V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

susik77
5. únor 2008

tiki: ano, presne 😎 myslia si, ze je to pre nu zle...

izy
5. únor 2008

ahoj,
tak kdo vahate mezi ergem a manducou, tak par postrehu z obchodu u lus - je to pul na pul. nekomu vyhovuje ergo, nekomu manduca. takze doporucuju odzkouset oboji. mne treba bederni pas na manduce celkem vadi a mnohem vic mi sedi ten od erga. taky jsou mi na ergu pohodlnejsi ramenni popruhy. zrovna dneska tam byla maminka a zkousela oboji a rozhodla se pro ergo. na manduce ji sly i malo utahnout sraky. byla drobnejsi a i kdyz to mela nadoraz, mela to volne. a pak tam byl pry byl jeden tatinek sportovec a manduca se mu strasne zarezavala do ramen. zda se mi, ze pro lidi s sirsimi rameny je to polstrovani celkem kratke a ten prechod muze tlacit.
prvni jsem taky trochu zalitovala, ze uz mam ergo a nemuzu si vybirat. ale stejne bych si vybrala ergo🙂

xsipm04
5. únor 2008

Izi, tak to jsi mě uklidnila 🙂 Já už začínala litovat, že mám Ergo a to jsem s ním jinak moooc spokojená, oproti šátku 100% pohodička, ale jen ta představa, že existuje snad něco lepšího..... 😀 takže Manduca není lepší, ale je jiná, v tom případě mám zase ráda naše Ergo 😉

Susik, nám malá taky kvíká, když jí oblíkám. Už se celkem těším na jaro a léto, až jí nebudu muset na ven dávat přes bodíčko ještě mikinku a teplejší kalhoty a tak. A přesně jsi to popsala, mě když malá začala brečet v šátku, stalo se to sice jen párkrát, za to ten řev stál za to 😀 , tak jsem taky vůbec nevěděla, co mám dělat. Tak jsem jí vyndala, uklidnila a po chvíli zase zandala zpátky, jenže to bylo v létě a na podzim, teď taky nevím, co bych dělala, kdyby začla nějak významně brečet, naštěstí už se to několik měsíců nestalo.¨

Jinak holky, radím, pořiďte si nosiče 😀 😀 😀 To je největší paráda 😀 😀 😀 Dneska tu byla na návštěvě ségra a prý, jéééé, vy jdete na procházku v Ergu a můžu jí nést já, tak jsem neprotestovala 😀 a ona z toho byla úplně nadšená. Myslím, že si jednou na vlastní dítě ani kočárek nepořídí 😉

androna
5. únor 2008

tak sa pridam i ja som 10% spokojna s ergom.Dany ma 10kg a ma z toho nositka uplne super radost vecsiu nez ja.akurat to este musime nejak vymakat to nandavanie na zada.este skuknem to video.

johanda
5. únor 2008

xsipm, tak moje ségra si mě prohlídla a řekla"z toho by mě děsně bolela záda a tebe taky budou - uvidíš" 😀 U nás nosím z 95%já, zbytek odnosí manžel. Doufám, že se poměr na jaře změní, protože mám pocit, že vzhledem k Johančině hmotnosti jsem na pokraji sil.

nasticka
5. únor 2008

já mám též MaM kapsu a je super, díky ní nemusím Andulku do Erga tak navlíkat, dám jí jen na bodyno a punčochy tepláky a mikinu, lehkou čepku a rukavky a teplé ponožky a jdeme..stejně pak spocená jak myš..a super je na ní i ta veliká kapsa dole, vejde se mi tam vpoho i vodítko na psy, pamlsky, pytlíky, mobil.... takže kombinace Ergo + kapsa Mam je výborná, o 100% lepší než kočár, když chcete jít na pořádnou procházku do terénu

mihapiha
6. únor 2008

Včera jsme byli na 10 min venku v šátku vyvenčit pejska, malý měl na sobě body, mikču a teplákovku, tepláky a dvoje ponožky, čepici a rukavice, myslíte, že mu byla zima? nedopnu s ním bundu až přes něj, tak více méně trčel ven,tak jsem měla strach at mi nenachladne... s tím oblíkáním je to na štíru... 😖

