Mám hrb z nosítka?

jituska91
19. dub 2019

Vsechny vas zdravim.
Dceri je rok. Od tri mesicu ji nosim v Manduce - denne nekolikrat (pri dopolednim i vecernim usinani vzdy, jinak na stridacku s kocarem po venku velmi casto - v podstate kazdy den s ni chodim ven, cca kazdy druhy den bez kocaru jen s nositkem. A i kdyz kocar vezmu, stejne mam nositko v nem a pouziji i v ,,kocarkovy den”).
Sem tam me boli zada, ale zadna tragedie. Jenze! Posledni mesic jsem se uvidela nekolikrat na aktualnich fotkach z boku a naprosto jsem se zhrozila - totalne kulata zada, v podstate ,,hrb”! :(

Stalo se vam to nektere? Lze to pouze cviky napravit? A co noseni? Nechce se mi ho uplne vzdat, dcera to miluje a bez Manducy by to pro nas obe bylo nejspis dost narocne - delsi uspavani, plac, tahani na rukou (takze zase namahani zad). Navic v ni i diskretne kojim.

Budu vdecna za jakoukoli zkusenost, radu.

makronka222
20. dub 2019

Musis chodit narovnana, nemas pevny svalstvo na zadech. Tim zavazim vepredu se pak nejaky svaly zpevni, takze bych tomu dala cas a hlavne na to furt myslela.

alneka
20. dub 2019

Nosit se dá dobře i špatně. Pokud máš volnější svaly už před nošením, pak si nevhodnÿm postojem při nošení všechno jen upevníš a vznikne hrb. Ale buď v klidu, jde to snadno napravit. Bez zátěže si natrénuj správný postoj, ale začni už od píky - tj. rovnoměrně zatížená chodidla, kolena nepropnutá, pánevní dno zpevněné (tím se to decentně podsadí pánev, ale “nepodkopne se”), lopatky táhni směrem do šířky a jakoby do zadníh kapes kalhot. A takhle bys měla i nosit.

jednaholkaa
20. dub 2019

@jituska91 Ja byla na kurzu noseni v satku a ta lektorka mela silenej hrb! Docela me to odradilo..odnosila 3 deti rikala. Nicmene, ja ted mic nositko nepouzivam a stejne mam pocit, ze jsem se zacala hrbit..pri kojeni, prebalovani, noseni ditete v ruce, to si nevyberes. Chce to asi na to myslet a obcas cvicit? Treba jogu..

vzkazyzuniverza
20. dub 2019

Ja teda z nositka jsem naopar poradne narovnana, nosila jsem vepredu, to se prave clovek snazi narovnat, nuti ho to. Ale pokud clovek ma spatne svaly, oslabene, tak to asi muze zpusobit spatne drzeni tela. Ja kdybych nosila na zadech, tak bych se naklanela vic dopredu. Chce to asi cvicit a chodit soustredene.

linbrno
21. dub 2019

Určitě cvičit, u nosících maminek je to dost často vidět, že ty záda mají v nepořádku (koneckonců i u lidí, co nosí batohy). Ono svaly si zvyknou, vybudujou se, záda nebolí, ale může vzniknout svalová dysbalance. Dobrý je napřed posílit střed těla, na což je fajn joga, vybalancovat sílu břišních i zádových svalů a taky záda často protahovat.