Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

katyxq
10. led 2013

@janakkk Já to dělám podle sešitu návodů z nosenideti.cz (byl v ceně k Zaře) - mohla bych zítra nafotit, ale problém je ten, že sešit byl roztržený napůl a každá stránka je lepená izolepou, tak by to asi nebylo moc k přečtení 😅

vera_vila
10. led 2013

@xsenova Já vážu už od narození na kříž s kapsou - tento úvaz je doporučený i výrobcem šátku od narození - s vyzvihnutím toho, že úvaz je vhodný i pro miminka s refluxem a i na odbrknutí...

romcovaklarka
10. led 2013

Ahoj holky, potřebovala bych, jestli mě někdo můžete navést na nějaké video nebo návod, koupila jsem si pružný šátek MAM Earth na budoucí mimi a ráda bych aspoň vizuálně-teoreticky zjistila, cože to s ním mám vlastně dělat. Prvního jsem jako mimi nosila v pevném šátku v KsK (blbý kyčle), ale jak jsem pochopila, tak v tom elastickém šátku můžu ten šátek na sebe uvázat bez mimina a mimino tam strčit dodatečně? Hodí mi někdo návod na kolíbku a na nějaký ten vertikální úvaz, abych si mohla představit, jak to funguje? Díky moc.

janakkk
10. led 2013

@katyxq zkusím zítra něco najít na netu, kdyžtak se ozvu, díky 🙂

veronnica
10. led 2013

@xsenova Manducu mam, taky ji chvalim. Pouzivala jsem ji teda az od cca 10 -12 tydnu, ale je pravda, ze netusim, jestli se muze pouzivat tak hodne, treba pul dne, u tak malych miminek, i kdyz se mi zda, ze mimi je v te novorozenecke vlozce, co tam je, pomerne pevne primknute k matce.

janistr
10. led 2013

@romcovaklarka Já MaM Earth měla, když byla Helu úplně pidimimi a některé úvazy se dají nejdřív navázat a pak nainstalovat mimčo, ale mně teda brzy přestal vyhovovat, protože mi připadalo, že se dost prověšuje (a to Helu nebyla a není žádný cvalda). Kolíbka je vidět na mém zamilovaném videu:

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0
romcovaklarka
10. led 2013

@janistr Děkuji 🙂

mvkoty
10. led 2013

@romcovaklarka Elastik je lepší na novouška protože je jemnější a dá se uvázat i bez mimi ale stejně potom musíš dotahovat. Nevíhoda elastiku je že se prověšuje pod těžším mimi....odkazy jsou tu

https://www.youtube.com/watch?v=EXuDvDvwDro

https://www.youtube.com/watch?v=6Fx1BUdzpa0

https://www.youtube.com/watch?v=9j3FQXLjZr8

a tady je elastik ale jen vkládání miminka http://www.nosenideti.cz/video.php?volba=zobraz...

maly_prcek
10. led 2013

@romcovaklarka Já bych použila kříž s kapsou venku

https://www.youtube.com/watch?v=Aq4RkQlIij4

Tam jde mimčo dát už do uvázaného. ale osobně se mi líp dotahuje kapsa uvnitř.

Jinak já jsem měla taky na jako úplně první šátek elastik (Moby) a kromě toho, že byl o metr a půl delší než potřebuju, mu nemůžu nic vytknout... 😉

maly_prcek
10. led 2013

@xsenova D. měl hodně silný reflux, nosili jsme nasvislo v kříži s kapsou...

mvkoty
10. led 2013

@janakkk tady je krásné nahození přes hlavu

https://www.youtube.com/watch?v=HFghL6WlrAU
janakkk
10. led 2013

@mvkoty děkuju 😉

mvkoty
10. led 2013

holky já vám tak závidím ty vaše nošence... ta naše potvora už do šátku nechce ani boha a další nošenec ne a ne se povéct ☹

mvkoty
10. led 2013

@janakkk nemáš vůbec za co...jde to i s trošku menšíma dětma

maly_prcek
10. led 2013

@dandelion Jak navázat aby nic nebolelo? Skládat šátek na ramenou, nevázat moc ke krku... Nevim, prostě mi to někdy udělá, ale nejvíc když vážu ve spěchu a nedávám si záležet. Dost možná to navázání nebude jediný důvod...

