V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zitaje
3. bře 2009

No, na leto z mojich skusenosti: Indio je lepsie ako Storch, ale idealne nejake tenke, lebo moje hreje az hruza - ale to som uz spominala, je take hrube.
Inak myslim ze na leto treba satku, ktora je hlavne vzdusna. Ja sa do Anny vzdy hrozne zapotim. A dlhsie schne, ako Indio (s lanom mam). V indiu aj ked sas spotim, je raz-dva suche, a ked je na tele, tak tiez.
A este sa chcem opytat skusenych bab, coobmienaju satky 🙂 : Je Leo taky ako ostatne Storchy, alebo je vzdusnejsi? Rozmyslam stale este nad tou kratsou satkou...

kili
3. bře 2009

sisa, nezúfaj, podarí sa. si možno trošku rozmaznaná tou elastickou 😀

viki, naraz som nenosila, len tak, že jeden v kočíku a druhý na mne

lakme
3. bře 2009

kili jj, a ještě jsem dost malá . Mám jen 164cm, ale přes zadek 123, i když mívala jsem i 134.
Jinak koberce a gatí jsem si nevšimla. :(

sisa.b
3. bře 2009

kili, praveze to indio mi pripada tiez elasticke, aj ked samozrejme nie tak ako moby. a tiez je pekne tenke na rozidiel od sanami, co som mala. ale aj tak to neviem ☹ mala sa mi trepe a jeduje sa, ja som potom nervozna a cela spotena a ked to uviazem, tak polovica je volna a druha ma skrti ☹ uz mam chut obe satky predat a kupit si manducu 😔

kili
3. bře 2009

lakme, ako by si si mohla všimnúť koberec a gate, keď ja ich v albume nemám 😀

eriqe
3. bře 2009

Sisa, nevzdavaj to 😉 nemas niekde nejaku babu co tiez nosi a mohla by ti ukazat svoje grifi? Mala moze byt v satke nervozna aj z tvojej neistoty aspon u nas to tak bolo. Tak hor sa do viazania aj napr. s plysakom

lakme
3. bře 2009

Kili teď né, ale mohla jsi je tam mít třeba dříve. Občas do tvojich alb nahlídnu, a to už skoro dva roky. 🙂 Ostatně asi jako půlka koníka.

kili
3. bře 2009

lakme, nie nemala, ten koberec máme v spálni, kde teda nič nefotím. a seba nefotím vôbec, takže ani gate nemohli byť v albume

lakme
3. bře 2009

siso dobrý návod na vázání KsK, hlavně na dotahování je tady:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=77

ale nejlíp jsem se naučila vázat podle tohoto návodu:
http://vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gst=1&...

lakme
3. bře 2009

Kili tak to jo. 🙂

petusaaa
3. bře 2009
kili
3. bře 2009

petu, to tu tuším ešte nebolo. moc estetické to v predu ale nie je 😅
ale skúsim, som zvedavá 🙂

petusaaa
3. bře 2009

nie, len ja osm to pozerala kvoli tomu, ze sa mi maly neda uviazat na chrbat... tak toto keby fungovalo, tak by to bolo super 😵 😵 😵 konecne som aj ja niecom novym prispela 😎 😎 😎

a aha http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=167# podla vas sa to nevytaha?? 🤐

petusaaa
3. bře 2009

toto si musim usit... resp. povedat niekomu nech mi usije 😀 len neviem, ci to uz nenecham na buducu zimu... lebo uz nema mrznut, tak to nechcem silit. 😀 ale super navod.. dokonca aj ja tomu rozumiem 😀

petusaaa
3. bře 2009

fakt uzasne rozpisane vsetky uvazy, kde najdeme http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy

a vtip http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=61 😀 😀 😀

nie je nad monolog 😝 🤐

zitaje
3. bře 2009

Mne sa to stalo, i ked to bolo male dieta:
- Mami, pozri, teta ma v brusku babatko!
- Nema ho v brusku, pozri, trcia mu nozky! 😀

