V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sonulah
17. únor 2009

kili, ona to byla jen taková "konverzační" otázka, navíc off topic 😉 ale vtipný to je 🙂

Jáchymovi rostou zuby, tak přišla na řadu zase kolíbka.... se v ní nejlíp uklidní, akorát ho mam, dlouhána, spíš tak omotanýho kolem pasu 🙂 a ještě jsem nepřišla na to, jak ho tam položit fakt čelem vzhůru a né ke mně, ale což, hlavně že v tom rychle usne.....

sueanek
17. únor 2009

sonulah: Co na kolibku rikaji tvoje zada? Kolibkovat takovyho chlapaka... Nedavno jsem vyrazila do civilizace se Svistou v kolibce, paac v ni nejvic vidi, takze je to jeji oblibeny uvaz. A musim rict, ze jsem fakt cejtila, ze to je uvaz, ktery zatezuje polovinu tela...

sonulah
17. únor 2009

jj, sue, pravdu díš, záda jsou nebohá 🙂 ale já to většinou (hehe, tak ve třetině případů) dělam tak, že když usne, tak povolim šátek a dítě i se šátkem odložim na gauč a on se mi většinou nevzbudí...... 😉

sisa.b
17. únor 2009

baby, nam to so satkou teda moc nejde ☹ nosim ju casto, skoro cely den je na mne nalepena, ale teda nosim na rukach. vpredu je to v pohode, akurat ona tak nechce byt. a na chrbat akosi neviem poriadne uviazat. ked predpazim ruky, tak ma to skrti a nedokrvuju sa mi 😕 ked ich mam pripazene, tak je to v pohode, ale to zas nic neurobim 😔

evicka7
17. únor 2009

Ahoj maminy, jdu k vám na radu, od kdy vážete děti na záda?

vikinka27
17. únor 2009

evi: ja viazem na chrbat od 4-5 mesiacov - ako sme kupili manducu.

sisa: neskusala si ring sling? to by mohlo byt pohodlnejsie... bud vpredu, alebo nabok....

bambusko
17. únor 2009

evicka od 9m

kili
17. únor 2009

sisa, to bude asi tou pružnou šatkou, potrebuješ pevný 😅

zitaje
17. únor 2009

Ahoj baby, teraz som vás objavila, hlásim sa ako ďalsia zanietená nosička. Arzenál: Anča a Indio, obe cca. 4,6m.
Na predoslej strane ste tu ktosi písali, ze je 3,6m šatka dlhá na batoh, tak sa chcem opýtať, vám nie je nepohodlný batoh z krátkej šatky? Lebo ja viažem tie moje dlhane, trikrát si konce omotam ešte okolo pása, vyzerám potom ako snehuliak, ale tak mi je to oveľa pohodlnejšie. Ale v lete sa tak asi uvarím, tak riešim zase krátku šatku, či treba a či nie... Čo myslíte? Využívate viac krátku pri väčších deťoch?

bambusko
17. únor 2009

zita, anca nieeeeeeeee 😢 mne prave to omotavanie vadilo, aj dlhanske konce, co mi viseli az po kolena 😝 takze mam annu 3,6m a indio 3,2m 🙂

zitaje
17. únor 2009

A to potom KsK ani neviazes? Len na chrbat? Ja som inak taka vacsia zena, takze ked sme obidve naobliekane (mala v kombineze), tak ked viazem KsK, su mi tie satky akurat. Lenze sa coskoro zacne oteplovat, a v lete sa este urcite budeme veeeela nosit, my kocik skoro nepouzivame. Tak preto, ci tu kratku satku.

bambusko
17. únor 2009

zita, my kocik tiez nepouzivame 😉 a dnes v tej snehovici-fujavici vies kolko pozitivnych reakcii som zozala od kocikanitek 😅 dopredu viazem dvojity kriz s annou, maly ma flisovy overal na vonku a na chrbat batoh s indiom

sisa.b
17. únor 2009

zeby? no ved uz sa tesim, ked ich uvidim nazivo 🙂 teda aj vas samozrejme 😀

sisa.b
17. únor 2009

bambusko, na mna praveze vsetci vyskakovali, ze ci sa chcem s malou niekde vykotit na tom snehu 🙄 ze aka nezodpovednost odo mna 😒

bambusko
17. únor 2009

ha, v pp na sidlisku neodhrnaju chodniky a schody, s kocikom sa predierat... vsak mam dobre topanky 🙂 a v kazdej ruke zive zavazie 😀

sisa.b
17. únor 2009

tak ani tu nie su odhrnute chodniky a prave preto mali ludia problem, ked som bola s malou v satke 🙄 vraj ked sa ja sama vykydam, tak to je jedno, ale s malou...

