V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mysinka
11. srp 2008

Kili, vypadá to super a jednoduše, ale mně by tam asi chyběly ty popruhy přes ramena... uvidím, vyzkouším 🙂

verulka
12. srp 2008

babulky, pls mrknite sem, ze ci to mam dobre...uvitam konstruktivnu kritiku 😀 inak este pocas viazania zaspal a teraz je uz polozeny v kociku a lomi- to je u neho zriedkave...vsak vravim totalny nosic je to 😎
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kili
12. srp 2008

verulka, ja jednotku 😉

kili
12. srp 2008

ja=na

verulka
12. srp 2008

to fakt? taaak sa tesim 😀

eriqe
12. srp 2008

verulka pekne naviazane 😉

venonna
12. srp 2008

Ahojte kocky! Po dovolenke mi je za vami aj smutno! 🙂 Ale mi zabralo cas vas za tu dobu precitat...
My sme sa nosili na striedacku v satke aj v manduce, a to aj po horach 🙂 ale aj po nemocnici... ☹
Gratulujem nosickam zaciatocnickam k uspechom!!!

anamor
12. srp 2008

verulka ja sa v tom sice nevyznam, ale vyzera to super 😉

klaudia74
12. srp 2008

Verulka, pekne to máš. 🙂
Aké dlhé máš to Nino? Neviete mi niekto poradiť - stále sa neviem rozhodnúť, či kúpiť 3,7 m alebo 4,1 m dlhú Dydimosku. Všade čítam, že skutočná dĺžka je asi o 20 cm viac a keď je to tak, tak by mi 3,7 stačilo - teraz mám doma šatku s dĺžkou 3,9 m a v pohode uviažem aj KsK.
Len ma trápi, či tá šatka náhodou počas prania nezbehne, lebo potom by bol prúser. Neviete náhodou?

listicka77
12. srp 2008

Klaudia: Já si teda myslím, že těch 20 cm navíc je délka cípu. Do 3,7 m jako univerzál šátku bych nešla. Mám takhle dlouhý šátek na batoh a horko těžko se v něm škrtím ve dvojitém kříži.

Erige, koukala jsem na vaše fotky z Nízkých Tater, super! A mám dotázek. Dlouho už přemýšlím, jak se dá nosit manduca/ergo zároveň s batohem. Ty polstrované popruhy nosítka a přes to polstrovanmé popruhy batohu, to musí být nepříjemné, ne? nebo to nevadí? Nosíš tak taky nebo jen tvůj mhd?

kili
12. srp 2008

klaudia, pokiaľ viem, tak väčšinou tú dĺžku uvádzajú po spratí, čiže dĺžka pred je o niečo väčšia + sú tam tie cípi, to je asi tých 20cm. Ale keď to nie je dosť, ako hovorí listi, tak asi skôr tých 4,1

listicka77
12. srp 2008

Verulka, úvazy jsou super! Já jsem na kříž s kapsou uvnitř nějak tupá, nejde mi to, tak radši vážu dvojitý kříž. Líbí se mi, že to je úvaz, z kterého jde dítě vyndat a zase zandat a přitom se to dá dotahovat. Ale zas není tak pohodlný. A to pončo, to je lahůdka, odkud je?

eriqe
12. srp 2008

Listicka, ja tak nenosim. Ale MHD mi hovori, ze sa tak nosi v pohode, ze jediny problem je, ze mu tak bolo hrozne teplo. Nepomohlo ani termotricko, ale mala bola v engel body sucha. Ja tak nosim, len s malym batohom a to je v pohode. Ale ja celkovo radsej nosim v satke.

