V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
18. lis 2009

neskusala, vyskusam
len neviem potom ako s nim na prechadzky, lebo ho zapinam do svojej obycajnej bundy

bambusko
18. lis 2009

ved ja viem, ale mozno odhalis pricinu vyskokov. a mas aj manducu, nie? s tou sa na chrbat dava lahsie

emjee
19. lis 2009

dnes sme boli na prechadzke v manduci a pokusal sa tiez vyskakovat 😝
doma som skusala satku na bok a neviem, je mi to nejake divne, neviem co s tou mojou jednou rukou, jedine polozit si ju na maleho 😀 a taha ma do strany 😀 neviem, zda sa mi to hrozne neprakticke vlacit dieta na boku, sice nevyskakoval, ale doma ani nezvykne nejako vyskakovat, zistila som, ze vyskakuje len ked chce nieco vidiet alebo ukazat
ked som pred mesiacom skusala na chrbat (satku aj manducu) nechcel tam byt, akoby ma nevedel dobre obkrocit na strane od chrbta (predsa len su tam rebra, kdezto na bruchu sa zabori do makkeho tuku 😀)
takze zatial to vidim na nosenie na bruchu, lebo kocik nepouzivame vobec

ilarja
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bambusko
22. lis 2009

ilarja, mozno pre vecsie dieta ako mas ty je to dobry doplnok k samostatnej chodzi, ale pre 9m, co este nechodi, pochybujem 😒

kackaj
22. lis 2009

Ahoj holky nosičky🙂, prosím Vás, poraďte mi od kdy je vhodné a neškodné nošení miminka v ergo nosítku ve vertikální poloze? A nepište že od té doby, co drží hlavičku😉 Synáček drží hlavičku už od druhého měsíce, ale to bych si ho teda do sedu dát nedovolila. Ale už bychom pomalu kolem vánoc chtěli začít nosit, ale nevím, jestli budeme moci. Nevíte teda, od kdy je to "povolené"?? Díky🙂

bambusko
23. lis 2009

kacka, vertikalna poloha v nositku/satke nie je sed, pozri si zasady spravneho nosenia na predchadzajucej strane davala link lenki 😉

mneme
23. lis 2009

kackaj, v ergo nositku dietatko nemusi samo drzat hlavicku, pokial ju zaisti nositko. takze povolene je to uz napr. aj od narodenia. nam sa ale velmi novorodenecka vlozka do mdc neosvedcila (bolo to nejake divne a nepohodlne), takze cca. do 5,5 kg som nosila len v satke, potom uz aj v mdc bez vlozky 🙂

emjee
23. lis 2009

nosenie vo zvislej polohe je mozne od narodenia (vo vhodnom nositku alebo satke), treba istit hlavicku ak ju dietatko este neudrzi same (ak udrzi, tak minimalne pri spanku ju treba tiez istit)
ja nosim maleho v satke vertikalne od 3. tyzdna (skor sa nedalo, boli sme v nemocnici a este som nemala natrenovane uvazy), v manduci od 2. mesiaca (skor sa nedalo, nemala som manducu 😀)

klara_klara
24. lis 2009

baby co odporucate na nosenie 8 mesacneho dietata a viac...mn aboli chrbtica jak hrom a tak uvazujem ze ked bude maly tazsi tak to bez nosica nezvladnem, len neviem aky si mama kupit...dakujem za odpoved pripadne link.

petka80
25. lis 2009

Ahoj holky, měla bych dotaz na zkušené nosičky 😉
Ráda bych pořídila na druhé mimi nějaký šátek, s prvním jsem nešátkovala, nějak jsem neměla tu potřebu, ale teď si říkám, že by to bylo fajn, mohla bych mít mimi v šátku a volné ruce pro starší dítko.
Nechci investovat moc, protože nevím, jak moc nakonec budu nosit, ale zas nechci nějaký šmejd.
Našla jsem na Aukru tohle: http://www.aukro.cz/item819287990_elasticky_sat...
Paní prodává nové šátky Medley za 390,-
Přijde mi to nějaký až moc levný, stačí takový šátek (rozměry a pod.)?
Díky moc za radu.

emjee
25. lis 2009

petka80 ak chces satkovat co najdlhsie, potom zvol radsej tkany satek, nie elasticky (ten je len na male babatka, myslim, ze do 9 kil) - inak pozri si testy satkov napr.
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=74
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/testova...
medley elasticky tam sice nie je, ale mozno sa po precitani rozhodnes inak 😉

klara_klara nosis ho na rukach? potom jasne, ze ta boli chrbtica - "uvazujem ked bude maly tazsi" - radim ti nevahaj a necakaj kym bude tazsi, padne ti to tazsie nosit ho resp. zacat s nosenim, zacni kym je este ako tak lahucky a postupne s jeho pribudajucou vahou si zvyknes - pozri tento clanok ako si vybrat http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/ako_si_...

klara_klara
25. lis 2009

baby ktore nosite...pozerala som ERGO a PATAPUM a neviem sa rozhodnut co je lepsie....nemate skusenosti...pri tom Ergu sa mi zdaju tie traciky blizko detskych ust a bojim sa ze to bude dieta ozuvat ☹ ale inak sa mi paci viac

bambusko
25. lis 2009

klara, zuzlat bude vsetko 😀 je to znamenie, ze sa mu tam paci 😉 ale casom to prejde 🙂

klara_klara
25. lis 2009

bambusko a ty v com nosis? ake mas velke babo? paci sa ti to?

