Oblečky od Vietnamců a jiných laciných obchodů

klara.t
5. lis 2009

Holky, kupujete oblečky na mimi u těchto obchodníků? Mě se tam líbí docela dost věciček, které jsou za rozumnou cenu. Třeba malý dupky atd. z velmi příjemného materiálu. Něco jako fleece. Nechce se mi totiž za velikosti 56 a 62 moc utrácet. Tak bych je nejradši pořídila v těchto obchodech (nemám ráda second handy). Větší věci už koupím kvalitní. Ale tyto jsou jen na krátkou dobu.
Nevím, jestli se v nich mimi pak třeba nezpotí.
Máte je dost v albíčkách - jde to poznat podle štítku u krku - značka K & Y, taky myslím V & něco.

lenkabu
27. lis 2009

Taky prosím vynechat pojmenování rejžožrouti nebo rákosníci či co. Je to hnusnej xenofobismus. Kdyby tu práci dělali češi líp,nebudou tu vietnamci. Ty lidi jedou přes půl světa a tady se prosadí,zkusme si to taky a pak můžeme odsuzovat. Že u nich nenakupuju oblečení neznamená že je musim pomlouvat........narozdíl od českých prodavačů makají od rána do večera a nezažila jsem že by byl nějaký na mně nepříjemný! Jejich děti patří ve školkách a školách k těm vychovaným narozdíl od těch ostatních kt. klidně pošlou učitele doprdele. A že okrádají stát na daních? No to žádný český podnikatel nikdy neudělal! A navíc když tady mají ofiko otevřené kamenné obchody nebo nehtařská studia tak už nemůžou odkrást o nic víc než češi.

Bývalá kolegyně dělala v uprchlickém táboře a říkala že Vietnamci byli nejlepší,přišli oficiálně se nahlásili a pak šli a postarali se o sebe sami a nikdy nechtěli žádné dávky..........jakpak jsou na tom jisté české komunity?

Další kamarádka doučovala jednoho češtinu a oni ji hodně zvali k nim domů a radila je ho manželce s miminkem. Říkala že milejší lidi nepoznala.

Tak sorry že sem mimo téma,ale tohle mi nedalo.

lenkabu
27. lis 2009

apon:napiš bihan,dávala někde dobrej odkaz,já si ho neschovala..............základ byl že na obyč bavlnu se vypotřebuje hodně pesticidů,snad třetina světový produkce. a bio se dělá samozřejmě bez toho,takže víc práce,dýl to trvá a je to drahý 🙂 ale ty věci jsou úžasný,já můžu jen doporučit.

mmmk
27. lis 2009

Aponchie, poslu ti odkaz do IP.

aponchie
28. lis 2009

dneska sem cetla co zase od tamanu nasli zavadneho v hrackach a vecech pak to sem napisu ,ale je toho pomerne dosti 😝

kocicinka
29. lis 2009

Aponchie a ve kterém HM? Já jsem tam byla dnes ale kde nic, tu nic.... 😲

bury
29. lis 2009

Já jsem kupovala bio-bodycka v CA v Německu a myslím, že ta cena byla stejná, jako ty ostatní. Mělo to cedulky organic clothes... V HM jsem taky neviděla.
Taky by mě zajímalo, co přesně můsí splňovat bio oblečení. Určitě jde o způsob pěstování tý bavlny, zpracování, ale také způsob barvení...

mmmk
29. lis 2009

Tu je neco vic o te biobavlne http://www.bettymode.com/page22/page22.html

bury
29. lis 2009

mmk dík 😉 už jsem taky koukala na net - ale ty ceny - body třeba 250 Kč... 😖 chce to pak vymáknout jako apon 🙂

mmmk
29. lis 2009

Bury, koupila jsem v CA bodycka po dvou asi za 4 nebo 5€ (uz je to dyl) a nebyla to zadna akce, jsou normale z biobavlny. A rekla bych, ze je tam maji porad. To je podle me luxusni cena za dve bodycka. 250Kc za jedno je dost teda 😖

bury
29. lis 2009

mmmk- tak si mě teda donutila vstát a jít hrabat do krabice 🙂 mám na všem ještě cenovky. takže CA body po dvou opravdu 5 €. pak tam jsou dvě Disney taky biobavlna a to stálo jedno 4 € .
http://www.bioobleceni.cz/body/ 😝

paola.o1
29. lis 2009

makelka, nejak som nepochopila ten tvoj hodne trapny vyrok o tom ako vietnamci niekomu beru pracu. ved nikto ti nebrani postavit si stanok s handrami na trh a predavat. som zvedava ako dlho by si tam vydrzala...

aponchie
29. lis 2009

kocicinka ve Zline prave 😲

ad vietnamci myslim,ze cech mit moznost sit hadry za cenu 5-10kc kus a prodavat to za 350a vice by to udelal taky ,ale u nas to nejde ..nastesti..

