V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

wanda007
14. lis 2008

fakt ste total provokaterky, ven - teba nevynimajuc. ja som satku stornovala, aby som si mohla dovolit bundu. ale ked vas tu citam taky ksk, hentaky batoh, taky jordan, a hentaka koliska, mandarinka mnam mnam... to sa mam len tak otriast? ked sa ja neudrzim tak stary tiez nie a zo seba urobi vdovca!! (weroni, poznas?)
takze, pekne striedmo, mate to formulovat takto:
objednala som si nove indio mandarinku, dlzka vyhovujuca, s farbou sme spokojni, cena nehorazna. zhasla fajka. ziadne fotky.
Ktora dalsia? zeby ja? Momentalne som ale presvedcena, ze zatial nic nove do sady na nosenie nedokupujem, ale satku a kolisku z plafona na pruzine urcite kupujeme, ak nam bude dopriate aj druhe dietatko.

lenki33
14. lis 2008

inak co sa tyka tej audreyinej mandarinky, moje indio take jemne nie je este ani teraz (mam s lanom) bola som prekvapena ze to cisto bavlnene je take tenke a uz aj makke. Je to teda velky rozdiel oproti tym lanovym a ak mas Eriqe konopne tak zanasanim stravis minimalne rok 😀

bihan
14. lis 2008

Eriqe, ty si zobrala konopné indio? 😀 Ja som na to tak neveriacky pozerala, keď som videla ponuku, lebo to musí byť tvrdé ako skala 😅

Kočky, čo sa vám lepšie nosilo v lete? Asi tie ľanové, čo?

Lenki, ten tvoj sling je aký dlhý, aby sa to dalo zaviazať ako batoh?

klementina
14. lis 2008

dobre rano, mozte mi poradit, ktoru satku si mam kupit ako zaciatocnik, ked chcem babo nosit od narodenia? mne sa paci asi najviac ta ring sling, ze ju nemusim viazat, ale je uviazana, lebo sa bojim ci to zvladnem s ostatnymi. myslite, ze moze byt? a chcem pouzivat satku len ako doplnok ku kociku, tak na doma, keby bolo babo zo zaciatku nepokojne, alebo ked pojdem sama do mesta, ale urcite chcem pouzivat aj kocik. dakujem vam.

lenki33
14. lis 2008

bihan moj sling ma 2m 😝 povodne som ho chcela skratit, tak este ze som to neurobila

a zienky ved ja som sa vam zabudla pochvalit Danu chodi!!!!! vcera vecer presiel uplne sam 3krat obyvku hore dole a to je teda dobra dialka tak na 10-12 krokov 🙂 🙂 🙂
moc to sem nepatri, ale potvrdzuje to, ze dieta v satke a v latkovych plienkach nema opozdeny vyvoj, skor naopak 😉

bihan
14. lis 2008

Klementína, ak chceš len ako alternatívu ku kočíku, tak RingSling bude v pohode (nekupuj babyvak 😉) a potom aj tak dokúpiš šatku alebo MDC, lebo nosenie je vysoko nákazlivé 😀

Kurnik, kočky, neštvite ma s tým chodením! Sáre sa nechce ani náhodu 😝

wanda007
14. lis 2008

lenki, tak to je super, danusikovi vela zdaru a bezpecnych padov. Moje dievcatko sa uz aj par krat pustilo, ale dva razy spadla, tak mala zo dva tyzdne blok, len 2-3 kroky a dost, ale vcera sa zas rozbehla len tak do priestoru, samoska, ze kebyze ju nesledujem, tak spadne. Najhorsie je, ze ona pada ako doska, vobec nie na zadok alebo na kolienka, ale taka rovna do boku alebo dozadu sa sklati.

lenki33
14. lis 2008

klementina, tak ja by som zase ring sling doporucila len ako alternativu k satke, co ak ti babo nebude chciet byt v koliske??? ako napr moje, nehovoriac o zatazi na jednu stranu
ja by som urcite odporucila satku, ked sa bojis viazania, tak si kup elasticku moby, alebo MaM. Z pevnych potom Didymos alebo Storchewiege. A viazanie urcite zvladnes, pripadne si dohodni stretko s nejakou poradkynou nosenia z nosime.sk

klementina
14. lis 2008

ved ja som rozmyslala najprv nad manducou, ale potom ked som si precitala knihu najstasnejsie miminko, kde pisu, ze pocas prvych 4 mesiacov sa odporuca dieta neustale nosit, kedze mu chyba este jeden trimester v brusko, som rozmyslala, ze na doma na nosenie asi nebude ta manduca najpohodlnejsia, nie?
takze odporucate ring sling? a vraj su nejake poradkyne na vyber satky -su aj v bratislave?

lenki33
14. lis 2008

klementina, manducu urcite nie pre uplneho novorodenca, aj ked to tam pisu.
Najpohodlnejsie pre dieta aj nosica je jednoznacne satka a ked je spravne uviazana tak aj najzdravsie.
http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/

bambusko
14. lis 2008

dievcata, mne drobec uz niekolko dni nechce byt v satke na chrbate. asi ho uz prestalo bavit obzerat domace prace ☹ uviazem ho v pohode, ale za par minut sa driape von

verulka
14. lis 2008

babulky, cafte,
no ja stale cakam na bundu..ale teraz sa trapime so zubami a usami, takze vydrzim 😀
lenki, super, gratulujem ku chodeniu...ja dufam, ze ron zacne az v roku 😀
takze kocky, 2.kolo? rzim palce 😀
jo a za kolko sa cca predavaju babyvaky? mam jeden kupit kamoske do grecka ako alternativu ku kociku, len tie ceny su fakt dost rozne..kolko by ste dali za babyvak z 2.ruky?

