V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
26. lis 2009

klara v bazare teraz vidim jeden za 80,- € 😉

kaleilah zalezi ako vysoko resp. nizko si ju uviazes, ja som ju spociatku nosila dost nizko, teraz nosievam vyssie, sediet sa da, obcas sice s roztiahnutymi nohami 😀 ale da sa 😀

tynushqa
26. lis 2009

Kaleilah, ja sice nemam manducu ale liliputi, myslim ze je to skoro to iste, a sedim s nou uplne v pohode 🙂

Baby nemate nejaky trik na to ked idem s malou v MHD v liliputi tak je hrozne teplo, medzi nami je uplne mokre, ked si ju chcem odopnut a zvliest tie ramenne popruhy musim si dat dole bundu a to sa mi nechce lebo tam potom saskujem 😖 Diik

emjee
26. lis 2009

tynushqa a kolko vrstiev oblecenia je medzi vami? pripadne vyskusaj nejake funkcne oblecenie (termoregulacne, napr. moira)

tynushqa
26. lis 2009

hm no o termoregulacnom obleceni som veru este nepocula 😅

Tak ja si dam tricko a na to mikinu a bundu ale tu vlastne iba rozopnutu, ze malu nekryje. Malej dam bodynko mikinku a bud taky tensi overal alebo bundu a normalne nohavice.

Este som rozmyslala nad tou Mam kapsou, pod to potom mozem malu aj lahsie obliest?

zitaje
26. lis 2009

tynushqa, ja som mala vsadku, co som si prizipsovala do svojej bundy, takze sme boli v mojej bunde obidve, to sa mi zda ako idealne riesenie. Aj kapsa moze byt ok, ale ked je chladno, bude ti fucat, lebo nebudes mat zapnutu svoju bundu. A samozrejme ked mas kapsu, netreba tak obliekat, to je namiesto bunedy pre babo.

emjee
26. lis 2009

ano pod mam kapsu mozes obliect tensie 😉
alebo si obstaraj overal koala - ten ma taky odoberatelny predny panel, ktory sa da pripnut na chrbat, cize babatko ma na chrbte dve hrubsie vrstvy a na brusku len tenku vrstvicku

z nosenideti: Oblečení z vlny a hedvábí je přírodní alternativou k modernímu funkčnímu oblečení. Dobře saje pot, ale nestudí. V létě chladí, v zimě hřeje.

bambusko
26. lis 2009

tynus, je aj sk funkcne oblecko za dobru cenu nika-intima 😉 ved este nie je velmi zima, mas moc vrstiev, my sme tak chodili obleceni v mrazoch, ale mala som len kabat so vsadkou z 2 vrstiev flisu. nozky malej zatepli viac ako vrchnu cast tela, tam staci o vrstvu menej 😉

emjee
26. lis 2009

a spatne som si precitala co davas malej - priznam sa, ja pre M. nemam ani bundu ani oteplovaky, na co? schovam ho do kapsy alebo do svojej bundy

mamutka
26. lis 2009

bambusko, to nika-intima pozeram, dobra stranka, ale to zlozenie polypropylen+bavlna, je to to naj? nebolo by uz lepsie daco zo 100% merino vlny? to su ale ine ceny potom asi....daco zhanam, nech sa tak nepotime stale...

jasminet
27. lis 2009

baby, ktore mate mei tai - ako ste s nim spokojne, do kolko kg to je? v pohode zvladate ten uvaz? babu sa v tom paci? uvazujem coraz viac nad kupenim, ale skor ako na zaciatku jari asi nosit intenzivnejsie nebudem, tak neviem, ci si cca 9 mesacne babo na to zvykne a tak...

petal
27. lis 2009

baby, poradte prosim odkaz na nejaky sposob viazania dietata nabok, dieta mi nechce velmi byt v ksk, chce lepsie vidiet. dik

baca
27. lis 2009

Holky, nějak se mi nošení začíná zamlouvat, mám obyč šátek za 600 a tak uvažuju o něčem lepším. Jen nevím, jak je to s délkou u storcha a didymose. Na Bráně píšou, že cípy u storcha v délce nejsou, na nosíme.cz, že jeden je, tak nevím, kdo má pravdu. 🙂

susik77
27. lis 2009

Ahojte, mozete mi prosim poradit nej. dobry uvaz na mimco okolo 6 kg, kt. uz drzi hlavicku-3 mesiace? Zatial viazem kriz s kapsou a chcem sa naucit este nieco dalsie...zatial mi toto este vyhovuje, mala mi krasne spinka.

emjee
27. lis 2009

susik mozes skusit kriz s kapsou vonku (podobne ako ksk, len sa to da uviazat vopred a babatko tam vopchas uz do uviazaneho - vhodne, ked potrebujes castejsie vkladat a vyberat 😉 ) alebo dvojity kriz (tiez mozes mat na sebe uviazany a babo vkladat a vyberat podla potreby)

emjee
27. lis 2009

nosicky uvazovali ste niekedy nad takouto vecou (citala som o vyhodach latkovych plienok oproti jednorazovkam a v tejto suvislosti ma to napadlo):
"Preukázalo sa, že v jednorazových plienkach je o cca 1–2 °C vyššia teplota, ako v bavlnenej plienke, čo má negatívny vplyv na vývoj semenníkov, na produkciu spermií a v konečnom dôsledku na plodnosť mužov v dospelom veku." (zo stranky nosime)
Ako je to potom s nosenim? Ved pri noseni predsa babatko zohrievam a ked je na mne obkrocmo, tak aj v tychto miestach ... teda nemienim seknut s nosenim, to nie, len ma to zaujima, ci je na to nejaka studia, alebo sa nad tym aspon niekto zamyslel

blka
28. lis 2009

Emjee, nad tím jsem se teda nezamýšlela. Jen mě v té souvislosti napadlo, že se mi v látkovce do šátku líp polohuje, protože už má ty nožičky na široko. Ale nad zahříváním jsem nepřemýšlela. Ale teoreticky bude mít v látkovce pořád o 1-2 stupně nižší teplotu.

