V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bihan
10. lis 2008

Haha, trápne šikovná Erika 😀 😀 😀

No, ten úväz vyzerá fajn, ja len stále nechápem, ako môžu byť deti pri viazaní na chrbát také pokojné, Sára pri tom vždy nehoráze zavíja 😅 A keby bol bez trička, tak to vás chcem vidieť, ako budete skladať decká dolu niekde v parku 😝 😀

weroni
10. lis 2008

venonna 😀 veru mas pravdu, akoby som o sebe citala 😀 😀 😀

lenki riadis sa heslom "vsetci su blazni len ja lietadlo?" 😉 😀

valka
10. lis 2008

bihan, dame pod satku vrsok plaviek 😅
kolko zien chodi v lete ako by prisli z plaze? no a my budeme predsa len v parku a iba chvilku 😉

angelik
10. lis 2008

eriqe,
si velmi sikovna
ta cervena ciapocka so salikom je nadherna
aj ja by som taku chcela pre nasu malu, mozno by sa mi podarilo prehovorit mamu, kedze ja neviem pliest
prosim, nemas este ten preklad?

ja neviem, kedysi pred rokmi som sa pokusala pliest, ale mi to neslo ☹
no ked vidim, co vsetko sa da spravit, opat ma laka skusit to...

wanda007
10. lis 2008

fakt, ja nemam slov..., nechapem..., bud vysedavam na konikovi, alebo strikujem, hackujem, sijem. Oboje sa neda! Ako to robite? Ja ledva vstanem, cosi zjeme, oblecieme sa, pouhadzujem trochu bordel a uz je poobede. Potom pospime resp. konikujeme, ako kto. A zase jeme, kandime, prebalujeme a uz je vecer. (teraz mam vynimocne 10 min - ide video babysigns).
Kedy mam sit???

audreyd
10. lis 2008

wandi, v noci predsa 😀 čo máš čo vyspávať 😎

weroni
10. lis 2008

wandi 😀 a to som si myslela ze ja toho stiham malo 😀 my sa zobudime (co je v rozpäti cca od 07:00 do 09:00) ale samozrejme uz sa nam stalo aj pred aj po 😀
potom prebalenie malej, oblecenie, potom moje ranajky, WC, sprcha, malej asi polhodinovy spanok pocas ktoreho spracem ranny bordel 😀 potom sa ide bud varit alebo von, ak nemusim varit tak sme vonku az doobeda a dojdeme sa najest, potom cvicime na fitlopte, citame knizky, malej robim rozne blbosti (ak ste este nahodou nevideli sibnutu mamicku robiacu 5mesacnemu dietatu divadlo s naprstovymi manuskami z Ikey tak sa skludom pridte pozriet k nam 😀 ) lietadielkujeme po dome, ideme nasho ocka pozriet na stavbu nasho domceka ktory je v zahrade, potom znova von a vraciame sa tak aby sa zobudila niekedy pred kupanim co je cca okolo 19:30, po kupani masaz, pyzamko, dojcenie a okolo 21:00 spanok. Vacsinou. Niekedy nie je vobec unavena a to je na rade ocko s knizkou 😀 No ale inac to vsetko prebieha kazdy den v inom poradi ja neviem ci je to normalne ze este v 5-tich mesiacoch nemame vybudovany ziaden pevny rezim, ale je to proste tak, kazdy den iny. Rovnake su iba vecery, noci a rana. No mozno ten rezim pride s prvym prikrmovanim ale neviem, moc velku sancu tomu nedavam 😅
No a samoska- po veceroch a nociach upratujem, zehlim a - konikujem 😀 alebo prekladam 🙄 😀 inac sa teda musim pochvalit lebo sa mi dari stihat aj 4 vyuc. hodiny do tyzdna popri malej 🙂 takze este aj ucit stiham kedze teraz fakt kazda koruna dobra do noveho domceku 🙂
No nie som ja sikovna? 😀 😀 ale taktiez musim poznamenat ze teda to ide vsetko na ukor mojho varenia lebo a teda varechu moc do ruk nepotrebujem, stve ma na vareni ze sa s tym clovek tolko piple, potom to za 5 minut zozerie a potom zase kolko casu kym sa riady daju dokopy a tak - v novom dome budeme mat stopro umyvacku 😀

lenki33
10. lis 2008

baby mna by zaujimalo na akych drogach ficite???? 😕
lebo ja si pri vas pripadam ako lemra lemrava

eriqe
10. lis 2008

tak mne to prekladala Valika a mozete sa jej spytat kolko som ju otravovala, lebo som si nevedela dat rady, takze sikovna vobec, trapna hej 😀
Lenka, to asi bude Terere z nosenideti, lebo aj jej dcera sa vola Sara 🙂
uvaz vyzera dobre, som vcera aj rozmyslala, ze ho naviazem, ale nevedela som si nan spomenut 😠

eriqe
10. lis 2008

Weroni uzasne! Este stihas aj ucit? Ty brdo, ja som rada, ze som rada a strikujem pocas Rutikovho spanku a skakania na fitlopte 😅 alebo po veceroch

