Nosítko KiBi-má cenu čekat, nebo byste šly do Manducy?

kittysha
31. črc 2013

Mám 2měs. mimčo a ráda bych pořídila nějaké nosítko. Moc mě zaujal Kibi, ale bohužel je až od 3-4 měs. Myslíte, že má cenu čekat nebo byste šly do Manducy? (tu jsem měla vybranou jako první, ale Kibi mě učarovalo🙂 Dcerka je drobnější, v kočáru se jí teď dost nelíbí, takže procházky jsou problém a za 2-3 měsíce kdy by dorostla do Kibi už bude zase zima... vím, že je to o vyzkoušení, ale Kibi teď vlastně ani zkoušet nemůžem☹ ještě zvažuju Ergo, ale zajímaly by mě vaše zkušenosti s Kibi a Manducou - porovnání.. předem díky!

ange_de_la_morte
31. črc 2013

Zkoušela jsem Kibi i Manducu, Manduca mi wůbec neseděla, Kibi mě uchwátilo, nakonec jsme sice koupili uplně jiné osítko z druhé ruky, ale jinak bych šla do Kibi, nicméně každímu sedne něco jiného, fakt lepší ozkoušet. Jinak malého jsem ze začátku nosila w šátku, i když má Manducu noworozeneckou wložku ( mimochodem Kibi má taky ochranu hlawičky we smyslu aby neklimbala dokud ji dítě nedrží samo pewně) stejně si myslím že 2 měsíční miminko by nemělo moc býwat we swislé poloze, protože w sebelepším nosítku nejspíš bude zátěž na páteř wětší než we wodorné polozy w Babywaku nebo w šátku. A to že bude zima není omezující pro nošení w nosítku ( omlouwám se za ,w,) .

madlisek
31. črc 2013

Pro malé miminko doporučuji šátek, mnohem lépe se přizpůsobí. Manduca má sice novorozeneckou vložku, ale ta se šátku jen vzdáleně přiblíží. To už raději ergo s novorozeneckou vložkou. Pokud jde o nosítka, měli jsme manducu a teď máme Kibi a můj názor je, že cca do roka je manduca lepší, má lépe řešené utahování, lépe udělané lemy kolem nožiček. Pro větší ditka je ale zase lepší Kibi, protože je rostouci a dá se tam upravit zádová opěrka i látka mezi nožičkama, aby nošení bylo stále zdravé a dítě mělo látku od kolínka ke kolínku.

kittysha
autor
8. srp 2013

měla jsem možnost si vyzkoušet ergo, manducu i kibi s panenkou a ergo jsem musela hned vyřadit - přišlo mi na mě velké i když ty široké ramenní popruhy jsou asi lepší než u manducy. bohužel ta novoroz. vložka je tak tlustá, že na léto vůbec... budem s malou testovat kibi a manducu

@ange_de_la_morte malá má už 2,5měs. a v kočáru furt řve:( s šátkem pořád spíš bojuju, asi nejsem ten správný trpělivý typ:(

@madlisek u kibi jsme viděli, že u té stahovací gumičky vepředu byo zničené to "posouvátko", jen tam trčela pružinka, takže se to vlastně nedalo pořádně stáhnout, protože to nedrželo - máš s tím prosím zkušenost? možná by se to pak dalo něčím nahradit než reklamovat, ale překvapilo mě, že to má tuhle vadu... uvidíme, jestli tam malá půjde - píšou od 4měs. ale zase od 3,5kg a je tam opěrka na hlavičku...

ange_de_la_morte
8. srp 2013

@kittysha : mně z těch co píšeš nejwícsedělo Kibi, to mně naprosto okouzlilo, ale pak sem sehnala za pár korun z bazaru jakého americké asi , ale je to ergo a wyhowuje mi i malému 🙂

rebelie
8. srp 2013

@kittysha Popravdě? Manduca má sice novorozeneckou vložku, ale na takhle malé miminko není žádné nosítko ideální, respektive žádné ho nepodrží tak, jako šátek, takže já bych si koupila šátek, klidně z druhé ruky (aspoň bude zanošený) a pokud by se mi líbilo KiBi, počkala bych si na něj (a počítala bych, že pokud je malá drobná, bude jí dost možná ne ve 3-4 měsících, ale třeba až v půl roce). A žádné nosítko bych si nekupovala bez vyzkoušení - klidně vyzkoušet v krámě, a pak koupit z druhé ruky, ale každému sedne něco jiného (někdo nedá dopustit na Ergo, jiný miluje Manducu atd.; jen Beco úplně nedoporučuju, kolem roku je už většině dětí malé, respektive přestává být ergonomické a začíná se podobat klokance).