eriqe
12. srp 2008

Verulka to ponco je nadherne, hned by som take brala 😉

listicka77
12. srp 2008

Eriqe a kolik Rút váží? Já už mám té Štěpule (7 kg) nějak dost. Pravda, před 3 týdny jsme byli na celodenním výletě a nosila jsem ji celou dobu já a přežila jsem to. Ale někdy mi přijde, že je to fakt velká zátěž na záda. Manducu jsem zkoušela si hodinu a půl a přišlo mi na ní prima právě to, že se hodně váha přenese na bederák. tak pořád přemýšlím, jestli pořídit nosítko a nebo ušít mei tai (s pořádně širokými popruhy) nebo co teda. A vůbec řeším, co dál. Mám pořád Moby, ale už přestává vyhovovat. Takže asi budu muset pořídit nějaký pevný. Mám půjčený červený leo, ale s pevným šátkem mi nejde KsK ani venku ani uvnitř a jsem líná pilovat, tak nosím v tom dvojitém kříži, což ale nevydržím dlouho (celý den bych v tom nedala). Pak mám Didy 3,7 m jakože na batoh, ale mám dojem, že jsem na batoh nevybrala dobře. tak co teda teď? Co pořídit? Mám kamarádku v Berlíně, tak přemýšlím, jestli zkusit ulovit nějaké indio na ebay.de.

eriqe
12. srp 2008

odporucam ti to indio, manducu si urcite najskor vyskusaj. MHD si Manducu nejde vynachvalit, ale mne sa neda az tak super ponastavovat, resp. sa mi s tym nechce zabavat a prestavovat, lebo on je o dost vacsi a musel by si to potom prestavovat naspat. Ja nosim tiez vacsinou v dvojitom krizi alebo Ksk vo vnutri a pruhy neroztahujem ale spravim lexi twist. Je to pohodlne a vaha sa dobre rozlozi. Ruty vazi asi 7,5 kg neviem presne, lebo nemame vahu. Na turach ju nosim vacsinou ja, ale teraz sme boli na viac dni s velkymi batohmi, tak si ju bral MHD.

natama
12. srp 2008

verulka, to ponco je super, taky bych ho brala, odkud je?? 🙂
listi, ja nosim porad jen ve dvojitem krizi a klido vydrzim i cely den (brouk ma ted skoro 8kg), ale musim to mit fakt dobre uvazany, nekdy to uvazu blbe a ten bederni pas mam volnej, takze to jde jen na ramena, to je pak na houby. ja jsem totiz lina trenovat batoh, tak ho porad nosim na brise 🙂
klaudia, ja bych koupila radsi 4,1. ja mam 4,1 a 3,7 a treba ten dvojity kriz uz s tim kratsim vazu za ty sesikmeny konce, u 4,1 je to lepsi a zbyde akorat na zakryti nozicek proti slunicku 😉

kili
12. srp 2008

listi, ja ti teda na dlhšie nosenie odporúčam skôr nosítko ako mai tei, príde mi to viac pohodlné, lebo keď si v predu spravíš ten uzol, tak to asi nie je najpohodlnejšie, ale z vlastnej skúsenosti neviem. Aj môžeš dať dieťaťu kapucňu, ale to môžeš ušiť aj k mai tei.
Mdc mi príde super, má síce doťahovanie v oboch smeroch, na čo tu všetci nadávajú, čo nechápem prečo, však to raz dotiahnem a už neriešim. Ja to dokonca využívam, že to krátke doťahovanie ktoré je na spodu mám dotiahnuté úplne, keď sú na chrbte a keď na bruchu, tak to úplne natiahnem (keďže mám nejaké tie prsa 😀 )

listicka77
12. srp 2008

KsK uvnitř mi přide nepraktická na bkm.
Manduca dobrá, ale: 1) vadí mi ten debilní tvar bederáku (oblouček vepředu), 2) kapucka mě škrtí do krku (a níž už si prostě dítko dát nemůžu). Ráda bych zkusila ještě Ergo.
Jinak s indiem mám trochu problém - prostě to vypadá jak ubrus, brrrr! Když už, tak určitě jednobarevné. Ale stejně. Hehe, na leo mi kamarádka říkala "já koukám, co to máš za závěs a on je to ten šátek!" 😀 Leo mě taky designem nebere. Esteticky u mě vede keprová vazba.

bambusko
12. srp 2008

verulka, aj ja sa pridavam k obdivovatelkam ponca 🙂 aj farba by sa mi hodila

duskaf
12. srp 2008

Verulka, si veľmi veľmi šikovná a to pončo by sa teda zišlo aj mne, tak keď je ho možné objednať odniekiaľ, prosím Ťa daj nám kontakt, ďakujem a nech sa Ronúšik teší z blízkosti super mamičky.

