• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V čem nosíte svá miminka?

9. dubna 2015 
klara v bazare teraz vidim jeden za 80,- € :wink:

kaleilah zalezi ako vysoko resp. nizko si ju uviazes, ja som ju spociatku nosila dost nizko, teraz nosievam vyssie, sediet sa da, obcas sice s roztiahnutymi nohami :grinning: ale da sa :grinning:
26. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaleilah, ja sice nemam manducu ale liliputi, myslim ze je to skoro to iste, a sedim s nou uplne v pohode :slight_smile:

Baby nemate nejaky trik na to ked idem s malou v MHD v liliputi tak je hrozne teplo, medzi nami je uplne mokre, ked si ju chcem odopnut a zvliest tie ramenne popruhy musim si dat dole bundu a to sa mi nechce lebo tam potom saskujem :confounded: Diik
26. lis 2009 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tynushqa a kolko vrstiev oblecenia je medzi vami? pripadne vyskusaj nejake funkcne oblecenie (termoregulacne, napr. moira)
26. lis 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm no o termoregulacnom obleceni som veru este nepocula :sweat_smile:

Tak ja si dam tricko a na to mikinu a bundu ale tu vlastne iba rozopnutu, ze malu nekryje. Malej dam bodynko mikinku a bud taky tensi overal alebo bundu a normalne nohavice.

Este som rozmyslala nad tou Mam kapsou, pod to potom mozem malu aj lahsie obliest?
26. lis 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tynushqa, ja som mala vsadku, co som si prizipsovala do svojej bundy, takze sme boli v mojej bunde obidve, to sa mi zda ako idealne riesenie. Aj kapsa moze byt ok, ale ked je chladno, bude ti fucat, lebo nebudes mat zapnutu svoju bundu. A samozrejme ked mas kapsu, netreba tak obliekat, to je namiesto bunedy pre babo.
26. lis 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano pod mam kapsu mozes obliect tensie :wink:
alebo si obstaraj overal koala - ten ma taky odoberatelny predny panel, ktory sa da pripnut na chrbat, cize babatko ma na chrbte dve hrubsie vrstvy a na brusku len tenku vrstvicku

z nosenideti: Oblečení z vlny a hedvábí je přírodní alternativou k modernímu funkčnímu oblečení. Dobře saje pot, ale nestudí. V létě chladí, v zimě hřeje.
26. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tynus, je aj sk funkcne oblecko za dobru cenu nika-intima :wink: ved este nie je velmi zima, mas moc vrstiev, my sme tak chodili obleceni v mrazoch, ale mala som len kabat so vsadkou z 2 vrstiev flisu. nozky malej zatepli viac ako vrchnu cast tela, tam staci o vrstvu menej :wink:
26. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
a spatne som si precitala co davas malej - priznam sa, ja pre M. nemam ani bundu ani oteplovaky, na co? schovam ho do kapsy alebo do svojej bundy
26. lis 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambusko, to nika-intima pozeram, dobra stranka, ale to zlozenie polypropylen+bavlna, je to to naj? nebolo by uz lepsie daco zo 100% merino vlny? to su ale ine ceny potom asi....daco zhanam, nech sa tak nepotime stale...
26. lis 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ktore mate mei tai - ako ste s nim spokojne, do kolko kg to je? v pohode zvladate ten uvaz? babu sa v tom paci? uvazujem coraz viac nad kupenim, ale skor ako na zaciatku jari asi nosit intenzivnejsie nebudem, tak neviem, ci si cca 9 mesacne babo na to zvykne a tak...
27. lis 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, poradte prosim odkaz na nejaky sposob viazania dietata nabok, dieta mi nechce velmi byt v ksk, chce lepsie vidiet. dik
27. lis 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. lis 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nějak se mi nošení začíná zamlouvat, mám obyč šátek za 600 a tak uvažuju o něčem lepším. Jen nevím, jak je to s délkou u storcha a didymose. Na Bráně píšou, že cípy u storcha v délce nejsou, na nosíme.cz, že jeden je, tak nevím, kdo má pravdu. :slight_smile:
27. lis 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, mozete mi prosim poradit nej. dobry uvaz na mimco okolo 6 kg, kt. uz drzi hlavicku-3 mesiace? Zatial viazem kriz s kapsou a chcem sa naucit este nieco dalsie...zatial mi toto este vyhovuje, mala mi krasne spinka.
27. lis 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
susik mozes skusit kriz s kapsou vonku (podobne ako ksk, len sa to da uviazat vopred a babatko tam vopchas uz do uviazaneho - vhodne, ked potrebujes castejsie vkladat a vyberat :wink: ) alebo dvojity kriz (tiez mozes mat na sebe uviazany a babo vkladat a vyberat podla potreby)
27. lis 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
nosicky uvazovali ste niekedy nad takouto vecou (citala som o vyhodach latkovych plienok oproti jednorazovkam a v tejto suvislosti ma to napadlo):
"Preukázalo sa, že v jednorazových plienkach je o cca 1–2 °C vyššia teplota, ako v bavlnenej plienke, čo má negatívny vplyv na vývoj semenníkov, na produkciu spermií a v konečnom dôsledku na plodnosť mužov v dospelom veku." (zo stranky nosime)
Ako je to potom s nosenim? Ved pri noseni predsa babatko zohrievam a ked je na mne obkrocmo, tak aj v tychto miestach ... teda nemienim seknut s nosenim, to nie, len ma to zaujima, ci je na to nejaka studia, alebo sa nad tym aspon niekto zamyslel
27. lis 2009 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emjee, nad tím jsem se teda nezamýšlela. Jen mě v té souvislosti napadlo, že se mi v látkovce do šátku líp polohuje, protože už má ty nožičky na široko. Ale nad zahříváním jsem nepřemýšlela. Ale teoreticky bude mít v látkovce pořád o 1-2 stupně nižší teplotu.
28. lis 2009 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
emjee, mna sa to celkom netyka, nakolko moja buchta semeniky nema :grinning:, ale povazovala by som to za pravdepodobne, dokonca v lete som po dlhsom noseni parkrat nasla naznak zapareniny a jednoznacne ich pripisujem hnuskam. to, co uvadzas, je podla mna jedna z dalsich vyhod latkoviek oproti jednorazovkam - preto som uz takmer nakupila latkovu vybavu, ale na poslednu chvilu cukla. smutna pravda je totiz taka, ze mne sa pri starostlivosti o dieta, zamestnani a domacnosti nechce riesit este aj pranie plienok :unamused:
28. lis 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mneme, s plienkami stravis tak 15 min kazdy 2.-3. den - hodis do pracky, vyberies, zavesis, poskladas :wink:
28. lis 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambusko, chapem, ale este stale mi to pride ako dalsia komplikacia - uz teraz periem kazdy 2-3 den :wink: ale mozno sa nakoniec hecnem a pod stromcek nam kupim latkovu vybavu - uvidime :slight_smile: ved mozem ukrojit 15 min. z konikovania :grinning:
este mi napadlo, ze podobnu vec som kedysi citala o vyhodach nosenia trenok v porovnani so slipmi - ale to sa tusim nakoniec preukazalo ako mytus. kazdopadne, v kauze jednorazovky-latkovky by som tomu skor verila
28. lis 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som videla dokument, kde skumali nosenie trenkov - slipov, pouzivanie notebookov, atd. - normalne im merali teplotu tam dolu :grinning: nepamatam co vyslo pri tenkach a slipoch, ale notebooky na kolenach zohrievali riadne

