V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
2. led 2009

dobromila, na mimi je najlepšia elastická šatka, a myslím, že keď popozeráš, tak zoženieš aj na inzerát za dobrú cenu 🙂
z toho čo si dala link, by som sa asi bála, že dieťa vypadne, teda furt by si ho musela istiť jednou rukou a keď už máš jedno staršie dieťa, tak myslím, že sa ti zídu obe 🙂

xsipm04
2. led 2009

dobromila: Ten ring sling měla Listicka77, má ho i v albu, tak tam kdyžtak koukni, možná by ti s ním poradila líp. Mě osobně přijde taky lepší šátek, neb jde vázat přes obě ramena a některé děti jsou pěkně těžké už od prvních měsíců, takže je to pro mamču pohodlnější. Taky bych se nebála koupit secondhandový neb na tom šátku není (narozdíl od Erga) opotřebení vůbec znát.

dobromila
2. led 2009

dakujem za nazory - ale este som nevidela inzerat na pouzitu satku do 1000 Sk...a pravdupovediac, bojim sa viazania 😅

kili
2. led 2009

dobromila, elastická šatka je v pohode, toho sa nemusíš báť, stačí sa naučiť jeden úväz a ten budeš používať aj na kolísku aj na zvyslo 😉

olinka6226
2. led 2009

no a nove elasticke satky stoja okolo 55 eur, cize nosena bude isto lacnejsia.

kili
2. led 2009

55 eur? a to je koľko? 😀 😀 😀

sonulah
2. led 2009

aaaa, smíšený česko-slovenský diskuze začínají bejt náročný na počty.... 😕 😀

přiklánim se za koupi použitýho šátku, já byla pokaždý spokojená 😉

mouse
2. led 2009

Dobromila, priklanam sa k elastickej satke - osobna skusenost. Nosila som v nej maleho 3 mesiace. Viaze sa lahko, fantasticky sa prisposobi diatatku. Ja som si uplne postacila s jednym uvazom - kriz s kapsou. Uvazujem, ze ju predam, kupila som pevnu satku a treba uvolnit miesto na ine veci.
Kocky, ma niektora z Vas Mam bundu?

johanda
2. led 2009

mouse, já mám mam bundu, využila jsem ji ještě i teď na horách. Doporučuju. Je to ale docela drahá záležitost, ale můžeš koupit použitou.

lenki33
2. led 2009

johi o tej mam bunde som pocula, ze sa neda dat do nej dieta na chrbat bez cudzej pomoci, ty mas aku skusenost??

olinka6226
2. led 2009

johanda mna by to tiez zaujimalo s tym nosenim na chrbte v bunde

dobromila
2. led 2009

baby, a okrem Hoppediz su este ktore elasticke? dik

kili
2. led 2009

dobro, na www.nosenideti.cz sú šatky rozdelené na elastické a pevné, tak sa kukni tam

vikinka27
2. led 2009

dobromila, ja som mala aj babyvak aj sling. ak sa ti nechce viazat, doporucujem. u nas doma sa to vyuziva doteraz.
sling je lepsi, to co si hodila link, vyzera dobre. sla by som do neho.
nejake slingy su aj v bazari na www.nosime.sk

verulka
2. led 2009

lenki, krasna fotka v pase 😉

olinka6226
2. led 2009

dobromila elasticke su mam a moby a hoppediz.ine elasticke nepoznam.

