jen" velmi aktivní čivavy - jeden pes štěká na všechno a všechny a druhý je se všemi kamarád, s většími psy bych to už asi nedala, čivavy vždy můžu strčit do košíku pod kočárek (prevíti si na to strašně rychle zvykli :D)

jahodnice
7. čer 2016

@joslin přidávám zkušenosti s kočárem baby jogger - je super,jen hluboká korbička vytvořená ze sporťáku je naprd, malá, boudička nemá odvětrávání a kšilt proti sluníčku. Takže dokupuji korbu deluxe, až dorazí hodin sem foto a zkušenosti.

jahodnice
9. čer 2016

@joslin tak jsem vytunila kočárek novou korbičkou a super,super,super. Malá vzadu má víc místa,korbička je krásně velká,prostorná. Nasadit jde jen dopředu na první pozici, ale to neva, stejně člověk potřebuje spíš kontrolovat mimino než tu starší.