marcelkad
29. lis 2009

Marti - díky za vysvětlení, podle toho to určitě najdeme nebo se zeptáme 🙂 a chci vyrazit po Vánocích, aby už měli slevy. Kdy je to asi nejlepší? Zjistím třeba z internetových stránek těch obchodů, že už mají slevy? Už jsem překecala i manžela, že vyrazíme a provětráme peněženku. Nejdřív se cukal, ale přetlumočila jsem Vaše argumenty, že nakupování se vyplatí a jedeme 😉

martimarti
30. lis 2009

Ahoj marcel 🙂 Vyražte hned po novém roce, my pojedeme taky 😉 i když už nějaké slevy jsou už teď, tak to hlavní vypukne v lednu 😉

lenkabu
30. lis 2009

apon:není těžký natočti takový video o nás 😉 Já mám kamarádku co pronikla hodně do jejich soukromýho života a v mnohém to mají lepší než my...........např. první měsíc po narození dítěte neexistuje aby se matka starala o něco jiného než dítě apod. Jsou mezi nimi samozřejmě lidé různí,ale to u nás taky,žádný zrůdy to nejsou. Ale to je na jinou diskusi.

kubinkov
30. lis 2009

apon: Jsi dost xenofobní. 😝 😝 😝 😠

mmmk
30. lis 2009

Upozornuji, ze jste uz hodne mimo tema, ktere je o obleceni, nikoli o lidech, co ho vyrabeji a prodavaji 😉

aponchie
30. lis 2009

kubinkov asi ano proto jsem zila s partnerem z Goa a nejlepsi kamos je z Afriky..polovina znamejch z Danska a Anglie ..to urcite budu xenofobni to je pravda 😎

ano ano sme mimo tema..takze v tech novinach psali,ze nejake disney lahve s panenkou ariel ci co to je je velmi nebezpecna pri piti +nejake latky skodlive obsahuje..plastove nadobi +kocarky +milion hracek,ale ja doufam,ze do hracek tam malokdo jde 😲 hadry tam nejsou zadne napsane zatim

aleachim
30. lis 2009

apon, jsi tu asi největší propagátor nakupování v UK, Německu, ap. No, ale Polsko není zrovna záruka kvality, nebo se pletu?

aleachim
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sasiki
30. lis 2009

v Poľsku sa vyrábajú aj kvalitné veci..... 😕 a napr. aj značkové hračky a niektoré kvalitnejšie oblečenie je made in China a je kvalitné, pretože firmy tam majú fabriky z dôvodu lacnej pracovnej sily, čo však neznamená, že vyrábajú bordel 😉 🙂

aleachim
30. lis 2009

no, ono se dost věcí vyrábí v Číně např. pro levis a protože mají zakázku rychle udělanou, tak ušijí ještě x dalších kalhot a na ty už nenašijí značku levis a jsou prodávány za třetinovou cenu jako no name u vietnamců.

mmmk
30. lis 2009

Aleachim, dost pochybuju, ze by na no name dziny pouzili tu samou latku a ty stejne nite. Mozna stroje. To si firma Levis podle me dost hlida. Stejne jako jine. Znamy dela nakupciho pro adidas a rika, ze jim dodavaji latky, nite i stroje a ze neexistuje, aby z tech latek sili neco jineho nez urcene veci. Navic maji v te fabrice sve lidi, co tu kvalitu hlidaji. Pokud se znacka nasiva nebo nazehluje, je to vzdy pred usitim, ne po. Navic spousta latek zrovna toho Adidas je s texturou te znacky, tz. neni mozne ji pouzit pro cokoli jineho.

ladida.l
30. lis 2009

já tomu tedy nevěřím, mezi značkovými džínami a džínami z tržnice jsou miliony světelných let ve kvalitě...

aleachim
30. lis 2009

mmmk, možná to tak je, ale já naopak slyšela, že se to tak dost často děje. Tím nechci však říct, že hurá jdeme nakupovat k vietnamcům. Také mám ráda kvalitní věci a navíc když si něco vybírám, mám ráda určitý standard.
Nicméně ať je to tak nebo tak, tak když si koupím kalhoty u levisu a něco se s nimi stane, mám jistotu, že mi uznají reklamaci. Prodejce v tržnici bych pravděpodobně ani nenašla.

aleachim
30. lis 2009

omlouvám se, odeslala jsem to brzy..... chtěla jsem říct, že je nutné i u osvědčených značek, hledět na materiály a provedení a ne nakupovat jen podle nálepky.

bury
30. lis 2009

K těm polským věcem - líbí se mi povlečení a doplňky od Drewex - neviděla jsem teda ve skutečnosti, jen na netu. A je to polská firma. Máte s nima někdo zkušenost. Co se jídla týče, tak se snažím nekupovat polský věci, ale oblečení a spol. tak nějak nevím.... co vy na to?

jijitka
30. lis 2009

Od Drewexu jsem viděla několik postýlek a zdály se mi OK - tj. držely pevně pohromadě, nikde z toho nelezly třísky .., a povlečení je taky standart.
A co se jídla týká - z vlastní zkušenosti vím, že mají výborný uzeniny, klobásky atd.

mmmk
30. lis 2009

Jeste je polska znacka i Scarlett (snad se to tak pise), videla jsem na veletrhu jejich veci a prisly mi docela pekne (postylky, povleceni, sady do kocarku, pyzamka).

A jeste jsou vyborny ty polsky karamelky 🙂

josifek
30. lis 2009

My máme postýlku Drewex a můžu říct že jsem s ní moc spokojená, a není pravda že všechno polské zboží je špatné. Jsou tam firmy které mají hodně výrobku vysoké kvality.A také jsem byla v obchůdku kde mají jen polské výrobky co se týče pro novorozence a můžu říct že jsem tam vybrala malé hodně věcí a v kvalitě se vyrovnavají českým výrobcům.Máme od tama i celý sed do postýlky a je to překrásná souprava foto bude v albumu 😉