V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dorotka
10. črc 2009

aleela ak ti to pomoze ja som ameliu nevladala nosit ale mala som len babyvak ktory teda pre mna vobec nebol vhodny
ale mne velmi pomohlo pri jej falosnych kolikach ze som ju uspala v babyvaku na fitlopte a boli k tomu pusten uspavanky potom ked sa uspala som si s tym babyvakom sadla na postel kde som mala pripraven vankuse tak aby sa mi sedelo pohodlne a pockala som kym sa vyspi
teda doobeda som ju mohla aj odlozit ale vecer mi to nedovolila tak sme to riesili takto
ona mala pocit ze sa nosi a ja som nemusela niest celu tu vahu kedze na fitlopte a ked som sedela mi nebola az taka tazka

misulda
12. črc 2009

Ahojte, mozete mi niekto poradit, ako nosite novorodenca v manduce? Mam tyzdnove babatko, ktore vsak je v manduce prilis vysoko kvoli nozickam, ktore zostavaju pokrcene v dolnej casti nosica, tym je babatko vyssie a hlavicka mu len tak povysuje...nechcem mu nasilu vytlacat nozicky do bokov, lebo sa mi to zda naozaj nasilu...

emjee
12. črc 2009

misulda celkom nerozumiem tvojmu popisu situacie, ale ak ma hlavicku von z manduce, co tak rozopnut ten zips na chrbte a predlzit manducu? druha moznost je pouzit kapucku 😉

jindri ja tak v satke ako aj manduci sa snazim mat maleho co najviac pritisnuteho k sebe, no aj tak to nevyzera tak, ako na tych motivacnych obrazkoch - zhruba od jeho prs nizsie je ku mne pevne priputany, ale od prs vyssie sa mi to nedari, lebo sa vzdy zaprie rukami a proste si drzi odo mna odstup, privinie sa len, ked chce spat 😝 a najnovsie sa zvykne zapriet nohami o mna a chce vyskocit 😝 podla mna minimalne v oblasti bruska by si mala malu mat pevnejsie priputanu, aby ti nepadala do strany, s tou hlavickou asi nic neurobis, len byt opatrna, ked je mala hore, ked spi pouzi kapucku

baby nepoznate niekoho, kto by kupil dlhu (5,4m) satku? mam na predaj, vid bazar

misulda
13. črc 2009

emjee, vdaka, mne to uz aj samej postupne doslo 🙂 Ja som si povodne myslela, ze ten zips je tam kvoli vacsim detom 🙂

deina
22. črc 2009

Ako nosite deti v zime? Maly sa mi ma narodit zaciatkom novembra a starsi nebude mat este ani 2 roky. Sice mi chodi vela, ale po svojom, svojim smerom... 😝 Nechcem kupovat surodenecky kocik, ked budem musiet ist s dvoma detmi, dala by som mladsie do satky - len neviem, ako v zime, bude este malicky - ci pod kabat alebo nieco dat nanho.

Ma niekto liliputi satky? Ste s nimi spokojne? Mame doma po starsom ergo nosic, nemal ho rad (strasne nerad bol napevno, potreboval volnost v pohybe), takze je ako novy, staci mi satka len na zaciatok (mame sice vlozku do erga, ale nemala som ju rada, prislo mi to babo v tom take, ze kazdu chvilku vypadne).

aquilka
22. črc 2009

Deina, ja som nosila tak, ze sme sa zapli do mojej bundy, ktoru som nosila ako tehu - v pohode sme sa zmestili. 🙂 Takto je to podla mna lepsie, ako keby si si dala bundu a na to naobliekane dieta do satky ci nosica - do spolocnej bundy sa nemusis naobliekat ani ty ani babo, lebo sa navzajom zohrievate a vies kontrolovat, ci mu nie je zima prip. teplo...
Satku Liliputi sice doma nemam, ale videla som ich nazivo a mne sa zdali byt velmi prijemne, makke, klasicke elasticke satky, ja by som ju urcite kupila kebyze potrebujem...