valka
10. lis 2008

lenki, neviem, ako to robi eriqe, ale ja strikujem, ked uspavam lucku (teraz hopsam na fitlopte a strikujem...😀)
eriqe, to ze si sa pytala, znamena, ze ja som zle prepisala preklad a nebolo to hned pochopitelne 😠 😔
tak ked mala vstane, uvaz skusame...🙂 to pojde aj s kratsou satkou, dufam...lebo dlheho hoppa som musela pozicat tej sesterke, co prisla o pozicanu satku 😀

verulka
10. lis 2008

wandi, vyjde menej, ale len ked tam mas dobru dusu, ktora ti pomoze...hlavne sa mi bude bud. rok dobre predavat 😀
eri, si fakt sikulka..ja vediet take veci, tak si tym privyrabam 😉 ja ani nejdem pisat ako vyzeraju moje dni 😅 strikovat uz fakt nemam kedy...momentalne obedujem aradko sa hra s ronuchom 😉

valka
10. lis 2008

teraz pozeram, ze sme s eriqe rovnake..😀
takze fitlopte a strikovaniu zdar 😀

weroni
10. lis 2008

lenki ja ti prezradim moju drogu: najprv Esterka 😀 a potom Studentska pecat 😀 ale z tej od porodu musim vyberat arasidy takze som presla aj na ine cokolady 😀
Ale ako som spominala - vsetky tieto moje aktivity idu na ukor nasej kuchyne musim priznat, fakt varim take jedla co len supnem bud do truby alebo sa mozu sami varit, sem-tam vyskusam cosi nove ako napr. tuto sobotu som skusala take jablkovo-kuracie spizy z Mama a ja special o vyzive 😀 tak som sa "predpiekla" na mesiac dopredu a ododnes znova len co sa same urobi 😀 mna varenie vobec nebavi, zda sa mi to zabity cas :-/ co mojho muza moc netesi ale zase hladovat nehladuje (no, obcas si musi dat klobasku na obed kedze pri nasom cavargovani nestihnem uvarit) ale to zase neni na dennom poriadku a jemu ta klobasa voooooobec nevadi 😀

erika vidis ty namiesto ucenia stihas vyrabat taketo paradne vecicky, to ti fakt zavidim. Ale ste ma tu baby tak namotali ze idem v sobotu kamoskinej mame na kurz strikovania a hackovania teda uvidim ci odtial neodidem zauzlena po usi 😀

verulka tvoje dni si vieme dokonale predstavit 🙂 ja sa ti divim ze si stihnes rano vobec umyt zuby pri 4 detoch 😀 klobuk dole 🙂
jej inac mate paradne foto nove 🙂

sonulah
10. lis 2008

holky, tak jste mě nahlodaly s tim měřením šátků a náš Leošek má cca 430 cm (bez obou cípů), takže se to o 30 čísel srazí.... 😅 mě je to celkem fuk, na KsK je to pro mě akorát, ale kdybych to měla mít knop, tak bych se asi po nákupu divila... 😉

audreyd
10. lis 2008

ozaj, zabudla som, že šatka sa žehlením "natiahla" na 412cm a predpokladám, že viazaním sa ešte trochen predĺži 😉

weroni
10. lis 2008

baby namotala som na satku jednu nasu mamicku-junovku tak som ju sem prizvala, uvidime ci pride 🙂

inac ja normalne nechapem, moje dieta mi spiiiiiiiiiiiiiii 😀 cez den! 😀 od druhej ci kedy? Uz normalne cakam kedy sa zobudi, este sme chceli ist von 😅 dnes sa budu baby cudovat ze nepisem o druhej ci tretej v noci ale takto poobede :_D

ja som teda moju satku este nemerala ale vyskusam 🙂

audrey a ako sa ti satkuje? a co na vasu mandarinku vravi Adelka? 🙂

sonulah
10. lis 2008

ještě poprosim o radu, když vážu batoh: tak držim kolenama cípy a chci mu to dobře zahrnout pod zadek a on se při tom (potvora jedna 🙄 😀 ) prohíbá obráceně, co s tim?

wanda007
10. lis 2008

weroni, TY si hviezda. stihas toto a tamto, nestacim sa cudovat a tvoje nocne prispevky som si tiez vsimla. Ja v noci uspavam na striedacku Vero a seba, nemam vtedy kedy ani zehlit ani strikovat. Ja ked ma draha zobudi, casto nemozem znovu zaspat, rozmyslam nad hovadinami.

angelik
10. lis 2008

Valika, prosiiim, nemas niekde odlozeny preklad toho strikovania?

sonulah
10. lis 2008

fujtajbl, prohýbá samozřejmě.... pardon 😅

valka
10. lis 2008

angelik, mam...napis mi do IP tvoj email, aby som ti to mohla poslat...

