V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
25. srp 2008

baby uz su fotky v albume omrknete ci je to dobre? neviem preco ale Ester sa v tom krizi s kapsou nejak nelubilo 😕 nozky som skontrolovala - mala ich vyssie ako zadocek - rovnomerne akurat som nejak stale neni spokojna s tou hlavickou - ona si ju nie a nie polozit na moju hrud - furt sa otaca a obzera a sice ju uz vie celkom dobre chvilu drzat aj tak sa bojim aby si neblizila, a akosi sa jej nepaci ze je taka hrozne napasovana - cusala iba kym som s nou chodila kade- tade - kym mohla vsetko pozorovat, akonahle som sadla na fitku ku kompu ze idem stiahnut foto zacala protestovat tak som ju zase prelozila do tej dojciacej polohy k prsu - ale mozno to bolo aj tym ze bola hladna a teraz mi spinka v tej koliskovej polohe.

Lalita: objednala som si ju z www.nosime.sk - ano je to parada ze ti ju aj pozicaju na vyskusanie ale ja to lutujem ze som si pozicala - mala som si rovno tu moju objednat lebo teraz im tuto musim poslat naspät a pockat kym mi poslu moju a to znamena ze budem asi den alebo dva bez satky 😅 😀

lenki33
25. srp 2008

wero, podla mna ju mas naviazanu dobre, aj ked teda v tomto uvaze nie je dobre vidno, ci su fakt tie kolienka vyssie, ale vravis ze si to kontrolovala. Chrbatik ma pekne gulaty. Ja som tento uvaz pouzivala asi do 4 mesiacov, potom som zacala s kapsou vnutri. Stale mam pocit ze tento uvaz je pevnejsi ako ked je kapsa vnutri, ale treba na neho cvik, v tom ze vies nakolko si to utiahnut predtym ako vlozis dieta, lebo potom uz sa moc neda manipulovat a dotahovat. Casom budes vediet kolko si mas nechat volnej latky. Ak sa ti zda ze si nechala malo priestoru, resp si malu potrebujes posunut nizsie, kapsu zdvihni nad zadocek, vzadu rozviaz a popusti dole, roztiahni od kolienka ku kolienku, zaviaz, pretiahni kapsu. Skratka ked bol maly mi to vyhovovalo maximalne pretoze bol uplne nacapeny na mne. Ale viem ze vela ludi pouzivalo radsej KsK vonku, ja nie 🙂
Co sa tyka polohy, mozno fakt bola hladna, mozno jej skratka vyhovuje koliska, Danu ich teda od malicka neznasal, tak neviem posudit. Podla mna hlavicku uz drzi pekne, takze v bdelom stave by som ju tak v pohode nosila, ked sa unavi tak jej prekryjes hlavu. Ked bol Danu malinky, tak som mu ju prekryvala len tou kapsou, az neskor popruhom.
Ten Ksk vonku je super na kolisky, ja ked kolisku vynimocne viazem tak vzdy takto je to uplne pevne.
Vyber si to co vam obom bude vyhovovat 🙂

lenki33
25. srp 2008

a este som ti chcela napisat, ze jej urcite nepritlacaj hlavicku k svojej hrudi, deti potom vacsinou tlacia proti ruke , takze efekt je presne opacny 😉

bambusko
25. srp 2008

weroni, tak si sa dockala 🙂 tiez viazem na vertikalne nosenie kriz s kapsou vnutri ako lenki, lepsie sa dotahuje, ale nasmu junakovi sa v tom nejako extra nepaci. v ergu je v pohode zvisle, ale v satke mi vyskakuje, vytahuje ruky, pritom on zase v koliske je spokojnucky, co ine deti nemaju rady. vlastne kvoli koliskovej polohe som satku kupovala, inak by mi stacilo asi ergo. ked mala nechce tak byt, nedavaj ju, ono casom sa to zmeni.

vikinka27
25. srp 2008

bambusko, u nas detto. v satke sa vytaca a vyskakuje, manducu viac akceptuje (alebo ho ona menej pusti...)
mne pride manduca pevnejsia ako satka (a na leto ovela praktickejsia), uvidime ako v zime... satka viac schova...

majenka
25. srp 2008

vikinka, já jsem přestala šátek používat kvůli tomu, že mě z něho bolela záda, když už malá více vážila (ale měla jsem jen elastický Moby)-na to je super manduca-díky bedernímu pásu je hlavní váha dítěte na bedrech a ne na zádech...doufám, že nám bude manduca stačit v zimě. Šátek je opravdu teplejší a dítko se tam může krásně zabalit 🙂

