V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

aleachim
24. zář 2009

verulka, můžeš hodit link na ten overal? Vůbec netuším o co jde?? Lucku bych chtěla nosit i v zimě, ale zatím sbírám rady, jak na to. Díky.

jejda
24. zář 2009

Erique, dík za radu, zkusím tancovat po bytě 😅 snad to projde. Moooc bych ji chtěla nosit a to ne jen na rukou.

mneme
24. zář 2009

jejda, aj my mame podobne skusenosti. presne ako pise erique, netreba sa nechat odradit a hlavne sa pohybovat. nosene deti nemaju velmi rady staticku polohu, rytmicky pohyb ich upokojuje. inak babo moze citit aj tvoju neistotu a nervozitu, ktora sa prenasa nanho + praxou sa zdokonalis v hladkej instalacii uvazu. vo vasom "veku" sa mojej dcerke v mdc este nepacilo, revala mi tam ako keby som ju vrazdila, v satke sa vzdy upokojila. teraz uz ale nosim aj aj. osvedcilo sa mi zvykat ju postupne - najprv 10 min., potom polhodinka pred kupanim, neskor kratka prechadzka atd. 😉

bambus, verul, koalu ste si objednavali cez mamaja alebo cez nejakeho ineho slovenskeho distributora?

eriqe
24. zář 2009

mneme, koalu sme objednavali cez nosime, my mame cervenu a je nadherna

verulka
24. zář 2009

mneme, ja som to riesila cez nosime.sk cez adku..a akurat dnes ten moj zmenil majitela..tak dufam posluzi 😵
ja tiez radim s ahybat, a asi zacat skor so satkou ako mdc, ta je prijemnejsia 😉

mneme
24. zář 2009

erique, tiez by som si vybrala cerveny 🙂

emjee
24. zář 2009

tak uz som aj ja nalomena na tu koalu 😀 aspon viem, na co miniem prachy za predanu hoppku 😀

mneme
24. zář 2009

emjee, to prekliate forum, vsak? 😀 😀 😀 ja som sa uz viacmenej rozhodla, tak keby ste nahodou niektora uvazovali o predaji (velkost charmer/explorer), poprosim IP 🙂

emjee
24. zář 2009

😀 a ta cena 😀 hlava sa mi toci (chudak manzel, ani mu radsej nepoviem 😀), rozmyslam, ci sa mi oplati este tu mensiu velkost zobrat alebo radsej tu vacsiu?

kili
24. zář 2009

emjee, ja že si tie peniaze už niekoľkokrát minula

bambusko
24. zář 2009

emjee, aj mne sa zda, ze uz si ich minula 😝 matej je februarovy, nie? kup vecsiu, aj my sme mali, marek je januarovy a este aj teraz ponosime, da sa to fajn prisposobit 😉

eriqe
24. zář 2009

prihovaram sa za tu vacsiu, ona sa da ozaj dobre prisposobit a Rut je chudulinka ale neplavala v nej

verulka
24. zář 2009

em, ty isto tu vacsiu...podla mna j mneme.a som kupila tu mensiu, min rokvyuzita na maximum, ale tento rok by to uz bol problem 😖 zavisi aj od velkosti dietatka..
emee, ani ja som nepovedala muzovi, kolko stala.ale zase usetrila som na kociku..a ked si vezmes, ze super kocik ,novy, ta vyjde 20tis, do tej smy +- mozes blaznit 😅
okrme toho, ja som uzasne predala vacsinu veci na nosenie, co som mala
este dufam predamkratke indio a ostala mi len mdca tu este tak skoro z ruky nedam 😵

emjee
24. zář 2009

ja som ich uz minula? 😀 tusim naozaj 😝 to je tak, ked su prachy "virtualne" 😝 😀 😀

mneme
25. zář 2009

verulka, ja si dam poradit, ale to mam fakt strcit 5-6 mesiacne babo do kombinezy pre 1-2-rocne dieta? zase az taki genialni ti z manymonths nemozu byt, aby sa v tom netopila, ci ano? neviem si to predstavit, ved teraz ma len +/- 6 kg 😕 ronusik je majovy, vsak? ale zase keby sa dalo ponosit dlhsie, bolo by super, lebo po M uz nebude mat kto dedit vecicky
emjee, cena je riadne mastna a nie ze by sme my mohli nejako financne vyskakovat, ale ja to teda muzovi bez problemov poviem - ako pise verulka, nosicky usetria na inom. kociar a autosedacku sme zdedili za facku, oblecko tiez a ak som nieco nakupovala, tak vacsinou z druhej ruky za symbolicke ceny. na seba momentalne neminiem prakticky nic, ak neratam zvysene naroky na zradlo 😀 jedine palky fakt davam za vsetko suvisiace s nosenim 😝 uz mi radsej o nicom nehovorte 😀 😝

emjee
25. zář 2009

mneme aj ja mu poviem, ale az ked to bude objednane 😀

verulka
25. zář 2009

mneme, ron bol velky, on mal v 4mes cez 8kg, cize jemu to bolo len kusocek velke a koncom zimy, som uz len ltt zahla tie nohy. Cizefakt treba podla dietata posudit..ron je koncom aprila.
ale zase ten matros je fakt prijemny, pri noseni dlhsie nohy nevadia...ako hovorim, ja by som uz kupila rovno ten velky overal..ň
u emjee by som nad mensim ani nerozymslala 😉
ja mojmu nic nehovorim jeho to nezaujima- teda pokial dokazem viest domacnost, tak ako vediem, ze aj usetrim a pod, tak sa nestara...ked sa ma opyta na cenu, spytam sa, ze ci to chce naozaj vediet..on ze nie, takj mu vzdy poveim, ze 10 eur a sme vsetci spokojni 😀

monr
28. zář 2009

verul, ďakujem za tip, už som Adke písala.

simlenka
28. zář 2009

Ahoj holky,chci se zeptat,kdo mate zkusenosti se satkovanim,na co si dat pozor pri vyberu satku? U prvniho mimca jsem bohuzel nesatkovala,ted jsem podruhe tehotna a po precteni Konceptu kontinua jsem rozhodnuta mit malicke po cely den pri sobe v satku a kocarek prodat.Diky predem za rady

monr
30. zář 2009

práve vyrábam malej hand made návleky. kúpila som v kik úžasné ponožky, teplučké a mäkkučké, akurát nemôžem z nich odstrihnúť, tak len ručne prešívam. jeden návlek hotový a na druhom sa pracuje. potom dodám foto 😀

blka
1. říj 2009

Monr, jsou super. Jsi šikulka 😉

emjee
1. říj 2009

monr krasne 🙂

mate niekto vestu peekaru? oplati sa? rozhodujem sa, ci zaobsatarat na zimu oblecko len na Mateja, alebo ci radsej nieco, co zahali nas oboch - najcastejsie ho aj tak nosim ja a este nechodi (a pocitam, ze tak do jari ani nebude), oblieka sa velmi nerad, tak asi pojdem radsje do niecoho, co lahko natiahnem ked uz je v satke - zatial mame kapsu MaM a navleky

mneme
1. říj 2009

simlenka, v kocke to na zaciatkok zhrnula emjee na predoslej strane. ak budes len satkovat, asi aj tak pri jedinej satke nezostanes - je to totiz tazka mania 😀

monr, genialne chlpate 🙂

emjee, skusenosti nemam, ale ta vesta na mna posobi ako alternativa k mam kapse. to by si chcela nosit vestu a na to este kapsu?
ja som uz bola pre koalu rozhodnuta, ale verulka ma zviklala ohladne velkosti. tak spekulujem, ci este v zime neponosime v tych nasich obycajnych kombinezach a na jar by som ju uz dala do velkosti na rok a posluzila by este aj dalsiu zimu. co myslite baby?

sue
1. říj 2009

Uff, dnes mám Macka na chrbte 7hod 😝 ide mu asi očný zub, alebo na neho lezie nejaká viróza lebo zľahka teplotuje, prsty má strčené asi až v pažeráku a je uplakaný, terza už dve hodiny spí,ale ja som totálne vyflusnutá 😕 poradíte ako takého 15kg sloníka nosiť tak,aby ma to tak neunavilo? 😕 Hačku nemám ☹

monr
1. říj 2009

kočky dík. 🙂

blka
1. říj 2009

Holky, prosím vás, je normální, že je prcek v kolíbce takovej zmáčknutej?

verulka
1. říj 2009

sue, neporadim ,ja som to len odnosila 😅
mneme, to ma mrzi..ale ja mam fakt macka doma 😝
emjee, no ja by som rozhodne sla do niecoho pre vas oboch..kym nechodi, je to podla mna lepsie aj pohodlnejsie 😉