rebelie
8. srp 2013

A v celku vzato docela souhlasím s @madlisek - do půl roku šátek, pak do MAnducy (v našem případě na záda - dítě bylo těžké, Manduca se mi na břiše nosila velice špatně), a od roka., roka a půl KiBi. Anebo jen šátek - nějaký univerzální vydrží od novorozence až k batoleti...

kittysha
autor
8. srp 2013

@rebelie no já teď mám na vyzkoušení manducu a kibi, nejsem odborník, tak snad tam malou dáme tak nějak abychom byli schopni posoudit, jestli tam sedí dobře nebo ne, ale jsme začátečníci v nošení... já docela beru, že šátek je nejlepší, ale prostě to nějak není můj šálek čaje, bojuju s ním a potřebuju něco na venčení, nákupy, vycházky.. no je logické to řazení šátek, manduca a kibi, ale tak nejsem ročild🙂 škoda, že kibi nemá tu vložku pro mimča, pak by bylo jasno...

rebelie
8. srp 2013

@kittysha Taky nejsme bohatí, žijeme z učitelského platu a rodičáku, ale vykašlali jsme se na x zbytečných věcí, syn nosí poděděné oblečky, nebo věci ze sekáče, my - pokud seženeme - tak taky, ale nosítko i šátek jsem si dopřála... Navíc věci na nošení se dají dobře prodat, nějaká ztráta tam je, ale ne tak strašná, takže v součtu to zas tolik nestojí... a taky jsme teda nevráželi tisíce do kočárku, ale každý to má jinak. Základ toho, jak by mělo vypadat správně usazené dítě v nosítku je popsán v návodu ke KiBi - kulatá, ale pevně podepřená zádíčka, dítě se nehroutí do stran, hlavička podepřená v zátylku, neměla by jít do záklonu, podpora mezi nožkama od kolínka ke kolínku, zadeček je níž než kolínka (dítko na tobě vypadá - s trochou představivosti - jako žabička - to je správně). Nebo mě ještě napadá, jsou to už "jen" dvě věci a ne 3 a vypadl šátek - pro prtě nosítko Caboo http://www.mamaja.cz/noseni-deti/caboo-nositko (nemám zkušenost, ale měla ho kamarádka a opravdu se to velmi blížilo šátku, ač manipulace byla jednodušší), a pak KiBi.

kittysha
autor
8. srp 2013

@rebelie taxme dnes zkoušeli manducu, teda jen přítel, já se snažila vše nějak nastavit - jen jsme si nebyli jistí jak připnout tu novoroz. vložku, při rozepnutí jsme nakonec dali druhy do těch horních dvou... nožičky malá roztáhla, řekla bych, že měla hezké M, ale možná ještě krapet menší - nezkoušeli jsme jí nožky úplně zastrčit, ale čouhaly jí ven a látku měla ke kolínkům, trošičku asi víc.. jen jak tam usnula, měla hlavičku naboku a měla jsem dojem, že tam byla trochu víc skrčená, nevím jestli to tak bylo ok (jak moc kulatá záda), ale možná jsme měli víc utáhnout popruhy.. po pravdě, byla bych raději kdyby nám to někdo zkouknul jestli to bylo celkově ok... malá asi minutu křičela, ale pak usnula a úplně v poho....přítel si nosítko hodně chválil, manduca je taková baťohovitá a to mu myslím vyhovovalo, že se tak nebál jako třeba šátku..

