Nosítko Monilu. Máte osobní zkušenosti?

widowblack
30. zář 2019

Máte některá osobní zkušenost s tímto nosítkem ???? https://monilu.cz/rostouci-nositko-monilu-uni-s... . A nebo je lepší normaní šátek ?

veverka55
30. zář 2019

nosítko doporučuji vyzkoušet, na fb je skupina nosíme děti, kde najdeš i recenze a pod a pak většina měst má na fb svojí nosící regio skupinku, kde se holky schází je možné si nosítko vyzkoušet od nich a nebo jsou půjčovny a pod kde se dají vyzkoušet. Né každé nosítko sedí každému. Osobně mám monilu uni start, které mi sedělo nejvíce ale i šátek. Šátek je univerzálnější ale také není lehké vybrat ten správný ( složení, délka a pod) a je náročnější na techniku navázání ale na youtube je spoustu videí a hlky z regio skupinek, co vše ochotně ukážou a naučí 🙂 Monilu má více vyztužené bederáky, takové pěvnější což mě osobně třeba vyhovuje, někomu zas ne.

ka6ka
30. zář 2019

Přesně tak. Nejlépe vyzkoušet. Mě osobně Monilu moc nesedlo, nebyl mi příjemný ten bederní pás. Já jsem nakonec zvolila Lenka 4 ever. Nejen, že pohodlí je naprostá bomba, tak má dle mě Jedny z nejhezčích designů na trhu. Ale každá jsme jiná, záleží na vkusu každého z nás a samozřejmě na postavě. 😉

drep
30. zář 2019

Já jsem taky jedna z těch, co jim monilu nesedlo, resp. Mně by asi i sedělo, ale dcera v něm byla nešťastná. Mám mia nosítko a šatek šanami, dcera je drobek, takže jsem ji nejprv dlouho nosila v šátku (ale já nejsem nosící maniak, takže jsem koupila jeden obyč bavlněný velikosti 5 a fakt neřeším, jestli mi ladí k botám, jsem ráda, že ho můžu vyprat kdykoliv je špinavý) a teď už mi přijde rychlejší nosítko

widowblack
autor
30. zář 2019

Tak pani co mě naučí vše co se tyce šátkování sem si sohodla že jak porodim- ta mi určo pomůže a poradí . Já jen že když pak čtu že vázání šátku na ulici je dost náročý s tím nevytřít půl chodníku 😂 tak sem byla prekvapená že existuji nosítka ze šátkoviny . Protože jsem mela možnost před 3 roky nést synovce v manduce a ta se mi nelibila - prijde mi tuha a taková nepoddajná . Jsem dost štíhlé postavy . A co jsem i na netu zahlidla že jsou i nosítka co se váží - že nemaji spony a přezky což se mě také zaujalo ☺️

widowblack
autor
30. zář 2019

@veverka55 o skupinkách vím 😉 na srazy atd já moc nejsem ,ale treba udělám jednou vyjímku 😂

krupka3
30. zář 2019

@widowblack Ja mam MoniLu rada, nosila jsem v nem dceru rok, ale pro novorozence se stale stavim za satek. Staci si nejaky pujcit, a kolem 3-4 mesicu uz je mozne prejit na nositko, ktere vydrzi. To podle me neni zas takove terno, a stoji to za to pohodli pro miminko 🙂

misak48
30. zář 2019

@widowblack já Monilu mám a sedí nam dobře. Ale jestli jsi hodně štíhlá, tak je spíš pravděpodobnost, že to bude chtít jiné. Satkovych nosítek je mrak různých značek a rozhodně souhlasím, že jsou rozhodně lepší a poddajnější než látková (mimochodem ta Manduca mi přijde že všech co jsem měla v ruce asi nejhorší). U toho Monilu má většina hubených holek co znám problém právě s tím tvrdým bederakem, tlačí je do pánevní kosti. Hodně si chválí Andalu...

misak48
30. zář 2019

@widowblack jinak pokud se toho nebojíš, tak jsem taky pro šátek. Nosítko mám jen na rychlé poponaseni a pro manžela a prarodiče. Já nosím zásadně v šátku, je to pohodlnější pro mě i malou...

widowblack
autor
30. zář 2019

Tak moc děkuji , tak ksem rada že ste mi potvrdili ten šátek 🙂 chci nosit od malého miminka . A pokud bude druhé stejné hvíždě jako první 48cm 2370 g tak sem pořád váhala zda šátek co můžu skoro nden a nebo do nosítka čekat než doroste na tu doporučenou váhu co uvádí 3,5

veverka55
30. zář 2019

@widowblack pozor jen ještě u výběru satku na gramaz a material. Čím větší gramaz, tím sice větší nosnost ale hůře se pro úplně malé mimi váze ...elastik jw třeba dobry na úplně malé mimi ale vydrží hrozné krátkou dobu. Chce to u nej zkusit i velikost ( délku) aby ti nějakou dobu vydržel ale zas aby nebyl moc dlouhý na tebe hubenou a drobnou a neomotavala si se jak mumie 🙂 idelal za mě pro normální postavu je velikost 6 🙂

widowblack
autor
30. zář 2019

@veverka55 😉 šátek po doporučení si budu kupovat až po "kurzu" neboť i paní má na vyzkoušení xy druhů a i délek

danask88
30. zář 2019

Já doporučím kouknout a ideálně někde zkusit i nosítko Lenny Lamb, má úžasný měkký, tenký ale široký bederák. Krásně sedí na všechny postavy, na mé špeky, manželovu výšku i na drobného syna. Syn 46kg nosí dceru 11kg i na tůry 10+ km a prý jí na zádech ani necítí (přihodím foto).
My měli také zprvu šátek, ale dcera to chtěla pořád střídat, vydržela v šátku tak 30min a chtěla do kočárku a zase do šátku a zase do kočárku, to nešlo furt vázat. Tak jsme pořídili Manducu 😂(no ta je fakt nic moc) a od roka toto L L a po té co jsem u kamarádek zkoušela Tulu, Fidellu, MoniLu a pár dalších a pak jsem šla “najisto” (protože na vyzkoušení jsem Lenny Lamb nesehnala) podle tvaru bederáku a trefila jsem se skvěle.
Na další budu pořizovat zase Lenny Lamb verzi baby (máme todder). Rostoucí nechci, není to ono (míň pohodlné) a baby je od 2m, pořád máme šátek v záloze a v šestinedělí stejnak nějak moc nosit nebudu.
Jinak MoniLu UNI start mi dobré nepřišlo, tvrdý bederák a je fakt takové debilní a míň pohodlné i díky té nastavitelnosti. Je to od narození ale je to křeč. Raději nějaké od 2-3m do roka nerostoucí ale fakt pohodlné.

widowblack
autor
30. zář 2019

@danask88 moc děkuji za vyčerpávající odpověď 😉 a asi je fakt že na miminko šátek a pak to nosítko což bych ozkoušela vše možné a díky tomu se rozhodnu
Ps- se synem mám podobnou postavu 😂 49kg před otěhotněním a výšku mám 165 cm