@katyxq Mi si taky hrajem, že E. přehazuju přes hlavu a jí se to děsně líbí... 😀 Jinak teda na záda při šátkování dostávám jinak (pod pažema překřižmo ruce).

janistr
10. led 2013

@dandelion na ND na bazárku Didymos mech se lnem. Chtělas něco do zelena, že?

mvkoty
10. led 2013
janakkk
10. led 2013

@mvkoty wow! tak to vypadá dobrodružně 😀 😀

mvkoty
10. led 2013

@janakkk viď už jen ta představa že mám na sobě cca 20kilo mě zmáhá natož tam děti takhle poskládat

romcovaklarka
10. led 2013

@mvkoty @maly_prcek Díky holky. Já právě pevný šátek mám, ale vím, že zase tak extra skvělá jsem v tom vázání nebyla a tak jsem si říkala, že si koupím na malé miminko i ten pružný, že to s ním je prý jednodušší. Taky se mi líbila ta možnost, že když se bude miminko rádo nosit, tak můžu mít na sobě ten šátek a miminko vyndávat a nandávat podle potřeby, aniž bych to musela 20x denně rozvazova a zavazovat 🙂 Tak snad se s tím nějak sžiju.

rebelie
10. led 2013

@segafredo Jestli budeš vázat jen občas a zároveň bys chtěla, aby nosil i partner, tak bych asi doporučila nosítko (ergonomické - Manducu, Ergo, Beco, KiBi apod., ne klokanku), ale to bych doporučovala nejdřív tak od 3-4 měsíců... šátek chce přeci jen trochu cviku a moje zkušenost je ta, že ty, co ho vážou jednou za 14dní, za měsíc, na něj pak nadávají, že je to složité... Ale na druhou stranu šátek miminko lépe "podrží" a na malé mimi je nenahraditelný... Co se typu týče, tak bych kupovala vel. 6, nějakou bavlněnou klasicku - Didymos standard, Hoppediz - prostě něco kvalitního, ale za rozumnou cenu.
@mahafi Gekony miluju, ale naštěstí se mi skoro žádný nelíběj barevně, protože jinak bych je fakt nutně potřebovala... Přes hlavu jsem dávala 4měsíční dítko - přišlo mi to super, protože je vlastně pořád v předklonu a hlava se mu nemůže zaklonit... A starším dětem se to moc líbí, B. se u toho vesele směje...
@xsenova Takhle malé mimčo jedině do šátku, žádné nosítko ani babyvak ho tak pěkne nezpevní... a pokud má reflux, tak vázat vertikálně - mně se nejvíc osvědčil kříž s kapsou uvnitř. Manducu bych doporučovala až později...

rebelie
10. led 2013

@romcovaklarka Podle mě uvážeš klasický kříž s kapsou venku, který se váže před vložením dítěte, a použít ho můžeš na kolíbku i na vertikál... A koukám, že to už doporučuje @maly_prcek
@mahafi Oprava, ty gekoni, co má vonzino při ukázce nahazování přes hlavu jsou parádní, ty by se mi líbili moc...
@romcovaklarka Když budeš vázat do pevného do kolíbky ve dvojitém kříži, tak taky můžeš mít šátek navázaný na sobě bez sundavání, jen to dotahování dá trocvhu víc práce než u elastiku... A na kolíbku ve dvojitém kříži doporučuji video od definitiv

