Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

tlapicka
21. kvě 2008

jestli nechces investovat, ale chces neco super, tak danami exclusive! pomer cena vykon nejlepsi na trhu, jestli chces nosit hodne a kasles na kocarek, tak klidne investuj a kup didymos. Opravdu je tam veliky rozdil... Ty uplne nejlevnejsi vubec nedoporucuju, jelikoz nemas tolik pohodli ani ty ani prdola...
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=106 tady najdes neco o noseni

a kdo si noseni zamiluje kupuje pozdeji ergonomicke nositko, je jich vic, ale nejcastejsi ergo a manduca. Delali jsme testovani a vysledky ? http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117

a kdo chodi hodne na vylety do prirody sam, tak je neprekonatelna krosna http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=116

laola
22. kvě 2008

mrkněte sem: www.houpacisite.cz

Mají šátky od různých výrobců: Amazonas, Bebina, Hopediz 😉

zuzik03
25. kvě 2008

anko, v nějakém mateřském centru v Praze v Chabrech si šátek můžeš půjčit a vyzkoušet, měla ho takto půjčený švagrová, zeptám se jí, kde to bylo.

anka.
autor
27. kvě 2008

Ahoj, tak co jsem koukala po internetu vybrat správný šátek je asi velká věda. Máte někdo zkušenosti se značkou Hoppediz?

tlapicka
28. kvě 2008

anko ma ho kili, tak ji kdyztak pisni do ip

zuzik03
28. kvě 2008

anko, to mateřské centrum je toto: www.pod-smrkem.cz

anopka
20. črc 2010

ahoj maminky oživuji toto téma 🙂 potřebovala bych poradit s kterým šátkem jste spokojeni?jakou délku si mám pořídit a zda je těžké šátek uvázat...děkuji moc za rady

ivika18
20. črc 2010

@anopka, tak já začnu od konce, myslela jsem, že je to složité, ale dá se to, musíš vědět, co si hlídat a dobře dotáhnout. Šátek určitě pevný (vydrží ti až po batole) a určitě kvalitní (Didymos, Storchenwiege, Hoppediz).
Délka záleží podle tvojí výšky a velikosti, ale nejlíp zkusit. Já jsem docela macek a stačí mi 4,6m.
A tady jsou bezva stránky o nošení, návody a videa na úvazy i reference o šátcích (snad mi to admin nesmázne, je to i obchod 😒 ): http://www.nosenideti.cz/.

janakkk
8. led 2013

@dandelion čau 🙂

dandelion
8. led 2013

@janakkk čau :D 🙂

janistr
8. led 2013

@janakkk
@dandelion Tak jsem se sem s dovolením taky vetřela 🙂.

janakkk
8. led 2013

@janistr čau 🙂

janakkk
8. led 2013

holky, co navážu s šátkem 3,4m? 🙂 asi nic moc, co?

maly_prcek
8. led 2013

@janakkk Záleží jak jsi velká a jak je tlustý šátek... Já jsem hodně malá (konfekční velikost 32/34, 158cm vysoká) a s 3,7m navážu i KsK s batoletem (bez svetru)... S 3,7m uváže můj muž KsK s uzlem pod zadek. Taková průměrná konf. velikost 36 uváže KsK s uzlem pod zadečkem, batoh... Co potřebuješ vázat?

janakkk
8. led 2013

@maly_prcek hm, já jsem 170cm, 60kg, takže nějaká 38?? KSK už moc asi ne, malej je už dost těžkej, tak prodávám svůj dlouhej šátek a sháním nějakej kratší, ale abych to zas nepřehnala 😀 docela se mi líbí klokan a dvojitej kříž a další úvazy se teprve musím naučit 🙂 vybírám tak kolem 4m (3,7-4,2) 🙂

maly_prcek
8. led 2013

@janakkk Máme stejně staré dítka 🙂 Já teď už nosím nejvíc na zádech, nejvíc batoh (ten vážu s 3,2m) a na dýl dvojitý hammock (na to mám zas dlouhý šátek 4,2), na bok smyčku... Ty tvoje úvazy zrovna teda vůbec 😀 Klokana jsem si musela vygooglit. Řekla bych, že by ti 3,7m mělo stačit, ale radši ať to řekne někdo, kdo to váže...