rebelie
8. srp 2013

@kittysha Jestli jsi z Prahy, tak Ti to klidně někdy skouknu... Kdyžtak piš IP, nebo hoď fotku, to může taky pro začátek stačit - jednu zepředu, jednu z boku.

tina_7
10. srp 2013

Také jsme řešili zda Kibi nebo Manducu a máme nakonec Manducu - nechtělo se nám čekat až dorosteme do Kibi. I když nosit na ven se teprve chystám, máme zatím necelé 2 měsíce... Je tu někdo z okolí Pelhřimova, kdo má s Manducou zkušenosti a případně bychom se mohli sejít?

kittysha
autor
12. srp 2013

@rebelie
zdravím zkušené maminy nosičky - potřebovala bych taky poradit, jestli tam mám mimčo dobře (máme 2,5měs.) - testovala jsem manducu a kibi. v manduce byla u přítele 2x venku v obchodě a dokonce usnula, u mě taky na chvíli 2x doma, napoprvé byla skoro v poho, podruhé řvala. v kibi jsem ji měla jen já doma na chvíli a řvala v obou případech☹
přikládám foto:
1.manduca s nožkama ven - až na fotce jsem si všimla, že měla každou jinak (strašně se mi tam mlela), ale když jsme ji měli venku, měla nožky rovnoměrně - jen se mi zdá, že se pořád naklání doprava a i vystrkuje pravou ruku, což mi přijde divné, když ji vždycky dáme do té novoroz. vložky
2.manduca s nožkama uvnitř - přijde mi, že ji nějak moc krčím, poloha se jí možná i nelíbí, že ji bolívá bříško, takže klubíčko ji moc stahuje
3.kibi - proti manduce tam je trochu ztracená, ale když většina lidí řeší šířku sedáku, přišlo mi, že ho nemá zas tak velký, ne? zhruba ke kolínkům...
Každopádně v obou nosítkách mi přišlo, že trochu zaklání hlavu a nebyla jsem si jistá, jestli má dobře kulatá záda a celkově jestli tam dobře sedí.

Nemůžu se rozhodnout, jestli teda některé z nich kupovat.
Kibi - lepší pro větší mimča a teď na nás asi pořád velké (v kočáru pláče, tak nevím jestli mám na to ještě tak 2 měsíce čekat), širší ramenní popruhy
Manduca - kdybychom měli další mimčo, můžu nosit od narození, což u kibi nejde, díky vložce tam mimčo líp sedí, ale zase mi trochu vadí ten vykrojený bederní pás a nosítko je dle ostatních mamin dobré tak do 1 roku

Přijde mi, že manduca teď do 1 roku a pak kibi, ale zase kupovat oboje... obě nosítka by se asi dala dobře prodat...
jinak šátek sice mám (ne elastický), ale nějak se s ním nedokážu sžít☹ zase si říkám, jestli mi v těch nosítkách bude křičet stejně jako v kočáru, tak asi stejně budem muset počkat až trochu povyroste a to už možná bude kibi sedět líp...

rebelie
12. srp 2013

@kittysha Mně přišlo, že KiBi musí být strašně velké an takhle malé mimi, ale nakonec to na té fotce nevypadá tak zle. Manduca mi přijde lepší s nožkama uvnitř, ale to je možná tím, že na fotce s nožkama ven je máí fakt strašně asymetricky... Co se záklonu hlavy týče, přijde mi to v pohodě. Záda by mohla mít kulatější, ale těžko říct, zda toho lze v nostíkách dosáhnout... A nezdá se mi to vyklánění na pravou stranu - nešlo by to nosítko lépe dotáhnout, aby tam byla víc fixovaná? Ev. aspoň hlavu dávat tu na jednu, tu na druhou stranu (třeba když usne, tak dát na méně preferovanou levou stranu), aby se tím nepodporovala nějaká asmytrie. Add šátek - nevěděla jsem, že nějaký máš... necheš mu přeci jen dát šanci? Bylas na nějakém kurzu vázání? V pasu máš napsané, že jsi z Prahy, tak kdybys chtěla, můžeme se potkat a zkusit navázat - třeba by ti to nepřišlo ve výsledku tak nepraktické (těžkých je pár první pokusů než to dostane člověk do ruky, pak už je to brnkačka).

