V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

shupolienka
16. dub 2009

ahojte, chcem sa opytat, nemate niekto skusenosti s elastickou satkou MOBY? ako je to s nosenim v lete? nie je v tej satke teplo? myslim napriklad ked je dieta uviazane v tom krizi s kapsou, ze ma tri vrstvy na sebe. 😕

ivuseta
16. dub 2009

Tak mě se Maja asi odstavila od kočárku 😀 Dnes jsem si říkala, že ho tedy vytáhneme, ALE...Přerušila jsem jí spánek, do toho se počůrala a pak chtěla uklidnit mlíčkem. Takže asi 15 metrů od baráku vřeštěla jak pavián (vrátit jsem se nemohla, měla jsem "rande" s kamarádkou). Nikde nebyla lavička, takže jsem ji kojila ve stoje u silnice. Myslela jsem si, že pak to bude ok, nebylo. Tak jsem ji za dalšího vřeštění přebalila, zase nic. Tak nakonec to zase vyhrála a zavázala jsem ji... kočár jsme odvezly domů a pak spala celou dobu jako nemluvně. Teď leží na gauči a vejská štěstím, jak mě zase dostala... 😀

susik77
16. dub 2009

Ahojte. Holky poradite mi? Chcem si kupit satku, aka je najlepsia? A nej. dobre ceske stranky-inter. obchod, kde sa da objednat...A myslite ze by slo zxe malu budem mat v satke a prip. starsiu dceru(2 roky) v golfkach? Al. je to moc narocne?

prasiatko30
16. dub 2009

ahojte babenky - rozmyslam nad kupou niecoho podobneho satke - ale nie je to satka v pravom zmysle slova, lebo satka sa mi zda prilis komplikovana na viazanie. nasla som vsak nieco co sa vola pouch http://renacuajos.com/index.php?main_page=produ... a chcela by som sa vas opytat ci niektora z vas ma aj stakouto kvazi satkou skusenosti. pripadne ci by mi vedela povedat jej vyhody a nevyhody. za radu vam vopred dakujem.

bihan
16. dub 2009

hm.. prastiatko.. vyzerá to ako sling bez krúžkov... neviem, ako to má vyriešené uťahovanie (ak vôbec) a ak by to malo byť primárne nosítko, tak by mi nevyhovovalo to, že je to na jedno plece..
Aké veľké máš dieťa? Ja by som skôr uvažovala nad Mai Tai alebo Ergom, Manducou, Becom.. resp. iným ergo nosítkom

prasiatko30
16. dub 2009

ja to chcem skor pre novorodenca a teda male babo - dalsia dcera sa narodi v juli. takze prakticky by to bolo pokial nebude prilis tazke - ale v septembri ma starsia zacat skolku a tak som rozmyslala ze by to bol fajn sposob ju takto vlacit - starsia v kociku a mladsia do toho pouchu, ptom na neskor mam baby bjorn a chrbtica aj tak nepusti.

prasiatko30
16. dub 2009

inaksie mne co sa najviac na tom paci je to ake je to jednoduche na zalozenie a pootm nasledne nalozenie dietata - i ked s tym jednym plecom je to trosku o drzku 😒

bihan
16. dub 2009

teraz som si pozrela to video na youtube a musím uznať, že to vyzerá zaujímavo 😀 chcelo by to otestovať.. a má to lepšie "uchytenie na pleci ako napr. babyvak a dostatočne elastické...

prasiatko30
16. dub 2009

bihan - no vsak to je to ze na tom reklamnom videu to vypada super prakticke - preeto by som chcela vediet ci je tu niekto kto uz nieco take vyskusal aby som mala dojmy z prvej ruky - nie len tie reklamne oblbovacky 😀 😀

lenki33
16. dub 2009

prasiatko to by som radsej isla do ring slingu, ten tiez len dotiahnes

ten pouch, mi pride taky ze to dobre vyzera na videu, ale moc by som tomu utahovaniu neverila, a ked, tak skor na starsie dieta
novorodenec mi v tom aj tak pride nejaky strateny, aj ked mozno by som nazivo bola prekvapena

bihan
16. dub 2009

Leni, ono to žiadne uťahovanie nemá... a pohodlnosť nosenia sa reguluje len zhrnutím na pleci.
Mne sa páči tá elasticita, pekne obíjme baby. Tiež by som uprednostnila sling, ale toto mi príde sympatickejšie ako babyvak.

