V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sue
25. únor 2008

Kili, žeby sme ešte počkali? A ty plánuješ nosiť oboch naraz?
Pravdu povediac, viac sa mi pozdáva Manduca... ale má Manduca rovnaké vypracovanie a kvalitu keď je o toľko lacnejšia ako Ergo?

susik77
25. únor 2008

ahojte, dnes sme boli v ergu u nasej doktorky a verca bola uplne happy. na kazdeho sa po ceste smiala 🙂
vyzerala zlato 🙂 ani nam nechceli verit, ze sme chori 😎

kili
25. únor 2008

sue, však sú rovnako drahé
oboch naraz nie, jedného ja a druhého manžel. Chcela som len jedno nosítko, ale MM so mnou odmietal chodiť von so šatkou 😠

sue
25. únor 2008

Kili, ale je to lacnejšie o nejaké 300, nie? V podstate by mala byť Manduca drahšia ak je rovnako kvalitná a je od narodenia na rozdiel od ERga... to mi je divné... a ja sa furt riadim tým, e nie sme takí bohatí aby sme si mohli kupovať lacné veci, preto sa pýtam... či v tom nie je nejaký zádrhel...

tlapicka
25. únor 2008

kili, myslim, ze s latkovkama je problem jen u tech miminek, co se davaji do te sedaci vlozky, jelikoz eli se tam s latkovkama vejde uplne v pohode do toho velkyho sedadla...

A kdy budes mit nositka ty? uz se moc tesim na srovnani!!!

denisocka
25. únor 2008

no manducha je lepšia,sama mi to potvrdila predavjuca a ved-technologia ide do predu,tak môžme byť len šťastné.ved je aj krajšia aj nemusíš nič dokupovať. 😀

kili
25. únor 2008

tlapi, ja som myslela, že tá vložka tam je furt a len sa rozzipsuje a predĺži. No fakt neviem, ako to presne funguje, to sa pre väčšie mimi tá vložka vyberie?

sue
25. únor 2008

Denisocka, fakt? 😵 😀
Kili, kedy vám to má dôjsť?

kili
25. únor 2008

sue, neviem, ono to mám mať na narodky a tie mám 18.3. , druhé majú mať na narodky chlapci a to je 28.3. Som totiž vyžobrala, my by sme na to už nemali peniaze 😀

denisocka
25. únor 2008

sue citujem z mailu - 😵 Manduca je lepsia. Jednak ma iny system dotahovania a prisposobovania,
takze sa lepsie prisposobi osobe nizkeho vzrastu ale aj vysokym silnym
ludom. Dalsia vec - vlozka je integrovana, takze nie je potrebne nic
dokupovat, tym sa znizia celkove naklady.
Chrbtova opierka je vdaka zispu lepsie prisposobitelna - pre mensie deti
je zips zapnuty a Manduca nizsia, pre vacsie deti sa rozopne a tak
vydrzi tento nosic az do cca 5 rokov ( alebo 20 kg.)

Princip nosenia, vkladania, vyberania je ten isty, Manduca je vsak
dokonalejsia a lepsie premyslena. Je to jednoducho nosic, ktorey je
maximalne pohodly pre rodica aj pre dieta, nikde netlaci, manipulacia je
jednoducha.

denisocka
25. únor 2008

a ohladom udržby - udrzba je jednoducha, Manduca sa da prat v pracke pri teplote 30
stupnov, odporucam nepouzivat bieliace pracie prostriedky. Ak Vas
drobcek naprtiklad ogrcka len nejaku cast, bvez problemov sa da preprat
rucne

julova
25. únor 2008

jaaaaj...tak uz sa tesim, kedy nam dorazi - objendavali sme v akcii na www.nosime.sk 🙂...tiez ma miesto Erga presvedcila viac Manduca...dufam, ze sa v nej Terezke bude pacit 🤐 😀

eriqe
25. únor 2008

Super Denisocka, ja stale cakam kym nosice dojdu Killi a ona ich porovna 😀 lebo sa stale nevieme rozhodnut. Ale manduca sa mi na vzhlad paci viac a pripada mi taka sportovejsia. Ale to len z obrazku. A my tiez cakame na nase narodky, lebo ich mame s MM v jeden den a Rut ma o 4 dni skor meniny 😀 takze taky spolocny dar

denisocka
25. únor 2008

no - mnohe čo maju ERGO vravia,že škoda že nebola už vtedy manduca 😀

tlapicka
25. únor 2008

Kili, no ta vlozka tam je smotana a skovana pod gumou. kdyz mas mrnouska, tak ji vyndas a zapnes na patentky... ani me nenapadlo zouset, jestli by se tam do ty vlozky Eli vesla, pripada mi to maly, zkusim to 🙂
http://www.manduca.de/de/modelle_und_preise.html tady kdyz kliknes na produktbilder, a prohlidnes si ty fotky, tak ti to hodne ukaze, jak to vlastne ve skutecnosti vypada, na ceskejch webech jsem takovy detaily nevidela...