mneme
28. lis 2009

emjee, mna sa to celkom netyka, nakolko moja buchta semeniky nema 😀, ale povazovala by som to za pravdepodobne, dokonca v lete som po dlhsom noseni parkrat nasla naznak zapareniny a jednoznacne ich pripisujem hnuskam. to, co uvadzas, je podla mna jedna z dalsich vyhod latkoviek oproti jednorazovkam - preto som uz takmer nakupila latkovu vybavu, ale na poslednu chvilu cukla. smutna pravda je totiz taka, ze mne sa pri starostlivosti o dieta, zamestnani a domacnosti nechce riesit este aj pranie plienok 😒

bambusko
28. lis 2009

mneme, s plienkami stravis tak 15 min kazdy 2.-3. den - hodis do pracky, vyberies, zavesis, poskladas 😉

mneme
28. lis 2009

bambusko, chapem, ale este stale mi to pride ako dalsia komplikacia - uz teraz periem kazdy 2-3 den 😉 ale mozno sa nakoniec hecnem a pod stromcek nam kupim latkovu vybavu - uvidime 🙂 ved mozem ukrojit 15 min. z konikovania 😀
este mi napadlo, ze podobnu vec som kedysi citala o vyhodach nosenia trenok v porovnani so slipmi - ale to sa tusim nakoniec preukazalo ako mytus. kazdopadne, v kauze jednorazovky-latkovky by som tomu skor verila

emjee
28. lis 2009

ja som videla dokument, kde skumali nosenie trenkov - slipov, pouzivanie notebookov, atd. - normalne im merali teplotu tam dolu 😀 nepamatam co vyslo pri tenkach a slipoch, ale notebooky na kolenach zohrievali riadne

ja som latkovky vs. jednorazovky uviedla ako priklad, mna skor zaujima nosenie v satke / nositku vs. nenosenie - aky to ma vplyv na teplotu tam dole

quika
28. lis 2009

emjee, moja sestra sa zase bala ze v nosici ma jej dcerka pod zadkom iba par vrstiev latky a ze jej z toho prechladne mechur... tak si vyber, je tam teplo ci zima? 😀 kazdopadne nosis len chvilku - max. par hodin denne, aj to s prestavkami, takze ak by to aj malo nejake neziaduce ucinky, tak su uplne zanedbatelne.
inac to ci ma vyssia teplota v plienke nejaky vplyv na funkcnost chlapskych organov o niekolko desiatok rokov neskor, sa nevie, je to stale v stadiu skumania a napr. tieto infosky co maju na tej stranke su preto zavadzajuce 😠 navyse sa zistilo ze hnusky zvysuju vyskyt zapalu mocovych ciest (u oboch pohlavi), a pripisuje sa to prave NIZSEJ teplote - lebo plienka nasaje tekutinu, ta vychladne, ale plienku mnohe mamicky nechaju este peknych par hodin na zadku, a z toho vychladnuteho mocu potom dieta nachladne. takze vlastne sa neda ani jednoznacne povedat, ci tam ta teplota je vyssia, alebo nizsia.

emjee
28. lis 2009

zoeno.1
ja teraz obliekam (ak je teplejsie nieco vynecham resp. dam si jesennu bundu, ak je chladnejsie, davam zimnu bundu):
bodynko s dlhym rukavom, tenke tricko s dlhym rukavom, tenku mikinku
ponozky, pancusky, teplaciky, vlnene topanky
ciapku
a zabalim do svojej bundy (pripadne mozes dat kapsu namiesto zapnutia do svojej bundy)

zoeno.1
28. lis 2009

emjee dakujem za najdenie temy a aj za odpoved 😵 do svojej bundy si ju nezapnem,som rada ze sa do nej zmestim ja 😀

susik77
29. lis 2009

emjee: dik 😉
ja som tiez pocula teoriu o tom zahrievani semennikov v suvislosti s pracou s notebookom. ze vraj programatori maju vacsinou dcery, pretoze sa im zahriev. semenniky...neviem ci je to objektivne, ale u nas to plati, aj u svagra.... 😎

emjee
30. lis 2009

jaaaj, zase by som si nieco pekne kupila 😀 hladam sponzora 😀
http://www.didymos.cz/nabidka/bunda-peekaru-sof...
alebo http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

mamkajanka
1. pro 2009

Emjee ta prva je podla mna lepsia -lebo je dlha a ma ju tusim aj erige 😉
Ta druha mi pride velmi tesna a mala

mneme
1. pro 2009

tak ta od didymosu je uzasna. aj jej cena ☹

lolitka08
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
2. pro 2009

lolitka uprimne sa mi to nezda bohvieako dobre, uz len to, ze nemozem sling dotiahnut ako potrebujem, je pre mna nevhovujuce, to sa radsej budem mordovat s tmi 5m 😀