V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
3. pro 2008

janus, toto si nenasla?

http://www.nosenideti.cz/bazar.php

terrestriss
3. pro 2008

hlavinka: já mám ted 4 týdenní holčičku, první dítě. mám elastický Moby, stál 1200 Kč,mají na vývšr mnoho barev. mám v něm malou skoro pořád, dokonce jsem s ní udělala už 2 půldenní výlety busem někam (nemáme auto) - krásně v něm spinká, je moc hodná, když trpí na prdíky, tak v šátku se vždy uklidní a vyprdí - na malé mimi moc doporučuji. prý je nejlepší tak do 3-4 měsíců elastický šátek, potom už se dá používat nosítko Ergo nebo Manduca. ony se ty nosítka dají používat už od novorozence - prý, ale jak píšou ostatní děvčata: v tom elastickým šátku máš dokonalý kontakt, přehled a teplotní komfort - fakt to za to stojí. (nehledě na to že s ním jsi schopna udělat víceméně všechny domácí práce, výlety atd. s děckem na těle, které tam krásně spinká a přitom se účastní tvého akčního života a ty si tak nemusíš nic odpírat 🙂

lenki33
3. pro 2008

janus pockaj si na nejake indio 😉 najlepsie s primesou napr lanove, konopne, v tom pekne odnesies aj tazke dietko aj do neho pekne zabalis novoska 😉

audreyd
3. pro 2008

lenki a čo tvoje indio? 😕 už dorazilo?

martina46
3. pro 2008

Jamus, tak ako napísala Bambusko 🙂 😉

lenki33
3. pro 2008

este stale nie 😔 uz som fakt z toho nestastna, lebo mi ta kratka satka chyba. Uz keby som sa aj odhodlala nosit na chrbte v meste, tak ten batoh mam fakt s dlhou satkou problem uviazat niekde na parkovisku aby som si ju nezaspinila. A Danu na bruchu uz nechce byt a robi sceny vacsinou ☹ no dufam ze do konca tyzdna je tu

audreyd
3. pro 2008

leni, volala ti maťa? 😕

bambusko
3. pro 2008

lenki, tobude mikulassky darcek 😉

zabudla som vcera zreferovat o termobielizni 🙂 parada, neviem,preco som to doteraz nemala 😕 asi preto, ze ja sa skoro nepotim, to len teraz pri noseni. ale jednu vec som spravila na figu, podprsenka bola komplet prepotena 😝 takze nabuduce hore bez 😀

valka
3. pro 2008

dievcata, ked viazete batoh, da sa to uviazat tak, ze potom dietatu prichytite niecim hlavicku, ked zaspi?

lenki33
3. pro 2008

nikto mi nevolal
valka pri batohu sa to neda podla mna nicim zafixovat,ked zaspi, musis sa len predklonit 😀

bambusko
3. pro 2008

alebo plazit 😀

valka
3. pro 2008

😀
tak z toho mi vychadza, ze satka nebude dobry uspavac...teraz uspim doma v manduce, tak som myslela, ci sa nebude dat pouzit aj satka...nebude ☹

kili
3. pro 2008

valka, na spanie na chrbte je mdc rozhodne pohodlnejšia aj pre teba aj pre dieťa.

audreyd
3. pro 2008

babmu, pôjdeš tak nadivoko? 😀 😎

venonna
3. pro 2008

vali, ja uspavam v KsK na chrbte, ked z kapsy uviazem na hrudi uzol, viaze sa mi to celkom pohodlne a to iste, ked spiacu damu skladam dole, nie je problem... 🙂

indy
3. pro 2008

prave sme sa vratili z mesta a dozvedela som sa ze aj psi a macky sa nosia v satke 😀 . Isli sme po ulici a taka starsia pani isla po druhej strane a vola na mna ci mam pod bundou psa alebo macicku. 😕 Som oci na nu vyplestila, ze ci dobre pocujem 😀 a ona sa mi hned ospravedlnovala, ze uz aj psa tak videla nosit.No podarena bola, ked zistila ze tam spinka synator.