angelik
14. lis 2008

bihan, s chodenim sa netrap, moja zacala chodit tyzden pred prvymi narodeninami, vtedy, ked si bola ista-ziadne za rucku...
no a teraz ju zberam zo stoliciek, minule zo skrynky, skratka som stale v strehu
az sa mi zda, ze sem -tam by mohla byt trosku kludnejsia 😀

verulka-skore uzdravenie, nam je uz asi lepsie

a domace prace... tak to musim stihnut, ked moja certica spinka
a kedze mame doma pocitac... som rada ked stihnem najdolezitejsie veci 😉

idem zmyvat 😠 , zehlit 😠

venonna
14. lis 2008

jej leni super, Danuska asi vcera v mc navnaDIla ta hromada hemZIaciCH sa deticiek 😉

klementina, tiez sa prihovaram za satku, pre novorodenca je to najlepsie, ja uz malu nosim malo, lebo uz je chodec, ale ked sme niekde prec a chcem, aby si oddychla alebo pospala, dam prednost satke, proste sa tam dieta lepsie ulozi 😵

olinka6226
14. lis 2008

ja som tiez za satku - pre novoska elasticku bud moby alebo MaM. Alebo ak chces jednu na celu dobu tak potom asi indio - to je relativne elasticke.

klementina
14. lis 2008

olinka, takze ti odporucam radcsej elasticke ako s tym kruzkom?

valka
14. lis 2008

klementina, ani hoppediz nie je zla satka...teda ja som s nou maximalne spokojna..je dost pruzna, takze sa dobre viazala a nebolo treba zanosit...a tiez sa prihovaram za satku, nie za ring sling...vsetky kamosky, co mali babyvak (to je dost podobne) sa stazovali, ze boli z toho chrbat...a satka je predsa len variabilnejsia...my sme ju zo zaciatku davali miesto deky do kocika...a ked mala nechcela byt v kociku, vybrala som satku a uviazala si ju...a kocik bol namiesto nakupneho vozika...
inak, dievcata maju pravdu..nosenie je prudko nakazlive...hlavne v bratislave ocenis, ze nemusis sa obavat, ako na mhd a kam do obchodu... 😉

bihan
14. lis 2008

Verul, nechceš môj? Mám bielo-modré káro od Pecha a chcem niečo iné - Slinga, MT alebo krátku šatku 😅

bihan
14. lis 2008

A furt musím nesúhlasiť s tým, že z babyvaku bolí chrbát.. bolí len keď je v ňom dieťa zle uložené, alebo je zle dotiahnutý 😝

olinka6226
14. lis 2008

ano klementina, z ring slingu neuviazes kriz s kapsou co je pre babo najpohodlnejsie a nadherny pocit mat tak babatko.

bihan
14. lis 2008

Ja neviem, mne príde nefér nahovárať niekoho na šatku, ak to chce len ako záložný spôsob prepravy.. podľa môjho názoru je najlepšie si šatku prenajať a vyskúšať si to. Prípadne požičať-prenajať niečo na prvé mesiace a potom kúpiť iný nosič podľa potreby - buď šatku, alebo ergonosítko.

olinka6226
14. lis 2008

bihan, my piseme nazory. ona sa rozhodne sama.

bihan
14. lis 2008

Veď jasnééé 😉 to nebol útok, len som si spomenula, ako som sa raz ešte neznalá tématiky opýtala na radu a z odpovedi som mala pocit, že som si vybrala to najhoršie, čo som mohla, lebo najlepšie je to úplne inak a keď som sa rozkukala, tak som zistila, že tá možnosť, ktorú som si vybrala ako prvú, bola pre mňa najvhodnejšia...
Tak ak ste to teraz pochopili, čo som chcela povedať, tak vám dám asi medajlu 😀

valka
14. lis 2008

no jasan, ze chapeme...asi je fakt najlepsie vyskusat...to mas ako s tym ergom a manducou...kazdemu sadne nieco ine...preto je tolko nositok - aby sa ulahodilo kazdemu 😀

olinka6226
14. lis 2008

tak medajlu si zasluzim :o)) jasne, suhlasim s tebou.

audreyd
14. lis 2008

súhlasím s bihan, že musím nesúhlasiť 🙂 ani mňa z babyvaku chrbát nebolel 🙂 a to sme sa vláčili dva roky!!! 😝

klementina
14. lis 2008

baby dakujem, ja som chcela poradit, preto som vdacna za to, ze sa mi snazite pomoct. ja vobec netusim, aky je ring sling, len mi to prislo podla obrazkov take jednoduche, ze to nemusim viazat, ale ak hovorite, ze pre novorodena je pohodlnejsie a lepsie elasticka satka, tak zase budem ochotna nastudovat si aj tie uvazy. a ked hovorite, ze v ringsling sa neda dat dieta do takej pohodlnej pollohy, tak fakt neviem. na kolko sa daju pozicat tie satky?

olinka6226
14. lis 2008

satky sa daju pozicat od 1 dna do 14 dni. Po dohode isto aj dlhsie.

olinka6226
14. lis 2008

baby aka je idealna dlzka na indio? teda aka dlzka sa konkretne osvedcila vam?

eriqe
14. lis 2008

Tak Lenka by si sa cudovala, kamoska ma konopne a je makke a to ona ani vela nenosi 😅 A Olinka pre teba na vsetky uvazy by stacila 5, alebo 4 😉 ved ty si utla zienka.