sue
25. únor 2008

...to tu vyzerá na silnú propagáciu Manduce 😀 ale po tom, čo som si prečítala aj na čr stránkach, tak asi fakt vyhráva Manduca...

tlapicka
25. únor 2008

deni. myslim, ze se neda rict, ze je lepsi nez ergo... kazdymu vyhovuje neco jinyho... treba ja nesouhlasim, ze to je pohodlny na vetsi lidi, manza vcera nesl a prisel domu,z´ze ho siiilene boli rameno.ze zlata krosna. on je na ni asi moc velkej... musi si rikama podkladat popruhy, aby se mu nezarezvaly a tak... nekomu ten dotahovaci system nevyhovuje. je to fakt divny vzhuru nohama.....
to je fajn, ze nemusis dokupovat vlozku pro mimi, ale zase nekteri ortodoxni lidi rikaji, ze do tri mesicu se nesmi mimi nosit vertikalne... (my nosili v krizi s kapsou, je nam to jedno, ale ne vsichni to tak vidi...)
no a ty zada, at si rika

kili
25. únor 2008

tlapi, dík, tak tam niečo vidím, ale fakt neviem, ako to funguje. no nič, nechám sa prekvapiť a potom budem mudrovať. Aspoň nejaké prekvapko na narodeniny bude 😀

eriqe
25. únor 2008

tu stranku maju velmi dobre spravenu, pochvalil ju aj manzel a ten na vsetky pozera riadne kritickym okom 😀 veru manduca vyhrava, len my sa nevieme dohodnut na farbe. Mne sa paci prirodna a MM cervena.

tlapicka
25. únor 2008

sorry, eli to odeslala 😕
kdo chce co chce, ty prodlouzitelny zada jsou skvela vec!!!!
zkratka nekdo vzal ergo a snazil se vyresit nejak to, co mu na nem vadilo nebo chybelo a vypadla z toho housenka 🙂

kili
25. únor 2008

to áno, tak malé dieťa mi príde lepšie v šatke, aj keď to teda neviem, porovnať, ale proste šatka je šatka, utiahne sa to ako kto potrebuje a príde mi pre to dieťa taká viac jemnejšia 😎

kili
25. únor 2008

Ergo je už celé roky rovnaké, sú asi zástanci toho, že vymysleli niečo "dokonalé" a už sa nesnažia nič vylepšovať. Preto má asi Manduca niečo viac, oni sa tomu nebránia.

denisocka
25. únor 2008

tlapička,no možno to mylsela že je lepšia ako detailnejšia,že je tam viac vecí v jednom a netreba dokupovať.jasné že každemu vyhovuje iné,ale celkovo je asi fakt vycibrenejšia 😉

tlapicka
25. únor 2008

asi jo... a co mi pripada super je, ze ta housenka je nemecka a vyrobena v nemecku, zatimco ergo je americky a vyrobeny v cine...

denisocka
25. únor 2008

tlapička-hej? ja som myslela že ta ista firma 😲

tlapicka
25. únor 2008

deni, presne tak, taky si to myslim... jen mi ta pani prodavacka pripada odvazna, kdz to takhle rika...

jsem zvedava na ty, co maji miminka, jak budou spokjeni, souhlasim s kili, ze to satek nenahradi, ale je to alternativa urcite lepsi nez klokanka tem lidem, co moc nenosi... koupi jedno nositko na furt od narozeni po skolku...

ale az budu mit mimi, tak si klidne dovedu prestavit situace, kdy necham satek doma a vemu manduku...
jo a je to luxusni stinitko do auta!!!! drzi bombove, testovali jsme v sobotu a to lepsi zaclonka nez satek!!!

denisocka
25. únor 2008

no ja mám 2 mes. syna,takže uvidíme 😀 a šatku sa neodvažim kupiť -kde by som to na dedine viazala ? 😖 ale dala som si dnes šatku ušiť z plachtoviny,tak uvidíme 😉

a čo je luxusne tienidlo? čo ste to do auta dali, som nepochoplia 😕

kili
25. únor 2008

deni, no predsa, mať tienitko za 3tis. je predsa luksus 😀

kili
25. únor 2008

deni, na dedine môžeš viazať určite pohodlnejšie ako v 2 garzónke s dvoma mrňatami 😀

denisocka
25. únor 2008

ale tomu nechápem - drzi bombove, testovali jsme v sobotu a to lepsi zaclonka nez satek!!! 😅 sorry, čo ste testovali 😝