emjee
25. lis 2009

klara_klara som si nevsimla, ze v tom linku pisu len o ergu a patapume 😅 aby si to nemala take lahke, tak este je aj manduca (mam, som spokojna), bondolino, liliputi, african carrier, ... 😀

bambusko
25. lis 2009

klara, mala som babyvak - neodporucam kvoli jednostrannej zatazi, ergo - super 1*, mam este satky a meitai, maly ma 22m, teraz ho nosim na bunde v meitai, v satke obcas doma

klara_klara
26. lis 2009

emjee 😉 😉 😉 zatial sa priklanam k ergu ale dostala som info aj k liliputu ze to zvladne aj vacsie dieta...no neviem...mam si vybrat darcek na vienoce nuz viem ze chcem nosic...ale akyyyyyyyyyyyyyyy?????? ☹ ☹ ☹

klara_klara
26. lis 2009

bambusko dik, este hladam citam ale najlepsie ked budem vediet prakticku skusenost 😉

petka80
26. lis 2009

emjee - díky moc za info, koukám teda, že vybrat správný šátek je docela věda 😕 😀

klara_klara
26. lis 2009

baby a este jedna vec...ktore chodite s nosicom aj na tury s babom do prirody, ktory je naj...lebo ja to chcem vyuzit aj na turistiku 😉

bambusko
26. lis 2009

klara, vychadza mi to pre teba na ergo - jednoduche nainstalovanie dietata 🙂 moze nosit aj ocinko 😉

klara_klara
26. lis 2009

😉 aj mne sa najviac paci tak asi vyberam ERGO. Dufam ze s nim budem spokojna. Este to dneska s manzelikom dame dokopy a kupujem...uz sa tesim ako budem nosit 😉

quika
26. lis 2009

klara, ak chces aj na turistiku, tak odporucam co najlepsie polstrovanie, a urcite si to vyskusaj ak mas tu moznost, aby ti to dobre sadlo. myslim ze s ergom budes spokojna, len pozor ak mas vysoke dieta, lebo ergo ma kratsi chrbat nez ostatne nositka.

bambusko
26. lis 2009

ergo je kratsie len o 3cm ako manduca, ten rozdiel nie je velmi vyznamny podla mna, vecsie dieta si aj tak da ruky vonku a vypadnut urcite nevypadne 😉 zase je najsirsie naspodu, co sme si medzi sebou porovnavali

klara_klara
26. lis 2009

baby a este jedna otazka lebo v tomto si nie som ista...nasla som aj take nosice co maju jeden otvor kde sa vlozi nozka a druhy sa zapne na zips...neviem nezda sa mi to dobre...ergo a tieto podobne to asi tak nemaju vsak...teda z tych obrazkov sa mi vidi ze nozicky sa do nicoho nevkladaju???

este podotazka chodili ste s ergom na dlhsie do prirody aj napr. s 9-10 mesacnym babom a vydrzalo v tom?

dakujem za odpovede

emjee
26. lis 2009

klara nie v ergu ani manduci ani tych ostatnych ergonomickych nosicoch sa nozka nikam nevklada - zapnes pas, posadis si dietatko obkrocmo na brucho a dvihnes kus latky co ma dieta za chrbtom a upevnis popruhy

co znamena na dlhsie do prirody? ja kocik nepouzivam, kazdy den chodim (podla pocasia) na 60-120 minutove vychadzky iba s manducou / satkou (podla nalady) a vydrzi tam, aj si pospi ak mu treba 🙂 obcas zajdem aj na vacsi nakup, to si upeveneny na mne aj potiahne mliecka, ked ma chut 😀
vacsina deti sa nosi rada, treba len najst to spravne nositko a spravny uvaz resp. pri nositku spravnu polohu (brucho, chrbat, bok)

klara_klara
26. lis 2009

😉 dakujem emjee tak uz som rozhodnuta uplne...cena je dost vysoka a lacnejsie ako na nosenie.sk som nenasla...ale ked je to darcek a nekupujem ja hadam sa manzelik nebude hnevat 😉 😉 😉 😉

kaleilah
26. lis 2009

holky, mám takovou divnou otázku, jak se dá s manducou sedět? 😅 adrianka je hodně chovací a myslím že jí to vydrží delší dobu a když jí mám na rukách a krmim staršího tak je to docela složitý 😉 tak jestli se s ní á v klidu sednout a dělat něco dalšího u toho 😉

zitaje
26. lis 2009

Klara, podla mna je 9-10 mesiacov vrcholne obdobie satkovania, teda u nas to tak bolo, vtedy sa mi mala najviac nosila a v pohode vydrzala aj 2-3 hodiny. Hlavne ked z toho hodinu, hodku a pol spala. Uz len nostalgicky spominam - minule som si chcela vyskusat, ci sa mi este vobec zmesti do vlanajsej bundy so vsadkou a slecna nebola ochotna ist do satky. ☹ Tak som ju odlozila (satku), uz v nej nebola dobry mesiac. ☹ No co uz, vyrastla mi...