V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
10. led 2009

bihan, tvoj uvaz je uz slavny 😉
weroni, uz som ta dlho necitala 😉
duska, no vidis, kocku ma s odlisnu 😉
dorotka, mne Ron krasne sedi, vie si zacuvat z gauca, tak sa postavi a potom sups na prdelku, 1x sa posadil z lahu, ale to asi skor omylom..inak postavi sa zasadne o mna..ale vsak je aky je 😉

bambusko
10. led 2009

weroni, mareka som nosila v koliske asi do 9 mesiacov, potom este obcas, ked nevedel zaspat. teraz uz nechce. ale ani na chrbate nechce byt, neviem, ci ho to prejde. pred tyzdnom mi skoro spadol, ked som ho chcela uviazat, klakol si na mne, ja v predklone, som ho ledva zachytila 😨

dnes sme boli jednej tehoske, ktora planuje satkovat, predviest ako sa viaze a tam sa kotuha dal krasne uviazat na chrbat. uplne perfektneho modela robil, zozal velky uspech 😵 doma som ho zase skusila dat na chrbat, ani nahodou, zas sterckoval. on si radsej posedi priputany v polohovatelnom lehatku, ked musim nieco urobit a zavadzal by mi pod nohami. a po dlho case som viazala s indiom, ozaj sa viaze samo. az mi je luto, ze len lezi na gauci 😒

susik77
10. led 2009

Ahojte baby, mam taku dilemu- mam doma babyvak-mala mi v nom moc nechcela byt=najviac sme ho potom vyuzili na uspavanie=asi do 5.mesiaca. Potom sme kupili ergo-to sme vyuzili hlavne doma, ked este neliezla.
teraz rozmyslam, ci kupit pre dalsie mimco novorodenecku vlozku do erga, al. nej. dobru satku. co myslite? planujem nosit doma+na jesen von. v zime budem chodit radsej s kocikom+fusak. termin mam na konci augusta.
mate niekto to ergo s novor. vlozkou?ako sa vam v tom nosi? prip., co je pohodlnejsie-to ergo al. satka?

olinka6226
10. led 2009

susik mne osobne sa lepsie nosi v satke ako v manduce,hoci aj tu mam rada. ale satka ja satka.

susik77
10. led 2009

olinka: a nie je problem potom s prevezovanim satky, ked som napr. v meste a pod.? prip. nezvykne sa satka uvolnovat?

vikinka27
10. led 2009

kili, malby krasne. svata rodina krasna. to by som mala poslat kamaratkam, co mi nosenie vytykaju ;)
(su veriace...) 😵

bambusko
10. led 2009

susik, nerozmyslala si nad elastickou satkou? na male mimi je vraj najlepsia, hoppediz nie su az take drahe, v zime pokocikujes a od jari mas ergo. alebo sa do satky zamilujes a este dokupis pevnu 😉 satka je pohodlnejsia ako ergo, hlavne pri dlhsom noseni a je variabilnejsia. teraz najviac nosim v dvojitom krizi, casto maleho vyberam a vkladam, dobre sa to dotahuje a da sa predviazat na telo, takze vlozis dieta napr. aj na parkovisku a da sa nosit v koliske aj vertikalne.

verulka
10. led 2009

susik, ja by som tiez riesila satku...potom, ked mimco podrastie, vyuzijete ergo..satka sa neuvolnuje, a male mimi v nej kolkokrat prespi cely cas pobytu vonku 😉

susik77
10. led 2009

tak to je super 🙂

sueanek
11. led 2009

Devcata, jake uvazy pouzivate? Snazite se je nejak stridat, nebo "jedete" jenom jeden? Priznavam, ze prave variabilita uvazu mi prijde na satcich pritazliva - oproti nositku, kde je dite uvazane porad tim samym zpusobem (pravda, budto vepredu, nebo vzadu...)

