V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
16. lis 2008

audrey, dobre si to rozmiesala pri vyrobe? mne sa to vzdy urobi homogenne, ale poriadne miesam velkou varechou a davam horucu vodu

verulka
16. lis 2008

ja tiez nemam problem 😕 nastruham na jemno a dosypem praskovu sodu + horuca voda...vlastne, mne to robia deti 😀 ajka to mala ako eko projekt do skoly 😀

audreyd
16. lis 2008

no hej, podľa návodu ☹ rozpustila mydlo, šupla sódu (to sa vtedy zmrsklo) a pridávaná voda to už nezachránila 😖 ale perie 🙂 len je to nechutne nevzhľadné 😅 a mám na to aj svedka 🙂

olinka6226
16. lis 2008

ja sliz miesam metlickou... ale ja mam mydlovy prasok. predtym ked som struhala (som este nevedela ze otec ma z roboty asi 10kg toho prasku) tak som to mydlo normalne najprv rozvarila v hrnci na vzhladnu bezhrudkovu kasu a potom som to dala do kybla, zaliala trochou vriacej vody potom do toho soda a doliat vriacou vodou az do 10l, pripadne ak robim z polovicnej davky tak do 5l. nikdy som nemala hrudky.

martina46
16. lis 2008

Verul,
pozdravujem manžela 😀
môj človek, ja to zvyknem robiť manželovi, keď píše do časopisu, ale vždy na konci textu, tak si to všimne. Ibaze on to aj tak ešte vždy prekontroluje.
Lu.lu,
ja som jednoznačne za indio 😉
mala som prírodného lea, ale indio je skutočne univerzálna top šatka 🙂 ja mám s 30% podielom ľanu a je super mäkkučká.

kili
16. lis 2008

ja postrúham mydlo, zalejem vriacov vodou jednou konvicou, čiže asi 1,5l a potom v 2l rozmiešam sodu, vlejem a potom už len prilejem horúcej vody z vodovodu. hrudky som tuším nikdy nemala. Na druhý deň prilejem jednu vriacu konvicu aby sa to rozpustilo a dám do fliaš. A miešam "habarkovačom".

audreyd
16. lis 2008

no ono to bolo celkom vzhľadné, kým som tam nepridala tú sódu! mydlo sa mi pekne rozpustilo a potom sa to zgrclo 😝 no uvidíme, čo ďalšia dávka 🙂

olinka6226
16. lis 2008

ja nedavam do flias zarabam do tej debnicky co mi ostala po persile 🙂 takze vlastne nikto netusi ze tam nie je prasok, ale sliz a nie som za az taku divnu sirokej verejnosti 😀

audreyd
16. lis 2008

oli, ja som to mala v kúpacom kýbliku 😅 ani nepoviem, čo mi to pripomínalo 🤐 😝

fibi
16. lis 2008

oli široká verejnosť ti chodí do kúpeľne okukávať sliz? 😉

olinka6226
16. lis 2008

no tak to neviem co by si myslela neinformovana navsteva 😀

kili
16. lis 2008

ja mám 2x 5l , takže to sa dá. Nenapĺňam to do politroviek 😀

olinka6226
16. lis 2008

no nie, ale ked by niekto prisiel tak v kupelni vidi kyblik s persilom... tak som to myslela 😀 ale clovek nikdy nevie co mi kto dojde do kupelne okukat. no najcastejsie asi bordel 😀

bambusko
16. lis 2008

audrey, ked pridavas sodu stale to miesaj a malo by to byt ok 😉

mouse
16. lis 2008

Kili, tym slizom peries v automatickej pracke?
Robkovi uz vytrcaju nozky spod mojej bundy vonku pri noseni, musim rychlo poriesit nejaku zimnu bundu na nosenie. Tie suseskinder budy su dost dlhe? Co davate detom na tvar, ako ochranu pred vetrom?

audreyd
16. lis 2008

no my sme mali takú návštevu, že mi išla okukávať, čo mám v špajzi 😠 fakt, nestihla som ani reagovať 😕 ľudia sú všelijakí 🙄

a na jedno pranie koľko "toho" dávate?

kili
16. lis 2008

mouse, a kde inde, v korýtku?

olinka6226
16. lis 2008

mouse zeby krem? 😀 co sa tyka slizu, ano, perie sa s tym v pracke (automatickej) raz som to optimisticky narvala namiesto priamo do bubna do tej nadobky na prasok a ono to upchalo ten otvor kade sa napusta voda a ta voda mi zacala striekat von cez nadrzku 😀 no sranda... som si vytopila kupelnu. esteze som bola doma

fibi
16. lis 2008

mám 300g mydla lanza marsiglia a 300g práškovej sódy. Mám to rozpustiť všetko + 10l vody?

kili
16. lis 2008

fibi, nie, myslo celé ale sody 1/4

fibi
16. lis 2008

aha dík, aj keď máme super tvrdú vodu?

eriqe
16. lis 2008

Fibi ja tiez davam tiez mydla a sody narovnako a rozmyslam, ze nabuduce dam tej sody este viac

vikinka27
16. lis 2008

ja davam 1 mydlo a 1 celu sodu bicarbonu v tej umelohmotnej krabicke. staci to, nerobi to problem. vidite nejaky rozdiel ked date viac a menej sody???

bambusko
16. lis 2008

moj posledny pokus bol 1/2kg sody + 1 mydlo, plienky su meksie, predtym som davala 1/4kg

kili
16. lis 2008

bambu, ale myslíš kryštáľovej?

bambusko
16. lis 2008

hej, kili, davam tu, s monterkami na obale 😀

bambusko
16. lis 2008

krystalicku 🙂

olinka6226
16. lis 2008

ja som zvykla davat 1/3 sody

eriqe
16. lis 2008

mne ma aj samotny sliz inu konzistenciu ako davam viac sody. Predtym bol taky total hutny, ze som ho radsej este rozpustala predtym ako som ho dala do pracky a teraz nemusim

kili
16. lis 2008

no skúsim teda aj ja nabudúce viac sody. ja som proste išla presne podľa receptu, sa v tom vôbec nevyznám, tak som sa do toho nešpárala