verulka
13. srp 2008

cafte, dakujeeem
to ponco mi obstarali kamosk cez e-bay.de a aj tu satku. je to velkost 5, ale indio bude vacsie, co bude pre mna pohodlnejsie...takto viazem nadoraz.
bbabulky, ponco je uzasne, prijemne a krasne. moc sa z neho tesim 😵
co sa tyka nosenia- v manduce bol max 3h vkuse a v satke 3,5 😀 vcera...ma skoro 7kg a v pohodke to zvladam 😉

eriqe
13. srp 2008

hihi Listi s tym ubrusem mas pravdu. Co sme teraz v nedelu boli s kamosmi liezt tak na mna hladi, ze v com to mas tu malu? V zavese? 😀 tak som sa pobavila, reku jasne. Mne se kepr tiez viac paci na pohlad, ale na nosenie aj tak vitazi indio. Inak som nechcela zhodit manducu ona sa da ponastavovat, ale kedze je MHD o dost vacsi ako ja, tak sa mi nechce ju stale prestavovat, lebo on je potom cely nervny, ze co som mu s nou zase spravila. Lebo ked pride domov z prace, tak hned zaklada manducu a berie si malu.

lenki33
13. srp 2008

Listi a Didy Jim sa ti nepaci, ja keby som isla do jednofarebnej satky tak urcite do nej. Ja nosim tiez cele dni, aj pocas dlhych prechadzok prehadzujem z chrbta na brucho a naopak. KsK je pre nosica podla mna najpohodlnejsie lebo je najviac na tele. D. vazi necelych 9kg. A co sa tyka toho ze nevladzes, tak u mna su taketo stavy skor zalezitost psychickej vycerpanosti ako fyzickej, proste ze uz ho mam po celom dni plne zuby 😅
Didymos by som kupila radsej dlhsi, lebo jednotlive satky sa lisia dlzkou, podla toho z ktorej su varky, takze tam kludne beha 10cm + - a didy sa mozu zrazit to je dalsich 10cm dole 😉
Tiez nosim radsej satku ako nosic, mei tai je super, ale skor pre vacsie dieta tak od roka. Myslim ze buduci rok v lete ho vyuzijem maximalne, je v nom najmenej teplo a je skladne 😉
A Verulka viaze perfektne 🙂

eriqe
13. srp 2008

Podla mna je Ksk v pohode aj na bkm Listi je to asi iba vec cviku. Ja nemam rada ksk vonku, lebo sa mi neda spravne podotahovat a ja nie som velmi precizna pri prvom viazani az ked zalozim malu, tak si poupravujem. Ked mam ksk vo vnutri, tak rozviazem uzol cancoure prehodim cez plecia dam malu vycikat, vlozim naspat a zaviazem uzol. Mozno komplikovane ale mne to vyhovuje. A este ja viazem vzdy len jeden uzol a preto sa mi pri Dk obcas povoluje uvaz 😅

verulka
13. srp 2008

sa tesim..inak este som v pyzame a krpec je uz na mne 😀
mne sa indio neskonale paci( vsak preto som si ho aj vybrala) ja pri satakch moc s farbami vymyslat nemozem, lebo mi do tho kecaju moje deti a muz 😀
ja som mala manducu 3t a bola super, iked je pravda, ze kapocku som nezvladla pouzit, a kedze je este maly, radsej som rozzipsovala to predlzenie a to ho schovalo 😀 ale podotahovat sa neda ani zdaleka tak dobre ako satka..na dlhsie trasy mi viac vyhovovali ak som si popruhy na ramenach prekrizila.
u nas sa nateraz prestava nakupovat a budem sa snazit ukecat muiza na satku...ak nie tak kupime manducu...inak ten bedrovy pas je super na zykrytie brucha....
aaa, uz spime 😎

verulka
13. srp 2008

baby, odkedy ste davali krpcov na chrbat?

eriqe
13. srp 2008

mne ten bederny pas tiez vobec neprekaza 😉

eriqe
13. srp 2008

ja od 5mesiacov, ja som v tomto bola posero, ale MHD ten s tym nemal problem. Vlastne az ked to zvladol on, tak som si povedala nedam sa predsa zahanbit 😀

kili
13. srp 2008

verulka, a budú nosť aj deti?