susik77
6. únor 2008

ahojte, tak hlasim, ze sme dnes zvladli ist na plavanie v ergu.tentokrat mala ani nezaplakala a tam aj naspat krasne spala 🙂 dufam, ze uz bude taka dobra stale 😎 vyhoda, ze som nemusela ist nizkopodl. busmi 🙂

milwa
7. únor 2008

Hm, tak my kdyz jdeme ven, tak ma Verunka jen body s dlouhym rukavem a dupacky. Pripadne pres dupacky jeste takovy latkovy boticky. A na hlave cepicku. Ja mam triko s kratkym rukavem a pres nas obe oblecenou zimni bundu, ze ktere nam obema vylizaji hlavy. Po navratu jsme obe zpoceny...
Jeden den, kdyz byla fakt kosa a foukalo, tak jsem ji jeste pridala mikinku s kapuci, spis kvuli tomu aby ji nefoukalo za krk.
Ja ji oblikam fakt malo, ale kdyz jsme obe zpoceny, tak soudim, ze to asi staci...
Premyslim nad nejakym funkcnim pradlem pro sebe.

lyzenka
10. únor 2008

ako pokračujete v nošení? .. ja už sa neviem dočkať...budúci týždeň eštelen ideme na skúšku Erga aj Manducy.....

daasik
10. únor 2008

holky, nevite, kde by se dala v Praze vyzkouset a pujcit ta nositka - Ergo nebo Manduca? Chci koupit neco na noseni toho meho obrika, ale chtela bych to napred vyzkouset, v satku na brise uz ho nosit nevydrzim, mam spatny zada (skoliozu), a malej uz ma devet kilo ☹ Do kolika kilo se da prcek v nositku nosit, aby clovek v pohode vydrzel delsi prochazku?

lyzenka
10. únor 2008

daasik,

v Ergu alebo Manduce sa dá nosit do 4 rokov ... :O)))
A na stranke www.noseni.cz sa daju tieto nosice aj pozicat....na niekoľko dni aj na tyzden....urcita suma je na den stanovena....tak skus to pozriet.. :O)

datelenka
10. únor 2008

lyzenka, myslela si nosenideti? to by som tiez potrebovala, niekde v Prahe vyskusat vsetky tie rozne druhy nositok...

inak neviete mi poradit, ako dat bezpecne na chrbat dieta, ked chcem nosit v satke? ma pol roka... (teda to dieta, nie satka... )

adula76
10. únor 2008

datelenka - moznosti je viac -pozri sa tu:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=64

Ja davam najcastejsie bud zboku na chrbat alebo chytim za ruky a davam ponad hlavu az na chrbat. Moja mala si uz vie vyliest na chrbat aj sama, da sa to aj zo sedu na stolicke alebo z postele 🙂

datelenka
11. únor 2008

diky adula...

kitka123
11. únor 2008

Moje neslavna zkusenost s Ergem: mam ho doma asi 3 tydny a jeste se mi nepodarilo ho pouzit, protoze Ada ho absolutne odmita. Jenom ho chytnu do ruky a uz rve ze nechce. Dvakrat se mi podarilo ji do nej umistit, ale ani to ji nezaujalo, rvala celou dobu. Zkousela jsem ho vzit sebou na delsi prochazku, ze az se unavi ... jenze ona se neunavi. Pritom kdyz byla miminko, tak se nosila rada a jeste minuly leto byla spokojena v nositku na zadech. Ted mame obdobi vzdoru, takze se bojkotuje z principu vsechno, ale jsem zklamana a nevim jak ji motivovat?

tiki
11. únor 2008

Kitko, ja myslim, ze uz je asi docela velka. Ze proste ve dvou letech uz se dite k noseni uplne motivovat neda... Asi budete muset poridit sourozence a zacit s nosenim odmala 😉