kittysha
autor
12. srp 2013

@rebelie zítra musím nosítka vrátit a zatím nevím, jestli vůbec nějaké brát☹ obě mají pro i proti...
šátek mám od ségry Vatanai (delší) - ségra šátkovala jak divá🙂 ukazovala mi 2 hlavní úvazy pro novorozence (na jednom i obou ramenou), mám i návody na další úvazy... kurzy jsou v bráněkdětem, ale za tu hoďku se myslím naučím totéž z těch manuálů, jen mít trpělivost a hodnější dítě🙂 je to první mimčo, tak když mi začne plakat, mám dojem, že ji v těch nosítkách i šátku trápím a zkoušení je konec☹
zhruba za měsíc se nám domů vrátí hafan a zatím si nedokážu představit, že bych venčila s šátkem - přijde mi, že v tom nosítku je to takové bezpečnější, u šátku mám pořád tendence ji přidržovat, nemluvě o tom, že úvaz trvá 1/4h a stejně si to pořád někde popotahuju...
tak si říkám, že za ten měsíc by i to kibi mohlo být lepší, ne? manduca má sice tu vložku, ale když to stejně není pro malá mimča moc vhodné, tak kdybych měla další, tak bych se do té doby třeba naučila šátkovat🙂?

petkula
12. srp 2013

@kittysha já bych si nechala to Kibi. Mně nepřijde nějaké moc velké, aspoň podle fotky ne. Do šátku bych taky nešla ale to je věc názoru, já nemám trpělivost na to vázání a zároveň bych se pořád bála, jestli mi z šátku mimčo nevypadne. Jinak, nám kluci v nosítku zpočátku taky brečeli a taky jsem měla strach, jestli jim nějak neubližuji. Ale když jsem pak začala pochodovat, tak je to ukolébalo a za chvíli usnuli. Ono se jim tam nelíbí, když se stojí, potřebují prostě to chození nebo nějaký pohyb. My jsme měli Beco ale to Kibi vypadá moc hezky 🙂

kittysha
autor
12. srp 2013

@petkula no na fotkách kibi vypadá určo líp, už ta modrá🙂 ale je to hlavně tím, že manduca je zřejmě hodně půjčovaná, na fotce už je taková ošuntělá🙂

rebelie
12. srp 2013

@kittysha Je pro Tebe výhodnější si ty nosítka koupit teď než je jen vrátit? Pokud ano, kup to, které je Tvému srdci bližší, určitě ho užijete. Add šátek - Vatanai není žádná sláva, většinou jsou málo nosné a u těžšího batolete řežou, ale malé mimčo se do něj váže ještě dobře. Na úvazy na jedno rameno se vyprdni, zkus buď kolíbku ve dvojitém kříži, nebo vertikálně kříž s kapsou uvnitř - tam miminko 100% drží lépe než v nosítku a přidržovat ho opravdu nemusíš (když se předkloníš s Manducou, cítíš, že se miminko od tebe odlepilo, když se předkloníš s dobře uvázaným šátkem, tak se ani nehne). A navázání trvá 5 minut maximálně, spíš 3 - je to fakt o cviku. Add špatné pocity, když dítko pláče v nosítiku/šátku - je to bohužel dost rozšířené, taky to znám, hlavně, když jsem někde na veřenosti - tak nějak podvědomě cítím, že zatímco řvoucí dítě v kočárku by bylo pro celou tramvaj OK, tak pokud mi náhodou řve mimčo v šátku, určitě ho mučím, dusím, svazuji atd. Přitom sama nemá pochybnosti o tom, že tam miminko netrpí, spíš přebírám soudy ostatních... Já byla nervózní vždycky, když malej plakal a v šátku plakal celkově míň, takže to byla jasná volba. Ale když náhodou plakal v šátku, příjemně mi nebylo. A kurzy vázání na Bráně, co vím, se rozhodně nevejdou do hodiny... ale asi se tam dost liší kvalita jednotlivých lektorek. Kdyžtak na youtube jsou dobrá vázací videa od vonzino a definitiv (ta váže lépe, ale Tebe by to odradilo, že je to moc složité), to pro případ, že bys tomu chtěla dát ještě šanci.

