Nošení novorozence v elastickém šátku. Jakou značku?

barica
22. pro 2009

Ahoj, nosite nekdo novorozence vertikalne v elastickem satku? Pokud ano, jake s tim mate zkusenosti a jakou znacku pouzivate? Predem se omlouvam, jestli tady uz toto tema je, ale nenasla jsem ho..

martulikk
22. pro 2009

Ahoj, vertikálně bych novorozence určitě nenosila. Jinak my máme elastik Liliputi a jsme moc spokojení! 😉

shaula
22. pro 2009

My jsme měli Moby, ale pořizovali jsme ho asi až ve 4 měsících. Mě se taky zdá brzo nosit takhle malinké miminko vertikálně... I když někdo takhle nosí, ale já osobně bych vertikálně nosila až bude trošičku pevnější... 😉

kocicinka
22. pro 2009

Nosit novorozence vertikalne je chybné. Páteř ještě není schopná udržet tíhu hlavičky jakožto nejtěžší části těla. Nejlepší je nosit v kolébce, já to tak dělám do dneška. Ideální je začít nosit na svislo až v době, kdy leze, tzn. 8, 9 měsíc, přestože mnozí to doporučují už od 4. měsíce, je to ještě brzy. Nemám elastik ale šanami a jsem moc spokojená. Kamarádce se elastik brzy prověsil 😒

barica
autor
23. pro 2009

kdyz musi mit miminko siroke baleni, tak jsou "zakazane" kolibky a prechazi se zrovna na vertikal, hlavicku nedrzi pater, ale satek...

betelgeuzz
23. pro 2009

Tady je o vertikálním nošení novorozenců článek, podle něj neexistuje studie, která by prokázala, že vertikální nošení škodí. http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

Já zkoušela kolíbku, ale nějak mi nesedí, takže taky zvažuji vertikální úvaz.

blka
23. pro 2009

Já jsem vertikálně nosila tuším po skončení šestinedělí, protože mi Mareček v kolébce být nechtěl. On tak nechtěl být ani na rukách, takže jsem ho i na rukách musela nosit vertikálně. V tomhle byl šátek určitě menší zlo 😉

blka
23. pro 2009

A mám elastický Moby.

barica
autor
23. pro 2009

blka, diky za info, my uz mame take po sestinedeli... a zaciname to zkouset🙂...

nika
23. pro 2009

já mám Medley je velmi měkký (mím i nějaký jiný půjčený ale ten byl pro ni šíleně tvrdý a nechtěla v něm být) nosím teda spíše v kolíbce ale malá má raději nošení vertikální, nejideálněni pořád přes rameno aby se mohla koukat.

myslím že když se dodrží hlavně zadeček níže než kolínka a podepřená hlavička tak proč ne, když tak nebude mimi trávit celej den. hodinka dvě denně se přežijí.

barica
autor
23. pro 2009

nika, já bych tak malou ani cely den nosit nechtela, ono se sice rekne, 4kg, to nic neni, ale ta hodka dve fakt bohatě stačí🙂... já mám pevný šanami, ale tam si nejsem jistá těmi pevnými úvazy, tak jsem si ještě pořídila elastický Liliputi a to jde skoro samo🙂

blka
23. pro 2009

Barico, já jsem se hodně řídila tím, co mají na stránkách didymos.cz Tam u každého úvazu mají napsané, od kdy je vhodný 😉

barica
autor
23. pro 2009

blko, kde myslis, ze jsem ted surfovala?! na strankach Dydimosu🙂... myslis, ze satek Moby vydrzi treba i pro 2 deti, ze se nevytaha? nekdo rika, ze je o trochu mene elasticky, nez ten Liliputi, takze na vertikalni uvazy by byl mozna lepsi. Nechce se mi uz ale za nej davat plna cena, tak bych si koupila treba bazarovy, jen si nejsem jista, jestli je to u techto elastickych vhodne... u pevnych problem neni, to je jasny, ale elasticky... ikdyz Moby je 100% bavlna, tak by snad nemel byt problem... liluputi ma 3% lycry a nevim, jestli je to tim, ale desne se v nem pri uvazani potim, pritom bezne mi je porad zima🙂...

veruska007
25. pro 2009

Ahojte, ja mam Sanami pevny satek a nemuzu si ho vynachvalit. Maly ma 9 mesicu a satkuju cca obden. Zpocatku (cca do 5 mesicu, kdy uz maly dobre sam sedel) jsem vazala do kolibky, nyni vertikalne.

kveluse
25. pro 2009

Ahoj,
já obě holky nosila od začátku vertikálně. Mám také pevný sanami. Kolébka mi nevyhovovala, asi jsem ji neuměla dobře uvázat, ale ani jsem se o to nepokoušela. Jinak novorozenec je přeci i ve vertikální poloze v šátku plně podpírán. Na holky to nemělo žádný negativní vliv. Jsou obě hodně silné a ve vývoji dost napřed. Ale to asi není jen tím nošením v šátku, co 😉

radushe79
26. pro 2009

Ahoj, četla jsem teď někde, že pro miminka, než začnou chodit, jsou přirozená kulatá zádíčka, až teprve když se postaví, začnou se jim zádíčka přizpůsobovat a tvarovat do S. Začala bych s úvazy doporučenými pro novorozence a až udrží hlavičku bych doporučila Moby wrap (na YouTube je parádně ukazuje nějaká američanka). Máme půjčený šátek Moby 5 metrů a je fajn. 😉

barica
autor
26. pro 2009

holky, diky za podporu, rada slysim, ze take nektere take nosite od zacatku ditka vertikalne... mne, resp. Nelince kolebky take nevyhovuji a navic kvuli kyclim musim, kdyz chci nosit, nosit vertikalne...
kveluse: rekla bych, ze satek ma na vyvoj jak psychicky, tak fyzicky dost velky vliv!