ja som latkovky vs. jednorazovky uviedla ako priklad, mna skor zaujima nosenie v satke / nositku vs. nenosenie - aky to ma vplyv na teplotu tam dole
28. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
emjee, moja sestra sa zase bala ze v nosici ma jej dcerka pod zadkom iba par vrstiev latky a ze jej z toho prechladne mechur... tak si vyber, je tam teplo ci zima? :grinning: kazdopadne nosis len chvilku - max. par hodin denne, aj to s prestavkami, takze ak by to aj malo nejake neziaduce ucinky, tak su uplne zanedbatelne.
inac to ci ma vyssia teplota v plienke nejaky vplyv na funkcnost chlapskych organov o niekolko desiatok rokov neskor, sa nevie, je to stale v stadiu skumania a napr. tieto infosky co maju na tej stranke su preto zavadzajuce :angry: navyse sa zistilo ze hnusky zvysuju vyskyt zapalu mocovych ciest (u oboch pohlavi), a pripisuje sa to prave NIZSEJ teplote - lebo plienka nasaje tekutinu, ta vychladne, ale plienku mnohe mamicky nechaju este peknych par hodin na zadku, a z toho vychladnuteho mocu potom dieta nachladne. takze vlastne sa neda ani jednoznacne povedat, ci tam ta teplota je vyssia, alebo nizsia.
28. lis 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zoeno.1
ja teraz obliekam (ak je teplejsie nieco vynecham resp. dam si jesennu bundu, ak je chladnejsie, davam zimnu bundu):
bodynko s dlhym rukavom, tenke tricko s dlhym rukavom, tenku mikinku
ponozky, pancusky, teplaciky, vlnene topanky
ciapku
a zabalim do svojej bundy (pripadne mozes dat kapsu namiesto zapnutia do svojej bundy)
28. lis 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
emjee dakujem za najdenie temy a aj za odpoved :dizzy_face: do svojej bundy si ju nezapnem,som rada ze sa do nej zmestim ja :grinning:
28. lis 2009 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
emjee: dik :wink:
ja som tiez pocula teoriu o tom zahrievani semennikov v suvislosti s pracou s notebookom. ze vraj programatori maju vacsinou dcery, pretoze sa im zahriev. semenniky...neviem ci je to objektivne, ale u nas to plati, aj u svagra.... :sunglasses:
29. lis 2009 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emjee ta prva je podla mna lepsia -lebo je dlha a ma ju tusim aj erige :wink:
Ta druha mi pride velmi tesna a mala
1. pro 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ta od didymosu je uzasna. aj jej cena :frowning2:
1. pro 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
2. pro 2009 ve 20:40 • lolitka08
lolitka uprimne sa mi to nezda bohvieako dobre, uz len to, ze nemozem sling dotiahnut ako potrebujem, je pre mna nevhovujuce, to sa radsej budem mordovat s tmi 5m :grinning:
2. pro 2009 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek