V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
31. říj 2008

praveze eriqe z toho zakaru mi moc neostava,je to skoro na koncoch 😒 neviem preco ved nie som az taka velka 😀
no prave som ho zmerala tak ma presne 3, 18m ale aj s cipom 😕 no uz fakt neviem, ale to je vsetko kvoli tomu ze Didy si tie rozmery robi hocijako 🙄

lenki33
31. říj 2008

a moje 5kove indio (4,7m) ma presne 505cm 😠

martina46
31. říj 2008

erika, bunda je supeeeeeer! 🙂
lenki, ved to mas super dlzku, este o par centi viac 😉
pockaj, ale 5-kove by malo mat s cipom 4,5m... nie je to 6-kove?

lenki33
31. říj 2008

pomylila som sa, jasne ze 6tkove, ale tie rybicky su o 20cm kratsie minimalne 🙄

lenki33
31. říj 2008

a pri didymosoch su kratsie cipy ako pri storchoch,cca 20cm takze moje indio je o 15cm dlhsie

martina46
31. říj 2008

tak to uz sedi. a uz som citala, ze didymos tie dlzky proste striela, nikde viac, niekde menej. ak je dlhsia, to nevadi, ale ak kratsia a zrovna tych "par" cm chyba k pohodlnosti pri viazani, to je na porazenie 😒

eriqe
31. říj 2008

tie rybky si teda nejake kratke 🙄 ked moje dvojkove vlnky maju 3 m vpohode s nimi batoh s uzlom vpredu uviazem a preto som sa hned rozhodla, ze ak na batoh indio, tak 3kove

eriqe
31. říj 2008

Venona zapinanie na boku som si robila sama, aby sa mi to lepsie obliekalo to som odkukala z tej peekaru vesty a tiez som nadsivala spodok, aby som mohla spravit este to stahovanie. Nech nam nefuka odspodu

wanda007
31. říj 2008

decka, ja sa nestacim divit, pisete, sijete a este sa aj o tie ratolesti starate a ja som sa sem dostala len teraz, ze vas idem precitat. Ani to nemam moc ako, mala mi pisti pri nohach. Na chvilu sa zabavila s papierovymi vreckovkami (viete si predstavit) a uz zase pisti. Ideme asi von sa prejst.
Pocuvajte, objednala som si bundu a ked vidim, ako si ju tu vie kazda usit, tak mam vycitky svedomia...
No tak ja zase musim ist, lebo uz neprestava pistat a ma tak taha za triko...
Pa.

mimik9911
31. říj 2008

jeej eriqe, paradna bundicka, fakt je super 😉 az raz budem sikovnejsia ako som, tak aj ja si taku usijem ... ale to asi az pri druhom 😀

kubinkov
31. říj 2008

Eriqe: Ta bunda je super!!! 😀
Možná jste to tu probíraly, ale nemáte některá střih na samostatnou oteplenou kapsu na nošení. Možná bych ji zkusila vyrobit, docela se mi líbí. 🙂

venonna
31. říj 2008

kubinkov, postup na kapsu je tuto:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80
ale ju zvacsila a trocha prisposobila strih takejto kapse (obrazok uplne naspodu):
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

venonna
31. říj 2008

erika, prosim Ta, este k tej bunde...
- zips naboku ide len pod pazuchu a dost? oblieka sa to dobre?
- ako si riesila prednu cast, myslim zips? musela si ho vymenit alebo si mala uz povodne kratky zips od krku len po hrudnik? nasivala si nejaky kusok latky na zakrytie hrudnika pre Ruty? alebo jej to aj zpredu len stiahnes gumkou?