verulka
22. črc 2009

deina, krpcek sa ti narodi na jesen, takze v zime by sa ti mal v pohode zmestit pod vacsiu bundu. Ja som si kupila suses kinder bundu min. rok a bolo to super..ale ron malv zime cca 8-10mes cize uz bol dost akcny a do velkej bundy by som ho nedala..
ale budem ju teraz predavat 😉

emjee
22. črc 2009

ja mam kapsu MaM, ale ja som zacala nosit az na jar, kedy uz mne samej nebolo treba bundu

martina46
23. črc 2009

Ja som mala parádnu veľkú bundu, ktora mala vyberateľné futro, takže okrem zimy aj na jar a jeseň. A svetovo tepla a neprefúkalo. Určite pod bundu, aj v sekáči pozrieť sa určite dá niečo, aj ja môžem potvrdiť, malá bola aj v naj zime oblečená tak ako doma. Navyše iba niečo na nôžky- vlnené papučky a na hlávku čiapočku. Ešte ako doplnok veľmi odporúčam dvojšál, dá sa v pohode ušiť a originál je na stránke nosime.sk. Ináč origoš bunda je najsuper ale veľká investícia.

lenki33
23. črc 2009

podla mna na uplne male babatko je do zimy lepsia bunda ako MaM kapsa
ja som prvu zimu nosila pod svojou bundou a az na konci som si kupila Suse´s a tu som nosila vlastne skoro cely rok, lebo ma flisovu cast aj nepremokavu, takze v lete ked prsalo som napr chodila v tej nepremokavej
druhu zimu som ju uz nosila vlastne celu zimu, bunda je dobra hlavne pre nosenie na chrbte
da sa to vyriesit aj tak ze si do svojej bundy vsijes vsadku vpredu 😉

deina
23. črc 2009

Vdaka za rady. 🙂 Ta MaM kapsa sa da pouzit, aj ked je babo v satke este nalezato?

No a ja nemam bundu,mam len kabat, ale dufam, ze sa mi pod neho zmesti. Je to taky A-ckovy strih, siroky, nosila som ho pri prvom tehotenstve.

Ale ten dojsal na nosime.sk akosi neviem najst...

verulka
23. črc 2009

ja som bundu vyuzila celu zimu- na jar uz nebolo treba a tuto zimu uz budem len "poponasat" cize krpec podupe po vlastnych a ked bude treba, pojde na chrbat, ale na moju bundu...mne sa lubilo aj nosenie na boku 😉

makoush
24. črc 2009

ahojda..prooosiiim o radu ty z vás, které máte manducu. Mám ji půjčenou na zkoušku a podle navodu jsem tam dala mrne (2mesice,3,5kila) do te novorozenecke vlozky. V navodu pisou,ze nozicky se nesmi dostat za bederni pas. Bederak mam utazeny uplne nadoraz -vic to ani nejde ale kdyz ji nosim,tak ji ty nozicky stejne za ten bederak zajizdeji. Nevite, co delam spatne? bud je na me ten bederak moc velky a nebo nekde mam chybu... diiiky za odpoved

sirinka
24. črc 2009

makoush aj u mna tak bolo, nepomahalo nic...iba som jej stale tie nozky vyberala odtial 😅
ale my uz nosime bez novorodeneckej vlozky a je to ovela prijemnejsie aj pre mna aj pre malu...
len sa chcem opytat, mala sice uz drzi hlavicku, ale este to nie je vobec stabilne a najcastejsie mi v manduce spinka...tak ju teraz nosim tak, ze mam manducu rozzipsovanu a mala je cela vnutri...
ale dnes som rozmyslala, ci nie je lepsie manducu skratit a hlavicku jej prichytit iba tou kapucnou?
a neviem, stava sa vam niekedy, ze ked babo tak kludne spinka, tak normalne ju kontrolujem, ci tam este dycha 😅

mneme
24. črc 2009

sirinka, ja malu este v manduce nenosim, lebo v tej novorodeneckej vlozke mi strasne plakala - asi jej to bolo nepohodlne. pockam, kym bude trochu vacsia a skusim normalka bez vlozky. v satke ju davam do kriza s kapsou, tiez tam vacsinou zaspi a ja sa podchvilou bojim, aby som ju nezadusila 😅 ale uz sme takto spolu zvladli aj vysavanie 😀

verulka
24. črc 2009

ja som novo vlozku nepouzivala, ale ked mi krpec zaspal, tak som rozipsovala to predlzenie. Ja som dlho s kapuckou nebola kamoska 😉 vlastne doteraz to tak robim, ze nosim bez zipsu, ked zaspi, tak rozipsujem a uz pouzivam aj kapucku 😉

makoush
25. črc 2009

sirinka - koukam, ze mala je skoro stejne stara jako ta moje. Prosim te, kolik mela kg kdyz jsi prestala pouzivat tu novorozeneckou vlozku? My mame mrnouska, ma jen 3600 a 2.mesice - jen mi prijde, ze je docela dlouha. Jeste jsem si s tou manducou vcera hrala a kdyz ten bederak dam hoodne nizko, tak to je lepsi, nozicky tam nezastrkava - jen pro me je to pak o dost min pohodlny. Koukala jsem ti do alba na foto, jak mas malou v manduce - mohla bys mi popsat, jak tam ma nozicky, kdyz nemas novor.vlozku? ma je jako zabicka a nebo jen do M? Moje mala je ma do zabicky, tzn. ze slapky se ji dotykaji - je to tak dobre a nebo ji mam ty nozky davat od sebe?