Ja jsem ted s ergem udelala super zjisteni, ze dite na zadech neni naprosto zadna prekazka k praci na zahrade. Presadila jsem kytky, prevozila kus kompostu, nabrala drevo... A nemusela jsem tlacit kocarek tim nasim nemoznym bahnem. Navic vozit kolecko s kompostem a kocar bych asi nezvladla 🙂 . A ditko bylo uplne spokojene, usnulo, ja ji jen doma sundala na postel, kde spi doted...
Jen na stipani dreva si se Zdisou na zadech asi netroufnu... 😉

haluskacz
11. únor 2008

tiki, ti zavidim, ja toho nejsem schopna. Mam houby fyzicku... dokud byl Vasik mensi, tak to slo, ale ted uz ani nahodou. Ted uz se musim vzdycky premlouvat i k tomu, abych s nim vubec sla ven. A kocar by to moc neresil, protoze tim nasim terenem se taky s kocarem moc jet neda. Takze bych se odrovnala tak jako tak...

tiki
11. únor 2008

Halusko, ja jsem zvedava, jak budu vypadat po tretim diteti 😉 . A navic Zdisa nema jeste ani osm kil, takze je to takovy lehci batuzek 🙂

kitka123
11. únor 2008

Tiki, ja jsem ho samozrejme porizovala s tim, ze bude mit dalsi vyuziti v rodine, jinak by to byla docela riskantni investice 😀 Ale spolehala jsem na to, ze kdysi nosene dite se bude rado obcas nosit i ve dvou letech. Velmi by se mi to hodilo hlavne pri nakupech, protoze kolikrat nez stihnu zaplatit, tak mi holka zdrhne na ulici atd, Ergo by to vyresilo, no treba aspon v lete na turistiku se zadari pouzit (s tatinkem samozrejme)

sonenschein
13. únor 2008

Ahoj, viete mi poradit? co je lepsie satka alebo baby vak?

izy
13. únor 2008

son - podle toho na co...ale urcite satek🙂
babyvak je dobry na male mimi a na kratke noseni. vyhoda - lehce nandas, lehce vyndas. ale boli z neho zada. satek ti vydrzi mnohem dyl a krasne rozlozi vahu.

ale proc tu jsem - prodavam satek MOBY cerveny (elasticky 5,5m). uplne novy, nerozbaleny. Kupovala jsem ho kamaradce v usa a za dva bylo zadara postovne🙂

Cena 1000Kc (novy ted stoji 1220+postovne)? Mozne osobni predani v praze nebo brne (v brne od 25.2.). kdyz tak piste do ip

tiki
13. únor 2008

Sone, fakt zalezi na tom, jestli chces jen tak poponaset uplne maleho prcka, nebo nosit dyl i treba vetsi dite. V tom pripade bych urcite doporucila satek...

tlapicka
13. únor 2008

i na poponaseni je lepsi satek...babyvak je pro necity a samotriynitele, co se vzyivaji v tom, kdyz je neco boli...a co treba manduca, ktera je uz na noseni miminek...???

kili
15. únor 2008

poznáte niekto toto: http://www.babybazar.sk/detail.php?id=58816
jeto nejaký hybrid medzi klokankou a šatkou alebo čo to je?

tlapicka
15. únor 2008

kili, to prodavaji tady v nemecku, taky jsem na to koukala, ale rozdelany jsem to nevidela a na lidech venku taky ne, tak nevim...

mem
15. únor 2008

Holky, mate nekdo MaM bundu ? Ja si ji ted koupila a resim jak moc mam malou oblikat, kdyz ji ted takto ponesu v satku. Myslite jako do kocarku ?

johanda
15. únor 2008

mem - já ji mám, ale prcek je už o chlup starší 😉 Malinké miminečko jsem nosila v manželově bundě v šátku. Oblíkala jsem malou do legsů, bodýčka s dlouhým rukávem a někdy mikiny (tu jsem ani moc nedávala, byla teplá zima), jedněch tenkých a jedněch hrubých ponožek. A čepičku, samozřejmě.

mem
15. únor 2008

johan: ja si te pamatuju z diskuse , jsem rada, zes napsala. Takze myslis uz kombinezu ne ? No zitra to prubnu na vychazce a uvidim. Mne se prave do manzelovi bundy nevejde tak, abych ji ve vetru pohodlne zapnula. Objednali jsme prave vetsi, mne je volnejsi a manzelovi snad bude ok, protoze on chce nosit taky 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz