V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
3. srp 2009

majdula, okrem toho co hore spominala bambusko tak didymosy su vyrobene z biobavlny, ktora je zase o nieco drahsia ako normalna

osobne si myslim ze pri didymosoch sa trochu plati aj za znacku,pretoze je to fakt celosvetovo uznavana znacka, ale je pravda ze su tie satky najkvalitnejsie

kvalitna satka splna vacsinou toto: nezarezava sa ani pri dlhsom noseni, nepopusta sa, uzol drzi, tym ze je pruzna dieta obopina a poskytuje mu oporu!!!! to je sakra dolezite hlavne pri malych miminkach, nereze dieta napr do podlkolennych jamiek, nestraca farbu, neosuchava sa, lemy sa daju dobre dotahovat, takze si ju presne prisposobis, dietatku aj sebe...

ak sa tvojmu mm podari vyrobit taku satku, z biobavlny a ekofarieb, rada ju kupim, stitok didymos tam nepotrebujem mat prisity 😉

ivuseta
6. srp 2009

Ach jo, musím si tady postěžovat. Dost často potkávám maminky/tatínky se svými ratolestmi v klokankách 😠 . A co víc, dětičky koukají dopředu. Výskyt klokanek (aspoň co potkávám) je několikanásobně vyšší než šátků či ergonom. nosítek.Ve mně to vždycky úplně škubne, ale neřeknu jim nic, na to jsem měkká. 😔

bambusko
6. srp 2009
viviktorka
7. srp 2009

ahojte, neviete mi niekto poradit, ako dotiahnut kriz s kapsou vo vnutri? Maly sa stale naklana dozadu a tu kapsu mam hore dost povolenu. Skusam to dotahovat, ale syncek sa pri tom stale zaklana. 😒

angelik
7. srp 2009

viviktorka, skus pozriet toto, krasne ukazuje ako kde treba podotahovat

https://www.youtube.com/watch?v=7R5Xy04OZYs
ivuseta
7. srp 2009

Bambusko - Já vím, že jsou dva tábory a "smír se asi nenajde", ale možná, když věří, že dělají to nejlepší - tolik jim neškodí. Nevím. My taky věříme, že nošením v šátku/ergu děláme to nej...Ale i je pravda, že kontakt je to nejdůležitější...a to zastáváme všichni 😉

viviktorka
7. srp 2009

angelik dakujem, budem skusat 😉

olivka_zlatko
9. srp 2009

Ahojte, chcem sa opytat ked nosite babo v tychto teplach v nosicoch - uvazujem o kupe - do coho ich obliekate? lebo v kociku predsa len nefuka a nozicky moze mat aj hole. Ja som ho obliekala teda len do body, ale bala by som sa ho tak obliect, ze by mu v tom nosici na ne fukalo. Neviem a zase v dupackach by mu bolo asi teplo. Poradite?

zitaje
9. srp 2009

Ahoj, ja som davala malej minule leto take tenucke bavlnene dupacky alebo kombinezu (take co sa zvykne povazovat za pyzamko), ale ja som mala uz 4-5-6 mesacne babo v lete. Alebo potom iba dupaky a na nozicky podkolienky, aby som ju nemusela natierat, a nozky od kolien mala aj tak v satke 😉 Na hlavu sirak samozrejme 🙂

verulka
9. srp 2009

olivka, ja som min.rok davala len bodyno as kr. rukavom a mala som babylegs ked bolo treba + ponozky. V satke ja vyhoda, ze sa tam par mesacne babo dalo cele "schovat"..dalo sa to vpohode zvladnut 😉

olivka_zlatko
9. srp 2009

verulka, ked ja si na tu babysatku vobec netrufam. ja som taky antitalent a nemala by som nervy si to stale viazat. preto by som radsej zvolila to nositko 🤐 ale ved aj to je vhodne pre take malicke babatko,nie?nas maly ma teda len 16 dni, ale uz ma 4300g a ja by som ho teda uz aj nosila. len aby som mu neublizila, aby nemal z toho nosenia napr. krivu chrbticu.

verulka
9. srp 2009

olivka, ja som sa satky bala ako cert kriza abolo to uplna pohoda. Ale kazdopadne aj nositko je fajn ( na mdc sme presli okolo 8mes)nositko zakryje cele telicko babatka( pred vetrom) cize aj do nositka staci malinko oblecenia. Ja teraz krpca furt nosim tak ako min rok ( mam prirodnu mdc) a ma body a ponozky (ked zacne fukat, hodim mu nan nohy babylegy akedze sa uz aj vystrkuje von( resp. aj sam beha) tak mam v ladvinke tenulinke triko s ldhym rukavom. Minule nas chytil fakt neprijemny vietor a ron sa len zukutral viac do mna a bolo mu super...
v nosici na neho nefuka, lebo ste telo na telo 😉

olivka_zlatko
9. srp 2009

jej, pozrela som ti do albumu, teda ale to viazanie, no ja fakt neviem. vyzera to dost zlozito. a teda toto satkovanie je vhodnejsie od narodenia ako nositkovanie?ja mozno spekulujem zbytocne, lebo maly je v kociku v pohode, aj ked ho to natriasa, on je este malicky a bol malo vonku. ja len sebe chcem odlahcit manevrovanie po vonku,ked budem musiet ist vencit nasich dvoch psov,lebo mamina ide na dovcu. tak preto hladam nejake take riesenie,aby som sa nemusela s kocikom. ty si satku zvolila len preto ze maly nechcel byt v kociku?

verulka
9. srp 2009

olivka, mne zacal brutalne plakat a ignorovat kocik, ked mal 3t. Potom som presla kadecim- nosenie na rukach, babyvak. No ron nosenie miloval a bol tiez riadny macko, tak osm mala pozicanu mdc ale nakoniec som sla do satky. Prave pre male deticky je satka ovela vhodnejsia, leb sa da perfektne dotiahnut. zase mdc mi vyhovuje, ked je uz velky a che ist milion krat dole a hore 😉

aerin
11. srp 2009

ahoj holky, zas jednou nakukuju, videly jste uz novou Zaru? 😵
http://lovingwrap.livejournal.com/1551.html

eriqe
11. srp 2009

akurat vcera sme aj s Bihan ochkali, ale nie nad baklazanom, ale takou levandulovou a deli

aerin
11. srp 2009

ja jsem ted uplne propadla tmave fialove, takze se mi hrooozne libi 😵 ale levandulka je taky hezka, a taky se mi libi fresh a choco🙂

eriqe
11. srp 2009

myslim, ze som videla fotky tej tmavofialovej na nosenideti, niektora z bab ju uz ma a vyzera pekne 😉

aleachim
12. srp 2009

Ahoj holky nosičky, mám obrovskou prosbu. Chtěla bych pořídit nějaké nosítko pro dceru. Dost často chodíme po horách a tak za 14dní vyrážíme do Vysokých Tater i s naší bambulkou Lucinkou. Problém je, že dosud jezdila v kočárku, takže jsme žádná nosítka nezkoušeli, ale teď by to chtělo. Tak nějak jsem žila v bludu, že použijeme klokánku, kterou jsme dostali loni k vánocům, ale jednak se tam Lucce vůbec nelíbilo a co hůř, čtu tu jak je to nevhodné, takže ji určitě používat nebudu. Lucince bude 7měsíců, ale sama ještě nesedí (je narozená o 1,5 měsíce dřív, takže vývojově je na tom tak na 5 měsíců - hlavu drží celkem pěkně).

Určitě nechci šátek, protože to neumím vázat a příjde mi to hrozně složité a hlavně než šátek koupím, tak se to budu učit na těch horách a to už bude pozdě. Joo, jsem trouba, že jsem si info začala shánět až tak pozdě. Líbí se mi manduca, beco a ergo, ale netuším jaký je v tom rozdíl. Byla bych Vám moc vděčná, kdybyste mi poradily, co by bylo pro nás asi tak nejvhodnější. Děkuji moc už teď.

ivuseta
12. srp 2009

Aleachim, to je hrozně individuální, co komu vyhovuje. Nejlépe by bylo vyzkoušet. Mám pocit, že na nějakých stránkách lze nosítko jen půjčit.(Ale kde, to nevím, snad na isatky.cz). Já osobně mám Beco, ale nosí spíš manžel. Vyhrálo u mě kvůli designu, ale myslím, že je nejméně polstrované. Manduca teď dělá také krásný design a je česká🙂. Myslím, že když vybereš z těchto třech nosítek, jaké uvádíš, nešlápneš vedle. Rozhodně mnohem lepší než klokanka.

aleachim
12. srp 2009

ivu: a jaký je rozdíl mezi beco a manducou? Příjde mi to hodně podobné.

ant
12. srp 2009

rozdíly jsou dost velké, podívej se na srovnání třeba na nositka.cz, jde o jiny system nandávání a vůbec ... vyzkoušej obě nosítka a pak si vyber co ti bude více sedět, nedá se takto radit, co je lepší, každému sedí něco jiného

ivuseta
12. srp 2009

Aleachim, myslím, že Beco je jediné, které má mezi nošencem a nositelem "kus látky". Někdo to bere jako nevýhodu. Mně to přijde praktické. Snažší je tak nandavání na záda. Mrkni do alba, už jsem to jednou pro někoho fotila 😉

aleachim
13. srp 2009

holky a co krosna? ta je asi pro větší děti, že? Odklika je asi tak možné používat krosnu? Dostali jsme pro Luciši krásnou, vychytanou, ale mám pocit, že je na to ještě malá.

bambusko
13. srp 2009

aleachim, krosna nie je taka skladna ako nositko, navyse, ak dieta zaspi, nepodopiera ho dobre, co sa tyka komfortu nosica, tiez vyhrava ergonomicke nositko 🙂 my sme boli cez vikend s malym v tatrach s ergom, vsetky deti az na jednu satkovu vynimku, co sme stretli - a bolo ich dost, boli nosene v krosnach, myslim, ze je v tom aj o dost teplejsie. a nas obzerali, ze co to mame za ruksak na dieta 😅

co sa tyka rozdielov ergo-manduca, kvalitou su porovnatelne, vyber si, co sa ti viac paci na pohlad, maju iny system utahovania, ale to je o zvyku, ak mas moznost, radim vyskusat 😉

aleachim
13. srp 2009

bam, mě jde spíše o to, pro jak staré dítě je krosna vhodná?

aleachim
13. srp 2009

už jsem na zkoušku objednala beco, tak snad to bude ok a pak si ji i nechám a krosnu budeme mít na později. Jsem z těch nosítek dost zmatená.

bambusko
13. srp 2009

aleachim, no do krosny by malo dieta urcite pevne sediet bez opory

aleachim
13. srp 2009

bam, děkuji, to jsem si myslela. Takže krosnu ještě na dlouho zavřu do skříně a vyzkouším to beco nebo něco podobného.

kili
13. srp 2009

aleachim, no neviem, či budeš chcieť používať krosnu, keď už budeš mať ergonomické nosítko 😀