V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

pimpa
13. srp 2009

mozete mi odporucit nejake ponca, alebo bundy? zatial som nasla len toto: http://www.nosime.sk/tovar1831-ponco_mamabutter...

ant
13. srp 2009

jukni na www.babynositka.sk, vyber je vetsi

bihan
13. srp 2009

Sue, jj 😉

Kočky, tu ma pochopíte.. pred chvíľkou som padla na jednu maminu, ktorá uvažuje nad šatkou, ale bojí sa, že sa jej dieťa "naučí na nosenie na rukách". Ako to tým ľuďom vysvetliť? Ja už fakt nemám nervy 😝

zitaje
13. srp 2009

hehe, bihan, to su dobre pripomienky. Ja som vcera riesila s jednou maminou z ihriska, ako odnaucit jej 4-rocne dieta klamat. 😝 Najlepsie by bolo mat stale pri sebe par zvazkov KK a rozdavat kade-tade. 😀
Inak este k tym krosnam - ja som sa o ne nikdy nejak moc nezaujimala, ale minule na chate jedna baba mala krosnu na svojho 2 a pol rocneho inak kocikoveho syna, a mne ta krosna pripada uplne nevhodna. 😅 Su aj ine? V tejto, co som ja videla, dieta sedelo na takom malom trojuholniku, a ked si nevylozilo nozky na konstrukciu, tak mu hned od rozkroku viseli dole. Na jednej nasej ture tam chlapca zaspalo a hlava mu klimbala sem a tam a nepomahali ziadne nase mikiny na podlozenie - proste vsetko bolo strasne daleko. No a po navrate som si povedala, ze to vyskusam, a moje dietko vynosene v satke spustilo strasny rev. Takze som ju ani na chrbat nedostala...
Ake ma vyhody krosna, ak ma nejake vobec? 😅

bambusko
13. srp 2009

zita, to aj mna zaujima 🙂 my sme mali kedysi taky nosic s hlinikovu konstrukciou, ale ked drahy prvykrat ponosil v ergu, povedal, ze nosic mam predat 😅

kacenka83
13. srp 2009

na temu rozmaznane dieta v satke sa uz nebavim, tak isto ako nereagujem na reci typu, ze si udusim svoje dieta 😖
nosic s hlinikovou konstrukciou sme kupili v cistej nevedomosti, bol pouzity raz... teraz mam satku na ktoru nedam dopustit a idem si kupit aj manducu a chcela by som v nej nosit aj skoro dvojrocne dieta, chce byt take velke dieta este vobec nosene?

dobromila
13. srp 2009

kacenka, nase dvojrocne dieta chce byt nosene pomerne casto. Hlavne vtedy sa hrabe do manduce, ked si tam vkladam mladsieho 😅

verulka
13. srp 2009

baby, ja som nebola na biku s ronom na chrbte, ale slapala vedla neho 😉 to by som sa bala 😉
mne krosna pride tiez nepohodla, mozno skor ked je dieta uz fakt velke. mozno..viem ze jedna kocka tu riesila, ze vacsie dieta tlacia v ergonositku nozicky( na dlhsej ture) my si vystacime zatim z mdc.
pimpa, ak by si mala zaujem, ja sa idem zbavovat svojej minulorocnej nosickej vybavy- oblecka. Ponoc je super, mala som ho, ale predala, ked som si kupila suses bundu- tam je aj flis.mikina aj nepremokava cast( da sa to nosit spolu aj oddelne. Krpcovi( kedze min.zimu sa len nosil) som kupila overal koala...nedam na neho dopustit, bol super..len uz mu bude maly. Ak chces podrobnosti, pisni ip 😉

zitaje
13. srp 2009

No ale zas take velke dieta, ktoremu je uz v ergonomickom nositku nepohodlne, uz nosene byt az tak ani nepotrebuje, nie? 😅 Alebo na chvilu vylozit na plecia a potom zlozit...
Inak kacenka moja mala ma rok a pol a nosi sa rada, ale musi byt v pohybe (doma uz nechce). Este si tam aj pospi, ked treba, ale aka je velka, tak jej to uz nie je take pohodlne, ako v babatkovsko veku.

verulka
13. srp 2009

zita, ale ked ides na 5 a viac hodinovu slapacku, to ti 3r ditko asi nezaslape, tiez zavisi od terenu 😉
Ron je fakt kus chlapa (85cm a 12k) a stale sa mu paci na bruchu 😉

zitaje
13. srp 2009

Ja nosim tiez vpredu, vaha tiez tak do 12kg, a dokonca ked chce ist Sofiska do satky, tak hovori "šakka, dopedu" (šatka, dopredu). Mna batoh reze a iny uvaz na chrbat nie som schopna si nastudovat, meitai ma tiez reze, a v KsK sme v pohode obe, jedine do terenu trochu blbe, ze si clovek nevidi pod nohy,a le da sa.
Inak tie krosny mi pridu neprakticke aj preto, ze su take hebeda. Ci nosis dieta, ci nie, mas na chrbte batoh.

bihan
14. srp 2009

Ospravedlňujem sa za dezinformácie, to by som tomu človeku ale vynadala ešte viac 😝

Čo sa týka turistických nosičov, tak sú nosiče a Nosiče 😀 Je rozdiel lacnej hliníkovej atrape a prepracovanom turistickom nosiči od výrobcu, ktorý sa turistickej výbave venuje roky.
Už som to niekde písala, ale napíšem znovu 🙂 Turistický nosič hlavne poskytuje omnoho väčšiu ochranu dieťaťa pri túrach na horách. Dieťa je tam pripútané na pleciach aj hrudi, nosič má bočnú výstuž, zadnú opierku hlavy, príp. slnečnú striešku, ktoré poskytujú ďalšiu ochranu v prípade pádu. Stále hovorím, že keby MM s malou spadol, tak sa nezabije, len si zlomí nohu a toto proste žiadne ergonosítko nezabezpečí 😉

Druhá vec je odvetranie medzi nosičom a nosencom, my máme nosič, ktorý tam má medzeru, dieťa je dobre v nosiči pouťahované, takže keď zaspí, hlavička mu padne dopredu ako v ergu.

Takto by to malo vyzerať pri právnom turistickom nosiči 😀 Ak ste videl niečo iné, nedala by som za to ani 5€ 😉

poletucha
14. srp 2009

Holky je nejakej rozdil v noseni malyho miminka v satku anebo v manduce?..myslim ze zdravotniho hlediska

mracik
14. srp 2009

bihan, no my sme mali dosť kvalitný nosič tatunka, ale ako sme začali nosiť v ergu a šatke, tak sme ho predali 😅 ale je pravda, že nechodíme do nejakých strašných extrémov,
dokonca som zistila, že na staršie, cca štvorročné dieťa je lepšia šatka, ako ergo, dokonca som v nej raz niesla aj 7 ročného Kuba 😉

sue
14. srp 2009

...ja musím potvrdiť to čo hovorí Bihan, mať tak "trochu" euráčov nazvyš, tak by som zainvestovala do kvalitného nosiča, pretože sme každý víkend na nejakej túre a stále mám obavy, že sa mne alebo inému nosičovi šmykne a buď spadneme na Macina a rozpučíme ho alebo Macino odtiaľ vypadne a bude sa kotúľať dole svahom 🙄 🤐

verulka
14. srp 2009

Bihan, ja chapem, ale kazdopadne pohodlnejsie je eronositko, hlavne kvoli rozlozeniu vahy...uvidim ako sa to bude u nas s turami vyvijat, ale najskor na bud.leto.
sue,co ja viem k tym padom- podla mna ma krosna vacsiu vahu, cize pri strate rovnovahy ta automaticky( a silnejsie) taha dozadu, cize tak ci tak padnes na ditko. No a popravde si neviem predstavit ako moze dieta vypadnut z mdc alebo erga 😕
no ja si myslim, ze nosit v ergonosici je pohodlne tak cca do 2r( zavisi od velkosti dietat) potom asi skor krosna( halvne na dlhe trate- do mesta a pod jednoznacne nositko)
bihan, aku konkretne mate krosnu?

jamik
14. srp 2009

Verulka suhlasim.
Ja este nosievam aj Jakuba v mdc a je mi to pohodlnejsie ako v sestrinom nosici. S nim si pripadam velmi veľka a nemotorna. A to ma velmi kvalitnu Tatonku. Ale asi je to vec zvyku pri tychto vacsich detoch. Pri mdc mam pocit, ze sme jedno telo. 🙂
My ideme teraz Janosikove diery a rozmyslala som, co zobrat, ale bude to asi tak, ako doteraz: ja s Terezkou v satke a manzel s Jakubom v mdc. Uz sa velmi tesim. 😀

sue
14. srp 2009

Veruli, ja neviem, proste mám pocit, že pri krosne tá konštrukcia stlmí náraz a ty nepadneš celou silou na dieťa... ale možno sa mýlim... pri manduce mám pocit, že ak by som spadla, tak ho rozpučím 😝 a vypadnúť preto,že Maci si zvykne pri dlhom nosení prevliecť ruky ponad popruhy... už je dosť veľký takže v podstate od pazúch je vystrčený nahor 😒 neviem... a nosím stále. na túrach sa nosí veľmi rád, v pohode tam vydrží tých 5-6 hodín, vychrápe sa a všetko...

bihan
14. srp 2009

Verul, to zas asi nikto nepochybuje o tom, že turist. nosič nie je každodenné nosítko 😀
Krosna má asi tak dve kilá, tie novšie sú ešte ľahšie, takže tam o nejaký extra rozdiel ťažiska neide.. hlavne nie pri 13kg dieťaťi.. fakt neviem, ako dlho to ešte MM bude zvládať, ale on je športovec, tak nech športuje 😀 Myslím, že oficiálne je krosna do 20 al 25kg, ale fakt si neviem predstaviť s takou váhou šlapať niekam do hôr.

A my máme Deutera... ako je to vlastne s ergonosičmi.. vidí vám dieťa cez plece, keď je na chrbte? Lebo v krosne vidí 🙂

Poletucha, pozerám, že ti ešte nikto neodpovedal, tak rozdiel tam je, lebo do MD by mal ísť novorodenec vlastne bokom. ako do kolísky.. nevidela som, ako to vyzerá naživo, vo mne to veľký pocit bezpečia nevyvoláva 😅 Vertikálne nosenie v tomto veku ešte nie je veľmi vhodné, aj keď v prípade zlého vývoja kĺbov sa odporúča práve vertikálna poloha.
Snáď sa ešte vyjadrí niekto, kto ti to bude vedieť lepšie odôvodniť 😅.

jamik
14. srp 2009

Jakub vidi, Terezka este nie. Niekedy poriadne natahuje krk. 😉
V tom ma nosic jedno +. 🙂

eriqe
14. srp 2009

tak ja som sa uz strepala a nastastie sa nam nic nestalo, lebo som dopadla na rit a nie na chrbat. Ale tazko povedat v ktorom nosici by to bolo pri pade lepsie.

verulka
14. srp 2009

sue, mne ma ruky pod popruhmi len ked spi, inak ani omylom. aj mne aj mm sa stalo, ze sme padli, ale instiktivne sa nam podarilo nepadnut na neho..v tomto je super poloha na bruchu 😀
ron vidi, podla toho ako ho dam..ale kedze on chce vidiet hlavne mna, tento problem nemame, na chrbte po chvilke zaspi 😉
vsak uvidime ako to pojde, kedze ja uz sa chystam vratit sportak kamoske,lebo mi tu len zavadzia.

sue
14. srp 2009

Veruli a nenahýňa sa? Lebo mne sa už viackrát stalo, že doooosť visel...aj keď teda je pravda, že neviem ako by si povyťahoval nohy 😝 😀

