Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Koupit sourozenecký kočárek? Šátek na nošení novorozence

joslin
22. kvě 2016

Ahojky maminy,
budu ráda za Vaše zkušenosti, co se týká sourozeneckých kočárků a šátků na nošení.
Když mému prckovi bude 1 rok 4 měsíce, budeme mít do rodiny další přírůstek, pokud se tedy, nedejbože něco nestane. Samozřejmě přemýšlím nad tím, jak oba prcky budu vozit např. po obchodu s potravinami či jak s nimi do autobusu či k doktorovi, klasická otázka.
Dívala jsem se na sourozenecké kočárky a šátky. Sourozenecký kočárek je vlastně kočárkem pro dvojčata, tudíž se obávám s pohyblivostí přes dveře, v obchodech - uličkách, autobusu (nemyslím tím mhd, ale příměstskou dopravu). Řešením by možná mohlo být nošení novorozence v šátku a to jak doma při domácích pracech a hlídání toho staršího, tak i při dopravě či procházkách. Dívala jsem se na typy šátků a je jich spoustu, že vůbec netuším, jaký zvolit. Přemýšlela jsem nad šátkem s příměsí hedvábí, aby byl takový tvárnější, ale jakou značku...anebo je to volba vůbec dobrá? Poté jsem zase našla diskuze o tom, že pokud dítě leží v šátku častěji, může mít spláclou hlavičku ☹
Budu ráda za jakékoliv vaše zkušenosti, rady a typy, protože jsem v tomto opravdu ztracená. Budu se těšit 😉 Krásný letní sluníčkový den!!!!!

1miska
23. kvě 2016

jo a prijde mi taky podstatne na jake je to rocni obdobi - kdyby byla mala na jaro tak bych mozna volila jinak, ale byla v rijnu a tak jsem vedela ze potrebuju dvojkocar kde se obe deti vejdou v zimnim fusaku a trochu se mi na zimu pricilo, aby jedno dite bylo dole "u země" - asi to nicemu nevadi, ale pocitove mi to vadilo, když když bude snih, brecky atd... mozna blbost, ale mela jsem to tak 🙂

joslin
autor
24. kvě 2016

@tomikjoejoe moc děkuji za info.... my máme taky dva pejsky a za atrakci jsem už teď, když labradora přivážu ke kočáru a bíglici držím za vodítko, protože tahne jak blázen 😉 tak až bude druhý prcek, tak to bude sranda 😉 Tím, že by se mimísek měl narodit v prosinci, bude kočár potřeba 🙂 ale šátek bych také ráda na doma, jen teda nevím jaký typ přesně...manducu se mi moc nece pořizovat, spíš ten šátek

tomikjoejoe
24. kvě 2016

@joslin mě šátek třeba nesedl, ale mám dlouhodobě potíže ze zády, tak je to možná tím ... Jinak mi máme "jen" velmi aktivní čivavy - jeden pes štěká na všechno a všechny a druhý je se všemi kamarád, s většími psy bych to už asi nedala, čivavy vždy můžu strčit do košíku pod kočárek (prevíti si na to strašně rychle zvykli :D)

jahodnice
7. čer 2016

@joslin přidávám zkušenosti s kočárem baby jogger - je super,jen hluboká korbička vytvořená ze sporťáku je naprd, malá, boudička nemá odvětrávání a kšilt proti sluníčku. Takže dokupuji korbu deluxe, až dorazí hodin sem foto a zkušenosti.

jahodnice
9. čer 2016

@joslin tak jsem vytunila kočárek novou korbičkou a super,super,super. Malá vzadu má víc místa,korbička je krásně velká,prostorná. Nasadit jde jen dopředu na první pozici, ale to neva, stejně člověk potřebuje spíš kontrolovat mimino než tu starší.

Sem začni psát odpověď...

Odešli