https://www.youtube.com/watch?v=z01zyCWuKoA
romcovaklarka
10. led 2013

@rebelie Tak teďka jsi mě trochu zmátla, já jsem fakt zatím z toho pevného šátku nevázala nic než kříž s kapsou vevnitř (na mimi) a teďka na velkýho párkrát batoh. Ale zatím jsem neměla zkušenost s ničím, co se váže bez mimina. Jak ho tam nandám, když ten šátek nepéruje? Nebo to si uvážu nějak plandavý, pak tam strčím mimi, rozvážu uzel a podotahuju? A to pokaždý, když ho budu vyndavat a nandavat? A to se týká jen toho pevného šátku nebo i toho elastického? Tím by to pro mě teda trochu ztratilo to kouzlo, já právě myslela, že jak šátek pruží, tak se tam mimčo bude moct dávat dovnitř a ven třeba celý den bez toho, abych s tím šátkem musela ještě něco dalšího dělat. Omlouvám se za miliardu blbejch otázek 😅 🙂

maly_prcek
10. led 2013

@romcovaklarka Do ksk s kapsou venku se dá vkládat po navázání i v pevném šátku (jen v tom elastiku to půjde o dost líp) Navážeš ho "tak akorát" - v tom je to těžší - musíš to odhadnout a jak máš tu kapsu na začátku sundanou, tak ho tam dáš a přetažením kapsy to dotáhneš...

rebelie
10. led 2013

@romcovaklarka Kříž s kapsou venku se váže na tělo před vložením mimina s pevným i s elastikem. U pevného je to dost o odhadu, jak navolněné si to navázat - když se to naučíš, tak to máš volné minimálně a skoro nedotahuješ (ale nikdy to nedrží tak precizně jako KSK uvnitř), u elastiku to drží docela dobře, i když to úplně precizní není, protože ten šátek pruží... nicméně zase ho je 5m, což spoustě lidí plandá, pak z něj taky dítko brzo vyroste a tak... zkrátka já bych asi šla do pevného a pokud bych případně stála o něco rychlého na doma na chvíli, tak bych asi zkusila HaipaDaipa vak....

romcovaklarka
10. led 2013

@rebelie Dík. Já měla vak koupený na prvního a 1) mu ve 3 týdnech vyšly ne úplně dokonalý kyčle, takže jsem ho nosila jen nasvivlo, a 2) tak jako tak v tom vaku ani za nic nechtěl být a řval. Tak jsem ho hned poslala do světa. Ten vak teda. No a pevný šátek mám, ale právě jsem si na tu přechodnou dobu koupila i ten elastický, když ve všech článcích jsem se dočetla, že je sice jen "na chvíli", na malé miminko, ale zato je to s ním jednodušší. Nechci miminko prudit půlhodinovým převazováním a dotahováním při každém navazování 😀 a pak až si na nošení zvykne, tak snad se mnou bude mít větší trpělivost, až přejdem na ten pevný šátek. Anebo holt potom půjde do Erga, to mám taky.

rebelie
10. led 2013

@romcovaklarka 😀 To jsem ráda, žes neposlala do světa synka 😀 Já myslím, že Ti ten elastik poslouží - buď s ním překonáš období do té doby, než bude použitelné Ergo, nebo Ti dodá odvahy k vázání pevného. Ono taky s druhým dítkem za zády asi nebude zejména zpočátku moc času na šmodrchání pevného, pokud si tím nejsi moc jistí, tak snad Ti elastik umožní nosit...

mvkoty
11. led 2013

@romcovaklarka určit je elastik fajn na novoška, ale bacha na dotahování a prověšévání... jakmile tě při nošení busou bolet a tlačit ramena je čas na pevný šátek.
Já bych nosila až bych brečela ☹

mahafi
11. led 2013

@janakkk

https://www.youtube.com/watch?v=HFghL6WlrAU

Našla jsem nához přes hlavu, pokud ti ještě nikdo neodpověděl 🙂, nemám zatím dočteno 🙂.

mahafi
11. led 2013

@romcovaklarka já jsem měla na malou madlu taky elastický (mam eco) a byla jsem spokojená, vázala jsem kříž s kapsou venku, ale pak jsem jí tam dávala jako v kolíbce (vertikálně jsem vázat nechtěla). no a byl mi dlouhej, tak jsem ho měla kolem pasu nadvakrát.