lenki33
11. led 2009

sue, podla mna si kazdy najde uvaz co mu vyhovuje a v tom potom nosi vascinu casu. My sme mali tak KsK vonku alebo vnutri a v tom som prakticky nosila najviac. Na bruchu som ani inak nenosila, len teraz pouzivam niekedy klokana na brucho ked mam kratku satku, ale nemam ten uvaz rada. Na boku tiez moc nenosim na to pouzivam ring sling. Najviac nosim na chrbte, najcastejsie batoh, na spaniek KsK na chrbte, sem tam jordan a 2ty hammock.
Inak z kratkej satky som nadsena, je zaujimave ked uviazem batoh, tak uzol si vpredu viazem len pre istotu, a uvaz drzi, ale robia mi to len india 😅

sueanek
11. led 2009

lenki33: Mas siroky repertoar 🙂

Mimochodem - do jake kategorie patri v tehle fotogalerii nase satky? http://www.thebabywearer.com/gallery/browseimag...

kili
11. led 2009

no na tej stránke teda sú príšerné fotky 🙄 http://www.thebabywearer.com/gallery/showimage....

kili
11. led 2009

tak toto by som sa bála, ale dobré 😀 http://www.thebabywearer.com/gallery/showimage....

kili
11. led 2009
kili
11. led 2009
kili
11. led 2009

😀 a aj fotka predtým k tomu patrí http://www.thebabywearer.com/gallery/showimage....

dorotka
11. led 2009

kocky som trosku na pochybach ci kupit manducu alebo satku oboje nemozem muz by ma poslal niekam a manducu by snad aj on ponosil
mam ten babyvac tak tieto dva mesiace by som aj ten mohla pozivat aj ked ma boli chrbat z neho
manducu by snad aj muz pouzival vak nechce tak pochybujem ze satku by skusil
satka dava viac moznosti ale kolisky aj tak vyuzijem len dva mesiace teda amelia v nej dlhsie nechcela byt
ale zas satka by bola pohodlnejsia uz teraz tak neviem
este jeden dotaz to video s tym fesim paci sa mi ten uvez da sa to viazat aj s pevnou satkou aj pre mimino?

sonulah
11. led 2009
kili
11. led 2009

sonu, videla som, ale už som sem dala jeden taký odkaz, tak som to nedávala, ale je to 😝

sonulah
11. led 2009

a kdo je ta "stará známá"? 😕

lenki33
11. led 2009

dorotka podla mna to zavisi od toho ako vela nosis. Ked nosis len prilezitostne (1-2hod denne) a inak pouzivas kocik, tak je babyvak a manduca ok. Ja som nosila niekolko hodin denne, a pri prechadzkach dieta vacsinou zaspalo a prave preto mne sa nosice moc nepacili, ze nikdy tak nepodopru spiace (male) dieta.
a nemozes kupit satku, ponosit, predat, kupit manducu??? podla mna nosice sa daju zohnat bez prolemov aj z druhej ruky, satky uz horsie ale aj to sa da ked nechces presny vzor.
a amelia uz mozno nechhcela byt v babyvaku, pretoze nechcela byt v koliske???? 😕
Dalsia vec je skladnost, kratku satku das do kabelky, nosic nie (to ked uz dieta chodi)
a chlapikov uvaz je myslim Ksk, uviazes aj s pevnou satkou

kili
11. led 2009

dorotka, ja tiež doporučujem tú šatku, pokukaj z druhej ruky, však zanosená je ešte lepšia ako nová, a potom predáš a kúpiš manducu 🙂

sonulah
11. led 2009

hm, kili, máš pravdu, takovejch fujtajblů už tu bylo...... škoda tim zasvinit diskuzi.... 🤐 😀

kili
11. led 2009

a ten úväz sa dá aj z pevnou, vlastne to mám ja v pase, iba to nie je tak jednoduché, lebo musíš odhadnúť veľkosť dieťaťa, lebo najprv zaviažeš a až potom tam vkladáš dieťa. Ale dá sa 🙂

kili
11. led 2009

a tá stará známa je pani od medley http://www.medley.cz/ sa tu komentovalo, že je taká..... ehm.........nesympatická 😅

sonulah
11. led 2009

už jsem v obraze 😉 dík kili a máš pravdu o tom dojmu z medley-paní.... 😎

dudri
11. led 2009

niekto ma manducu?

chcela by som objednat manducu červenú. Ta farba nerozpusta???????????????????

sonulah
11. led 2009

dudri, já myslim, že někdo psal, že mu ta červená pustila....

já mam přírodní a ta je skvělááááá 😉