V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
9. led 2009

na medveda je dobre 😀

k tym vlasom, ja s nimi nerobim nic, teda umyvam si ich 😎 ale ked som si dala dajaku gumicku alebo stipec, vzdy to bolo v centre pozornosti, radsej teda len tak

dudri
9. led 2009

kili,bambusko mate velke babo, este nosite babysatky?

bambusko
9. led 2009

dudri, jasne 😉 az taky velky nie je, ma 8,6kg. a kocik nepouzivame vobec, chodievame v pohode aj busom a ruky mam aj tak vzdy obsadene - dievcatami 😅

kili
9. led 2009

dudri, ja keď tak len v manduce

petusaaa
9. led 2009

bambusko a to ti tie vlasy netrhal, necumlal ani nic?

nozicky roztahujem co najsirsie, len ci mu nejako nemozem ublizit, ale hadam nie 🤐

boze, akurat som musela rychlo odvazovat maleho, lebo mm sa mi tu skoro pocural 😀 ale uz je naspat v satke 😉

bambusko
9. led 2009

petusaaa, aj curat sa da so satkou 😝

vlasy sklbal, zuzlal, ale po chvili zistil, ze su aj lepsie veci na to

kili
9. led 2009

petusaa, nemyslím roztiahnutie nožičiek po kolienka, myslím od kolena nižšie, nenašla som nikde na nete fotku, neviete o nejakej? viem že sa to oficiálne volá "na medveďa", to nebol vtip 😀 . Čiže celé nožičky má okolo tvojho pásu a schované pod šatkou.

bambusko
9. led 2009

kili, vsak ja viem, ze to nebol vtip. na medveda je naozaj dobre 🤐

petusaaa
9. led 2009

bambusko by sa netrafil a co potom 😀 😀 😝

kili, takto myslis? ten prvy obrazok? http://www.didymos.cz/noseni/anatomie-kojencu.html

kili
9. led 2009

petusa, nie, nohy sú natiahnuté okolo pása, čiže keď si dáš dieťa normálka do KsK, tak mu vysia nožičky, tie chytíš, zdvihneš ich tak, aby ti išli smeroz k chrbátu a strčích ich pod pruh šatky, čo ti ide okolo pása. No fakt už neviem, ako to popísať, obrázok by bol lepší ☹

bambusko
9. led 2009

petusaaa, tu je to

http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5

pokec pri tej prvej fotke. kili 🙂

verulka
9. led 2009

oli, ta manduca je moj 1.pokus po babyvaku, mala som ju 3tyzdne pozicanu v lete..preto som si ju pytala..ale prirodna je ovela lepsia 😉 inak dnes som uz nosila na boku v manduce, lebo tam mam krasne kryty laket 😎
baby, co ked sa ronovi uz satka nebude pacit 😕 coja budem robit..sem tam si tie moje india len tak pohladkam a s laskou spominam ako som ich viazala...ach jo..
dudri, ja som este pred mesiacom nosila v satke krpca ma okolo 8,5kg, teraz mesiac fici len manduca, lebo v satke sa mu nepaci. Teraz ma 9,3kg...inak baby, noseny je 6mesiacov vkuse, poslene dva kombinujems kocikom, ale plazit ani 4nozkovat nechce...obieha nabytok, postavi sa, ale len o mne. sedi krasne...tak ja uz neviem 😖

bambusko
9. led 2009

verulka, nech pride k nam na vyuku 😉 kazdy, kto vidi mareka sa premiestnovat, sa pyta, ci ma vycvik v americkej armade 😕 neskutocne rychlo preklada tie ruky, 2 prve tahy urobi po 4 a potom sa spusti na lakte a ide jak blesk

verulka
9. led 2009

bambu, tak ak sa to nenauci do 14.2., tak potom sa zastavim 😉 budem tam niekde v tovojom okoli 😉

bambusko
9. led 2009

hej, pametam si, ides mi doniest kyticu na valentina 😀 ale vtedy uz asi budeme chodit, dievcata zacali v 13m

duskaf
9. led 2009

Verulka, aj som už ani neverila, že sa po neštvornožkovaní chlapcov dožijem štvornožkovania, ale naša malá štvornožkuje za dvoch. Oni absolútne neštvornožkovali. A akonáhle sme my prešli na manducu, už sme sa k šatke skoro nevrátili, ale predvčerom som ju oprášila a skúšame na chrbát.