weroni
25. srp 2008

lenki sranda ale ja som po okupani malej skusala ten kriz s kapsou vo vnutri - tiez sa mi viac paci lebo je tesnejsi ale Esterka moje chuda tam tusim nehybne bola len preto ze mi asi do minuty zaspala -este som to nemala podotahovane. Ale nemozem si pomoct - v tej vertikalnej polohe sa citim akasi nesvoja aj ked na nu som sa so satkou najviac tesila - sa mi paci ked mam Esterku tak natisnutu na tele 🙂
No zajtra ho skusim este raz uviazat a odfotim ci je to ok inac tam sa aj ta hlavicka da zafixovat ale zase sa mi zda ze ma chrbatik hrozne zhrbeny - zagulateny neviem furt som nejaka vylepena z toho...
Kolisku inac mame radi aj ja aj Ester, v satke je este vymakanejsia ta koliska ako vo vaku lebo vak sa predsa len neda tak prisposobit a pritiahnut ako satka. Ale aj ten ma svoje vyhody az na to bolenie pleca, no a fakt je pravda ze satka akosi nuti cloveka byt vystrety takze este aj rehabilitacny ucinok ma 😀
Inac ten Leo sa mi dost zapacil a teraz som zapochybovala o tej anne 😅 uz si pripadam ako sibnuta ze sa furt neviem rozhodnut a to som rada z som si vybrala storch a nie didymos - tam by som sa uz asi vobec nevedela rozhodnut ked je tam tolko krasnych vzorov....
Zvazujem tohto tyrkysoveho Lea alebo cerveneho alebo tu annu... ach jaj... som proste psycho.

Inac baby, nosenie je uuuuuuuuuuuuuuuuzasneeeeee 😵 😵 Este som si tiez vsimla ze odkedy Esterku nosim v babyvaku tak sama vie zaspinkat vo svojej postielke aj na nasej posteli, predtym hlavne vo svojej postielke nie a nie - furt sa mrvila, mrnkala si, teraz po par minutach zaspi. 😵

natama
25. srp 2008

weroni, mas to moc hezky uvazane 😉
ja jdu zas pro radu na ten KsK na zada... ten se asi neda uvazat tak vysoko, aby mi brouk videl pres rameno, kdyz se vaze ta kapsa podpazi, co? zda se mi totiz, ze mi v tom dost zaklani hlavu, aby dobre videl pres ty pruhy toho krize 😒
jinak je to teda skvely uvaz 🙂

weroni
25. srp 2008

natama dakujem 🙂 clovek sa zo zaciatku boji ci to ma dobre a tak no a ja neviem ci som sama taka vypelena z tych vertikalnych uvazov.... 😅

weroni
26. srp 2008

baby tak sa nam podaril kriz s kapsou vovnutri - uviazala som si to totalne natesno a Esterka mi asi do 5 minut zahajkala 😵 teraz som jej prekryla hlavicku jednym z tych pasov - druhy je len tak dopoly aby sa jej tam dostal vzduch a nozicky som jej schovala pod satku - nemusia jej trcat von vsak?

mihapiha
26. srp 2008

ahojte, kdo z vás má botičky manymonhts? a jak je to s těma velikostma, uvažuji, že je pořidím malému na zimu,v lednu má rok,tak bych vzala některé od 9 měs. tak by mě zajímalo, jak dlouho vydrží?
anebo máte vlněné botičky, ty chundelaté? mám sice zateplovací kapsu,ale i tak si myslím, že botky jsou třeba, jak H. roste,tak se kapsa zmenšuje... 😀

denisocka
26. srp 2008

ahojte´,ta ja tu len tak jednou nohou - mám stale ten RS storchenwiege vzor ANNA na predaj,kedže kočíkujeme o 106 ,už to nevyužijem 🙄 ak by niekto chcel vedieť viac tak cez IP

duskaf
26. srp 2008

Ahojte kočky, tak aj nám už bude na jeseň teplúčko, dnes nám dorazilo pončo, veľmi sa tešíme. Ak sa na nás chcete pozrieť, kuk do albumu, celkom na konci.

question
26. srp 2008

baby neporadite mi? co mi je lepsie kupit...babyvak alebo satku,ked chcem malinku nosit uuuuplne od malinka?

bambusko
26. srp 2008

urcite satku 🙂 babyvak po case aj tak budes musiet vymenit za nieco ine, lebo na jednom ramene sa uz tazke vahy nosia dost obtiazne

weroni
26. srp 2008

question tiez odporucam satku aj ked ju mam len dva dni 😀 vak mam asi mesiac a uz maju moje plecia fakt dost... ale na take rychle akcie ako napr. z auta do obchodu, na postu, k lekarke ci podobne je vak super lebo si malicku donho das rychlejsie ako do satky.
Aj ked - som bola prekvapena - dnes sme boli kocikovat cele poobedie a pocas toho som si malu dvakrat uviazala do satky - raz na dojcenie - ked zaspinkala som ju aj so satkou vlozila do kocika a potom zase uz na asi poslednych 15 minut prechadzky do toho kriza s kapsou vnutri aby sa poobzerala 🙂 a som bola prekvapena ako rychlo a lahko sa to da uviazat aj vonku - hocikde vlastne som myslela ze to bude boj 😀

lalupa
26. srp 2008

manduca sa da objednat len na tej stranke alebo aj v cechach? kde to vyjde lacnejsie?