kittysha
autor
13. srp 2013

@rebelie s přítelem jsme nad tím dumali, jestli jen zaplatit půjčovné a taky si říkám, že možná rovnou jedno koupit - mě osobně je bližší kibi, ale manduca je univerzálnější a malá v ní tak nekřičela - ježiš proč není jedno nosítko co by bylo něco mezi🙂)

rebelie
13. srp 2013

@kittysha Kup KiBi a nauč se šátkovat. KiBi Ti vydrží déle - budeš do něj moci bez výčitek dávat i dvouleté dítě, když se na výletě unaví, Manduca by mu už byla malá... A to, kde malá křičela, je podle mě spíš dané tím, jakou zrovna měla náladu... pokud obecně nosítko toleruje, tak si nemyslím, že dítku byla nějak extra příjemná např. MAnduca a nepříjemné KiBi. KiBi jí teda může být ještě velké, tak možná proto... Nemluvím teda o klokankách, ty myslím mohou být dítku nepříjemné dost, jak tam visí za rozkrok...

kittysha
autor
13. srp 2013

@rebelie asi jo🙂 jen si říkám, že kibi je poměrně nové, tak by mohli vymyslet nějakou tu vložku taky, ale to asi nebude do 1/2 roku... a taky nechápu proč většina mamin píše, že manduca je tak do roka, když podle výrobce má být taky do 20kg...to ten sedák dělá tak moc? a ty máš nějaké nosítko?

minionka
18. zář 2014

Ahoj, nevite nekdo o Kibi z druhe ruky?

lady11111
26. čer 2015

Maminky neleží někomu doma Kibi? ráda koupím! nejlíp starorůžové, fialové nebo modré květy 🙂 děkujuuu

pernile2003
26. čer 2015

ja bych taky brala a hned

ladie
6. srp 2015

Holky, právě jsem si objednala Tulu a na těch stránkách mají pár kousků Kibi skladem! Třeba někdo využije 🙂 http://www.isatky.cz/cs/132-kibi

danny36
6. srp 2015

@kittysha Kibi je nejdříve od 4měsíců, dřív pouze s novorozeneckou vložkou. Ale vydrží, takže je lepší koupit Kibi a novorozeneckou vložku než dvě nosítka.

danny36
6. srp 2015

@kittysha podle toho, co jsem vyzkoušela, tak manduka dítě na tebe hodně "natlačí", kdežto v Kibi se dá nosit "volně" i větší dítě. Mrkni přímo na www.kibi.cz kde mají fotky možnosti nošení. Navíc nevím, zda s mandukou můžeš nosit i na zádech, s Kibi ano.

ladie
6. srp 2015

@danny36 s manducou můžeš nosit i na zádech i na boku.

ladie
6. srp 2015

Já třeba o kibi uvažovala. Já jem trošku "úchyl" na nosítka. Měli jsme babyvaky, šátky, manducu, ergo, teď nosím v patapum, kter začíná být malé. Takže koukám, co bude dál. Včera jsem byla vyzkoušet Tulu (láska na první pohled) a dneska jsem měla v ruce Kibi, které mě zklamalo na celé čáře (a to jsem ho měla předvybrané jako favorita). Přišlo mi to jako tenký "hadr", málo vypolstrované popruhy, všude přezky...

barabbb
5. lis 2015

Není tu nějaká maminka co má KiBi v modré barvě s šedými puntíky? Mám možnost koupit a ráda bych viděla jak vypadá na nějaké mamnce 🙂
Moc děkuju.
Bára

klara2606
13. čer 2016

Prosím o radu. Přemýšlím o nosítku kibi, ale nevím ja kto bude v létě. Synovi jsou 2 měsíce je začátek června a já ho dost často vozím v kočáře jen v plence, protože řve, že je mu horko. Bojím se, že koupím nosítko za nemalé peníze a celé léto ho nebudu moci použít právě kvůli počasí. Jaké mátě zkušenosti?