audreyd
10. lis 2008

vali, aj ja chcéééééééém 🙂 našla som dobrú dušu, čo vie štrikovať 🙂 dííík 😵

weroni
10. lis 2008

wandi no sak ale umerne tej mojej hyperaktivite aj casto s malou zaspim ked ju vecer uspavam 😀 ked sa mi to stane tak sa zavse zobudim tak okolo polnoci a neskor a z toho vyplyvaju tie moje nocne prispevky 😀
fakt akoze do stvrteho mesiaca od porodu som bola plnaa energie - vecer som malu uspala v satke, dala do postielky a sups velke poriadky az do druhej kedy som ju prvykrat v noci dojcila. Potom som uz spala s nou az do rana ale teraz? Ak s nou nezaspim vecer tak uz do druhej teda fakt nevydrzim 😀 chytro porobim co treba, "velke" veci robievam ovela zriedkavejsie, radsej sa vyspim 😀 no a ak s nou zaspim tak ako som uz spominala - potom sa zobudim v noci okolo 12-tej a neskorsie a vtedy som take dve hodky hore - proste som vtedy plna energie kedze som si pospala a porobim co treba - casto odpracem riady este po veceri ktore zostali v kuchyni kedze som zaspala, poodpratavam veci po masazi a kupani a idem na net 🙂
No a tiez sa priznavam ze sa stava aj to ze si cez den s malou pospim na nasej velkej posteli ked ju dojcim a zaspime pritom obe 🙂

sonulah pocuj ty mas naaaaaaaaaaaadhernu satku tu sanami - dost sa tu na nu nadavalo, fakt je taka zla? mne sa ta farba neskutocne paaaaci uuuuuuuuuuuuuzasna je 😵
inak teda soni mne robi Ester presne to iste pri viazani batohu co tebe Jachym, neviem ci to bude tym ze su cca v rovnakom veku, kedy sa on narodil presne? Ale ja pritom obcas riadne nervy chytim 😖 teraz to robim tak ze zatialco si jeden popruh drzim medzi kolenami, druhy ktory viazem si tak narolujem smerom ku mne, pridrzim jej tu nozicku popod ktoru idem viazat tak aby mala zadocek podsadeny a pretiahnem to, zachytim medzi kolenami a idem na druhu stranu. No poviem tio ze som riadne spotena kym to dotiahnem, raz sa mi stalo ze mi Ester pocas viazania zadriemala tak som to uplne skvele uviazala vtedy ked sa nehemziila 😀

weroni
10. lis 2008

inac baby ja som si po dlhom case uviazala Esterku do kolisky kedze mi zaspala na prse zabka moja a nie a nie pustit a uz som ju nevladala drzat tak som si uviazala na seba kolisku pocas drzania malej na prse 😀 juj aky krasny pocit po dlhom case 😵 neviem co ma dnes taky spavy den asi som ju moc unavila chuda moje 😅

fibi
10. lis 2008

vali aj ja chcéééééém, moja svokra rada štrikuje 🙂

weroni
10. lis 2008

valka pocuj ty si tu ale rozputala zase dalsie sialenstvo 😀 najprv verulka s poncom, teraz ty s tvojim super vytvorom 🙂 ach baby, toto je tu ina zavislacina v tejto teme 😀 😵

eriqe
10. lis 2008

pre tie, co nepotrebuju preklad, alebo len tak
http://knitty.com/ISSUEwinter07/PATTtoasty.html

sonulah
10. lis 2008

weroni, děkuju za pochvalu mému Šanami... abych řekla pravdu, Leoše mam chvíli, takže na hodnocení je brzo, ale rozdíl v tom fakt je - prostě to můžu zavázat víc ledabyle a úvaz je z toho lepší
ale je fakt, že Š mam moc ráda i tak, z takovýho sentimentu, je to můj první šátek, no... a je teda tenčí než Leoš, myslim, že třeba v létě (i díky tý barvě) by bylo lepší vázat do něj
takže na vázání je sice horší, ale neřekla bych, že až tak moc - kdybych nenosila denně a neměla tak těžký dítě, byla by, myslim, investice do lepšího šátku možná zbytečná (tim spíš, že máme i manducu 😉 )

jo a ta barva kiwi je všude na netu vyfocená naprosto nevěrohodně
http://www.sanami.cz/storage/200802060204_Satek...
takže to byla taková střelba na slepo, ta objednávka, byla jsem pak velmi příjemně překvapená

taky jsem šátky pro zajímavost vážila a ten Leoš je (ač o cca půl metru delší) lehčí asi o 400g!

Jáchym je 9.6. 😉

sonulah
10. lis 2008

jo, já teď pletu tohle (myslim, že ten odkaz jsem našla tady.....)
http://majkatorka.blogspot.com/2008/10/pleten-l...

a háčkovala jsem tuhle - parádně sedí:
http://hackovanecepicky.wgz.cz/navody/hackovana...

a dík za radu s tim vázáním, zkusim to tak nějak, taky jsem z toho zapocená a hotová 😉 naštěstí se J při nahazování chechtá....