sisa.b
3. bře 2009

tak este skusim toho medveda a uvidim. dufam, ze ma aj na stretku nieco naucite ☹ 😕 drahy uz zacina pindat, ze naco nam tie handry zavadzaju, ked ich nepouzivam 😔 zatial sa vyhovaram, ze ich pouzivam, predovsetkym ked nie je doma. ale je pravda, ze za tie dva mesiace, co mam satku, som ju mala vonku asi 5x a vnutri tiez hadam tolko. aj to len na chvilu, kym mi nezacnu ruky modriet 😢 😔 😝 a to som bola taka nadsena a tak som sa na satkovanie tesila... a ked vas tu citam, ze pre vas satka = najlepsia investicia, tak neviem. mne zatial ide lepsie kocikovanie ☹ a tak by som chcela nosit ☹ zatial nosim len doma na rukach, ale to je super zataz na chrbat 😒

petusaaa
4. bře 2009

sisa a nemas niekoho nablizku, kto nosi?

zitaje 😀 😀 😀

sisa.b
4. bře 2009

ne e a ty si mi to tiez neukazala 😝

lenki33
4. bře 2009

sisa ved keby si mala cestu do TN tak sa ozvi, mozno ti budem vediet pomoct 😉

sonulah
4. bře 2009

tyjo, to je nápad s tim otočenim KsK! to taky vyzkoušim 😉

sisa.b
4. bře 2009

baby, to sa vam fakt tak dobre nosi? lebo mna to vsade skrti a tlaci - satkujem len ked je to nevyhnutne 😔 a tak strasne som sa na to tesila ☹

zitaje
4. bře 2009

Sisa, skusaj dalej, nevzdavaj sa! Ja mam satku cca od 5-6 tyzdnov mojej ratolesti, a tak naozaj som zacala nosit az po takych dvoch mesiacoch. Vacsie babatko sa aj lepsie viaze. Prvych x uvazov bola totalna katastrofa, poctivo som denne trenovala, spociatku som sa do toho musela priam nutit. Niekde na nejakom fore som svojho casu pisala, ze som mala pocit, ze keby mi to niekto uviazal, to by slo, ale samej sa mi nechcelo - lebo som to nevedela. Ale potom mi raz doslo, co robim zle, a potom sa to rozbehlo, a odvtedy nosim a nosim, kocik mame len na poludnajsie spanie. Ja ked z nejakeho dovodu dva dni nesatkujem (minule mi bolo tak zle, ze som nevladala ☹ ), mam abstak, normalne mi Sofuska chyba. 😀

kili
4. bře 2009

tak ja som dnes skúšala otočiť KsK a moc mi to nešlo. asi aj preto, že mi moc nejde KsK ako sú už väčší a tiež to asi nie je na väčšie deti, ktoré proste nebudú mať ruky v kríži ani keby čo bolo. no a keď prehodíte dieťa ktoré má ruky vonku, tak sa to celé rozpadne.
no ale možno som len ja tak ľavá. ono to bol len jeden pokus, ďalší by bol asi lepší, ale už ani nebude. Skúste to niekto s menším miminom.

petusaaa
4. bře 2009

no, jas om to skusala, ale asi som aj ja lava. mne sa to sice nerozpadlo, ale muselo to byt trosku povolene, aby som to stiahla, takze som to nakoniec musela aj tak cele rozviazat a dotahovat. ale ako otocit dieta na chrbat je to fajn. no ja mam uz oblubenejsi sposob, ako nahadzovat dieta 🙂 😉

bambusko
4. bře 2009

kili, som to skusala uz skor a skoro mi drobec vypadol 😒 petusa, sklamem ta, ale uz tu ten link bol 😉

petusaaa
4. bře 2009

bambu 😠 😠 😠

bambusko
4. bře 2009

by si chcela petusin uvez, co? 😀

petusaaa
4. bře 2009

sakra, si ma odhalila 😀 😀 😝

weroni
4. bře 2009

petu ten obrat na chrbát a späť sme tu už raz dávno riešili a neviem si predstaviť že si sa to fakt tak dá 😅 ale to asi má elastickú šatku nie? 😕