weroni
3. pro 2008

indy ja som uz tak videla aj fretku nosit 😀 teda nebola uplne v satke ale v takom nejakom vaku ci v com 😅 😀

martina46
3. pro 2008

pri spani na chrbte v batohu by sa dalo poriesit prichytenie hlavicky nejakou satkou. este som to sice neskusala, lebo mala mi asi na chrbte nezaspi nikdy, ale mohlo by to nejako ist. zavisi asi aj od toho, ako vysoko je dieta uviazane. ja viazem velmi vysoko, aby tanka videla cez moje plece, to by bol asi problem.
neskusali ste to niektora takto?

jabrunko
3. pro 2008

Dorotka teda na chrbte spava a nicim nefixujem a je to ok ... obcas zakloni hlavu, tak sa predklonim a spi dalej ... v nositku to iste, drziak hlavicky nepouzivam ... je pravda, ze mozno chodim viac v predklone, ale nie je to extrem

olinka6226
3. pro 2008

no mne maly spava v batohu na chrbte vzdy podvihnem tu chrbtovu cast satky a on si pekne buvka, pripadne ho viac dotiahnem a potom nepada hlavicka

fibi
3. pro 2008

lujza si vie pekne oprieť hlavu o môj chrbát tak, že jej hlava nelieta. Iba keď ju mám moc navoľno, vtedy sa jej zakláňa dozadu, tak musím byť zhrbená akoby ma seklo v krížoch

venonna
3. pro 2008

tak toto som tiez riesila, ale len dovtedy, ako som videla tie fotky z Afriky, ci odkial... tak sa fixovanim nezapodievaju... ci som prehliadla? 😕

weroni
3. pro 2008

mne Esterka na chrbte zaspi velmi casto ale vzdy si tak krasne o mna oprie hlavicku 😵
mam aj foto lenze mi muz preinstaloval komp a nemam tu ziadne programy este na upravu foto takze hned ako to sem naspät vsetko nahodim aktualizujem album 🙂

martina ty mas take dokonale uväzy 😵

weroni
3. pro 2008

mati a si riadna sikula tie mei tai co si si vyrobila teda klobuk dole, normalne zavidim, aj ja by som chcela byt taka sikula 😀

verulka
3. pro 2008

cafte, no mne ked zaspi na chrbte, tak nicim nefixujem, on sa vzdy ulozi..len sa mi honedari zlozit, aby sa nezobudil- i ked to nie je velmi cast, ze tam zaspi..napr dnesbolo jedine riesenie lahnu si s naviazanym dietatkom a pospat si 😀 sice sa mi trochu tazsie dychalo, ale ta hodinka spanku stala zato 😉
indy, no ja tiez pocuvam, ze na ta, ma asi fakt dieta 😀

venonna
3. pro 2008

fiha, kocky, pozrite
http://www.thebabywearer.com/gallery/showimage....
to podaegi sa fakt nosi aj tak, ze ma dieta nohy pri sebe? 😲

mouse
3. pro 2008

Venona, asi ano, aj ked mne to pride dost divoke...
Kocky, priserne ma boli chrbat, uz par noci sa mi neda poriadne spat, neviem, ci je to z nosenia, chodime teraz von na dost dlhe prechadzky...

lenki33
4. pro 2008

ven ja myslim ze satka aj podaegi aj hocico ine sa nosi hlavne tak ako sa matka rozhodne a teoreticky tam moze dieta zavesit aj dole hlavou a my sa tu potom budeme vsetky divit ze afrike nosia deti dole hlavou a ani im ju nefixuju 😲 😀
mouse preco myslis ze to je z nosenia?? ved na dlhe prechadzky ste chodili stale, nie?? asi by to chcelo novu satku 😀

valka
4. pro 2008

konecne som pridala do albumu tu vsadku do vetrovky suses kinder... 😉 je fakt super premakana a pritom nenarocna https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bambusko
4. pro 2008

jeee, valka, dik 🙂 mozes to aj nejako okomentovat? te vrchna cast je akoze na hlavicku, stahovacia a tiez je na zips? snad ta neobvinia z priemyselnej spionaze 😀 mam na sijacom stroji kabat a flisku a stale neviem presne ako na to 😕