sirinka
25. črc 2009

no urcite uz mala okolo 4500kg ked sme prestali pouzivat tu vlozku...jednoducho sa do nej uz nezmesti a uz aj nozky jej trcia von...ma ich do toho M...podla mna by malo mat babo nozky od seba. ta nasa je dost dlha, takze uz nie je problem, nozky jej trcia von a nezasuva ich pod ten pas...inac bez tej vlozky je to ovela lepsie...

denisocka
27. črc 2009

ak by niekto chcel,mam na predaj Ergo modre + mäta v 100% stave,viac info IP

miracle
27. črc 2009

Chcela by som sa opytat...zacala sa mi parat prirodna manduca. Stalo sa to este niekomu inemu, alebo mam zas len ja stastie

D

geegee
28. črc 2009

Ja som skusala maleho nosit v Manduce na chrbte a nejako sa mi to nepacilo /mozno je problem len v tom, ze to neviem a nezvyk.../ ale napriklad ked mu padol klobuk, tak som mu ho nemohla napravit, tak ma to nejako odradilo a uvazujem, ze ju predam. Ako to riesite vy? Nic na uvazovanie na hlave neznesie 😠 Ale v Manduce cusi, je spokojny, az nato, ze si rucky vytahuje nad tie popruhy ramenne 😠

verulka
29. črc 2009

gee, to je vyslovene o zvyku, ja nosim na chrbte ovela menej ako na bruchu, lebo ron ma rad ked ma ma "pod kontrolou". Ale ked je na chrbte, tak noci klasicku siltovku a uz mu ju v pohode viem nasadit rukou dozadu 😉 je to len o cviku. A ruky nad popruhmi ma furt( preto nenosim rozzipsovanu tu predlzovaciu cast..len ked zaspi, tak mu ich podlozim, rozzipsujem a zaistim kapuckou ( toto vsetko robim, ked mi spi na chrbte..tiez len cvik) minule som slapala vedla biku ( dostala som defekt) asi 1,5h s krpcom na chrbte.
rozhodne by som potrenovala, ak sa malemu na chrbte paci, tak si aj ty zvyknes..ja ak nosim hlavne doma, ked varim, upratujem a mlady pan je nervny 😉

kili
29. črc 2009

geegee, ja mám taký trik, ako ľahko prehodiť dieťa z chrbta na bok a pritom ho nedáš dole s mdc. skúsim popísať (som tuším sľúbila, že to nafilmujem, ale skutek utek 😅 ): takže uvolním si ľavý popruh a prevlečiem ruku z popruhu von, dieťa presuniem na pravý bok (keďže ľavá ruka nie je v popruhu, tak to ide), potom pravú ruku vyvlečiem tiež z popruhu, ale smerom do zadu pred bruchom dieťaťa, no a mám úplne voľné ruky a môžem čokoľvek. už som takto aj vyzliekla sveter sebe aj dieťaťu a pritom som ho nezložila dole 😎

kili
29. črc 2009

... celé je to otázka pár sekúnd. dieťa vrátim na chrbát, prevlečiem ruky do popruhov a ľavý zas pritiahnem.
skúsim to v najbližších dňoch natočiť a dať na YT

kili
29. črc 2009

a u nás má jeden ruky nad popruhami druhý pod. u oboch to mám rozzipsované, ale keďže S. má ruky ponad popruhy, tak tá chrbtová časť sa sama trochu preloží a nijak to nevadí, že je to dlhšie ako jeho chrbát.

bambusko
29. črc 2009

kili, ja som to nepochopila 😒 ale idem vyskusat

kili
29. črc 2009

bohužiaľ, idem dať nabíjať baterky a večer hádam natočím

bambusko
29. črc 2009

vyskusam, az ked sa vyspi

kili
29. črc 2009

tak som to napokon už nahrala 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=596GjmHTdlM
viviktorka
29. črc 2009

kili, to vyzera ozaj jednoducho, ja s tym davanim na chrbat mam tiez problem. No, musim to vyskusat, ked sa maly zobudi 😉 Vdaka za video.