zitaje
17. únor 2009

S kocikom si neviem predstavit prechadzku v tomto necase... Ale zas my mame kopcovity teren, smyka sa, tiez nic moc. Nech uz je jar. ☹

martina46
17. únor 2009

zitaje, na jar uz budete bezkat hlavne 😉 😀
ale ja sa uz tiez tesim na jar, to je jasne, tanka este nechodi, ale cakam, ze na jar uz bude 😅 snad a potom budeme chodit peso a pri total vysileni pojde na chrbat 🙂

sonulah
18. únor 2009

holky, co blbnete, když jsou zasněžený chodníky, tak nazujte běžky.... 😉 🤐 inspirace viz moje album.... já byla včera s kočárem, předevčírem bez něj a nevim, co je lepší, jestli ty manévry s kočárem nebo ty občasný skluzy s dítětem v šátku.....😅
(jsem i na AP rozpoutala debatu o bezpečnosti mý akce, ale vesměs jsem se setkala s pochopením 🙂 )

kili
18. únor 2009

to aby som nevystrčila nos z domu, keď ja chodím tak, že jedného na sebe a druhého v kočíku, fakt super kombinácia 🙄 😖 . z dvojkočíkom už vôbec nikam, keďže má strašne malé kolieska.
no ale zajtra aj tak budem musieť ísť.
a bežky teda nemám a aj keby som mala, asi sa s nimi nevyberiem k dr 😀

sonulah
18. únor 2009

kili 😀 tak pak už zbejvaj jedině sáňky, ale to zas nejni dost AP, žejo 🙂

evicka7
18. únor 2009

sonu, vážeš už Jáchyma na záda?
já to tu pořád řeším, si to tady doma tak jako trénujeme, ale pořád z toho ještě nemám takovej ten pocit, že přejdu město a dítě přežije, no asi jsem trochu hysterická 😀

sonulah
18. únor 2009

evicko, od 5. měsíce v šátku... v manduce byl prvně na zádech asi před tejdnem, ale nemá takovej výhled, takže radši šátek
a od tý doby, co jsem s tim začla, tak na záda vážu denně (batoh a double hammock)
😉

sonulah
18. únor 2009

jo, ale nechodim s tim do města (akorát na běžky 😀 ), ne vážně, nemam nosicí bundu, takže venku jsme takhle byli fakt jen na těch lyžích.....
takže ven v KsK 🙂

mysinka
18. únor 2009

😠 😠 😠 Nemáte nějaký tip, jak na záda vázat vrtící se dítě tak, aby mu pak z nečouhala půlka zadku z baťohu??? 😠 😠 😠 😅

kili
18. únor 2009

mysinka, mne pomohla hračka do ruky, môžeš skúsiť niečo, čo ho fakt zaújma, niečo, čo nemá denne.

mysinka
18. únor 2009

Zkusím, díky za tip 🙂 Ale on všechno hned hází na zem, bo to dělá bordel a máma se pro to musí ohýbat 😝 😀 A taky ho strašně zajímají věci, které jsou zrovna na zemi, takže se po nich ohlíží, předklání se, dává nohy k sobě a já jsem tak akorát zralá ho i s tím šátkem pěkně zvýšky spustit na zem 😅 😀

kili
18. únor 2009

tak zrovna som skúsila s A. DH (S. sa hral a úplne ma ignoroval a A. bol po ruke) no a skoro som zostala oblitá, to bol blbý nápad viazať chvíľku po jedle 😝
no ale dopadlo to dobre a A. je na chrbte 🙂 už to bola fakt rýchlovka a celkom mi to ide 😎

bambusko
18. únor 2009

sonu, no ist na bezkach busom do zusky 😀 😀 😀

dnes na poste jeden starsi pan obdivoval maleho v satke. kedze boli socialne davky, tak sme si vystali soru, bolo teplo, porozopinala som kabat, takze bolo dobre vidiet ako je drobec uviazany a tomu chlapovi sa to velmi pacilo. ze ci si ho moze sfotit do mobilu, lebo ma tiez rocneho vnuka 😅

kili
18. únor 2009

mysinka, no keď má obdobie hádzania vecí na zem, tak to je asi blbé