prasiatko30
16. dub 2009

ono to dotahovanie pri tom pauchi - problem je asi v tom ze ty si musis vybrat podla tvojej velkosti ten pouch - cize ho maju vo velkostiach S,M,L alebo tak nejak a ono je to robene z 97% bavlny a zvysok je elasten takze by sa mal natahovat podla potreby dietata a matky

lenki33
16. dub 2009

ja chapem ze sa to reguluje len tym zhrnutim, prave preto sa mi to moc nezda 😒 na tu elasticitu by som sa uplne nespoliehala, aj s elastickej satky su mamicky prekvapene ze to vyzera resp robi sa s tym inak ako to vyzera na videach
ale ked sa to niekomu pozdava preco nie
ako aj mna na tom fascinuje ta jednoduchost, a kompaktnost 😀 len sa mi to proste nezda ze to tak dokonale funguje

bihan
16. dub 2009

Prasiatko, kúp si Ring sling 😉 rovnako jednoduchý a variabilný, overený a doťahovací, takže nepotrebuješ zvlášť veľkosť pre teba a napr. manžela.

sonulah
16. dub 2009

susik, např. na str. 297 chce matilko koupit šátek a pak to trochu řešíme... nebo zkus namátkou prolistovat diskuzi - tenhle dotaz se tu opakuje často
stručně: pokud chceš 1 šátek, tak vzít pevnej Hoppediz, Storchenwiege, Didymos............. nejlepší je Indio od Didymosu

nákup na nosenideti.cz (můžeš tam event. koupit i bazarovej šátek)

a kombinace mimíš v šátku a batole kolem dokola obíhající a v golfkách je asi celkem fajn, holky z AP to tak dělaj 🙂

susik77
16. dub 2009

sonulah: diky moc 😉

olinka6226
16. dub 2009

shupolienka v lete je teplo v kazdej satke. co sa tyka kriza s kapsou tak ak uviazes s kapsou dnu, tak mozes mat len 1 vrstvu priamo na babetku.

ja hoppedizku milujem, dokonca viac ako storcha. ale to je moj subjektivny nazor. samko sa nosi rad. takze v tomto nepomozem.

susik, v pohode 1 dieta v satke druhe v kociku.

olinka6226
16. dub 2009

a suhlasim so sonu, indio je naj. hoci ho este nemam, cakam na nejaku zaujimavu limitku.

listicka77
17. dub 2009

quika, ivuseta: naše malá začala chodit teprve nedávno a výsledek je, že kočár (který jsme teda vždycky používaly jen naprosto výjimečně) odmítá úplně, nevydrží v něm déle než 5 minut. a nošení už taky není, co bylo. tak doufám, že až jí chození zevšední, tak se ještě uklidní a ráda se ponosí/povozí. nosím ji teda pořád, protože ještě nic neujde a stejně by šla jinam, než potřebuju, ale občas pěkně protestuje a chce za jízdy vystupovat. 😝

listicka77
17. dub 2009

susik: koukni na nosenideti.cz, pražské šátkařky dělají docela často srazíky, tak se někdy "vetři" a budeš mít možnost si spoustu šátků "osahat" a vybrat si, co ti nejlíp sedne. určitě neuděláš chybu se šátky dydimos, storchenwiege, hoppediz, dolcino... ale opravdu je nejlepší si na to naživo sáhnout. 😉

angelik
17. dub 2009

listicka, nasa mala bola na tom podobne a momentalne sme v stadiu, ze chce najviac chodit, ale potom zalomi a pyta sa nosit 🙂
a v nosiacom stadiu je momentalne ako tie deti z videi, prituli sa, necha sa uviazat, chce mat ruky dnu, proste si to uziva 😀 a ked dobije baterky, tak hop a zas lieta 🙂 (a nie je nadopovana 😀 )

angelik
17. dub 2009

a vyskusali sme africke nosenie https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
ale samozrejme s osuskou 😀
mala som ju prilis nizko, ale napriek tomu to bolo dost pohodlne, drzalo perfektne a na prsiach prekvapivo netlacilo
a mala bola nadmieru spokojna 😀
keby som to poznala pred rokom na dovolenke, tak na plaz nevlacim ergo 😉

prasiatko30
17. dub 2009

bihan, lenka - dakujem vam za postrehy a rady - este mam cas na dumanie tak este budem hladat a porovnavat a pozerat - blbe je to ze tu u nas nie je ziadny obchodik kde by ponukali tieto satky ze by som si to mohla aspon vyskusat a tak sa musim prakticky rozhodnut na slepo 😠

bambusko
17. dub 2009

prasiatko, neviem odkial si, ale skus sa skontaktovat s poradkynou nosenia v tvojom okoli 😉

valka
17. dub 2009

kde je navod na to afro nosenie? vyzera to dobre

bambusko
17. dub 2009

valka, str. 307 davala martina

prasiatko30
17. dub 2009

to ani neviem ci u nas existuje 🙂 ja som v spanielsku 😀 a tu ak sa odvazim vyjst s malou v satke tak ma starsie zeny ukamenuju 😀 😀 😀

prasiatko30
17. dub 2009

tu sa na mna uz zvlastne pzerali aj ked som malu vlacila v baby bjorne 😝 🙄