V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

certica
18. říj 2008

bambusko, ved to 😅 . tak ale hlavne, ze splni ucel a malemu sa lubilo. inak som nahodila album a aj nejake "a la ponco" 😎 😀

bambusko
18. říj 2008

certi, krasne fotky 😉 ta ciernobiela sa nuka na scrapnutie. mna vcera fotila alica, ale ona este nevie doostrit, tak sa podarila len jedna fotka. vies ako ti zavidim toho baculateho bambucha? mas sice co vlacit, ale ta moja dazdovka, len sa natahuje 😔

verulka
18. říj 2008

certi, kraaasne fotocky 😵 a co ma martinko na nosiku? nejau ranui, ze?
a s tou ritou...no ja ju ma aj bez ponca, takze vobec neriesim...na fotakch si hnusne pochunuta 🙄 starsne vam to sedi, musime sa konecne stretnut a porobime dvojickovske fotky 😀

weroni
18. říj 2008

denisocka a ty uz nenosis?

baby pocujte u viacerych vam vidam take fotky kde mate hlavicku drobcekov prekrytu komplet oboma pruhmi, ja sa to vzdy bojim urobit aby mala mala vzduch ktory mi je sice jasne ze by aj tak mala ale aj tak 😅 😕

verulka
19. říj 2008

weroni, jamu uz len fixujem 1 pruhom, zo zaciatku som ho tam zabalila komlet 😉 teraz sa mu to uz nepaci, lebo si casto otaca hlavicku zo tsrany na stranu 😉

mouse
19. říj 2008

Vdaka kočky. Vcera som to poncho objednala, tak snad nam posluzi 😵 . Aj ked si neviem celkom dobre predstavit, ako pod nim budem nosit trojtyzdnoveho drobca, zatial ho mavam pod bundou tak, ze mam tesne nad hlavickou rozopnuty zips. Jemu je tam teplucko, len mne je zima na krk... Dnes som ho dala do kocika a hned som ho odtial vytiahla, spustil sirenu, co on vobec nezvykne, je to pokojne babatko. Zeby bolo to nosenie navykove?

verulka
19. říj 2008

mouse, ja ked mi zaspi v aute a potom ho uviazem, tak ponco mu dam len ponad hlavu- ten otvor ma nad tvarou..aj ked kojim to tak mam, takze to bude pohoda 😉

katula
20. říj 2008

Ahoj, nemam cas procitat diskuzi, proto budu vdecna, kdyz mi poradite, jaky satek pro naseho prcka. Zatim ma par dnu a chteli bysme zacit nosit za nejaky ten tyden, podle toho jak sezeneme satek a odhodlame se 😉 Jaky poradite? Ja mam 165 cm a MM 180 cm, postava ja stredni, MM stihly. diky moc za rady 🙂

audreyd
20. říj 2008

baby, skúšali ste si pončo obliecť aj vtedy, keď ste mali drobca na chrbáte? myslím, že je obojstranné, či nie?! 😕

bambusko
20. říj 2008

audrey, je obojstranne, ale ja mam zatial problem dat maleho na chrbat, nieto sa este obliekat s nim 😀 ale vonku ho asi na chrbate nosit nebudem. ak ano, tak len s niekym dalsim a ten mi snad pomoze 🙂

certica
20. říj 2008

audreyd, ja som maleho este na chrbat vobec neskusala, ale ponco bez neho ano a vyzeram v nom tak dokonca lepsie 😎 😀 , akurat to je trochu viac ku krku v predu, ten stojacik je o kusok vyssie, ako klasicky vystrih, ked mas, je aj na ponce kusok taky oblucik spraveny.
ale myslim, ze by to malo sediet aj na chrbte

certica
20. říj 2008

ale si ma normalne navnadila, dnes to vyskusam

audreyd
20. říj 2008

no dnes hádam aj ja už vyskúšam 😵 poobede letím na poštu 😵 ja som malú už mala na chrbte v manduce a svokra skoro skolabovala! vešala som prádlo na balkóne a videla nás zdola pod balkónom 😅

