V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
13. lis 2008

eriqe, cakame na fotky, to je Ti jasne, vsak? 😀
inak baby, vy ma tak namotavate na to indio, ze sa asi stane zo mna bankovy lupic, ci co... 😀 😀

olinka6226
13. lis 2008

mne sa tie idiove vzory moc nepacia, hoci satka je super

verulka
13. lis 2008

cafte,eri, tak cakame fotos 😀
terr, jozinka je este malinka, jaaj nebi este si budes zelat aby trochu viac pospala 😅 ze erika? 😀
ja nemam problme s kocikarkami, ale vacsinu z nich poznam uz dlho, mozno je to aj tym 😉 ale aj s majovkami som bola a max v pohode.. iked tam u nas je vcelku dost nekocikovych deti (bud uplne alebo zcasti), a aj manduce sa romohli 😵
venn, indio je skvele, mne sa aj tie vzory strasne pacia 😅 obe moje milujem a dalsie mi netreba, ale hend by som si vedela vybrat 😀

verulka
13. lis 2008

jo a Ronko ma chytene usko 😖 takze je non stop naviazany, lebo lezanie mu nerobi odbre..aj sme tak spali..on sa toho nosenia asi nikdy nevzda, vsak on je zavislak 😀 minule som si uviazala jedno babo asi 3m do jeho satky a normlane zacal revat, az kym tam nesiel on 😅

valka
13. lis 2008

verul, to si spala po sediacky alebo ako? 😕
v mojom okoli sa cisto kocikova mamicka vyskytuje asi iba jedna...ostatne aj manducuju alebo satkuju...a ta jedina si teraz objednala - co som pisala, ze jej ju zaplati mamina 😅

olinka6226
13. lis 2008

no u nas v lamaci, poznam satkarky asi 3 vratane mna ☹ ale je mozne ze je ich viac dufam

valka
13. lis 2008

olinka, ani tu v starom meste nie je vela satkarok, ale akosi sa stretavam iba s nimi... 😨 ostatne sa mi asi vyhybaju 😀

verulka
13. lis 2008

ja som zatial v petrzke videla 1..inak oli, ja som pred 5timi rokmi byvala v lamaci 😉
valka, spala som v takom polosede- vypodlozeny chrbat na maximum 😀

bambusko
13. lis 2008

terres, nas marek prvych 7 tyzdnov len spal a jedol 🙂 uzivaj si to. ved sa musite obe zotavit po porode, vsetko mate este len pred sebou 😉

olinka6226
13. lis 2008

ja viem, spominala si na tom mk stretku 🙂

mouse
13. lis 2008

Verulka, uz Ti prisla ta bunda? Tento tyzden sa mi vobec nechce natahovat s kocikom, tak stale noisim. Robko uz zistil, ze ked ho obliekam, pojde do satky, tak miesto zvycajneho nepoja pri obliekani sladko zaspi 😵 .

lenki33
13. lis 2008

terres ja som to vzdy robila tak ze som od malicka Danuska po rannom kupani (kupali sme rano) polozila na deku na brusko a nechala nech trochu skusi dvihat hlavicku, resp sa aspon posuva po deke (ked ho trosku poskrabkas po paticke, to je reflex), potom som ho polozila na chrbat a nechala ho nech sa nataca sam na boky a tak 😉

dnes som si musela v tom blate prevezovat dlhu satku z brucha na chrbat a nato este bundu 😝

lenki33
13. lis 2008

jeeeej mouse konecne si dala nejake fotky 🙂 super, paci sa mi ta kde malujes 😵 a dieta pri tom poslusne spi

mouse
13. lis 2008

Lenki, doma Robka bezne nenosim, ale vratili sme sa z prechadzky, bolo mi luto ho budit, tak som sa chvilu len tak ponevierala po byte, kym ma napadlo vytiahnut po dlhom case platno . 😵

mouse
13. lis 2008

A zapacilo sa mi to, len musim pockat, kym uschne podklad, aby som mohla dokoncit

kili
13. lis 2008

valka, ty si zo starého mesta? kde presne? ja som tam tiež bývala, ešte u rodičov.

valka
13. lis 2008

killi, pri savke - na hlbokej ceste...

kili
13. lis 2008

??? kde je savka? jáj, tam pri stanici?
tak to ste potom na úplnom opačnom konci, ja, keď niekto napíše, že býva v starom meste, tak ja beriem staré mesto max. po obchodnú 😅

valka
13. lis 2008

🙂 je fakt, ze toto uz ma blizko s novemu mestu, ale este stale sa mozem hrdo hlasit, ze som akoze staromestanka 😀

terrestriss
13. lis 2008

tak jo, budu si to beze všech pochybností užívat a občas ji lupnu na deku ať si pozdvihá hlavičku, ikdyž ona nejradši polohu tygříka, tak v tý je několikrát denně 🙂

ad procházka, ještě jsem s ní nebyla venku ale ráda bych na nějakou menší procházku vyrazila. mám elastický šátek moby, poradíte mi jak ji mám do něj obléci? já budu mít bundu (asi rozeplou) a pod ní takové tenké pončo z velbloudí vlny, kterým omotám malou. má mít ona nějakou kombinézku? nebo stačí třeba 2 vrstvy normálního oblečení?