kili
9. led 2009

petusa, tak tie nohy sú takto nejako 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

audreyd
9. led 2009

nádherné fotos

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

snáď sa dotyčná autorka neurazí, že som to sem vlepila 😕

dorotka
9. led 2009

audreyd aj ja som ich akurat pozerala este ma napadlo ze by sa hodili nejake benkove obrazy alebo historicke fotky moj otec ma o desat rokov starsiu sestrenicu a ked som mala malu v babyvaku tak jej hovoril ze ved v takom ste aj vy nosili a ona hovorila ze ano to je pasova plachta 😉

audreyd
9. led 2009

dorotka, som dotyčnej tiež napísala, že by sa hodila nejaká slovenská tetuška s dietkom v plachtičke 😵

petusaaa
9. led 2009

kili, dik, si zlata. dufam, ze si to doteraz nehladala 😲 to je vlastne, akoby sedel na zemi. a to sa moze, ked este nesedi 😕 ??

audreyd
9. led 2009

kili, ty si tuším tiež šmejdila v tom istom albume 😀

dorotka
9. led 2009

verulka amelia sa len plazila do osmych mesiacov ani klasicke plazenie to nebolo skor take kliky robila a tak sa posuvala v osmych mesiacoch sa postavila a zaroven zacala aj stvornozkovat a az o mesiac sa posadila takze mesiac som stale trpla kedy zas padne na hlavu tym ze nesedla padala priamo do zadu

kili
9. led 2009

petu, nehladala, len tu jedna dáva do albumu (ako písala aud) fotky o nosení a tam bola táto, tak ma napadlo ti to sem hodiť 🙂

kili
9. led 2009

petu, no a ono nesedí, však to je v podstate to isté, len tie nohy mu nevysia ale ich má vystreté. A v šatke chrbátik podopiera šatka a dáva mu ten guľatý tvar, tak sa nemusíš báť, že by to bolo zlé 😉

dorotka
9. led 2009

kili inac ten tvoj uvez je nieco podobne ako babyvak a urcite to mohlo byt tym ze boli naobliekani ja ked som ameliu z kocika musela vybrat do babyvaku bolo to ovela horsie ked sme boli naobliekane to som ledva fucala

audreyd
9. led 2009

mne babyvak pripomána aj tá bihanina slučka 🙂 som sa v ňom čosi navláčila môjho prvrodeného 😝

kili
9. led 2009

tu je pár historických ale len kreslené http://www.krasnenositko.wz.cz/fotografie.htm
tretí riadok

weroni
10. led 2009

Ahoje mamičky nosičky 🙂

Mne maličká akurát hajká na hrudi v kolíske, si predstavte, my ešte stále používame aj kolísku na spinkanie doma 🙂
Väčšinou cez deň keď je moc zvedavá a chcela by spať, no zvedavosť jej nedovolí, tak si ju dám do kolísky do šatky a do mi zaspinká vždy tak do 5 minút 🙂

Ale ináč sa doma nosíme stále na chrbte, baby, už máme batoh úple vymakaný, no niekedy má Esterka taký deň že mi to proste svojím hemžením nedovolí poriadne uviazať. Ale to sa našťastie nestáva často 🙂
No a von furt na bruchu.
No teraz jak trocha nasnežilo som ju šupla do vajíčka a na sane 🙂 to bola paráááááááááda 😵

bihan
10. led 2009

Jééj, ja som ani nevedela, že mám úväz 😀 Mne to zo začiatku tiež nešlo, ale keď som všetko poriadne podoťahovala, tak som ten úväz mala fakt hrozne rada, lebo malá všetko videla a keď chcela spinkať, tak som ju len prehodila na brucho.. no a dlhé konce som omotávala ešte raz okolo brucha, ale len tak na voľno.. hlavný uzol bol pod zadkom.

Babulky, ja už nosím tak hrozne máličko, že sem už sem veľmi nepatrím. Teraz nosím častejšie v babyvaku ako v šatke, lebo mi je to pohodlnejšie ako viazať si 5m na krátke trasy. ach jo.. už sa teším na druhé mimi 😅