certica
20. říj 2008

inac mohli spravit po bokoch aspon 10 cm zips, ked chcem malemu chodidla nechat vystrcene, aby som nevyzerala tak neohrabane v tom a zaroven tie boky ponca nezavadzali jeho nozickam

certica
20. říj 2008

a vlastne by som dala zips aj na celu tu chrbtovu cast, ze by sa to navliekalo (ak sa ti nechce cez hlavu) normalne ako kabat, resp. lekarsky plast 😀

duskaf
20. říj 2008

Ahojte, pončo je obojstranné, ale ja tiež vzadu vonku nenosím, ale cez víkend na záhradke slúžilo ako prikrývka.

audreyd
20. říj 2008

certi, to by už asi potom nebolo pončo, ale kabát 😀 ale dobrý nápad 😀

certica
20. říj 2008

to je pravda 😀 , ale sak kto nechce, mohol by prevliekat aj cez hlavu a zips ignorovat

duskaf
20. říj 2008

čerti, mne by tvoje zlepšováky veľmi vyhovovali, keby som vstúpila do školy, keď idem po Danka, tak by som sa rozzipsovala

bambusko
20. říj 2008

veru, duska, aj ja v skolke 🙂

certica
20. říj 2008

no, ved aj ja tak chodim pre vikiho do skolky a oni tam dost kuria 😝

kili
20. říj 2008

a čo si tam tie zipsi nedáte? ja by som odporúčala jeden na každú stranu, že aby na spodu tá časť bola normálne spojená a keď to rozipsujete, bude tam vysieť. a môžete rovno dať obojstranný zips a keď budete chcieť nohy vystrčiť, tak ho len trošku rozopnete.

verulka
20. říj 2008

kocky, potom im bude fukat na nozicky,,,takto su pekne v teplucku...se..m na imidz 😀 jo a ponco sa v pohode da nosit aj na chrbte, odskusane, len sa nedaju zapniut tie cvocky pri krku 😀 inak sa oblieka lahko, aj vyzlieka..dokonca mame mensie protesty 😉

kili
20. říj 2008

verulka, ale čo keď im kúpili nejaké parádne boty a chcú ukázať 😀

certica
20. říj 2008

verulka, lenze martin ma tie noziska jak ja velke 😀 , zachvilu sa mu tam ani nevlezu a tie cvocky ja nezapnem ani teraz okolo krku jemu

verulka
20. říj 2008

certi, jaaaj no matrin je obor, ale zase teplucko je teplucko...nahodou aspon sa mozem vyovarat, ze to nemam taku prdelku, ta je ron 😀 a tie cvocky zapnem len ak mam len mikinu 😉

verulka
20. říj 2008

katula, k tej satke- v tomto ti moc neviem poradit, lebo ja som nenosila uplne male babo..babulky vraveli, ze na zaciatok je super nejaka elasticka..ale osobnu skusenost nemam..cisto nosim az od 3 mes 😉

klaudia74
20. říj 2008

Katula, ja som malého na začiatku nosila v elastickej šatke a bolo to úplne perfektné. Mali sme požičanú aj pevnú šatku, ale v elastickej sa mi nosilo oveľa lepšie, bola perfektne mäkkučká, veľmi dobre a jednoducho sa mi s ňou viazalo. Naša bola MaM Eco, ale aj Moby je dobrá, a predpokladám že aj Hoppediz - aj keď tú som ešte nemala v rukách. Tieto šatky sa vyrábajú v jednej dĺžke 5 alebo 5,5 m, to vám bude vyhovovať.
A keby ste sa rozhodli pre pevnú šatku, tak by ste potrebovali dĺžku 4,6 m, odporúčam Dydimos, Storchenwiege alebo Hoppediz.

certica
20. říj 2008

teda opravujem, jeden cvocek som mu dnes zapla 😎 , ale uz sa mi dnes zdalo v zrkadle, ze nevyzeram tak hrozne 😀

katula
20. říj 2008

klaudia, diky, tusila jsem ze bude asi nejlepsi elasticka, jeste vybrat tu spravnou a hotovo 😵