sonulah
2. led 2009

holky, na nosenideti.cz prodává někdo indio 3,2m přírodní zelený za 800 Kč!!!!! 😕 😕 😕 chjo a já mam to svý (taky obnošený) skoro za dvojnásobek 😢 no nic, jsme já to ale klikařka 😀

venonna
2. led 2009

hm, sonu, to potesi, ale ja aj tak s mojou postavou hrocha mozem nad 3,2m iba slintat 😒 😠 😝

petusaaa
3. led 2009

sonu, ved si ju kup, jednu pre teba, druhu pre manzela a popracujte na surodencovi.. ake jednoduche riesenie 😀 😀 😀

sonulah
3. led 2009

petusaa, dík za radu.... 😀

ale mhd by s 3,2 uvázal asi tak šálu kolem krku 😀 😀 (a to neni ani obr ani tlusťoch....), navíc on nešátkuje 😅 , ale je mandukář 😉

mě spíš napadlo ho koupit a prodat dráž... 😀 😀

bane, třeba jak se tu ptala skatula - tak by si ho mohla koupit 😉 mě stačí na kolíbku, jednoduchej kříž, Bihanin bok 😀 i na batoh.....

johanda
3. led 2009

k nošení na zádech v mam bundě. S trochou cviku to zvládne člověk sám. Vzadu je pru látky přichycený drukama, který se musí odepnout a do vzniklého otvoru strčit děcku hlavu🙂. Pak si člověk nasouká rukávy, zapne a můžete vyrazit. S pomocí to jde samozřejmě lépe, ale dá se to zvládnout i sólo...se zateplovací kapsou to asi tak jednoduché nebude

lenki33
3. led 2009

johanda ako si to myslela ze to s tou zateplovacou kapsou tak jednoduche nebude??? 😕 ved kapsu si podla mna clovek zvladne nasadit uuuuplne bez problemov. Suses sa podla mna nasadza na chrbat super, ja si ju obliekam tak ze dam najskor ruky, zdvihnem nad hlavu a pretiahnem cez dieta a je to 🙂

johanda
3. led 2009

Lenki, já kapsu nemám, viděla jsem nějakou parašutistickou verzi 🙂, která měla milión různých gumiček na uchycení, přišlo mi to docela složité. Asi není kaspsa jako kapsa

petusaaa
3. led 2009

sonu, aka obchodnikca 😀 a ako sa viaze bihanin bok? ak na to nie je autorske pravo 😕 😀 😀 😀

venonna
3. led 2009

patusaaa, bihanin bok je toto
http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...
su 2 varianty viazania 😉

sonulah
3. led 2009

nene, jen mi přišlo, že tu budou všichni vědět, o co jde.... 😉

jo, tak tu někdo dával odkaz na ten hammack, či jak se to píše (na záda, oba strašně omotaný...), mam k tomu dotaz - myslim, že to video vždycky začínalo, když už bylo dítě na zádech a ten šátek hejčmo, tož dotaz: jak toho docílim?
já si umim dítě hodit na záda a přehodit šátek na druhý rameno, ale jak pak (nebo před?) docílim toho, že mi jeden pruh šátku půjde POD rukou? 😕

lenki33
3. led 2009

sonu dieta das na chrbat ako pri batohu, potom jednu stranu satky prehodis popod pazuchu, druha ostane ako pri batohu. Ked si ho nahadzujes tak si to vyrataj tak aby ti na tom pruhu co vedies popod pazuchu vysiel stred satky na prsiach 😉
to ze ti satka ide pod rukou je predsa to iste ako pri KsK na chrbte, ja si proste dieta podla moznosti spacifikujem a na tej strane ho na tu stotinu sekundy nedrzim,ja ho nedrzim ani pri kapse na chrbat, ale teoreticky ho mozes pridrziavat druhou rukou

sonulah
3. led 2009

lenki, dík.... 🙂

vikinka27
4. led 2009

dievcata slovenky, nechcete sa niektora zbavit babyvaku za rozumnu cenu???
kamaratka zhana odruky. prosim do IP. dakujem.

terrestriss
4. led 2009

děvčata co už jste vyzkoušely více šátků, poraďte. mám zatím jen elastický moby a mám chuť na pevný šátek. koupím si asi ten indio s příměsí lnu jak jste jej tady vychvalovaly. jen si nejsem jistá tou délkou. jsem menší postavy, velikost tak 40-42. nejčastěji vážeme kolíbku s kapsou. tak asi tu 4,2 m?