kubinkov
1. lis 2008

Venonna moc děkuji za odkazy, snad si stím nějak poradím. 😅

venonna
1. lis 2008

kocky, tu je dobry navod na zalozenie popruhov pri viazani batohu; musim vyskusat, ale mam pocit, ze to dotahovanie mi s girasolkou nepojde tak dobre, ako tej pani s indiom 😒

valka
1. lis 2008

vennon, kde je tenn navod? 😕

eriqe
1. lis 2008

Venonn, tak bunda bola povodne s kratkym zipsom este som pod nou nechala asi 10 cm latky, na ktorej moze mat Rut opretu hlavku. A este som tam nasivala limec aj pre Rut, ale to este nemam na fotke. Vlasntne po celej dlzke tej gumicky. Ale dalo sa to nosit aj bez toho, pokial mala Rut bundicku s kapuckou, ale s limcom je to lepsie.
Joj dnes som mala v ruke tu peekaru vestu a je super, skoda ze je taka draha 😒

eriqe
1. lis 2008

jaaaaj este zips, mam ho pod pazuchovu a je obojstranny, teda s dvomi bezcami, lebo to baby co maju ponco spominali, ze by to bolo dobre. Tak je to fajn a este jeden asi nasijem aj na opacnu stranu. Ale v pohode sa to oblieka aj takto, ale reku ked prideme niekam dovnutra, tak to rozopnem, nech nam nie je tak teplo.

lenki33
1. lis 2008

tak v pondelok idem objednavat trojkove indio, ak bude kratke tak ma rovno klepne 😀

bambusko
1. lis 2008

lenki, neboj nebude. s mojim, ked uviazem batoh a zaviazem na dvojity uzol, ostanu mi este 30cm vlajky. a ty si uplne stihlucka, takze pohoda 😉

weroni
1. lis 2008

eriqe super bunda, si riadna sikula 🙂 chcem sa spytat ci mozem skopcit link na tu tvoju bundu kamoske s ktorou prave riesime nejake ponco usit alebo daco take - ona je dost sikula v tychto veciach tak by som jej to poslala ako inspiraciu mozem? 🙂

duskaf
1. lis 2008

Ahojte kočky. vedľa nšej brány býva jedna nešťastná pani a tej sa nepáči nosenie. Ja keď niekam idem, tak vykuknem, či nie je v blízkosti, lebo ona vždy tak nepekne malej rozpráva, že dokedy sa ešte chce nosiť.
Darmo jej ja vysvetľujem. A dnes sa jej už nedalo vyhnúť a hovorí malej:- Ešte stále? Ty sa asi budeš nosiť aj keď sa budeš vydávať. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

weroni
1. lis 2008

duskaf a ona nema deti?

valka
1. lis 2008

duskaf, tak si jej mala povedat, ze co by nie...ved kazda chce mat muza, co ju na rukach bude nosit 😉

duskaf
1. lis 2008

Weroni- nemá
Valka, presne toto ma napadlo, ale ona má mačku a stále ju má na rukách a ja sa tej mačky bojím, lebo tá pani s tými rukami, chce stále malú chytaťa ja profesionálne deformovaná, už len vidím tú hnusnú toxoplazmózu, tak sa od nej vždy pracem preč a ponáhľam sa, aby ju len nechytala. 😖

bambusko
1. lis 2008

dievcata, dnes nosila nasa ema 🙂 kym som malovala. kuknite do albumu 😅

weroni
1. lis 2008

duska tak jej normalne povedz ze si nezelas aby s tymi toxoplazmozovymi rukami chytala malu 😀 😀 😀 😉

valka
1. lis 2008

bambu, super...to uz ste uplne africanky..tam tiez uz nosia deti, ked mamy pracuju...takze sup sup, dalsie babo mozes nosit znova ty, lebo budes mat nan volny chrbat 😀

eriqe
1. lis 2008

Weroni, jasne kludne daj link komu potrebujes 😉
Bambusko parada!

venonna
1. lis 2008

baby ja som tupeeec, zabudla som dat link na to zalozenie popruhov na batohu, ale ospravedlnuje ma zasopleny mozog 😝 😅
takze tuto:

https://www.youtube.com/watch?v=sfuUtydwjS8


bambu, Ema s malym je zlata 😵 fakt paradne foto
erika, dik za dovysvetlenie, uz mam predstavu 😉