elvis12
8. led 2013

Ahoooj! Uz jsem tady taky 🙂

luciesofi
8. led 2013

no nazdar! 😀 taky jsem vetřelec 😀

katyxq
8. led 2013

Tak jó, další diskuze v oblíbených - toto mi nedělejte, kdo to má stíhat číst 😀.

mahafi
9. led 2013

@katyxq přesně.. já budu vždycky celý dopoledne jen dočítat 😀

jinak doufám, že i dalšího vetřelce vezmete 😉

dandelion
9. led 2013

@janakkk @janistr @elvis12 @luciesofi @katyxq @mahafi Tož to se nám to tu hezky schází dámy 🙂)

janakkk
9. led 2013

@maly_prcek já těch úvazůvíc zatím nezkoušela 😀 jna záda jsem ještě nezkoušela, mám z toho trochu strach, odkládám to na jaro s výmluvou, že na nemám bundu s dírou na zádech 🙂 no nic, asi jdu zkoušet nové úvazy, ať pak vím, co vlastně shánět, díky za rady 😉 😉

kalipso
9. led 2013

holky, prosím o radu. Mám koupený 2 šátky (elastický Hoppediz a Zara Ellevil), ale ta moje princezna odmítá v jakémkoli být, zkoušela jsem kolíbku, to nesnese ani chvilku a v kříži s kapsou vydrží tak 5 minut, ale i u toho se kroutí, tam ji myslím vadí, že musí mít pokrčená kolínka, je ráda natažená. Je nějaká šance, že si zvykne, nebo mám smůlu a nosit nebudem? Má skoro 6 týdnů a zkouším to s ní tak 2x-3x do týdne a je to spíš horší než lepší. ☹

mahafi
9. led 2013

@kalipso šance je vždycky 😉. My jsme začaly s nošením až pozdějc, ačkoiliv jsem se na to těšila celý těhotenství 😀, ale napřed měla špatné kyčle a to je nekompatibilní s kolíbkou a vertilálně jsem jí zatím nosit nechtěla.., tak jsme čekaly, až se umoudří kyčle 🙂. a pak jsem jí v šátku zvykala postupně, taky v něm nevydržela moc dlouho najendou, ale po chviličkách, tak aby to bylo tobě i jí příjemný.. a zanedlouho z ní byl šátkofil 🙂. to se poddá 🙂

terezka312
9. led 2013

Já tu chci taky být!

janakkk
9. led 2013

@kalipso ještě je maličká, malej se taky nenechal navázat do šátku dřív než ve 4 měsících, předtím vždycky hysterák, řev, prohnul se do luku, tak že jsem ho nemohla ani ohnout.....a pak se mu to zalíbilo 😉

dandelion
9. led 2013

@kalipso Jasně vydrž.. já kolíbku nevázala.. mám dost velké prsa a tak mi nešla uvázat 🙂 začala jsem nosit KSK ve 2M.. 🙂 taky mi kolikrát plakala, ale zvykla si.. musíš se u nošení kolíbat, plácat po zadečku, zpívat.. prostě dítě uklidnit.. 🙂 teď jakmile pláče, já vytahuju šátek, ona mě pozoruje a směje se, protože ví, že jí budu nosit 🙂

kalipso
9. led 2013

@mahafi @janakkk @dandelion díky holky, tak snad se to poddá, moc ráda bych nosila, tak mě mrzí, že se to malé nelíbí. Ale snad si teda časem zvykne. 🙂

dandelion
9. led 2013

Je na zádech!!! Huráááááá 🙂))