valka
13. lis 2008

terrestriss, neprehanaj to s oblecenim...mala sa zbytocne zapoti...daj jej bodycko, dupacky a daj ju do satky (to su 2-3 vrstvy) a na to ponco...a chod von...ak nebude zima tebe, ani malej nebude...deti toho znesu viac, ako si myslime (my sme od narodenia lucku obliekali velmi striedmo a nic jej nie je (az na bezne virozy, ktore zatial boli iba o soplikoch)...

a to pohybovanie a spanok naozaj neries..nasa mala tiez spala alebo jedla..o davani na pasenie oveciek ani reci, lebo mala reflux...ked bola hore a bola spokojna, dala som ju na podlozku pod hrazdicku a bolo...ale to tak polhodky za cely den dohromady...a nic jej nechyba, sikovnejsia je mnohe deticky v jej veku...proste dieta si najde to svoje 😉
este mi napadlo, ze moja mama sa ma pytala, ci je to normalne, ked dieta tak vela spi 😨 no asi je, lepsie dieta si neviem predstavit 😅

lenki33
13. lis 2008

terres ja som to samozrejme s tym "cvicenim" myslela na par minut, kym je taka malinka 😉
vacsinu casu bol tiez v satke, az nato ze moj mrnus teda nespaval a nespava vobec 😒

inak ked sa nad tym tak spatne zamyslam, ake strasne vecerne revy mal Danu ked bol malinky a pomohlo nam vzdy len tancovanie, s nim v satke samozrejme, a to nie je len nejake pohupovanie ale celkom energicke pohyby, proste to cezo mna nejako potreboval vybit tu energiu. Skratka si myslim, ze keby som ho fakt mala cely den v satke ale tak ze by sme omnoho viac boli vonku a nieco aktivne robili, teda ja, ze to mohlo byt lepsie. Neviem ci som to napisala zrozumitelne,ale bolo o tom pisane aj v koncepte kontinua
Kazde dieta vyzaduje tu mieru aktivity inu, moje je teda ale divocak 😀
Skratka druhe dieta si prilepim na telo vzdy rano a dam ho dole az ked pojdeme spat a cely den s nim budem aktivne zit ako spravna yequanska zena 😀
tak bolo to trochu prehnane, ale myslim ze druhe dieta budem nosit viac a o kociarik sa nebudem uz vobec pokusat 😉

valka
13. lis 2008

lenki, s tym konceptom je asi nieco pravda...ale u nas naopak..teda ked ma Lucka narocny den (navstevy a pod.), vzdy som riadne unavena ja...ona srsi energiou, ale to si ju z casu na cas musim na chvilu priviazat do satky...vtedy akoby tu energiu zo mna vysala...a ja, hoci nic nerobim, iba sedim a rozpravam a papam, som unavena, akoby som cely den kalala drevo 😅

valka
13. lis 2008

eriqe, kde su tie fotky? 😉

eriqe
13. lis 2008

tak u nas to bolo asi ako u vas Lenki. A ona si to vybitie vyzaduje este aj teraz. Ale nevadi, aspon budem mat kondicku 😀 a ako jedna kamoska povedala, ze druhe dieta nosila v satke tolko, ze starsi surodenec hadam ani nevedel, ze ma nejakeho brata a teda ho krasne prijal bez nejakej ziarlivosti 🙂

eriqe
13. lis 2008

uvidime ako to pojde s druhym babom nam. Ale teda najskor by som musela prestat kojit ako dojna krava

eriqe
13. lis 2008

fotky nie su, lebo milena satka je este v pracke. Lebo sme boli cely den prec a pluha sama sa nechcela oprat

valka
13. lis 2008

noooo, to by nebolo zle s tym surodencom...len aby sa nebili o to, kto v tej satke bude... 😨 to by musel byt rozdiel aspon 3 roky a to mne pride dost vela...(ale to uz sme preberali v inej teme 😅 )

wanda007
13. lis 2008

hej, ja nemam kedy pisat ani vycitovat, konecne som sa sem dostala, dnes sme sa nosili v manduce, isli sme k svokrovi/starkemu tonovi na navstevu, bol sam, tak sme ho boli rozveselovat. potom sme mastili cez celu dedinu na polievku k sestre (pretoze ja toho moc nenavarim) a tam zaspala do pol piatej, drichmala. a vecer som mastila na volejbal, prehrali sme 0:3. ale dobre bolo, potom sme este kecali pred telocvicnou hodinu. Stary bol nervozny, ze musi opatrovat, v zapati, ako som odisla, hned pobalil svestky a trielil k rodicom, aby videli, ze sa stara... no co s nim.
tak tolko o mne, zajtra rano zase k doktorom, inac bunda mi furt neprisla. ani koncept kontinua.
a este sme boli u kamosky, pozicala som jej babyvak, vraj ho aj tak nepouziva, ma 2 mes. ditko, a to prve ma rok aj 3 mesiace. je mi to tak luuuutooo, ze nevidi vyhody nosenia, a ja ze dokedy idem tu moju rooozu vlacit.

venonna
13. lis 2008

no, dnes sme s Lenkou u nas v MC skusali tu audreydinu mandarinku, a poviem vam "mnam, mnam" 😵
ja sa asi fakt neudrzim a nejake indio kupim... 🤐 😅 😔