...a na bruchu... mne je už dosť ťažký 😝 my chodíme tak, že do kopca ho nesiem na chrbte a z kopca na bruchu...ale keď je na bruchu,tak dosť dostávajú kolená zabrať... predsa len 13,5kg je dosť...

blovitc120
14. srp 2009

Poletucha, zo zdravotného hľadiska asi ani nie, neviem, ale tá novorodenecká vložka v nosičoch je podľa mňa naprd, také maličké bábo, ktoré nedrží hlavičku, by som tam nedala. Ale myslím sue nosila od 7 týždňov v mdc.. Výhoda šatky je práve v tej kolíske ako povedala bihan, to do nosiča nedáš. Hoci naše dieťa v kolíske nechcelo byť od narodenia, ručala tam ako tur. Možno preto, že mala dosť reflux a v tej polohe sa jej to viac vracalo. Naozaj neviem v šatke v kríži bola spokojná, aj pospala. Mne to skôr príde, že v tej zvislej polohe sa jej to páčilo nieže kvôli kĺbikom, ale ona sa od narodenia strašne rada túlila a tam mi to príde ako najväčší telesný kontakt. My sme boli v manduce asi od 2,5 mesiaca, pre mňa je to výhodnejšie, nikdy som nebola expertom na viazanie šatky, na dieťati sa mi to nedalo poriadne pouťahovať, asi som neschopák. Miška má asi tiež radšej manducu, lebo tam sa fajne ohrýzajú popruhy a tie umelé súčasti.. Ak chceš nosiť hneď, isto by som si kúpila najskôr šatku, možno ju už potom nevymeníš, fakt je variabilnejšia (vravím, pre nás nanič, lebo Mišel má rada len nosenie vpredu, na chrbte a na boku a to sa dá aj v mdc).

lenki33
14. srp 2009

poletucha ja tiez skor odporucam satku, aspon do tych 3m, hlavne na dlhsie nosenie, tym myslim viac ako polhodku
mdc ma integrovanu novorodenecku vlozkum ale dieta je v nej zvislo, do erga sa vlozka dokupuje, a dieta je v nej koliske
moj syn tiez nechcel byt od mala v koliske, od 1t som ho nosila v krizi s kapsou zvislo, ja vidim najvacsiu vyhodu v satke oproti nosicom pri malych miminkach, ze taki mrnusi casto zaspia a satka ich starostlivo podopiera z kazdej strany je dokonale prisposobena dietatku, je makka, z casti poddajna, ale poskytuje oproru z kazdej strany, to bohuzial ziadny nosic nedokaze

andrea12737
14. srp 2009

Ahojte zienky, kedze sa chystam kupit si satku od uplneho zaciatku a rada by som tu satku vyuzila co najdlhsie-samozrejme bude zalezat od babatka, ci bude mat zaujem 🙂 tak by som rada vedela ktoru satku by ste odporucili..s manzelom sme na to pozerali, tak sme si zostavili taku trojku didymos, storch, sanami...

Vdaka za reakcie, zatial vam prajem krasny zvysok dna. 😉

sue
14. srp 2009

...ako píše Blovitz...od nejakého mesiaca a kúsok, ale on si už úplne pevne držal hlavičku, keby mu klinkala,tak by som ho tam istotne nedala...

karenina
14. srp 2009

ad manduca versus krosna: nosím v manduce, s krosnou jsem byla asi 3x a zatím jediná dvě plus krosny vidím v úložných prostorech a v tom, že se dítě méně potí, jinak se mi ale nosí mnohem lépe manduca a Rézinka v ní taky vypadá spokojenější a to i přes to, že když ji mám v manduce na zádech nemá takový výhled jako z krosny

lenki33
14. srp 2009

andrea moja trojka by bola didymos, storch, hoppediz
pr emna osobne naj satky su didymos indio, najlepsie s primesou napr lan, hodvab, vlna...

bihan
14. srp 2009

Kde je Zara od Ellevill 😀 Ja som do tej šatky zaľúbená, aj keď som ju nikdy nevidela naživo 😅