V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

s.arik
19. lis 2007

dneska jsem se s šátkem courala dvě hodiny po Rychvaldě a v poho 🙂 klouže to na cestách jak prase, ale chodím holt pomalu a kde to jde, tam po trávnících se sněhem....raději mokro po kolena, než řachnout 😀

johanda
19. lis 2007

Šari, se statickým mimčem to jde, ale ona se občas Johanka vehementně dere z Erga ven a já ji musím umravňovat, no a jsem fakt bula, není rok, abych neměla nabitou kostrč. Takže ono nosit asi jde, ale jak komu 😉

s.arik
19. lis 2007

no to mě nenapadlo, že vlastně větší děcko destabilizuje svým vrtěním 😕

jinak já spadla hooodněkrát v životě, ale vždycky to schytaly ruce a kolena - břicho (ani v prodloužení) nee 🙂

kili
19. lis 2007

ja viem padať, teda v momente, čo sa šmyknem, potknem a rútim sa k zemi, tak mám pocit, že čas sa snáď zastavil a viem ukorigovať tak, aby som nepadla, alebo padla tak ako uznám za bezpečné. Keď som bola detsko a chalani ma podkýňali, tak sa nikdy nestalo, že by mali úspech, vždy som to zvládla, a tom ma potkýňali aj pri lyžovaní na čižmách s placatou podrážkou, som ich preskakovala 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
s.arik
19. lis 2007

co jsou čižmy? 😀

johanda
19. lis 2007

kili, to jsi jednička, já ani po létech tréningu karate na ledě padám neukočírovatelně.
Sari, kozačky 🙂

kili
19. lis 2007

sarik 😀 , fakt rozmýšľam, ako sa to povie česky 😒 . Sú to vysoké topánky do snehu.

s.arik
19. lis 2007

topánky....tos vysvětlila termín termínem 😀
dík johando 🙂
ostravačka jsem odmala, ale polsky neumím ani slovo a slovensky jen ty česky znějící výrazy 😔

kili
19. lis 2007

sarik 😀 , topánky = boty, dúfam, že to už je československý výraz. Proste to, čo vyrábal Baťa

kili
19. lis 2007

tak manžel vytiahol slovník a presný preklad je holínky

listicka77
19. lis 2007

Holínky nejsou do sněhu, ale do mokra. Jsou to jen takové ty tenké gumovky. Pod slovem čižmy si představuju trochu něco jiného.
Vy máte doma č-s slovník? Na co? 😀

androna
19. lis 2007

čižmy-kozačky
gumáky - holinky

kili
19. lis 2007

listi, neboj, to je len ako doplnok v počítačovom slovníku, ručne by som sa tak nenamáhala 😀

a tie moje boli možno tie holínky, to už si nepamätám, ale tak moc zimné určite neboli, ale lepšie než nič.

izy
19. lis 2007

holinky nejsou gumaky🙂 pro me jsou holinky vysoke boty🙂
kdz uz jsme u tec slov...znate šlapkáče? kdyz jsem nakupovala vybavu pro mimco, tak jsem se nemohla v obchode domluvit a za bha jsem si nevzpomnela, jak jinak se to rekne🙂
ja si teda fakt moc netroufnu, kdyz to klouze. uz jen to, ze si nevidim na nohy mi dost vadi. ale to je tim, ze chodim po lese, kde je ten teren dost nepredvidatelny. na cestach (i zasnezenych) to je neco jineho. tam jde predpokladat, co pod tebou asi tak je🙂

listicka77
19. lis 2007

Izy, koukám, že se tu nedohodnem ani Češi s Moraváky... Pro mě teda holinky jsou gumovky. 😀

izy
19. lis 2007

no jo...cesi🙂..to ja uz si fakt vic rozumim se slovakama🙂

kili
19. lis 2007

u nás pár dní vyzerali chodníky katastrofálne, to by ste si asi netrúfli nikto. Bol to taký hrbolatý lad, nie len námraza. To radšej chodiť po lese.

kykynka
19. lis 2007

http://www.foto-eva.cz/listopad-2007.html HOĎTE MI BODÍK MÁM TAM 3 FOTKY MŮŽETE HLASOVAT JEN NA JEDNU 14,15,16 DÍK.
ZATÍM VEDE MOJE 15. 😉

tlapicka
19. lis 2007

tyjo, ja chci zimu... tady ani vlocka. jen vitr a vlezla zima :(

listicka77
19. lis 2007

Tlapi, z toho si nic nedělej, u nás taky není vůbec nic. Když vidím ve zprávách, jak to vypadá jinde, tak se mi nechce věřit, že je to v jedné (a ještě tak malé) zemi.

katako
19. lis 2007

Tak máme objednaný šátek! nNakonec Hoppediz Osacu, která se líbila i manželovi. Už se na něj těším a doufám, že to venku nebude klouzat. Bydlíme totiž na kopci 😒

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mihapiha
19. lis 2007
https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

mrkněte, je roztomilý... 😎

kili
19. lis 2007

gedren, neviem kto tu spomínal slapkace, ale u nás sú šlapky a to sú letné boty bez päty.

katako
19. lis 2007

Jasně, že má sodovka příchuť! Ale to je na jiné téma, možná by mohl někdo založit Pravopis, dialekty a česko-slovenský slovník 😀

katako
19. lis 2007

u nás jsou šlapky kurvy (pardon za ty výrazy)

kili
19. lis 2007

miha, ten chalan nebo to díte? 😀
ale ten chalan je k sežrání 😵

mihapiha
19. lis 2007

A párek má nožiček dvě, pravou a levou.Ikdyž MM říká, že jednu a to je u nás pak jak o červeném šátečku.... Ná nástěnku se dává připináček, to je jasné, né???

kili
19. lis 2007

tak šlapky sú kurvy aj u nás, ale to mňa ako slušné dievča napadli najprv tie boty 😀