valka
26. srp 2008

ahojte kocky, som sa konecne dnes odhodlala a v albume mam foto salu na nosenie...este to treba viac vymakat, ale ako prototyp je to v celku ok 🙂

bambusko
26. srp 2008

valka 😕 to ako funguje?

valka
26. srp 2008

no jeden otvor ja okolo krku, jeden lucka...no a nefuka nam na krk, ked je v satke alebo v nosici...snazila som sa nieco na tento sposob: http://nosime.sk/kategoria459-mam-sal 😉 nie je to take krasne, ale kedze som nemala strih a len som typovala, tak to tak aj vyzera 😔

bambusko
26. srp 2008

ahaaa 😵 ja ze ako v tom ides nosit dieta 😀 😀 😀 dobre je to, hlavne ze funguje

lubii
26. srp 2008

duskaf,kde si objednala to pončo? Je pekné 😉

duskaf
26. srp 2008

lubii, verulka nás navnadila a jedna moja zlatá kamarátka mi to objednala z www.mamabutterfy.de

janis8
27. srp 2008

weroni ja tiez zboznujem nosenie.. obaja sme na noseni doslova zavisli.. 🙂 ja malickeho nosim asi od 2 alebo 3 tyzdnov a nosi sa velmi rad uz od zaciatku, vzdy tam velmi rychlo zaspi, upokoji sa.. aj v najvacsich horucavach sme satkovali, mal rad aj zvysle uvazy aj tie kolisky.. tak striedavo to obmienam, co mi vyhovuje viac.. podla toho, ci chcem aj sediet, na to su idealne kolisky.. alebo ked zaspi a nechcem, aby sa zobudil ked si ho dam dole je najlepsie KsK s kapsou vo vnutri.. ked ho chcem mat na sebe pevnejsie je lepsi KsK s kapsou vonku.. na chrbat som zatial neviazala, lebo je este na to maly..

nosenie povazujem za prakticke, prirodzene a neskutocne prijemne pre matku aj dieta.. je to ako neustale objatie.. je to najlepsi sposob ako docielit, aby si babatko zvyklo na drsny zivot mimo maternice.. mimo matkinho tepla, tlkotu srdca, privinutia.. taketo nosene deti su ovela spokojnejsie, nechyba im nic.. nemusia si placom dozadovat pozornost matky..

zatial mam len jednu satku, annu od storch.. mam ju uplne od zaciatku a vzdy sa mi s nou viazalo dobre, aj ked nemozem porovnavat s inymi.. dydymos aj storchenwiege maju velmi pekne vzory, je naozaj tazke sa rozhodnut pri takom vybere.. ale kazdy ma iny vkus.. niekto si radsej vyberie nieco menej napadne.. ale tie pruhovane vzory maju tu vyhodu, ze pri kazdom novom uvaze satka posobi inak, lebo tie pruhy su stale tak rozne poprekladane.. ale aj tak je najdolezitejsi ten ucel, ktory satka plni..

okrem satky by som chcela kupit aj manducu, kvoli jednoduchsej manipulacii a na dlhsie prechadzky.. a tiez budem urcite viac vyuzivat, ked bude starsi a tazsi.. mam sice uz jedno nositko od znamej, nie je to klasicka klokanka.. no nie je velmi pohodlna ani pre mna ani pre babo.. len mam jednu velku dilemu, ci kupit petrolejovu alebo cervenu..

weroni
27. srp 2008

janis ja rozmyslam ze tu manducu kupim drahemu na vianoce alebo na narodky aby mohol aj on nosit dcerku lebo do satky ho asi nenavleciem 😀
Inac presne ako hovoris - neskutocne prijemne je nosenie aj pre matku aj pre dieta 🙂
Inac som si vsimla ze tvoj syncek je o tyzden starsi od Esterky 🙂

verulka
27. srp 2008

cafte, sme spat 😎 bolo super, nosili sme o 106 😉 vidim, ze weroni uz mas satku doma 😉
manducu este nekupuj, ja som ukecala toho mojho a na dovci nosil aj on 😀

sanya
27. srp 2008

aha co som nasla, to bude asi take iste ponco 🙂
http://nosime.sk/kategoria547-mamabutterfly
http://nosime.sk/kategoria548-suseskind
Uz len na to zohnat peniaze 😒 ale snad sa mi podari presvedcit draheho, ze nieco take potrebujem. Idem na tom pracovat 😉

duskaf
27. srp 2008

janis, my máme petrolejovú manducu, ja tú farbu milujem.Veľmi pekne si napísala o tom, že nosenie napĺňa aj mamku aj dieťatko- je to presne tak.

lubii
27. srp 2008

Jéj,tie pončá sú super 😉 🙂 Ďakujem 😉

bambusko
27. srp 2008

ha-ha, citaju nas z nosime.sk 😀 verulka, ty si normalne urobila poncovu revoluciu 😀